Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jaki fotelik samochodowy od 9 kg

Polecane posty

Gość gość

Witam! Potrzebuję pomocy w wyborze fotelika - coraz bardziej się zbliża chwila, gdy trzeba będzie zamienić nosidełko na fotelik i nie mam totalnie pojęcia, jaki wybrać. Chodzi mi o wygodę i bezpieczeństwo. Cena też jest dość ważna, ale bardziej zależy mi na dwóch pierwszych kryteriach wyboru. Widziałam także, że są foteliki 9-36 kg, ale podobnież nie zdaje to relacji. Głównie jeżdżę małym samochodem, dlatego wielkość fotelika też ma znaczenie. Liczę na porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wlasnie kupilam fotelik wiec jestem na biezaco. Wybralam chicco xpace9-18kg i jestem bardzo zadowolona.Te w przedziale9-36 nie sa tak bezpieczne.Lepiej wybierac male przedzialy wagowe. Cena jest ok,wynik w testach tez ok.LAtwo sie rozklada do pozycji pol lezacej i corka sie w nim nie poci.Jest wygodny i chyba dobrze sie jej w nim spi,bo nie placze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka1980
Bardzo polecam Maxi Cosi Tobi. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni - jest ładny, zgrabny, nie zajmuje dużo miejsca, pasy po rozpięciu pozostają rozchylone w jednym miejscu i nie trzeba ich szukać. Jest wygodny i komfortowy dla dziecka, ma kilka stopni odchylenia siedziska. Mi przypadła do gustu kolorystyka Divine Denim, bo nie chciałam wszechobecnej czerni, szarości tudzież czerwieni. U nas sprawdza się świetnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.MartynaG.pl - blogująca mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również bardzo polecam Maxi-Cosi Tobi. Jest on świetny, wart tego 1000 zł :). Ma łatwą regulację wysokości, szerokości i kąta nachylenia. Fotelik ma wskaźnik poprawnego zapięcia pasów, 4 gwiazdki w testach adac. I wygląda bardzo porządnie, jest trwały, nie zapada się, jak niektóre, a jest wygodny dla dziecka i przede wszystkim bezpieczny. Zobacz sobie autorko jak on porządnie wygląda. Mój syn ma już prawie 26 miesięcy, jeździ w nim od 11 miesiąca życia. Wcześniej mieliśmy Maxi-Cosi Cabrio Fix. Także właśnie syn ma ponad 2 lata, Tobi przeznaczony jest dla dzieci do 18 kg, czyli do około 3,5 lat i myślę, że syn tak spokojnie pojeździ, nawet może kilka miesięcy dłużej :). Bardzooo ten fotelik polecam. Kiedy wybieraliśmy już ten większy fotelik, od razu wiedziałam, że kupimy Tobi, dla mnie jest on najlepszy :). My mamy kolor Confetti, ale również zastanawialiśmy się nad Divine Denim :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Confetti też bardzo mi się podobał i u mnie to był też wybór między tymi dwoma kolorami, także chyba mamy podobny gust:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serotkaa
A ja zwracam uwage na to, że jeśli bezpieczeństwo jest dla Ciebie naprawdę istotne, to wybierz tylko taki fotelik, w którym dziecko dalej będzie podróżować tyłem do kierunku jazdy, conajmniej do dwóch lat, a najlepiej jeszcze dłużej. Czysta fizyka, zobacz jak zachowuje się głowa podczas ostrego hamowania czy zderzenia w czasie jazdy dziecka przodem i tylem - jest mnostwo filmikow w internecie. Okropne jest to przesadzanie niespełna rocznych maleństw z nierozwiniętymi jeszcze odpowiednio mięśniami szyjki do fotelików przodem... Bo już niby takie duże :( To jest bez sensu zupełnie... Od testów z gwiazdkami ADAC znacznie bardziej restrykcyjne sa skandynawskie testy. Jak fotelik ma zaliczony szwedzki test plus to na pewno będzie bezpieczny. W Szwecji (a to jednak kraj bardziej rozwinięty niż my...) jest po prostu obowiązek wożenia dzieci tyłem do 4 roku życia! My mamy akurat fotelik Klippan Kiss2 gorąco polecam, także ze względu na super wysuwaną rączkę i minikółeczka do ciągania fotelika jak walizki :) Ale ten test plus spełnia też wiele innych fotelików, np AxKid i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dopiero co kupiliśmy fotelik romera. zastanawialiśmy się nad recaro i maxi cosi ale w kilku salonach byliśmy i w żadnym nie polecali maxi cosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też kupiliśmy Romera i jest super. Chicco nam nie polecano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie polecam maxi cosi tobi. Chyba że ktoś ma naprawdę duży i wysoki samochód. Ten fotelik jest wielki, wysoki, ciężko go dopasować dobrze do siedzenia. W dodatku za każdym razem próbując do niego wsadzić, lub wyciągnąć z niego dziecko to uderzam albo jego, albo swoją głową w dach samochodu. A wcale nie mam małego