Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Gość Iwona3004
Gosc 44. Chyba sie jutro przejade i zapytam na miejscu, z tego co slyszalam to u mnie w miescie ma gabinet chinska lekarka ktora tez pracuje w szpitalu i podobno ma duze wziecie, nie wiem jaka ma specjalizacje ale moze warto sprawdzic.... Anka jak sie czujesz? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i po wizycie. Efekt żaden. Pani zupełnie nie słuchała co mam do powiedzenia. Nawet nie mogłam jej dać mojej tabelki z wypisanymi badaniami. Pani stwierdziła,że zna mnie już dość dobrze i wie ,że jestem osobą nadwrażliwą i jest święcie przekonana,że to jelito wrażliwe mi dokucza. Wszystkie badania mam b.dobre,nawet te,które jej dzisiaj dostarczyłam, ale żadne z tych badań nie jest stricte pod kątem zaburzeń jelitowych. Owszem lekarz nawet z ogólnej analizy morfologii,czy moczu może dużo powiedzieć,ale jeżeli pacjent skarży się na bóle,powinien chyba go dalej diagnozować i dociekać przyczyny dolegliwości,czy nie? Ja już głupieję. Na moje wywody o tym,że byłam ostatnio u gastrologa i ten powiedział,że u mnie powinno się jelita leczyć,pani zapytała,czy byłam leczona Xifaxanem. Na moją odpowiedź,że nie,dostałam bez dodatkowych badań i pytań 2 op.Xifaxanu i mam zażywać 2x2 przez 14 dni. Tak,że dziewczyny nie tylko w uk leczenie jest do d....y w Pl też. Zostają wizyty prywatne. Iwona,chińczycy leczą całościowo,nie jakąś tam konkretną chorobę. Jak masz okazję i wiesz,że rzeczywiście nie są to szarlatani, ja bym spróbowała. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Wg mnie to jest standard leczenia w Polsce, chociaz w przypadku Iwony wychodzi na to ze w UK tez. jak nie mogą zdiagnozować to zawsze jest jelito drazliwe albo skierowanie do psychologa. Dziewczyny, parę lat temu w Polsce przeszłam to samo i tez stwierdzono jelito drazliwe, kazdą gastroskopię i kupę badań robiłam prywatnie, a teraz wiem ze przyczyną była celiakia, ale po co było badać i szukać jak mozna prosciej, jelito drazliwe i koniec. My wiemy , ze nas boli i przez co przechodzimy, gdyby tak nie było to czemu człowiek maiałby katować sie dietą i wydawać kasę na badania, i wkółko biegać po lekarzach. Dziewczyny nie poddawajcie się, szukajcie bo przyczyna jakaś musi być, ja będę szukac, wiem ile się nacierpiałam przez niezdiagnozowaną wczesniej celiakię i nadal cierpię prawdopodobnie z powikłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Anna przeanalizuj jeszcze raz wszystkie badania i zrób narazie, które coś Ci powiedzą. Wg mnie scan mikroflory jelitowej powinno być jednym z pierwszych pokaze Ci, czy masz i ktorych bakterii przerost i to już będzie jakiś sygnał dla Ciebie, będziesz mogła dobrać odpowiednie probiotyki, które jak czytałam niektórym leczyły jelito, likwidowały burczenie i przelewanie, ja mam niby super a boję się zazyć zeby sobie nie pogorszyc. Czytałam ze na szczelność jelit mozna przeprowadzić test buraczkowy, poczytaj o tym.Przeanalizuj i zrób w pierwszej kolejności takie, ktore coś Ci rozjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Dziewczyny. Mysle ze bardzo duzo zalezy od lekarzy na jakiego trafisz, ja nigdy wczesniej nie mialam z nimi problemow, a przeciez mialam klopoty zdrowotne. Trzy lata temu mialam operacje kolana, dawno temu skrecilam kolono dwa razy i przez lata trzy malusienkie okruszki kosci obrastaly okostna i rosly sobie nie dajac zadnych objawow. Pewnego ranka obudzialam sie z potwornym bolem i opuchlizna, ale do rzeczy....rtg, rezonans kolana i operacja i wszystko w trzy miesiace zalatwione a to bardzo krotko, lekarze super potem rehabilitacja tez super nigdy bym nie pomyslala ze teraz tak bede traktowana. Tez uwazam ANNA ze powinnas jeszcze raz przejrzec liste badan i zrobic pewnie prywatnie tylko te co moga wniesc cos nowego. Lek co Ci przepisala p. Doktor dzisiaj to jest na przerost bakterii w jelicie ale mysle ze dala tylko na odczepnego, pomyslala ze nie zaszkodzi a moze pomoze i dasz jej wreszczcie spokoj. ANKA, ja czekam na spotkanie z gastrologiem i zlecone badania a potem bede pewnie suplementowac witaminy, enzymy i cala reszte ale tak jak Ty teraz mam stracha, zeby sobie nie zaszkodzic