Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Gość gość44
Iwona Jestem po tomografi, nie miałam żadnej reakcji uczuleniowej po kontraście tylko ból brzucha po tym płynie. Teraz jest już ok. No to czekamy na wyniki. Moja tomo była nastawiona głównie na jelita, szkoda że Ty takiej nie miałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej wszystkim zapalenie mam zdiagnozowane od miesiaca. Od miesiaca biore tez controloc i zirid a od okolo 3 tygodni mam plame na rece taką czerwoną tylko w jednym miejscu na przedramieniu od wewnątrz taki jakby rumień. Czy to moze byc od lekow o ktorych wyzej wspomniałam. Ktoś tak miał no i pytanie czy przy refluksie mamy pozbywac sie tego kwadu czy wtecz odwwrotnie, bo juz zglupialam. Meczy mnie niestrawnosc nie chce jeszcze gorzej sobie zalatwic zoladka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś stawiać ma zdrowie. Dobre odżywianie, ale w żywność w dzisiejszych czasach jest wyjałowiona i nie da się dobrze odżywiać bez naturalnych suplementów. Naturalnych! Nie to co kupujemy od koncernów w aptekach. Trzeba postawić na antyoksydanty, które chronią nas przed chorobami i starzeniem się. Pomogą Ci one pozbyć się Helicobacter, a potem problemów z refleksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Czesc Aniu, fajnie ze juz jestesmy po i bez zadnych powaznych sensacji sie obylo, teraz czekamy na wyniki. Pytalas o nastepna wizyte u gastrologa? Ja po wizycie u nowej GP, cholera zupelnie inne podejscie, wypytala o wszystko, siedzialam u niej pol godziny, krew mi sama pobrala, prawie wszystko to co chcialam z mojej listy bo niektore powiedziala ze narazie sie wstrzymamy ale dodala kilka od siebie m in jakies bardziej dokladne na trzustke, kal musze oddac trzy razy co drugi dzien, na trawienie bialek, cukrow i tluszczow, na pasozyty i na jeszcze jakies dwa ale nie wiem dokladnie jakie. Biopsja dwunastnicy wynik ok. O B12 powiedziala zeby poczekac na dzisiejszy wynik i wtedy mi przepisze na recepte dobrze przyswajalna. Od razu zapisala mnie do siebie na wizyte za dwa tygodnie. Zapytalam o gastrologa to mi wytlumaczyla ze skierowanie bylo do nich, najpierw robia gastro, tomo i jak wszystko jest dobrze to odsylaja znow do GP bez wizyty, wtedy GP musi ponownie skierowac do nich tak jak u mnie z powodu utraty wagi, braku apetytu itd i braku diagnozy. Powiedziala ze wedlug niej problemem moze byc trzustka, brak enzymow i przez to zespol zlego wchlaniania. Zobaczymy czy ma racje po badaniach krwi i stolca. Zapytalam o kwas zoladkowy, powiedziala ze po odstawieniu IPP zoladek powinien zaczac normalnie produkowac kwas juz po kilku tygodniach. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona Widzisz, wystarczyło zmienic lekarza, sugerowałam Ci to na samym poczatku. Zobaczymy co Ci wyjdzie. Za 2 tyg. beda juz wszystkie wyniki. Dziwne to trochę z tym gastrologiem, powinni diagnozować az znajdą a nie gastro, tomo i koniec. Znów czekanie. Moze na trzustkę dała Ci elastazę bo czytałam że to jest bardzo dokładne badanie, ja torobiłam, ale nie wiem czemu nie ma wyniku. Nie byłam pytać o wizytę bo to w innej częsci szpitala a ja niestety przez ten płyn musiałam szybko wracac do domu. Jeszcze do teraz muszę odwiedzać toaletę. w czwartek spróbuję się czegoś dowiedzieć. Przyszły mi dziś slippery elm czyli śliski wiaz i zaczynam kurację na zapalenie zołądka i po kolei w odstępach czasu będę realizowała mój plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona Czy wspominała moze Twoja pani doktor o nadnerczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Anna - Gość Co u Ciebie? Masz jakieś postępy w leczeniu? Czemu tak zamilkłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Mowilas zeby zmienic lekarza ale u mnie nie bylo to takie latwe, ale naprawde roznica kolosalna i to mnie cieszy, poswiecila mi duzo czasu i wygladala na zainteresowana i chcaca pomoc. Nie powiem Ci dzis nazwy tego badania na trzustke bo nie pamietam ale w czwartek/piatek bede mogla sprawdzic wyniki online to zobaczymy. Tez mowila cos o nadnerczach ale zadnej konkretnej nazwy choroby. O gastrologu to tez mi sie wydaje dziwne ale tak mi wytlumaczyla ze tak dziala system. A na Twoj wynik tomo ile trzeba czekac, powiedzieli? I jak sie teraz czujesz po tomo, juz wszystko ok? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona Wynik będzie za około 7 do 10 dni. Po tym płynie nie jest jeszcze idealnie, ale da sie przezyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Czesc Aniu, co slychac, jak sie czujesz? Mam juz czesc wynikow, w morfologii za duzo plytek krwi, w rozmazie tylko ponizej normy eozynofile - reszta w normie, watrobowe, nerkowe i amylaza w normie, poziom wapnia i albuminy w normie, crp w normie, B12 spadla ze 180 do 155, witamina D 25 mmol/l czyli deficyt, powinno byc powyzej 100. Nie wiem czy jeszcze cos bedzie z krwi musze sprawdzac, reszta badan m in na trzustke chyba z kalu ale dopiero jedna probke wyslalam, jutro nastepna. Dzis trzeci dzien spisuje co i ile jem, wypisalam kwestionaruisz dla dietetyczki (60 pytan), ogolnie czuje sie bez zmian. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Cześć Iwona, wit b12 masz bardzo niską, i bezwzględnie powinnas ja suplementowac., natomiast d3 jeżeli masz w granicach 80 to jest bardzo dobrze, a kawas foliowy jaki masz? Te trzy próbki kału, które masz zanieść napewno sa na pasożyty, zawsze daje się 3 razy, na trzustkę wystarczy raz. To że masz dobre parametry nerkowe i wątrobowe wcale mnie dziwi, bardziej jestem ciekawa jak wyjdzie Ci trawienie pokarmów. Wracając do d3, każdy powinien suplementować wit3 w miesiącach od kwietnia do września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Sorry, powinnam napisać że wit d3 powinna być suplementowana od września do kwietnia, przez cała zimę, pomyłka, ale chyba wszyscy wiedzą,że nie ma potrzeby dokarmiać się latem, no chyba ze ktoś wogóle nie wychodzi na słońce co raczej jest niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. No i wlasnie mam zgrzyt bo nie wiem czy sama kupic B12 czy czekac na recepte od lekarki, powiedziala ze mi przepisze dobrze przyswajalna jak bedzie niska no i wit D3 ( w normach napisali ze miedzy 0-50 to niedobor) a ja mam tylko 25 mmol/l. Kwas foliowy i ferrytyna w normie, nie spadly ani sie nie podniosly przez miesiac. Badanie kalu trzy razy to pewnie na pasozyty ale na inne badania tez, widzialam liste jak drukowala naklejki no i tez mowila ze bedzie na trawienie, trzuske - elastaza i cos jeszcze ale nie pamietam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
A widzisz wit d3 oczywiście masz niedobór, napewno dostaniesz receptę na wysoką dawkę, a pózniej juz sama będziesz suplementować, jakoś nie doczytałam. Pewnie z kału masz tez inne badania, ale 3 razy 100% na pasozyty. Ile masz ferrytyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Ferrytyny mam 140 a kwas foliowy 6,8. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Mnie tak podskoczyła ferrytyna w infekcji, potem spadała. Kwas foliowy mamy prawie taki sam, czyli nie za wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Aniu a co u Ciebie, lepiej sie czujesz, jak jelita? Zauwazylam ze nie moge trawic zadnego tluszczu, nawet kilka kropli oliwy z oliwek, dobra gatunkowo mi szkodzi tzn nawet ciut do salaty albo do miesa i juz kamien na zoladku i biegunka po godzinie. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie czytałam wcześniejszych postów od lekarza laryngologa dostałam wskazówki: podnieść wezgłowie łóżka o 15-20 cm. Pić rano na czczo olej z rokitnika 1 łyżeczka. po 20 minutach śniadanie. pomogło bardzo szybko. od 3 lat spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Gość Ale na co Ci pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona U mnie z jelitami na ten moment lepiej, ale za to znów zgaga...poprostu nastepuje zamiana. Zastanawia mnie, czy rzeczywiście tak żle na Ciebie działa oliva, a moze to sałata, jakby ja zbadać to by się okazało co zawiera... Ostatni ból u mnie był po rybie i sałacie, może cos w tym jest, tylko że mnie bolało dosłownie kilka minut po posiłku i to tak porządnie. Zwrócę szczególną uwagę na sałatę, niwielki wybór mamy z tym jedzeniem, jeżeli chodzi o surówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Czesc Ania, ciekawe czemu masz zgage, ja ostatni raz mialam dawno temu, pewnie caly czas masz zapalenie w zoladku. Wiem ze nawet warzywa nie sa do konca zdrowe, najlepiej wychodowac samemu albo kupowac od farmerow, u mnie to napewno nietrawienie tluszczow, po salacie na kanapce albo mieszanej do obiadu nic sie nie dzieje, a jak dodam troche to sa bole i biegunka plywajaca, tluszczowa, jak pieke piers z kurczaka tez raz czy dwa dodalam kilka kropli oliwy i bylo to samo, teraz tylko na sucho albo z woda. Kanapki smaruje tylko troszke i nie maslem tylko smarowidlami low fat. Caly czas obserwuje co mi szkodzi. A Ty wczoraj sie czegos dowiedzialas? Kiedy masz gastrologa? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Jeszcze nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona masz jeszcze jakieś wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Przyszly dwa: enteric mc&s i criptosporidum gardia ale nie widze wyniku, tylko do wgladu lekarza. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona A wynik z tomografi tez będziesz mogła sparwdzić online? Ciekawe , że tamte wyniki widzisz a te do wgladu lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Czesc Ania, prawie wszystkie badania krwi moge sprawdzic, widze wynik i normy. Usg, rtg, tomografia itp pewnie nie moge bo za dlugie sa opisy i do wgladu lekarza ze wzgledu na medyczne terminy tak mysle, wyniki stolca tez widze ze sa ale nie ma opisu czy cos jest nie tak czy w normie. To i tak jest dobre rozwiazanie bo masz pobrana krew i mozesz sama sprawdzic w ciagu dwoch dni jak jest a nie czekac na telefon albo wizyte. Co u Ciebie? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona U mnie bez zmian. Zaczęłam kurację ziółami z bloga pesieliot na zapalenie zołądka, oczywiście na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Na jelita też będa one miały wpływ- przeciwzapalny. Liczę na jakąś poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. No to czekamy obie :) U Ciebie tez tak zimno i wieje? Podobno jakies wichury nadciagaja. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Jest zimno, ale dobrze że nie wieje, bo wtedy bardzo się odczuwa tą zimnicę. Iwona widzę, ze tylko my piszemy na forum, więc moze przeniesiemy się na maila i pogadamy sobie... Nie wiem , czemu narazie nie mogę wysłac maila, coś mi się pokićkało, ale jak mąz wróci z pracy to mi to naprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Mysle ze to bardzo dobry pomysl :) Oczywiscie bede zagladac tez na forum ale tak jak pisalam wczesniej nie chcialabym stracic z Toba kontaktu... tu tez nieraz o wszystkim nie chcialabym pisac. Czekam na maila :) Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×