Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile NAPRAWDĘ zarabiacie w UK

Polecane posty

Gość gość
Mam takie wrażenie, że ludzie, którzy piszą, że w PL można żyć na lepszym poziomie, sami nigdy nie pracowali w PL albo mieszkali z rodzicami lub mieszkali w mieszkaniu/domu, które dostali po dziadku/babci lub od rodziców w prezencie. Żeby nie było: najniższa krajowa w PL 1257: 1. wynajem mieszkania - niemożliwy (w większym mieście), wynajem pokoju min. 800 zł plus opłaty min 100, telefon - opcja na 30 dni mniej więcej 25 zł, karta miejska - zależy od miasta i od ilości stref, ale nawet dla 1 strefy najtaniej niż 110 zł nic nie znajdziesz, jedzenie - tu wiadomo każdy wydaje ile może, ale dla porównania w biedronce (najtaniej) - 1 kg filetów 16 zł, 1 l mleka - 2,39 zł, chleb - 2,5, jajka 10 szt. 4,39. I to te produkty najtańsze, które niewiadomo z czego są zrobione. Zakupy na jedną osobę, która nie pali, nie pije alkoholu, nie je słodyczy raz na tydzień min. 60-70 zł. I już, do końca wypłaty zabrakło. Oczywiście, kolacji można nie jeść, a co tydzień jechać do mamusi i przywieźć w słoiczkach jedzonko, to na jedzenie można wydawać mniej, ale i tak ledwo wystarczy do następnej wypłaty. Wśród znajomych mam takich, którzy mówią, że da się przeżyć za najniższa, to ludzie, którym rodzice kupili mieszkanie albo płacą za wynajem albo mieszkają z rodzicami, czyli de fakto nie płacą ani za rachunku, ani za jedzenie, a wydają tylko na kartę miejską i telefon. 2. UK - zarabiasz też jak w PL 1257 funtów. wynajem pokoju nawet w London można znaleźć z opłatami za 500 funtów. Mam koleżanek, ktore wynajmowaly pokoje za 60 funtow/w lub jedna na przyklad 1 bed flat za 700. Oczywiście, to są wyjątki, ale da się. ale znaleźć za 700 funtow pokój w Londynie z opłatami to nie jest aż taki problem. Telefon - dajmy 10 funtów, karta miejska - tak samo jak w PL - jezeli musisz dojeżdżać z innego końca, to może kosztować ciebie to 175 funtów (w PL najdroższa opcja z jaka sie spotkałam, to 210 zł za 2 strefy), ale średnio 125 funtów. A teraz jedzenie (te same produkty co podalem w PL) - 1 kf filetow - 7 funtow (nie najtańsza opcja), czyli taniej więcej niż 2 razy, 1 l mleka - 1 f, jajka 6 szt - 1f, chleb - 1,35 f. Proszę tylko teraz nie pisać, ale to te najtańsze produkty, wiem, ale w PL też podalem ceny najtanszych i to w Biedronce. Czyli samoe jedzenie w UK będzie nas kosztowało o połowę mniej. No i wychodzi, że przy tych samych zarobkach w PL nawet zabrakło do wypłaty, a w UK zostało jeszcze więcej niż 200 funtów. Dlatego powtarzam, w UK żyje się łatwiej i taniej. Ale jak pisalem wyżej, są ludzie, którzy nigdy nie zyli w PL samodzielnie, a dopiero w UK zaczęli płacić rachunki, jedzenie kupować, uważają, że w PL lepiej. Pamiętam, jak na studiach na 1 roku wynajmowałem mieszkanie z chłopakami ze wsi, to dopiero były sceny. Chłopaki nie mogli przyzwyczaić się, że musza kupować jajka, mleko, masło, bo zawsze w domu mieli swoje, albo mięso bo w domu zawsze wujek przywoził za darmo raz na miesiąc i wędliny i świeże mięso. A jak dostaliśmy pierwsze rachunki za prąd i gaz, takie zdziwienie, że aż tyle to może kosztować, nawet przy oszczędzaniu! A jak pomogłem z pracą, to przy wypłacie 1100 zł, uważali, że da się normalnie za to żyć, a stancję płacili im rodzice, jedzenie co tydzień z domu. Więc ci, którzy uważaja ze w PL lepiej chyba są jak tamci moi wspollokatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^ Skoncz pisac glupoty i siac propagande . W takim Londynie minimalna to jest 900 misiecznie z groszami. Sam pokoj jedynka to jest srednio 600 funtow miesiecznie. Dalej nie pisze bo nie ma sensu sie rozwodzic. Jezeli to wg ciebie sa lepsze warunki niz w Pl no to nie mam pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem osób, które piszą, że w PL jest lepiej. Jeżeli jest lepiej, czemu