bardziej. Narazie jade naturalnie tylko z sokiem z cytryny, diety bez glutenu narazie tez nie zaczynam zeby w razie czego nie zafalszowac badan ktore moze mi zleca. Chyba szukamy na tych samych stronach bo dzis tez czytalam o tescie buraczkowym na nieszczelne jelita :) Pozdrawiam Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona, a doszły Ci może jakieś nowe wyniki ?Bardzo ciekawi mnie, jak Ci wyjdzie trawienie białek, jesli bedą niestrawione to znaczy ,że masz mało kwasu i wtedy moze zrobia Ci badanie na kwasowośc zoładka. Powinna lekarka skierować Cię do gastrologa, jednak jest to specjalista i on lepiej będzie wiedział co robic. Tylko pamiętaj, powiedz o wszystkich dolegliwościach, o drzeniu mięsni tez, najlepiej wypisz na kartce bo potem człowiek zapomina. Ja co rusz mam jakies silne bóle, zakończone przeważnie biegunką, dobrze ze niezbyt długie, ale prochy wtedy idą w ruch. No i to okropne ciagłe uczucie zimna, nigdy tak ciepło jak teraz nie ubierałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Nie Aniu, nic wiecej nie doszlo, pewnie to juz wszyskie ktore mi zlecila, tak to jest jak nie widzisz lekarza tylko rozmawiasz przez telefon. Mam przygotowana liste z objawami, pytaniami i badaniami na jutro, wizyte mam o 16. Koniecznie skierowanie do gastrologa. Dzwonilam wczoraj do polskiej przychodni "my medyk" w Londynie zeby zapytac czy przyjmuje u nich moze gastrolog ale niestety nie, zapytalam czy moze wiedza czy gdziekolwiek w UK znajde polskiego gastrologa i odpowiedz byla ze niestety nie. Oni sami staraja sie jakiegos sciagnac i przyjac do pracy ale jest podobno trudno. W ten chwili co mi najbardziej dokucza to przelewania i burczenie, przerzniecie w jelitach i zaraz musze do toalety i biegunka, czuje jakby duzy robal przemieszczal mi sie w jelitach, wiem ze to gazy, uczucie ciaglego zimna, drzenie miesni nog i rak, zawroty glowy, takie ogolne oslabienie, brak apetytu, dalej staram sie wiecej jesc bo wiem ze musze. Zgagi nie mam ale odbija mi sie nawet po kilku lykach wody. Caly czas pije siemie i sok z cytryny, biore tylko Buscopan jak juz naprawde musze i czekam na jutrzejsza wizyte. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona, to jednak za wiele Ci nie dała, no a gdzie badanie na celiakię. Dziewczyno daj sobie z nią spokój, niech Cię wysyła do gastrologa. Przychodnię my medyk znam, robiłam tam zastrzyki, przepisane w Polsce. Biora 40f za zrobienie jednego zastrzyka, mąz też tam robił, a jak teraz chcieliśmy to jescze chcieli nam doliczyć za konsultację czyli pierwszy zastrzyk za 100f. Jezeli gastrolog nie miał by kontraktu z NHS to zadnych badań na fundusz nie zrobisz, a pewnie dowiesz się tyle co dziewczyny w Polsce. Musisz mieć badania, bez nich ani rusz, domagaj się skierowania do gastrologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
To juz wolałabym się bryknąć do Polski i tam porobic badania. Gastroskopia nie jest droga, jeszcze byś cos zrobiła bo trochę już masz i wtedy do gastrologa . Ale próbuj tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Tak naprawdę to powinno zacząć sie od gastrologa, przecież to są problemy gastryczne i to on powinien zlecić badania, przecież to sa specjaliści, bo my to tak na opak szukamy, byle sobie pomóc, a przeciez nie mamy takiej wiedzy jak oni, ale jak się czyta i słucha ludzi to ręce opadają. Na kasę chorych niewiele się dostaje i kazdy wydaje kupe kasy, zeby sie dowiedzieć co dolega.Przykładem jest Anna, wydała mnóstwo pieniędzy na badania i dalej wie ze nic nie wie. Zeby znależc takiego lekarza, który tak naprawdę zajmie się problemem i odpowiednio pokieruje, to byłby duzy sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Kochana IgA immunoglobulina jesli jest niewykrywalna w badaniu to moze swiadczyc o celiaki ale tylko moze bo to jest pierwsze badanie a potem trzeba jeszcze zrobic IgG, EmA i wycinki z dwunastnicy zeby potwierdzic, tyle przeczytalam, ale Ty to wiesz. Jesli moje IgA jest niewykrywalne to moze byc celiakia i jutro jej powiem zeby mi zlecila reszte, zeby potwierdzic albo wykluczyc, jak nie bedzie chciala to moze gastrolog mi zleci zobaczymy. Mam dluuuuuggggga liste pytan i wypisalam w 14-tu punktach moje objawy, jestem przygotowana bardzo dobrze na jutro i nie dam sie tym razem zbyc. W podroz do Polski sie teraz nie wybiore, nie moge niestety latac samolotem a 28 godzin nie dam rady wysiedziec w samochodzie przy tym samopoczuciu. Pewnie w Polsce bym zrobila wszystkie badania i zaliczyla gastrologa w trzy dni ale szczerze tez nie wiesz na jakiego lekarza trafisz, kase wybulisz a tez nie masz pewnosci ze pomoga. Anna robi badania i chodzi do lekarzy w Polsce a tez sie juz dlugo meczy i dalej nie wie co jej dolega tak do konca. A Ty kiedy masz wizyte u gastrologa przed czy po TK? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona brakj immunoglobuliny A moze świadczyć o celiaki, ale też o innych problemach, całosć tego badania nazywa się Coeliac screen, w tym jest badanie przeciwciał. Baaaardzo jestem ciekawa jak Cię potraktuje pani doktor. Trzymam kciuki , żeby się wreszcie porzadnie ruszyło z tymi badaniami i koniecznie daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Dzieki ze napisalas mi nazwe tego badania na celiakie :). Lekarka pewnie jutro powie ze mam celiakie bo nie mam IgA ale ja ja zaskocze i powiem ze ma mi zrobic to badanie zanim postawi diagnozie i kaze mi byc na diecie bezglutenowej do konca zycia. Ale jestem bojowo nastawiona :). Napewno dam znac, tez jestem ciekawa tej wizyty. Masz racje ze wszystko powinno sie zaczynac od gastrologa, cala diagnostyke i pozniej leczenie a nie lekarz ogolny ktory nie wie od czego zaczac i jak temat drazyc. Jutro musze sie zapytac czy juz zaczac brac B12 bo mysle ze te ogolne zle samopoczucie, zawroty glowy, drzenia miesni, wypadanie wlosow, zmiany w morfologii krwi to wszystko przez ten bardzo niski poziom B12. Pamietam ze moja mama tez miala kiedys malo B12 po udarze mozgu, podobne objawy, lekarz mowil ze to moze byc tak po udarze ale zrobil badanie, mama brala w tabletkach i objawy ustepowaly a po chyba pol roku wynik byl wysoki. Pozdrawiam. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona nie moze tak Ci powiedzieć doktorka, że to celiakia bo nie zrobiła Ci badań, które o tym mówia . wpisz sobie na necie Coeliac screen i przeczytaj., to jest Tissue Transglutaminase, Tissue Tranglutaminase Antibody, Endomysial Antibodies, to właśnie jest w tym badaniu, wszystkie trzy miałam duzo powyzej normy dlatego dawali mi ponad 90% że to celiakia ale i tak musiałam miec biopsję w celu potwierdzenia. Twoj wynik IgA da jej do myślenia, może teraz skieruje Cię na gastroskopię bo i tak powinnaś mieć sprawdzony zoładek i pobiorą Ci wycinki w kierunku celiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona nie moze tak Ci powiedzieć doktorka, że to celiakia bo nie zrobiła Ci badań, które o tym mówia . wpisz sobie na necie Coeliac screen i przeczytaj., to jest Tissue Transglutaminase, Tissue Tranglutaminase Antibody, Endomysial Antibodies, to właśnie jest w tym badaniu, wszystkie trzy miałam duzo powyzej normy dlatego dawali mi ponad 90% że to celiakia ale i tak musiałam miec biopsję w celu potwierdzenia. Twoj wynik IgA da jej do myślenia, może teraz skieruje Cię na gastroskopię bo i tak powinnaś mieć sprawdzony zoładek i pobiorą Ci wycinki w kierunku celiaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Sorki,2 razy bo nie zauwazyłam że przeszło na nastepną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Ok dzieki za podpowiedzi, dopisalam do listy na jutro :). Wszystko Ci jutro napisze :). Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Czesc Anka. Sprawdzilam wynik jeszcze raz dokladnie i te IgA to jest tissu transglutaminase w klasie IgA i jest ponizej 0,5 nie jest podwyzszony tylko za niski czyli przeciwcial nie wykryto czy to znaczy ze nie mam celiaki ? Jack masz chwile to odpisz please. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