autka, ale średniej klasy sedana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, przypomniało mi się. pan w salonie powiedział jeszcze że im bardziej fotelik można rozłożyć dla dziecka tym fotelik jest mniej bezpieczny, porządne, bezpieczne foteliki rozkładają się tylko troszeczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja - gość z 7:53 Ja zastanawiałam się jeszcze nad Chicco x pace, ale jak porównałam z Maxi-Cosi Tobi to zrezygnowałam, bo Tobi ma 4 gwiazdki w testach adac, a x pace tylko 3. Poza tym w chicco wiszą pasy, a w maxi są bardzo porządne, trzymają się w miejscu. X pace ma takie zapadające się siedzisko, a Tobi wygodne, bo wyściełane miękka wkładką, ale jednak twardsze, dziecko się nie zsuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
X pace też ma 4 gwiazdki ale tylko ten z isofixem, maxi cosi jest przereklamowany, polecam Kiddy Phoenixfix Pro 2 (ISOFIX) 9-18 ma wiecej gwiazdek niż Tobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeszcze raz ja :). Tyłem do kierunku jazdy to najlepsze są Be safe. Ale to są dopiero kolubryny... Nie, ja zostaję przy naszym Tobusiu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chicco eletta (0-18kg). jesteśmy zadowoleni, dziecko też. Fotelik może być montowany tyłem do kierunku jazdy (do 13 kg) i rozkłada się. Więc to takie przedłużenie jazdy w kobiałce. cena 400 zł. Jako jedyny z niższej półki cenowej miał testy adac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Axkid Kidzone, 9-25kg, montowany tyłem lub przodem do kierunku jazdy. bardzo dobrze przeszedł szwedzki Test Plus.. bardzo fajnie się sprawuje, wygodny dla dziecka.. bardzo mocno się trzyma, można go próbować ruszać, ale się nie da.. na prawdę dobry produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie wiem gdzie w xpace wisza pasy? mam ten fotelik i nie zauwazylam.Zreszta ani nie jest ciezki ani sie nie zapada.Gwiazdek ma 4 w testach zderzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałam opcję 9-25 kg. Foteliki w kategorii 9 - 36 nie przekonały mnie, dziecko z górnych widełek waży 4 x więcej niż z dolnych. Nie może to być wygodne. Używamy EasyGo Vitaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyłem do kierunku jazdy np. Axkid Kidzone, Duofix różne Besafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też myślałam o foteliku tyłem do kierunku jazdy, jednak koszt jest dużo większy w porównaniu z tym fotelikiem Vitaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rany,.. przecież ten fotelik, za niewiele ponad 300zł pewnie nie przeszedł żadnego testu bezpieczeństwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aandreaa
Nie wiem czy wiesz, ale każdy fotelik musi przejść testy. Nawet taki za 300 zł jak pewnie koleżanka wyżej zasugerowała. Są normy co fotelik ma wytrzymać, podobnie zresztą jest z wózkami dziecięcymi. Poczytaj sobie o przepisach ECE R44/04, poniżej tych wartości nie można w Polsce sprzedawać fotelików!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla syna mam maxi cosi priori - już jakiś czas na rynku. Wg mnie ponadczasowy model. Znajomi mieli i też polecali. My użytkujemy od 2 lat i wszystko nam w nim pasuje. Ps. nie jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy tobi. Ja jestem zadowolona, syn też. Ten fotelik jest jednak wąski, więc należy zobaczyć wcześniej czy dziecku będzie wygodnie. Syn jest szczupły, więc pewnie długo pojeździ. No i on się jakoś mocno nie rozkłada, tylko trochę. Natomiast jest bardzo dobrze wykonany, użytkujemy ponad pół roku i wygląda jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama85
Obejrzałam ostatnio w sklepie fotelik Vitaro o którym pisała forumowiczka kilka postów wyżej i na pierwszy rzut oka wygląda nieźle... Ktoś ma jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też szukam, oglądałam graco i recaro z uniwersalnych i wybieram graco na ta chwilę szczególnie że jeszcze w tej akcji Graco Cashback 150 zł mi zwrócą to fotelik wyjdzie mnie 400zł to połowe taniej niż recaro a wcale nie jest gorszy, czytałam i oglądałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego 9-36 nie zdaję relacji według Ciebie. Chcesz mały fotelik bo masz mały samochód mówisz. To może coś z fotelików 0-18 ? One są właśnie małe bo robione dla noworodków aż do wyrośnięcia z fotelika. Na przykład ten Cybex Sirona https://foteliki-cybex.pl/produkt/sirona/ Ale popytaj też po sklepach sprzedawców, oni się lepiej na tym znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×