Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingaa

Czy są wśród Was kobietki, które chca już zostać mamami?

Polecane posty

Oczywiscie ja bardzo chce i caly pazdziernik rezerwuje na starania o mala dzidzie.Mam nadzieje ze tym razem obejdzie sie bez zadnych komplikacji. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie.Gumcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 tydzień
:) :) :) A wiecie że moja mama tez miala 18 lat jak mnie urodziła to chyba w genach przechodzi hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BUGSY24
cześć ale mnie czasu nie było na tym topiku:(Katarinka mam nadzieję że nastrój już dużo lepszy i nie przejmuj się napewno będzie okay.A do Ingii-ja też miałam przez długi czas torbiel na jajniku i zawsze się leczyłam przez 2 góra trzy miesiące.Ale teraz ostatnio sam mi się wchłonął.Także nie ma się co martwić:)Poza tym to trochę mi smutno,że nikt o mnie nie zapytał przez tyle dni:(:(:(Ale dziewczyny pamiętajcie,że ja jestem z Wami na dobre i na złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) Ja też jestem w chyba jestem w ciąży. Niebawem teścik i się okaże. Jak ja pragnę tego dziecka, mam tylko 18 latek a mój instykt macierzyński sie odezwał. A w dodaktu mam wspaniałego chłopaka z którym planuje niebawem ślub. Jaka ja jestem szczęśliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 tydzień
Ja ślub wezme dopiero po urodzenia dziecka :) Nie chce zdjęc ze ślubu z dużym brzuniem :) wolę z dzidzią na rączkach :) :) :) Do skyneti: testy nie zawsze mówią prawde lepiej udać sie do ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 tydzień
Mam pytanko :) w jakim czasie po porodzie trzeba zaczac karmic dziecko "zeby mleko sie nie popsuło"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca
kiedy sie za duzo mysli problemy zaczynaja sie pietrzyc. zawsze chcialam zostac mama ale mysl o tym mnie paralizowala. a co jesli jestem bezplodna? a co jesli poronie? i takie tam az w koncu znalazlam sposob odstawilam tabletki i przestalismy uwazc nie myslalam o tym kiedy, gdzie i jak. po 3 miesiacach bylam w ciazy. koszty nie sa az takie ooogromne trzeba tylko wszystko racjonalnie zorganizowac, zaplanowac. a pierwsz ruchy dziecka to najcudowniejsze uczucie pozniej tego bardzo brakuje wiec kochane do dziela do odwaznych swiat nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 tydzień
kurcze nacisnelam enter hihi :) Za za trochę ponad miesiąc poczuje pierwsze ruchy i juz sie nie moge doczekac, tylko czy później nie będą one przeszkadzać np podczas snu?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabulinka
13 tydzien: Wiesz jak byłam raz na szkole rodzenia(jakies wykłady) to tak jakos ten dzidzius ułozyl sie w brzuszku ze myslalam ze nie wytrzymam :-)) Kochany, dzis nauczyłam go siusiac do nocnika. Troszke późno ale bardzo sie ciesze ze tak szybko to opanował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13-ty tydzień Pierwszą córeczkę zaczęłam karmić po 3 godzinach od porodu bo takie były zwyczaje wtedy i wtedy dopiero dostałam dziecko. Druga od razu po porodzie położyli mi na brzuchu, a potem po umyciu i opatuleniu kocykiem dostawiłam ją do piersi. Poczatkowo niesmiało zaczeła ssać. Aż mnie ciarki przechodzą jak o tym piszę, takie to było uczucie cudowne. W szpitalu w obydwu przypadkach miałam mleczka jak na lekarstwo, bardzo mało. Ale nie zrażałam się tym. Wróciłam do domu i wciąż uparcie karmiłam. I tak pierwsza córkę karmiłam 15 miesięcy, druga 18. Najwygodniejszy i najwspaialszy sposób moim zdaniem. Polecam. Mateczko, wyobraź sobie, że jeszcze nie zdecydowałam się brać tego duphastonu. nie mam żadnych plamień ani bóli, staram się odpoczywać. Nie wiem, ale wydaje mi się że dawka 3xdziennie po 1 tabletce jest chyba za duża, zwłaszcza że to profilatycznie. Na razie zasięgnęlam dodatkowej opiniii mojego znajmego farmaceuty, czekam na jegoodpowiedź. Jełśi powie, że nie ma skutków ubocznych i profilaktycznie można brac, to chyba wezmę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateczka
