Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie witaminy przed planowaną ciążą ?

Polecane posty

Gość gość

Kochane jakie brałyście, lub bierzecie witaminy przed planowaną ciążą ? Ja aktualnie biorę z mężem Prenatal Pro baby, ale są bardzo drogie, bo za 15 saszetek ( na 15 dni) płacę około 100 zł. za miesięczną kurację muszę zapłacić 200 zł, a chcemy przyjmować coś do kwietnia, bo wtedy planujemy ciążę. Pomóżcie i polećcie coś dobrego. może kosztować nawet 100 zł, ale za 30 tabletek, a nie za 15 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę Fertility Support dla kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folic- dla Ciebie i męża, do tego zdrowa dieta i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz moja dieta jest uboga w witaminy, dlatego muszę się wspomóc suplementami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik nie wystarczy. jeśli mamy niedobory, szczególnie gdy w diecie brakuje witamin i minerałów, suplementacja jest jak najbardziej wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planując ciążę, kobieta powinna zacząć przyjmować witaminy, aby zapewnić ich prawidłowy poziom w organizmie, nieco inny niż u kobiety, która nie planuje potomstwa. Przyszła matka musi zadbać o poziom niezbędnych składników odpowiedni dla siebie jak i dla dziecka. Najlepiej stosować specjalne zestawy witamin stworzone właśnie dla przyszłych matek. Mówiąc o witaminach, koniecznie należy wspomnieć o jednej z nich, a mianowicie o kwasie foliowym. Jest to najważniejsza witamina dla przyszłych matek. Należy zacząć ją przyjmować nawet 3 miesiące przed planowanym staraniem się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie te witaminy to jedno i to samo. Porownaj sklady. Ja w aptece porownalam 7roznych i bylo to samo a crna od dziesieciu do stupieciu :) nie warto przeplacac bo naprawde - to tylko witaminy i cudow nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okay dziewczyny. każdy robi jak uważa i to szanuję, ale mi nie chodzi już tylko o kwas foliowy, czy 3 miesięczną suplementację, a o konkretne witaminy, które stosowałyście w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadza się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez przesady z tymi witaminami ;). no chyba że żyłaś przez ostatnie lata o chlebie i wodzie ;). poza tym przyswajalność sztucznych preparatów często jest kiepska. kwas foliowy przede wszystkim i dużo owoców, warzyw, czerwonego mięsa, no ogólnie zbilansowana dieta i na pewno wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam/biore Femibion. Femibion 1 jest na planowanie i do konca 12 tyg ciazy. 50zl za 30tabl. Naprawde nie warto kupowac nic drozszego bo to jest wszystko jedno i to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za odpowiedź :) niestety nie mogę jeść cytrusów, ponieważ jestem alergiczką. dostaję na cielę wysypkę, którą drapię do krwi, bo nie jestem w stanie wytrzymać. pisałam, że moja dieta jest teraz uboga w witaminy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinno brać się wcześniej witaminy, by uzupełnić niedobory. najważniejsze są pierwsze 3 miesiące w rozwoju dziecka. wtedy kobieta powinna mieć wszystko, co dziecko potrzebuje.teraz jest zima i nie jestem w stanie uzupełnić wszystkich witamin, szczególnie, że połowę rzeczy omijam ze względu na alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaki sport uprawiacie ty i mąż, palicie papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na kiszonki,marchew, jablka czy tłuste ryby tez masz alergie?jak chcesz się szprycowac witaminami to ok, ale nie wmawiaj że suplementacja multikompleksami jest konieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie niekoniecznie bo dziecko na początku czerpie z organizmu matki co mu potrzeba, a nie są to takie wielkie ilości, że matkę przez to wykańcza ;). dopiero około połowy ciąży zapotrzebowanie rośnie i m.in dlatego wtedy zaleca się witaminy, też często poziom hemoglobiny maleje, bo dziecko już dużo "wyciąga"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po co Ty się im tłumaczysz ? zapytałaś jakie witaminy przyjmowały przed planowaną ciążą, a matki wszechwiedzące ,przechwalają się, czy są potrzebne, czy nie. Albo odpowiadają konkretnie, albo niech nie piszą i Cię atakują, co możesz a co nie, bo chyba wiesz sama co jest dla Ciebie najlepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadza się. myślałam, ze dostanę konkretną odpowiedź, ale czytając inne posty na kafe.zauważyłam, że każdy każdego atakuje, albo się wymądrza. szkoda.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że ja będę w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi na Twoje pytanie:) Gdy planowaliśmy z mężem ciążę, już ok. 3 miesiące przed zaczęłam stosować Pharmaton Matruelle. Produkt ten zawiera kwasy Omega-3, kwas foliowy, cynk, żelazo i wiele innych, wszystko dokładnie zbilansowane. Dla mnie było to najlepsze rozwiązanie, polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonkapasiok
Może spróbuj Prenatale te witaminy dla planujących ciąże? U mnie i mojej koleżanki sprawdziły się świetnie. Dodatkowo mają bardzo dobry skład. Wklejam link możesz tam poczytać o nich więcej. http://www.prenatale.pl/produkty/prenatal-uno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw żadnych witamin, tylko badanie krwi. Później ewentualnie te, które zaleci lekarz. Przedawkujesz witaminę D, dojdzie do zwapnienia łożyska i zabijesz dziecko. Pomyśl, zanim przeczytasz kolejną reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borcia223
A co sądzicie o suplemencie mama dha? Podobno jest bardzo dobry dla kobiet w ciazy dostarcza organizmowi mamusi jak i przyszlemu dziecku wszystko to co potrzebne jest tu jakas mama ktora brala i moze to potwierdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam zestaw dla starających się na naturalnej plodnosci. Wychodzi znacznie taniej niż jakbym miała kupować oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti

Na ostatniej wizycie lekarz zalecił mi brać Pregna Start. Tam jest wszystko, co jest potrzebne do prawidłowego rozwoju maluszka, czyli, kwas foliowy, wit D, jod, cynk, wit B6. Wystarczy brać jedną tabletke dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicia

Przed ciążą stosowałam Ovarin - on ma własnie witaminy też i kwas foliowy w sobie. A jak się udało zajść to lekarz już mi przepisał wszystko co trzeba  poza tym zadbaj o dietę, nie jedz byle czego i ruszaj się. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka77

Też brałam Ovarin, zobaczcie jaki ciekawy artykuł znalazłam na ich stronie odnośnie diety wspomagającej zajśćie w ciąze http://ovarin.pl/dietetyk-radzi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×