Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zaczynam przygode z clo cd.

Polecane posty

Gość Domi_nikaa
Merci zazdroszczę wypadu, my też planujemy wakacje nad morzem ale czy nasza Julka dojedzie taki kawał? Boziuuu jak ona nie znosi jeździć autem. Ani spać ani siedzieć grzecznie. Tak naprawdę już w brzuchu dawała mi popalić jak tylko wsiadałam, musiałam jeździć na leżąco :P A ile Twój Michaś jeszcze śpi w dzień? Moja mała ma drzemkę pól godzinną i drugą 40-60min. Lupilupa masakra :/ Unis karmię ale już mało Julka je . Tylko w nocy znowu często się budzi :( Myślę, że już niedługo będziemy się na dobre odstawiać :( a Ty karmisz jeszcze? Merci temat chrzcin nieporuszony :D w razie czego myśleliśmy o 18 czerwca, mamy wtedy 5 rocznicę ślubu :) Julka dzisiaj tak zapitalała po domu szybko, że myślałam, ze padnę :D Czemu dzieci tak szybko rosną ? ;( kiedy to minęło.. U nas pogoda do kitu i siedzimy w domu i można jajo znieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
Tak Domi jeszcze karmie piersia, pomimo dużo zjadanych pokarmów stałych i tak cycuś musi być.... Choć na całą dobę zeszliśmy już do 5 karmień ;) Laktację chce utrzymać do czerwca tj po naszych wakacjach będę chciała już karmić tylko na wieczór i rano. Mój Wojtuś też nie lubi jeździć autem.... Dlatego dłuższe trasy będziemy odbywać w nocy... A teraz w maju chcemy odwiedzić mojego dziadka (400km), w maju Slowenia a we wrześniu Wlochy..... Nie wiem jak to przetrwamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wakacje fajna sprawa, my wyjeżdżamy co roku. Najczęściej jest to Chorwacja, w tym roku też nie będzie inaczej. Zakochałam się w tym kraju bez pamięci :-). Nie dziwię się Wam dziewczynki, że macie stres przed podróżą z dzieckiem, ja tez mialam. Jeśli mogę coś doradzić to najlepiej jest pokonać trasę nocą. Dobrze, żeby fotelik mógł się odgiac do pozycji półleżącej. Podusia albo pieluszka się też przyda, ale nie pod główkę. Gdy dziecko zaśnie i przytuli główkę np.do prawego boku oparcia fotelika to poduszkę podkładamy w odstęp między główka, a fotelikiem z lewej strony. Dzięki temu np.podczas zakrętów główka nie będzie się ruszać na boki i wybudzac maleństwo ze snu. Ważne też, żeby dziecko było ubrane w jakieś wygodne, nie krępujące ruchów rzeczy. Syn miał 8 miesięcy, gdy wybraliśmy się na pierwsze wakacje we trójkę. Mieliśmy do pokonania 900 km.do Świnoujścia. Mały przespal nam wtedy całą drogę. W dzień wyjazdu nie położyłam go spać, pod wieczór jak zawsze kąpiel, flacha przed snem i zasypianie we własnym łóżeczku. Po pół godzinie został na spiaco przeniesiony do samochodu i w drogę. W czasie podróży przebudzil się ok.5 nad ranem na jedzonko. W tym czasie już nie karmiłam piersią, więc mm przygotowywałam w samochodzie. W drodze powrotnej powielilam ten sam schemat i tez zadziałał. Oczywiście każdy dzidziuś jest inny i Wy jako mamy znacie najlepiej swoje dzieci :-) Każdej z Was życzę udanego wypoczynku i podróży bez stresujących incydentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unis - a to podróżnicy jesteście, Wojtuś dużo zwiedzi :) Lupilupa - dobre rady dajesz ;) co u Was? spędzacie całe dnie na spacerkach? pogoda coraz ładniejsza :) my byliśmy na szczepieniu, Michaś nawet nie zapłakał! aż w szoku byłam :) dzielnego mam chłopaka ;) merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
Merci ja cale dnie spędzam zabawiając Wojtusia... Trochę marudzi ostatnio... I nawet na chwilę nie chce sam zostać bądź sam się bawić bo inaczej to płacz. Moją osobę tylko może zastąpić mój mąż ;) Ale go często nie ma.... Ale jak jest to chętnie zajmuję się Wojtusiem :) Czasami 2 spacery dziennie zaliczany bo Wojtuś lubi auta oglądać ;) No z Michasia dzielny chlopak :) Kiedy masz zamiar zacząć starania o drugie dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny my z Emilka tez juz prawie dwa tygodnie po szczepieniu ostanio wybralam się z nią do miasta na zakupy bo tak urosła mi :-) ale fajnie było była grzeczna i mama i córa się obkupily :-) dziś jadę do smyka po wózek parasolke, mam nadzieje ze kupie, merci planujecie drugiego maluszka ja kończę leczenie zębów u dentysty i po lecie zacznę starania :-) beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beatka - jak zakupy, kupiłaś wózek? co do ciąży to i bym chciała teraz, i nie :) trudno mi pomyśleć o tym, że jestem w ciąży i muszę Michaśka nosić z 3 piętra i na 3 piętro, nie wiadomo jeszcze jakbym ciążę drugą znosiła, koleżanka teraz jest w drugiej ciąży i musi cały czas leżeć, a ma 5latka, i mówi że jej ciężko bo nic z nim nie może robić, sama nie wiem ... :/ ciężka sprawa ;D merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