Witam Wszystkie mamy i nie mamy, Do claptoli, wiesz co jak ja bym mogla cofnac czas to napewno poprostu bym odpoczywala i by wystarczylo, niestety po tym trudnym zajsciu problemach z pierwszym synkiem spanikowalam i wzielam ten Duphaston, lekarz jednak mowil by nie brac bo wystarczy odpoczynek. Jesli chodzi zas o dawkowanie to bralam 2x1 tab. trzy razy dla profilaktyki to chyba duzo.Pozniej powoli musialam z tych tabletek wychodzic, stopniowo to chyba tez o czym swiadczy ze nie mozna z nimi tak sobie skonczyc. Ale nie przejmuj sie wszystko napewno bedzie ok zapewniam cie wiem teraz ze jak cos boli , jak slabo sie czuje to odpoczywam i koniec kiedys nie moglam sobie na to pozwolic ale teraz powiedzialam koniec swiat sie nie zawali.Caluski gorace i trzymajcie sie dziweczeta. Ps. Zapomnialam opowiedziec co robilam w weekend, bylismy znow w fajnym miejscu , bardzo odpoczelam a moj pierwszy malec wymoczyl sie w basenie, srodek lasa brak zasiegu poprostu cudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateczka dzięuję Ci bardzo za odpowiedź, na razie wstrzymuje się z braniem, zwłaszcza, ż enaprawdę dobrze się czuję, jak tylko zobaczę jakies niepokojące objawy, plamienie, czy coś, to wezmę ten lek, a na razie chyba szkoda zdrowia. czytałam tak wiele różnych opinii na ten temat, jeden z lekarzy wypowiadał się nawet, że on działa na zasadzie placebo tylko, a może pomóc jedynie w 5% przypadków. Na forum gazeta pl. dziewczyny wypowiadałay się ze własnie po tym leku dostawały plamień, Mam mieszane odczucia. Wykupiłam receptę, lek mam przy sobie, w razie czego w każdej chwili mogę wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matezcka
Claptolus, Widzisz my jestesmy tak spanikowane ze zaraz leki tabletki i koniec a czasem wystarczy zwyczajnie sie nie denerwowac, mysle ze bedzie wszystko jak najbardziej ok.Ja dzis ide na kontrole bedziemy znow widziec nasza malude juz nie moge sie doczekac by zobaczyc jak urosla. Powoli oddaje sie skromnym inwestycja ale nie szaleje bo nie wiem co mam kupowac czy dla Ryncajsa czy dla Calineczki.Pozdrawiam jak masz jakies watpliwosci pytania obojetnie to pisz chetnie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny:) Claptola, na pewno wszystko bedzie dobrze.....trzymam kciuki zeby tak bylo:) Dziewczyny, mam do was pytanie- ja własnie zaczelam 3 miesiac ciazy...i zaobserwowalam u siebie postapujace kłopoty z wyproznianiem....ze sie tak wyraze...po prostu rzadko mam potrzebe pojscia do lazienki...i zaczyna pobolewac mnie dol brzucha z tego powodu....jem jarzyny i sporo jablek ale nic mi to nie daje.Nie chce na wlasna reke brac zadnych lekow ale moze znacie jakies sprawdzone sposoby, jak radzic sobie z zaparciami, dziekuje w gory za pomoc.pozdrawiam :) :) :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Metka Ja tez mam nadzieję że będzie dobrze. Na Twoją przypadłość proponuje picie zielonej herbatki - ja wogóle nie piję czarnej wyłącznie zieloną. Poczatkowo obawiałam się czy to zdowo dla dzidzi, ale wyczytałam na wp, że jest wręcz zalecana. Dziewczyny kiedy zaczęłyście