dalej siedzicie w UK? Jeszcze żadna osoba nie dała w miarę adekwatnej odpowiedzi, czemu mimo tego, że w PL według niej żyje się lepiej, a UK to bleee, to jednak dalej siedzi w UK :) Albo śmieszy mnie odpowiedź typu - jeszcze posiedzę trochę, nazbieram na dom lub mieszkanie w PL, i wyprowadzam się z UK. A to oznacza, że jednak da się w UK żyć i jeszcze oszczędzać :D bo przecież trzeba z czegoś na dom w PL nazbierać...a do osoby wyżej, chyba właśnie jesteś z tych, kto całe życie mieszkał z mamusią, za rachunki nie płacił, na jedzenie nie dawał ani złotówki, a potem pojechał do UK po te "kokosy", a okazało się, że trzeba wynajem aż tyle kosztuje, a w sklepie za produkty trzeba płacić :) No i ostatnia rzecz, w 2013 roku z Polski wyjechało prawie ok. pół miliona osób, więc chyba nie jest tak dobrze w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy zarobkach 2500 ..jaki ty kredyt masz buhahaha....700f hahahah czxy ty wiesz ile powinieniec zarabiac zeby dostac kredyt z taka splata???? debil!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, na pewno odłożysz zarabiając 900 funtów mc, gdzie sam pokój i to mały i w kiepskiej dzielnicy Londynu kosztuje MINIMUM 500 f mc na dzień dzisiejszy, bilet na 1-3 strefe ponad 140 f, to juz daje 640 f, a gdzie tu telefon jeszcze, chemia, jedzenie, a o reszcie czyli ubrania, buty, kosmetyki itd zapomnij, nie mówiąc o oszczędzaniu :D Fajnie pomarzyć, ale rzeczywistość jest inna i kolorowo nie jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, oczywiscie, w PL z 1257 zł przy wynajmie pokoju min 700 zl na zadupiu, oczywiscie starczy i na ubrania, i na buty, i na kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i ogolnie jezeli porownujemy najnizsze w PL i w UK, to w PL jedna osoba nie jest w stanie sama sie utrzymac z najnizszej bez pomocy rodzicow czy partnera, w UK nawet w Londynie starczy ale bedzie to sama bieda, ale powtarzam, na jedzenie i na dach nad glowa wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"do osoby powżyej - gdzie Ty mieszkasz? albo inaczej - jaką norę wynajmujesz? ja samego czynszu mam 715 na miesiąc, z rachunkami jakie wymieniłeś mam miesięcznie 1100.... Edynburg" Jako "osoba powyzej" chcialbym cie niesmialo uswiadomic, ze dajesz sie grubo naciagac. Mieszkam w Twojej okolicy (w miescu drozszym niz Edynburgh). Wynajmuje ladny apartament (1 bedroom) od prywatnej osoby, ktorej sie bardzo dobrze powodzi a przy okazji ma mieszkanie, ktore stalo puste. Nie zaden lanlord co zyje ze zdzierania kasy za wynajem dziesiatek mieszkan. Wiekszosc rachunkow mam wliczonych w czynsz. Za to mieszkanie, w miejscu w ktorym mieszkam, moj landlord moglby normalnie zaspiewac 600-700 funtow, ale z jakiegos powodu pasuje mu miec takiego lokatora jak ja, czyli osobe, ktora placi regularnie, nie dewastuje mieszkania i nie ma z nia zadnych problemow. "Ten co zarabia £1800 to ma chyba na myśli pokój, a nie mieszkanie !" No, i siedze na kafeterii po to, zeby marnowac czas na prawieniu legend...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jedzenie z Aldi i dach nad głową czyli pokój dzielony z druga - obca osoba , tak na to starczy minimalna w Londynie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do osoby powyżej, czy pracowales/as w PL i otrzymywales/as siebie za najnizsza kiedys? i prosze mi wytlumacz na co stac czlowieka w PL za 1257 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty pracowales/as w UK, w Londynie za 800-900 funtow mc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiadac na pytanie pytaniem jest niekulturalne :) ale mysle, ze odpowiedz twoja by brzmiala - nie, nie pracowalem w PL, nigdy siebie w PL nie utrzymywalem, ale wiem, ze za najnizsza krajowa w PL mozna sie utrzymac? nie? a moaj odpowiedz-tak pracowalam, za 900 i wiem, ze da sie utrzymac nawet w Londynie za taka kwota nawet