merci kupiłam.espiro magic granatowo szara bardzo bardzo mi się podoba i jest lekka nawet po złożeniu Emilia nie chodzi jeszcze wiec musze ja i wózek znieść lub będę z nią pomału zjeżdżać zobaczymy mam nadzieje ze dam radę jak narazie musze sobie radzić sama mąż pracuje do pozna a ja tylko z Emilka ja bardzo chciałabym drugiego malucha tez się boje leżenia bo juz wiem jak to wygląda i w ogóle boi się szpitali kilkarazy tam byłam boje się ze drugi maluch również będzie wcześniakiem i tyle kontroli i stresu martwię się też o pracę czy znajdę na jesień wsumie trudne przedemna wybory i waham się z tym drugim maluchem choć serce podpowiada mi inaczej ale czy ja sobie poradzę beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę Beatko, że takie same dylematy mamy co do drugiej ciązy :) najlepsza by była wpadka haha Domi, Unis, Mantar, Fiolku - co u Was? merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uniś30
Merci u nas nic ciekawego ;p Powoli zaczynam szukać wakacji :) Wojtuś rośnie jak na drożdżach i bardzo dokuczają mu ząbki :( Ma całe dziąsła białe i twarde, ale nic a nic nie chce się przebić.... Ale on gryzaków nigdy nie chciał i dalej nie chce więc nie ma czym sobie dopomóc.... Jego tatuś ponoć też tak się męczył a potem 6 zębów wyszło mu na raz.... Co do drugiego dziecka to po pierwsze mój mąż nie chce, ale powiem Wam, że Wojtuś jest tak "żywym" dzieckiem, że nie wiem czy on nie zaspokoi mojego całego instynktu macierzyńskiego ;p Od 3 dni mam pobudki o 4.50 lub 5 i on od razu chce coś robić.... ehhh A kładzie się spać o 20.40 (w tym 2 karmienia, z 2 wstawania bo "coś") a w dzień ze spaniem szału nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unis - Michas tez jest teraz bardzo "zywy", zaczal sam chodzic po mieszkaniu, ciagle za nim ganiam, nie ma chwili na siedzenie, ciagle chce cos robic :) wieczorem jak idzie spac to jestem tak padnieta ze nie mam na nic ochoty tylko spac :D merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
Dziewczyny mamy pierwszego ząbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unis - brawo !! :) merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki, mi się udało w pierwszym cyklu z clo. Dziś odebrałam wynik beta HCG i wynosi 21,4 :-D. Ogromnie się ciesze, czuje że mogłabym przenosić góry. Huraaaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lupilupa - gratulacje !! to szczęśliwe forum :D bardzo się cieszę :D zostań z nami :) merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Unis super! Luli ojejejejejjeejejjjjjj !!!!! ;) trzymam kciuki,żeby wszystko było dobrze :) :* niego beta pięknie rośnie! A mi 3 dzień śni się ze jestem w ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
Lupi super :) Bardzo się cieszę :) Informuj nas na bieżąco :) Domu co tam u Julci? Merci co tam u Michasia? No u nas wszystko ok :) Moj Skarbek całymi dniami coś mysi robić i poznawać świat :) Wrzućcie w wolnej chwili zdjęcia swoich Maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domi - może to sen proroczy ;) ;) Unis - Michas tez musi caly dzien cos robic, nie lubi siedziec, jak siedzi bezczynnie w krzeselku to zaczyna krzyczec! :D musze go wyjac i on musi latac, bawic sie, cokolwiek :D zywe dziecko, wyszedl teraz dziewiaty zabek, ale marudny jest, 3 dziaselka spuchniete, ale zabkow nie widac jeszcze jakie macie plany na weekend majowy? merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lupilupa
Dziękuję bardzo. Dziś byłam na usg. Pęcherzyk ciążowy ma 5 mm i jest umiejscowiony w macicy, więc wszystko gra ;-D Na przyszłą wizytę za 2,5 tygodnia zabiorę ze sobą męża, będzie wtedy już widać jak bije serduszko, jedno lub dwa. Rozrywa mnie euforia, chodzę i śmieje się sama do siebie. Dziewczynki działajcie, żebym nie była jedyną "brzuchata" na forum. Macie śliczne i zdrowe dzieci to aż żal marnować takie geny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lupilupa - ale super, jeszcze raz gratulacje :) zaczynasz u nas druga ture ciaz :) :) merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