czuc wyraźnie objawy ciąży.?Ja mam wrażenie że wszystko za mało - za mało mdli, za mało bolą piersi, nie ma zaparć ani innych opisywanych objawów. Nie pamiętam jak było w poprzednich ciążach - ale wielkich mdłości nigdy nie mialam. Mam nadzieje że to normalne. Już się nie mogę doczekać usg, zeby wreszcie coś zobaczyć. A w ogóle to chyba za bardzo Wam marudze i panikuję - obiecuję poprawę Mateczka pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claptola, własnie siedze z kubeczkiem zielonej herbatki o smaku waniliowym, :)skorzystam z twojej rady, bardzo lubie zielona herbate....a skoro jej nadmiar nie jest szkodliwy to bardzo sie z tego ciesze! prosze cie, przypomnij mi w ktorym tygodnu ciązy jestes...nie bylo mnie troche.....przepraszam ale nie mam czasu na wracanie do wczesniejszych postow. co do objawow ciazy....to ja najbardziej je oczywalam zanim tak naprawde lekarz byl w stanie stwierdzic ciąże, czyli jakies 10 dni po poczeciu....teraz nie mam rowniez wyraznich mdlosci, czasem jest mi niedobrze, wymiotowalam raptem 2 razy wiec sie ciesze ze lagodnie przechodze ciaze..piersi przestaly mnie bolec...ogolnie czuje sie jak \"nie w ziazy\" pod wzgledem fizycznym, za to pod wzgledem psychicznym nie potrafie o niczym innym myslec jak o moim malenstwie! Zapewniam cie ze jak zobaczysz na usg swoje \"male\" wielkie szczescie to bedzie to wspaniala chwila, zreszta nie musze tobie tego pisac..jestes juz szczesliwa mama...ja to przezywalam 1 raz i bylo cudownie! Pozdrawiam was bardzo wszystkie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_KG
cześć dziewczyny! Czy któraś z was ma wskazanie do cesarskiego cięcia z powodu wady wzroku? Jeśli tak to jaka wada to jest ? Dzięki na wszelkie info pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matezcka
Ponownie sie zglaszam, Rady odnosnie zaparc, ja tez je mam i to straszne to przez zelazo dziweczeta ono je wzmaga ,ja niestety mam z tym powazny problem staram sie rozwiazywac go w sposob naturalny (kefiry , maslanki, i inne),ale jak juz to nie pomaga to taki ziolowy alax biore jedna tableteczke i przemija bo nawet do tygodnia meka dochodzi.Ten alax jest delikatny szybko rozwiazauje problem a i pan doktor nie mial nic przeciwko. Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metka, ja jestem dopiero w 5-6 tyg licząc od dnia miesiączki, więc to może za wcześnie? Lekarz też nie byl w stanie potwierdzić, jedynie test wyszedł mi pozytywny, no i te piersi bolą. Troszkę bardziej jestem spiąca i siusiam czesto. No coż poczekam jescze troszkę do tego usg, zeby się nie najeść strachu, gdy będzie za wcześnie. Strasznie duzo pracy dzisiaj mam, więc zmykam. Trzymajcie się cieplutko papapap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claptola , jak bylam na 2 wizycie ( bo na 1 poszlam zaraz jak nie wystapila miesiaczka a testy wyszly mi pozytywnie, co niewiele dalo ani nam ani lekarzowi) to tez nie za wiele bylo wiadc-to znaczy byl pecherzyk ale tak naprawde lekarz nie potrafil nic powiedziec na 100% i najadlam sie sporo strachu, a byla to wizyta w 5 tygodniu ciazy (tez liczac od 1 dnia ostatniej miesiaczki). Na wizycie w 7 tygodniu( 7 tyg. i 5 dni) bylo juz wszystko bardzo dobrze widac - wyraznie obajrzelismy dzidzie, co prawda miala wtedy poltorej cm ale lekarz robil mi usg dopochwowe i zdjecie wyszlo wyraznie (widac glowke i tułow), slychac bylo bijace serduszko i wtedy lekarz byl w stanie dokladnie odpowiedziec na nasze pytanie-czy wszystko jest w porzadku?czy malenstwo rozwija sie prawidłowo? Wiec jesli moge ci doradzic- to zaczekaj jeszcze tydzien, az bedziesz w 7 tygodniu....wtedy zobaczysz z pewnoscia to co nam dane bylo zobaczyc:) w tym czasie malenstwo rosnie jak na drozdzach wiec te kilka dni to bardzo wiele! chyba ze masz watpliwosci - lepiej nie czekaj bo stres nie jest dla nas i dla was niczym dobrym.Pozdrawiam!! Kasia KG-nie znam nikogo o takim problemie jak twoj, nie jestem w stanie pomoc, ale pozdrawiam:) Mateczka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna12
