Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

W jakim celu ludzie podążają za modą?

Polecane posty

Całe życie tego nie rozumiałam - robić coś by być jak wszyscy, robić coś tak samo jak inni - niby z jakich racji? Przecież już instynkt samozachowawczy każe szukać sposobu na odróżnienie się, przynajmniej ja tak miałam od wczesnego dzieciństwa. Większośc ludzi jest głupia i przeciętna, więc to co robią też jest głupie i przeciętne, nie ma w tym nic fajnego czy pociagającego. Orginalnośc, elitarność, ekskluzywnośc - to pociąga. Dlaczego ludzie podążaja za modą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupie i tepe to jest uwazac, ze indywidalni jestesmy po przez wyglad fizyczny. kazdy z natury jest indywidualny, bo nie ma dwoch identycznych mozgow. Zdefiniuj prosze pojecie eksluzywnosc elitarnosc czy oryginalnosc. Moze Ty tez dla kogos jestes glupia i przecietna? Glupia np dla czlowieka ktory wlada 6 jezykami, albo jest naukowcem czy geniuszem fizyki? albo przecietna dla kogos kto zdobywa himalaje i zna wszystkie ludy Kongo, rusza w swiat z plecakiem? Czym Ty sie wyrozniasz z tlumu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
instynkt zachowawczy kaze sie wyrozniac. ja p*****le. moze u ptakow podczas tanca godowego. Czlowiek jest raczej zwierzeciem stadnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie ze od dziecka sie poslugujesz instynktem samozachowawczym. que viva la natura fuera la cultura. :-| czym sie wg siebie odrozniasz od innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jest teraz wlasnie modne. Bycie indywidalnym. A wszystko i tak na jedno kopyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaska pokaz cycki pewnie masz inne od mojej mamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten caly metal to niby takie ekskluzywne i indywidualne? Na pewno jak te wszystkie masówy na koncertach metalowych.... Banda brudasow i smierdzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego samego powodu dla ktorego slepo wypelniaja polecenia odgorne - chca pasowac do otoczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
instynkt samozachowawczy kaze podazac za stadem i byc do niego podobnym zeby nie zostac przez nie odrzuconym, bo taki osobnik sam w swiecie przyrody nie mialby szans przetrwania, wiec dziecko wracaj do ksiazek a nie teoretyzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złomiara śpi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mimo że sama preferuje taką muzyke, to powiem że metale wcale nie są oryginalni, większość wygląda tak samo, interesuje się prawie tym samym, nie wiem gdzie w tym indywidualność, taka sama szara masa, a co do tego czy metale to brudasy, coś w tym jest bo większość metali jakich widziałam i poznałam nie wyglądali estetycznie, wyglądają na niedomytych nawet kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kazdy kto slucha metalu jest brudasem, ale na pewno kazdy metal to brudas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja zbyszkowi nowakowi moze wyleczy ja z satanizmu lapiac za cyca, doopkę... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po to zebys miala takie dylematy zardzewiala dziewico