No nam jak na razie wystarcza Wojtuś ;) Co do weekendu majowego to siedzimy w domu bo pogody miało nie być..... Ale. 05.05. jedziemy do mojego dziadka (niedaleko mazur) na 5 dni a 13.05. lecimy do Grecji :) Dzisiaj już na basenie byliśmy.... Ostatnio Wojtuś wstaje ok 5.... Ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unis - ale super że tak podróżujecie! zazdroszczę :) :) Michaś też wstaje między 5-6, czasami o 5 też :) i ma tyle energii, że hej :) ja zabieram się za pieczenie karpatki :) merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
Hej dziewczyny Jak wam mija długi weekend? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie dziewczynki :) u mnie pogoda nawet nawet byla, troche z rodzina sie pospotykalismy, szybko dni zlecialy :) a jak u Was? Domi - co u Ciebie? rzadko sie odzywasz ostatnio :) Beatka - co u Was, jak Emi? merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
U nas majówka minęła ekspresowo ,zresztą jak każde dni. Też spotkaliśmy się głównie z rodzinką ;) Sorki że ostatnio mało piszę ale jestem wiecznie sama a odkąd mała zaczęła raczkowac to naprawdę mam oczy dookoła głowy. Już tak szybko śmiga że głowa mała. Wstaje przy wszystkim , no teraz to się zaczęło :P A mówili że Bedzie łatwiej hehe. A tak to leci po staremu. W piątek idziemy do lekarza ... A ! Dostalam okres, myślę ze te sny były z tego ze zapomnieliśmy się raz z mężem i przezywalam ;) Ech, wzięłam się za sporty i miałam problemy z kolanami ale już naprawione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
Domu ja tez tydzień temu dostałam okres pomimo tego, że Wojtuś je 4 razy dziennie pierś ;) Nie ukrywam, że 2 dni ciężko było bo też bylam sama a brzuch bola... Ehhh U nas Wojtuś pełza i turla się no i tez podciąga się przy wszystkim co się da, ale na kolana zostaje ;) Wczoraj mierzyliśmy Wojtusia i już ma 78cm :) Domi a karmisz jeszcze? Merci Michaś potrafi się już sam bawić czy tylko z Tobą? Potrafi używać już łyżeczki do jedzenia? Pytam bo mój Wojtuś będzie szedł do żłobka (jak go przyjmą) i jestem ciekawa jak sobie tam poradzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Unis ale to twój pierwszy okres od porodu? Karmię ale mała powoli chyba zaczyna bardziej lubić butlę :P dla mnie lepiej bo może sama się odstawi :) tzn wieczorem jak daję butlę to szuka zaraz cycka ale w dzień woli mm. A Wojtuś jak spi w nocy? Ja już nie wiem co robimy źle?! Co godzinę pobudka, czasem nawet co pół :O chodzę jak zombie... Może za to , że patrzy w tv? Niby jak za dużo bodźców to też dzieci mogą kiepsko spać. Czy Wasze dzieci oglądają tv? Tzn nie to , że ją posadzę i siedź i oglądaj . Tylko ja też chcę coś nieraz obejrzeć i ona się czasem zagapi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - Michaś łyżeczką się bawi, wkłada do buzi ale pustą, sam sobie nie umie nic nałożyć, w żłobku będą Ci Wojtusia karmić dopóki sam się nie nauczy. Duży Twój Wojtuś już, Michaś ma 79cm :) Domi - ponoć tv może na dzieci tak działać że spią niespokojne, ale jak Julcia troszkę popatrzy to nic zlego jej się nie stanie, my mało oglądamy tv, ale czasami coś leci i Michaś patrzy, interesuje go to, no ale z drugiej strony bez przesady, rodzice też muszą mieć jakieś przyjemności :) Michaś czasami też budzi się co godzinę, głównie przy zębach, dzisiaj np. spał całą noc bez przebudzenia! różnie z tym :) merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis30
Dzięki Merci za odpowiedź :) No to faktycznie mój Wojtuś jest spory :) Domi to był pierwszy okres po porodzie i byl bardzo obfity. Ja po wczasach chce Wojtusia w dzień przestawić na mm a jak się uda to karmić piersią w nocy i rano ;) Co do spania to jest różnie i tez nie wiem z czego to wynika..... Czasem wstaje 3 razy a czasem 10.... U nas TV sporo leci, ale Wojtuś mało się interesuje- jak na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unis - zapomniałam Ci napisać o tej zabawie Michasia, tak więc potrafi się zając sobą przez parę minut :) AŻ parę minut haha :Djak chodzi po mieszkaniu to może długo, ale muszę ganiać za nim, a jak usiądzie to zabawkami pobawi się sam tylko parę minut, jak z nim siądę to dłużej :) merci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×