Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama 30

GRUDNIÓWKI 2015 !

Polecane posty

Gość iza3
Oluszka co do wyjazdu nad morze to na plaze obowiazkowo duzo wody do picia, kapelusz na glowe, stroj zaslaniajacy brzuszek, olejki z duzym filtrem i koniecznie parasol pod ktorym sie bedziesz mogla schowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag
my w pazdzierniku mamy zabookowane wczasy na Fuertewentura- bede w 32 tc- mam nadzieje ze wszystko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
ewag - sprawdź, do którego miesiąca linie lotnicze pozwalają latać kobietom w ciąży, w każdej jest inny regulamin. Ale w większości chyba wystarczy zaświadczenie od lekarza, że ciąża przebiega bez powikłań i jaki jest planowany termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Dzięki za rady. Czyli musze wziąć dużo akcesoriów którymi można się schłodzić. To tylko polskie morze wiec wielkich upałów się nie spodziewam. Wczoraj miałam badanie na przezierność. Z dzidziusiem wszystko ok. Nie ma zadnych cech trisomii. Kamień z serca. No i juz na 70% wiadomo ze chłopak. Zaczynamy 4 miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam że w tych końcowych miesiącach ciąży nie powinno się latać ze względu na zmiany ciśnienia. Ale najlepiej zapytać lekarza. Tez chciałam odwiedzić znajomych w Londynie ale raczej się nie odwaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag
teoretycznie od 35-36 juz nie wpuszczaja do samolotu- wiec powinanm sie przesliznac :) w czasie kiedy rezerwowalismy wakacje- w ciazy jeszcze nie bylam- a teraz to sie nie moge juz doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć co tam u was jak wasze brzuszki. mój jest już widoczny! a wasze? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMS
Ja przy cukrzycy spadlam na wadze dwa kilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
U mnie nadal taki sam. Jeśli ktoś nie jest wtajemniczony może pomyśleć że się bardzo najadlam. Waga od początku ciąży skoczyła 2 kg w górę i na razie utrzymuje się na tym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
U mnie już lekko widoczny :) waga wzrosła 3 kg, w spodnie się jeszcze mieszczę więc najwięcej kg poszło w biust, który urósł o 3 rozmiary (i mógłby już taki zostać) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Dziewczyny czy wy też chodzicie do lekarza co miesiąc czy rzadziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzę prywatnie co miesiąc mam w tym robione badanie ginekologiczne i usg. prócz tego byłam na badaniach prenatalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
Ja tez co miesiac, ale usg nie mam na kazdym badaniu. Kolejne pewnie glowne w 18-20tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMS
Ja chodzilam co dwa tygodnie i za kazdym razem ugs teraz w czerwcu ide po raz pierwszy po trzech tygodniach. Ryzyko poronienia jest juz chyba za nami i teraz bede zadziej chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Ja byłam wczoraj po tygodniu ale tylko dlatego ze skonczylo mi sie L4. Nastepna wizyte z usg mam 07.07 i bedziemy sprawdzac czy to nieszczesne lozysko sie przesunelo. Dodatkowo czeka mnie kontrola u endokrynologa bo tsh rosnie i chyba wchodze w niedoczynnosc. Masakra jakas. Wlosy potwornie mi wypadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamapa
Witam. Czy moge sie dopisac :) ? Termin co prawda na 01.01 ale bedzie pewno z grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamapa
Cos tu cicho strasznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Podziel się swoimi przemyśleniami i może będzie głośniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu myślę o zapisaniu się na jakieś zajęcia dla kobiet w ciąży: gimnastyka, zajęcia na basenie itp. Myślę też o szkole rodzenia, ale to chyba jeszcze za wcześnie. A wy chodzicie albo chodzilyscie na jakieś zajęcia? Jakie są wasze opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chętnie bym gdzieś poszła ale u mnie w miejscowości nic nie ma. dziewczyny a czujecie już ruchy maleństwa. ja już zaczynam czuć narazie przypominają łaskotanie ale jest to cudowne.w przyszłym tyg idę do gina, w końcu zobacze moje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nic nie czuje. Za to dokucza mi nadkwasota co nie jest przyjemne i może ze mną zostać juz do końca ciąży. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Dziewczyny tym które rodzą pierwszy raz polecam szkołę rodzenia. Warto chodzić wcześniej tj. między 20 a 30 tyg. bo wtedy mamy siłę wysiedzieć na zajęciach. Wiem ze to wszystko zalezy od szkoly ale ja chodzilam na zajecia do tego szpitala w ktorym rodzilam i bylo cudownie. To dzieki temu mialam caly plan porodu i bylam mniej zestresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Cześć dziewczyny!co tam u Was?bo ja ostatnio mam strasznego doła. W piątek trafiłam do lekarza z bólami kłującymi brzucha, zrobili usg i narazie łożysko jest dalej centralnie przodujące i zasłania praktycznie całe ujście szyjki. 07.07 mam ponowne badanie ale lekarze nie sa pewni czy coś sie podniesie-niby jest szansa ale gwarancji nie ma. Juz pogodzilam sie z mysla ze czeka mnie ewentualnie cc ale narazie potwornie obawiam sie krwotokow i modle sie zeby jakos donosic dzidzie. Na poczatku sierpnia bede robic usg połowkowe z ocena wad genetycznych plodu i licze ze wynik bedzie pozytywny. Teraz czekam na wizyte u swojej gin i mozliwe ze przez to lozysko bede musiala zrezygnowac z wakacyjnego wyjazdu nad morze. Zalecono mi spoczynkowy tryb zycia ale latwo sie mowi-jak to zrobic majac dwojke maluchow w domu. Powiem Wam ze gdybym wiedziala ze tyle stresu czeka mnie w tej 3 ciazy to pozostalabym przy dwojce pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie przyszła mama
Cześć dziewczyny :P ja mam termin na 31 grudnia ale chciałabym żeby poród mi się przedłużył i jednak dziecko urodziło się 1 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Iza3 gdzieś czytałam ze łożysko formuje się około 15 tygodnia ciąży, wcześniej jest kosmowka. Także może nie warto martwić się na zapas. Dużo odpoczywaj i miejmy nadzieję że wszystko będzie ok. Ja tez mam często czuje klucie w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zakupów, w sklepach strasznie mnie ciągnie do malutkich ciuszków i akcesoriów, ale na razie kupiłam tylko czapeczke na zimę i koszulkę. Nie mam też czasu na zakupy bo po pracy potrzebuje drzemki a w weekendy rzadko chodzę po sklepach. Chciałabym listę rzeczy które trzeba zakupić dla maluszka. To moja pierwsza ciąża i jestem całkiem zielona. Może któraś z mam dysponuje taka lista? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! ja już pomału kupuje jak mi cos wpadnie w oko, oczywiście narazie tylko uniwersalne ubranka. w środe ide do gin, mam nadzieje że powie mi co będzie bo to już 18 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×