czesc dziewczyny, juz wrocilam z gor!bylo cudownie!!! Mateczka, to chyba Ty pisalas o skutkach ubocznych tabletek, jakichkolwiek anty, ja koncze ostatnie opakowanie cilest(do niedzieli) i potem czekam na niby okres(bo co to za okres-tylko plamienie-a potem zaczynam mierzyc temperature i takie tam podobne, ale troche sie cyram bo jak mi te pomiary nie wyjda to dzidzia bedzie, chcialabym, ale jeszcze nie teraz,planujemy na lato w przyszlym roku. Jak dlugo trwa"odtrucie"organizu po tabletkach?i czy musze isc do ginekologa teraz jak odstawie tabletki-mam zrobic jakies badania, czy cos w tym rodzaju, jak odstawiam tabletki?zaczelam lykac kwas foliowy i juz zaczelam tez zdrowiej sie odzywiac!chcialabym schudnac, ale moze sie wstrzymac?bo po co?moze zreszta to jakos wplynac na malucha!?dzjcie znac jak to wyglada. pozdrowienia dla "starych" i "mlodych" mamusiek tu na topiku:) ramcia, jak nalewka?juz zrobilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna12
czesc dziewczyny, juz wrocilam z gor!bylo cudownie!!! Mateczka, to chyba Ty pisalas o skutkach ubocznych tabletek, jakichkolwiek anty, ja koncze ostatnie opakowanie cilest(do niedzieli) i potem czekam na niby okres(bo co to za okres-tylko plamienie-a potem zaczynam mierzyc temperature i takie tam podobne, ale troche sie cyram bo jak mi te pomiary nie wyjda to dzidzia bedzie, chcialabym, ale jeszcze nie teraz,planujemy na lato w przyszlym roku. Jak dlugo trwa"odtrucie"organizu po tabletkach?i czy musze isc do ginekologa teraz jak odstawie tabletki-mam zrobic jakies badania, czy cos w tym rodzaju, jak odstawiam tabletki?zaczelam lykac kwas foliowy i juz zaczelam tez zdrowiej sie odzywiac!chcialabym schudnac, ale moze sie wstrzymac?bo po co?moze zreszta to jakos wplynac na malucha!?dzjcie znac jak to wyglada. pozdrowienia dla "starych" i "mlodych" mamusiek tu na topiku:) ramcia, jak nalewka?juz zrobilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogna12:) gdzies czytałam , że powinno sie odczekac conajmniej 3 miesiace po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, zanim zajdzie sie w ciąże....nie był to mily atrykuł i nie pamietam juz jego pochodzenia, niemniej jednak opisane były w nim strasznie przykre przypadki ciąz z powikłaniami właśnie po pigułkach. Oczywiście nie jest ta reguła....kazdy organizm moze zareagowac na swój sposób...a co do zabezpieczania to ja zanim zdecydowłam sie z mężem na dziecko, stosowałam prezerwatywe, trwało to dość dlugi okres czasu( pigułki przestałam brac ze wzgledów zdrowotnych 4 lata temu(nie chcialam sie dluzej truć) zreszta moje wyniki badan były zatrwazajace), a teraz jestem na poczatku 3 miesiaca ciąży...troche czasu zajmie ci poznanie na nowo reakcji wlasnego ciala...na pewno dasz sobie rade....nie licz tylko na fuksa...bo wiadomo jak z nim czesto bywa:) Ja bylam u ginekologa po odstawieniu tabletek, jakies 3 miesiace pozniej...co do schudniecia to jest polecane przed ciaza, chyba ze masz na mysli pracowanie nad \"figura modelki\"...sportu nigdy za duzo i jesli nie myslisz o wariackich dietach to na pewno nie zaszkodzi. Mozesz nie dostac miesiaczki jakis czas po odstawieniu tabletek ale moze tez wszystko samo sie unormowac....to bardzo zdradliwy okres....wiec obserwuj i uwazaj a na pewno wszystko ulozy sie po twojej mysli.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13 tydzień