przy wynajeciu pokoju w pojedynke. Fakt, ze raczej zadko wtedy moglam sobie pozwolic na wyjscia na miasto czy do kina, ale na podstawowe rzeczy zawsze wystarczalo. i moge porownac zycie za najnizsza w PL i w UK i uwierz, ze przy takim samym oszczedzaniu w PL czasami musialam nie zjesc kolacji, ze prze 8 h w pracy wypic tylko herbatke, bo nawet na obiad nie bylo...a o kosmetykach i ubraniach moglam tylko pomarzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytajcie na wizazu na forum, dziewczyny z londynu pisza kto i ile zarabia i w jakim zawodzie. jedna dziewczyna pisala, ze z najnizszej odklada 500 funtow, nikt jej nie wierzyl, a ona dala wszystko dokladnie rozpisala - pokoj w hotelu pracowniczym - jakies 60 funtow tygodniowo, gdzies na koncu londynu, praca 5 min na piechote, na sniadanie - owsianka, obiad w pracy za darmo, na kolacje tez za duzo nie jadla, nie pije, nie pali, za karte na tel 10 funtow, nie maluje sie, na ciuchy nie wydaje , bo miala wszystko kupione w PL i co? dziewczyny nie wierzyly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chlopaku jak mam byc biedakiem, to wole byc jednak u siebie, a nie na wygnaniu. Moze kiedys dorosniesz, to zrozumiesz ta kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze, jestem dziewczyna, po drugie, nie dostalam odpowiedzi, ale widac mialam racji co do jej tresci. a u siebie to gdzie - u mamusi na utrzymaniu? w PL nawet nie masz szans na rozwoj i na podwyzke, tylko smieciowe umowy, a w UK, jezeli sie chce, to mozna dostawac wiecej niz 900 funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@01:09 ok, ale weź pod uwagę to, ze na przestrzeni kilku lat, a nawet miesięcy (!) koszty życia w UK, a w szczególności w Londynie kolosalnie poszybowały w gore . Przede wszystkim wynajem i dojazdy do pracy, majac minimalna teraz mozna pomarzyc o tym, ze starczy na cos wiecej jak pokoj i jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam to na uwadze, a w PL myslisz, ze nie? oplaty za dojazd w PL od 2012 podrozaly na 75%, w trzech etapach, 1 - euro 2012, potem poczatek 2013, no i ostatnio byla podwyzka. i ceny na produkty tez, i na media, na wszystko. Jestem niezalezna od rodzicow od 18 roku zycia, wiec wiem ile i co kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos wyżej pisze o osobie mieszkające w "hotelu pracowniczym", niestety b niewiele osób ma taka możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czlowieku z 1:09. To w koncu jestes chlopakiem czy dziewczyna? Bo raz tak a za chwile inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, kobiety zarabiaja tu ponad £2k miesiecznie netto- ale nie glupie kobiety. Kilka lat doswiadczenia w branzy, dwa obce jezyki + dodatkowa praca= netto pomiedzy £2050 a £2450 + bonus + dividenda z poprzedniej pracy raz w roku (pomiedzy £800 a £2000)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyna, pisalam "ale mysle, ze odpowiedz twoja by brzmiala - nie, nie pracowalem w PL, nigdy siebie w PL nie utrzymywalem, ale wiem, ze za najnizsza krajowa w PL mozna sie utrzymac?", jakbym za kogos odpowiadalam :) ja juz ide spac, wszystkim zycze powodzenia jutro! to znaczy dzisiaj juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 prace po to by zarobić £2000 czy £2000 + ? Doświadczenie, języki, dyplom i co jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak bo te 2000+ każdy by chciał dostawać za leżenie i bycie pachnącym. ;) oczywiście że wykształcenie i doświadczenie oraz znajomość języków jest oczywista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w ie i tygodniowo zarabiam ok 700-800 € na rękę plus raz w miesiącu child benefit przedszkole mam darmowe,szkoła też za dom płace 700 € plus rachunki ja nie nażekam . Jednak wiem że osoby które są nowe zarabiają o wiele mniej kiedyś były inne czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×