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mimo że sama preferuje taką muzyke, to powiem że metale wcale nie są oryginalni, większość wygląda tak samo, interesuje się prawie tym samym, nie wiem gdzie w tym indywidualność, " Nie postawiłam tutaj tezy że bycie metalem to jakaś super indywidualność. Ale bycie metalem jest mimo wszystko indywidualizmem - metale są orginalni na tle społeczeństwa, któremu ta indywidualność nie podoba sie do tego stopnia że aż musicie obrażać i wyzywać od brudasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo coś jest oryginalne, albo nie. Myślenie grupowe to nie oryginalność i na tle społeczeństwa (czyli masy różnych grup) metale się nie wyróżniają. Są dokładnie tacy sami jak ludzie podążający za modą, tylko wybrali sobie inny odłam tej mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Glupie i tepe to jest uwazac, ze indywidalni jestesmy po przez wyglad fizyczny. kazdy z natury jest indywidualny, bo nie ma dwoch identycznych mozgow. " 1.Nie napisałam, że ludzie są indywidualni tylko przez wygląd fizyczny. Chodzi mi o sam mechanizm podążania za modą - jak mozna uwazać coś za atrakcyjne tylko za względu na to, że to coś robią wszyscy? Jak można chcieć być jak wszyscy? To równanie w dół, w strone plebsu. Jak można używać słów "to nie jest modne" jako argument przeciwko czemuś? Przecież "niemodność" jest bardzo często zaletą - można się dzięki czemuś niemodnemu wyróżnić z tłumu no i niemodnośc oznacza że coś jest odmienne od plebejskich gustów i na pewno nie jest przeciętne. 2. Ale ludzie sa do siebie podobni. Mają w większości podobne zainteresowania, podobne poglądy, podobne ambicje życiowe, podobnie niski poziom inteligencji, podobne sposoby spędzania czasu i tendencje do podążania za tłumem. Szczególnie kobiety, choć faceci są niewiele lepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co w tym złego? Gdyby nie ta mentalność owcy byłabyś zagubiona - a tak masz swoją grupę, swoją mogę, masz od kogo zżynać zainteresowania, muzykę i styl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"albo coś jest oryginalne," coś jest orginalne wzgledem czegoś, nie ma orginalności w próżni. Zostanie "metalem" wynika z słuchania niemodnej muzyki, chodzenia na niemodne koncerty i często niemodnego ubierania sie. Czasami polega też na użeraniu się z plebsem wyzywającym od brudasów i świrującym pawiana, że tej muzyki "nie da się słuchać bo to darcie mordy i satanizm".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"i co w tym złego" To, że świat w którym wszyscy byliby takimi konformistami byłby niezmienny i nudny. Zero postępu, także technologicznego - brak indywidualistów chcących być do przodu. To nie dotyczy tylko ubierania się, jak może ci się wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moda nie jest jednowymiarowa, nawet scena metalowa ma swoje trendy, rzeczy są modne, potem przestają, zmienia się dynamika tej konkretnej grupki. Swoją drogą jak to się ma to tego co mówiłaś o trzymaniu się jednego stylu? Bo z jednej strony chcesz oryginalności, a z drugiej dostajesz p*****lca jak nie możesz czegoś zaszufladkować :D - Moor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ty jesteś konformistką, nie ma znaczenia do której grupy się upodabniasz. Szukasz "swoich", jak każdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Moda nie jest jednowymiarowa," Ale ja już nie piszę o modzie dotyczącej ubierania się, o tym już napisałam wystarczająco dużo w chyba kilkudziesięciu róznych tematach. Pisze o modzie w ogólności - tym mechaniźmie myślenia - "robię coś bo jest modne, czyli robie coś bo robią to wszyscy, bo tak trzeba, a jak coś jest niemodne to jest niefajne, i osoba niemodna jest niefajna bo nie jest jak wszyscy tak więc muszę być modna to mój cel". Zawsze to całkiem powszechne podejście wydawało mi się taką nędzą intelektualną, że aż na wymioty się zbiera 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Swoją drogą jak to się ma to tego co mówiłaś o trzymaniu się jednego stylu? Bo z jednej strony chcesz oryginalności, a z drugiej dostajesz p*****lca jak nie możesz czegoś zaszufladkować " Czyli według ciebie orginalnośc zawsze musi być całkowita, dana osoba nie może być np. filatelistą, numizmatykiem, byleby nie można było jej zaszufladkować do jakiejś grupy? :) To, ze ktos inny robi dokładnie co ty nie wyklucza orginalności, bo orginalną jest się wzgledem społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To przełóż ten mechanizm na to co sama robisz. kupujesz rzeczy które są 'metalowe", bo widzisz siebie przez pryzmat tego infantylnego "imidżu" który sobie wykreowałaś. Osoby interesujące się modą robią dokładnie to same - widzą się przez pryzmat tej roli i do tego dopasowują. Jesteś dokładnie taka sama jak te osoby - zero oryginalności więc zerżnęłaś istniejący model i do niego się dopasowujesz. Czy to jest "nędza intelektualna" to nie wiem..ty mi powiedz. Na pewno nędzą intelektualną jest ocenianie czyjejś inteligencji na podstawie jednej, głupiej cechy takiej jak wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
społeczeństwo składa się z wielu grup, jak się do której zaliczasz to tylko tyle - zaliczasz się do grupy, nie jesteś w żaden sposób oryginalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swoją drogą twoja tendencja do wsadzania lud******ategorie jest tak silna, że tylko dzwoneczka na szyi ci brakuje i będziesz piękną owcą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na pewno nędzą intelektualną jest ocenianie czyjejś inteligencji na podstawie jednej, głupiej cechy takiej jak wygląd. " Na pewno to, z czego wynika dany wygląd, jego przyczyny tkwiące w mentalności wiele mówią o człowieku. I po raz kolejny powtarzam, że ten temat nie jest tylko o wyglądzie. "społeczeństwo składa się z wielu grup, jak się do której zaliczasz to tylko tyle - zaliczasz się do grupy, nie jesteś w żaden sposób oryginalna. " No to CO muszę robić by być orginalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wymyśl coś sama, to dobry początek :) Zwróć uwagę, że wiele poważnych osób ubiera się modnie bo nie chcą zwracać za dużej uwagi na swój "oryginalny" wygląd. Poza tym w tej chwili mainstreamowa moda jest dużo ciekawsza o tej którą ty preferujesz, ma więcej opcji - moda ze sklepów dla metali to nudna pustynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim bądź sobą a nie pozerką. Nie próbuj być na siłę oryginalna bo w twoim przypadku to wygląda wręcz śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×