IWONA chyba tak, bo w moim wyniku jest napisane ze negatywny wynik jest ponizej 7U/mol, 7-10 dwuznaczny a powyzej 10 pozytywny. ja miałam 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Dzieki Kochana, to jedno juz wykluczone, maly kamien z serca mi spadl. Teraz czytam o zespole zlego wchlaniania, duzo mi sie zgadza, trzeba tylko znalesc jaka jest przyczyna u mnie, ale to pewnie te cholerne IPP i niedokwasota i moze alergie pokarmowe. Bede gadac dzis z lekarka. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. No i po wizycie...powiedziala ze nie wie co mi jest, rtg klatki bez zmian, celiakia wykluczona, watrobowymi nie mam sie przejmowac bo lekko podwyzszone moga byc jak sie cos dzieje w brzuchu, w morfologii tak samo. Zapytalam czy kupic i brac B12 bo jest niska a ona ze jak chce to moge ale to bez sensu bo i tak sie nie bedzie wchlaniac przy problemach z zoladkiem i jelitami. Pokazalam jej moja liste z objawami to przepisala wszystko do komputera. No i najwazniejsze dala mi skierowanie do gastrologa na cito bo ona sprawdzila juz co mogla i nie wie jak mi pomoc. Zapytalam czy to mozliwe ze mam niedokwasote przez IPP i nie trawie pokarmow, a ona bardzo niechetnie ze to mozliwe, zapytalam czy kupic enzymy i brac a ona zeby poczekac na wizyte u gastrologa i ze pewnie gastrolog mi zleci wiecej i bardziej dokladne badania, pewnie tez gastroskopie. Zwolnienie z pracy do trzeciego grudnia. No i to tyle. Ciekawe ile bede teraz czekac na wizyte u gastrologa. A co u Ciebie? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona cel osiągnięty masz skierowanie do gastrologa. Poniewaz jest na cito , to nie powinnas długo czekac. Zachowaj tą kartkę i wszystko przedstaw gastrologowi. To prawda, wit b12 nie wchłania sie jak cos się dzieje z żoładkiem, a jaki masz kwas foliowy?I co powiedziała na wynik IgA? Napewno pierwszym badaniem będzie gastroskopia i jakieś stosownie do dolegliwosci badania z krwi. No to czekamy, mam nadzieję na szybką wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Kwas foliowy mam w normie. Na IgA powiedziala ze nie mam celiaki i tylko o tym to swiadczy. Poczekam na wizyte z gastro i moje zapiski wezme se soba, mam nadzieje ze bedzie szybko i zrobia mi gastroskopie i cos w koncu wymysla co mi jest. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Czesc Anka. Co u Ciebie, jak samopoczucie? U mnie nie najgorzej, tylko przelewania, burczenia i takie klucie w jelitach ale to mozna przezyc. Znasz juz jakies nowe wyniki badan? Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Cześć Iwona, u mnie jak zwykle, raz lepiej , raz gorzej, przelewania i burczenia to norma, wczoraj miałam duzy ucisk w lewym boku, 3czy 4 buscopany i espumisny zjadłam i nie bardzo pomagało, kilka godzin spędziłam siedząc (wizyta w szpitalu okulistycznym, ale nie ze soba) i mysle ze dlatego, wracając do domu, to juz miałam moment że wysiadę z metra taki miałam ucisk, a potem ból szedł mi zoładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Mam gastroskopie 23-go w czwartek o 14, wlasnie zadzwonili ze szpitala, ale tempo co nie, w koncu cos sie dzieje. Kochana, pewnie te bole mialas po tym siedzeniu na krzesle kilka godzin, juz niedlugo Twoje TK, moze to cos rozjasni. Tak sobie mysle czy moze nie popelniasz jakis bledow dietetycznych mam na mysli ziola, przyprawy itd czasami wiesz moga pomagac a czasami szkodza jak przewod pokarmowy jest chory i dlatego czasami masz lepsze a czasami gorsze dni. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość44
Iwona super, ze tak szybko masz gastroskopię, będziesz mogła od razu porozmawiać z lekarzem, i myslę ze opis dostaniesz do ręki, ja tak miałam. Przed badaniem tez lekarz rozmawiał ze mną i pytał o dolegliwości, to powiedz ze IPP brałas przez 4 lata. Iwona ja nie biorę nić takiego, ani nie stosuję przypraw, które mogłyby mi zaszkodzic. Nawet zrobiłam przerwę w piciu siemienia lnianego, żeby mówiąc brzydko nie oglucać za bardzo zoładka i jelit,, teraz znów zaczęłam pic.. W chorobach tak jest, że są dni lepsze i gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Gosc 44. Wiem Aniu ze sa dni lepsze i gorsze, tez tak mam, tak tylko sobie o Tobie myslalam i sie zastanawialam :) To gastroskopie robi gastrolog i bedzie mozna od razu pogadac? Mam nadzieje ze tak u mnie tez bedzie a nie ze bede znow czekac na wizyte. Wezme ze soba moje zapiski zeby o niczym nie zapomniec. Swieta ida i chcialabym cos smacznego zjesc haha. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×