Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Kontynuacja skasowanego tematu o metalach

Polecane posty

"Po co pytasz , skoro sama wiesz lepiej? Za krótko po ziemi chodzisz, żeby mi mówić kto jest metalem, jasne" To KTO jest według ciebie metalem? :) Wyglądają jak przeciętne metaluchy na przeciętnym koncercie.Muszą być pasowani na metala jak rycerze? :) "A pisząc wieśniaki chodziło o mentalność" Nie wiem co jest wieśniackiego w ich mentalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzisz Kasiu, nie każdy kto wygląda jak metal identyfikuje się z subkulturą. Mojego chłopaka pewnie też nazwałabyś metalem ;) - Moor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ma do tego identyfikacja z subkulturą? Socjologicznie są częścią subkultury metalowej czy tego chcą czy nie. Pierwsi metale też sie tak tylko ubierali, i nie wiedzieli ze są "subkulturą" muzyczną, socjologowie ich tak nazwali na podstawe tego co robili - ubierali się tak a nie inaczej, nosili długie włosy i pasjonowali się metalem, chodzili na koncerty. "identyfikowanie się z subkulturą" jest wobec tego wtórne i troche śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poważnie? To po co się tak tym jarasz? Jednak "metali" z czymś kojarzysz - w twoim wypadku dość płytko- z wyglądem, a nie każdy chce być kojarzony z tym czym ktoś inny kojarzy podobnie wyglądających ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem krótko KRÓTKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"poważnie? To po co się tak tym jarasz?" Nie jaram się "subkulturą" tylko tym co ona uosabia :D a przede wszystkim muzyką. Tak jak filatelista nie jara się subkulturą filatelistów, tylko znaczkami, albumami, jakimiś spotkaniami filatelistów itd :) Co nie zmienia faktu że można go nazwać filatelistą, nawet jeśli mówi z jakiegoś powodu, że "nie utożsamia się z subkulturą filatelistów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeżeli ktoś się nie jara metalem to czy jest metalem bo wygląda jak metal? (to zdanie to poezja :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytałaś dlaczego metale mnie śmieszą, to ci powiem. Dla mnie kazdy facet z długimi włosami wygląda niemęsko, żeby nie powiedzieć zniewieściale , a te chłopki nosząc takie włosy próbują jednocześnie wyglądać ostro, mrocznie, budzić respekt. IMO jedno z drugim nie idzie w parze i efekt jest karykaturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedno z drugim nie idzie w parze i efekt jest karykaturalny Kwestia przyjętej estetyki, wzorców i skojarzeń. Mężczyźni nosili długie włosy przez całe stulecia, będąc wojownikami, myśliwymi. W oczach Rzymian, najeźdźcy germańscy, słowiańscy, byli mroczni, nosili przecież długie włosy. Inna rzecz, że ten mrok, w wypadku muzyki metalowej, jest mocno umowny i naciągany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facet w długich włosach wygląda niemęsko...muszę to powiedzieć mojemu chłopakowi. Taki delikatny z niego kwiatuszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd pomysł, że ktoś ma długie włosy bo chce wyglądać mrocznie? To dla dzieci, nie dla dorosłych facetów. Mój chłopak ma długie włosy bo mu się podobają, a nie po to, żeby wyglądać "groźnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a jeżeli ktoś się nie jara metalem to czy jest metalem bo wygląda jak metal? " to nie jest metalem. Ale na zdjęciach są metale, bo wyglądają jak metale i są na festiwalu metalowym i robią moshpit. Co im brakuje do bycia metalami? :D Czasem można kogoś nazwać z 100% pewnością metalem, i nie mów, że nie :D gość miły bardzo, wiem do czego nawiązujesz tym utworem, rozbawiłes mnie :) Ale po raz kolejny powtarzam, że mnie nie jara "należenie do subkultury metalowców", tylko to, co się z tym wiąże, no :D tak jak prawdziwego akwaryste cieszą rybki, mnie cieszy metal, i w dużym stopniu też metalowy imidż :D raczej nie poczucie przynależności, sekciarskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia - ale można słuchać metalu, chodzić na koncerty i się tym nie jarać, co wtedy? - Moor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Facet w długich włosach wygląda niemęsko...muszę to powiedzieć mojemu chłopakowi. Taki delikatny z niego kwiatuszek smiech.gif tak, dla mnie to niemęskie i wręcz śmieszne. Coś jak łysa kobieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Dla mnie kazdy facet z długimi włosami wygląda niemęsko" Dziwna opinia, wmawianie facetom "niemęskości" na podstawie jednej cechy, która w dodatku dopiero od czasów I wojny światowej, ze względu na epidemie wszy w okopach i związane z nią przymusowe golenie jest oceniana jako "niemęska"(facet który walczył na froncie nigdy nie ma długich włosów, więc długie włosy to niemęskość, dobra dla lalusiów migających się od wojska) :) Ale twój gust, twoje prawo tak sadzić, ja się z tym nie zgadzam, ja wolę zadbane długie włosy, ty nie musisz. Swoja drogą, rycerze też wyglądali karykaturalnie w długich włosach i byli zniewieściali? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie, DLA Ciebie, mój chłopak wygląda męsko. Przy jego urodzie i gabarytach włosy jeszcze bardziej podkreślają męskość właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a skąd pomysł, że ktoś ma długie włosy bo chce wyglądać mrocznie? To dla dzieci, nie dla dorosłych facetów. Mój chłopak ma długie włosy bo mu się podobają, a nie po to, żeby wyglądać "groźnie". takie stwierdzenie tu nie padło, więc najpierw zacznij czytać ze zrozumieniem, a potem pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry..."ostro" nie "groźnie"...tak jak w tym cytacie: " a te chłopki nosząc takie włosy próbują jednocześnie wyglądać ostro, mrocznie, budzić respekt". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kasia - ale można słuchać metalu, chodzić na koncerty i się tym nie jarać, co wtedy?" To jest się metalem, przynajmniej jesli się pasuje do stereotypowego wizerunku :D Zresztą, jak rozumiesz "jaranie się", bo ja to rozumiem jako nieco mocniejszy synonim słowa "lubienie". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość miły bardzo, wiem do czego nawiązujesz tym utworem, rozbawiłes mnie ;) ale piosenka fajna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze dokopałaś wszystkim kobietom które z jakichś powodów straciły włosy i już nie są "kobiece", bo przecież o tym na jaką płeć wyglądamy decyduje grzywka. Kasia - Ty się jarasz...zakładasz po kilka tematów na dzień, szukasz nowych zespołów, a ja np. słucham co mi w ręce (czy tam uszy wpadnie) i trochę metalowo się ubieram, ale metalem nie jestem bo nawet się na tym nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ale piosenka fajna" jako coś w rodzaju poezji śpiewanej, do przesłuchania i zastanowienia się nad tekstem - tak. Ale jako muzyka do słuchania na codzień - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś sorry..."ostro" nie "groźnie"...tak jak w tym cytacie: " a te chłopki nosząc takie włosy próbują jednocześnie wyglądać ostro, mrocznie, budzić respekt". usmiech.gif Nadal nie czytasz ze zrozumieniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No najwyraźniej czegoś nie zrozumiałam w twoim tłumaczeniu jak twoim zdaniem ktoś wygląda w jakiś sposób bo coś chce osiągnąć :) Kombinuj jak z tego wybrnąć, chętnie się pośmieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiaszatanistka1994 dziś " Dla mnie kazdy facet z długimi włosami wygląda niemęsko" Dziwna opinia, wmawianie facetom "niemęskości" na podstawie jednej cechy Nie rozróżniasz wyrażania opinii od wmawiania czegoś komuś? edytowano dziś gość dziś właśnie, DLA Ciebie, mój chłopak wygląda męsko. tak, DLA MNIE, co podkreślałam kilkakrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dla Ciebie ktoś próbuje jakoś wyglądać? To teraz przez twoje zdanie można dopisywać komuś zamiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×