Ja pierwsze mdłości poczułam jakies 3 tygodnie po tym jak mialam dostac miesiaczke i sa do tej pory,. jestem w drugim trymestrze a zaparć nie miałam moze to dlatego ze starcilam ochote na mieso i ziemniaki :) cos w tym musi byc :) :) :) Widać mi juz fajniusi brzuszek poniwaz jestem szczupła :) Mój brzusio przypomina mój brzuszek przed ciaza podczas wielkiego obrzarstwa. A lubie bardzo duzo zjesc :) choc teraz zbastowałam bo miewam zgage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dioda
Bogna,ja bralam pigulki trojfazowe(chyba o nich pisalam) i okres wrocil mi bardzo szybko.Kwasik biore od miesiaca.Uwazam zreszta,ze trojfazowe sa bardzo dobre,bo i plodnosc wraca od pierwszego cyklu.Spokojnie,odchudzic sie mozesz,tym bardziej,ze o dzidzie chcesz sie starac za rok,Spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia KG Mnie okulista powiedział, że mam problemy z soczewka i w czasie parcia, mogłaby mi sie odkleić... Ale nie dał żadnych oficjalnych wskazań do cesarki. Urodziłam normalnie. Miałam mieć tylko zamknięte oczy podczas parcia. A mojej koleżance, która ma dużą wadę wzroku tez lekarz odradzał normalny poród, bo mogłaby jej się ta wada pogłębić. I tez coś mówił o zamykaniu oczu podczas parcia. Ale urodziła normalnie i nic sie nie stało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześ dziewuszki Claptola W mojej pierwszej ciązy objawami były: kawa przestała mi smakować dosłownie nawet od tego zapachu mnie odrzucało no i też od jedzenia mnie odrzyucało - to takie pierwsze objawy gdy jeszcze nie domyślałam się :) bo potem to wszt=ystkie klasyczne przypadłości :) A za drugim razem też stary numer z kawą (wcale nie wiem dlaczego) no i wprost przeciwnie rzucałam się na żarcie jakbym nigdy nie jadła - to też do czasu gdy nie wiedziałam że jestem. No i co za każdym razem inne objawy a tu mam dwóch chłopaków :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna12
Metka, Dioda-dzieki za podpowiedzi. Tak dobrze jak ktos cos fajnego powie na temat przyszlych dzieciaczkow i takie tam inne porady:) Sama jestem ciekawa jak to ze mna bedzie jak przestane brac te tabletki!Niby wszystko z nimi sie uklada dobrze, nie mam rzadnych problemow i wyniki, ktore robie regularnie tez sa dobre, ale jak tak duzo sie mowi o tych skutkach-czasem zgubnych-tabletek, wiec moze i lepiej, ze je odstawiam:) Metka, mowisz 3 miesiace po tabletkach trzeba odczekac?kurcze tylko ja nie bardzo lubuje sie w prezerwatywach, a zanim wylicze sobie te "dobre" dni i bezpieczne to troche zejdzie:(no ale zobaczymy :) Dioda, a Ty tez planujesz?ze bierzesz kwasik?kiedy bys chciala malucha?a oprocz folika cos jeszcze bierzesz? Wiecie co?wczoraj czytalam o tym syndromie smierci lozeczkowej, nawet dzisiaj w "Na dobre i na zle" (ogladam powtorki jak sie obudze, bo w ciagu roku nie mialam kiedy) bylo o tym. To troche straszne, co?zdrowe dzieci umieraja nie wiadomo dlaczego:(( Sluchajcie dziewczyny, Lusia polecila mi kiedys poradnik o maciezynstwie i ciazy "Macierzyństwo, ciąża i poród" autor PAULA SPENCER, a moze wy cos macie tez godnego polecenia!wiecie, pierwsze dziecko(jeszcze w planach)troche mam stracha!!! buzki dla was wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateczka
Witam, Wczoraj bylam z mezem i synkiem u naszego pana doktora, maz dobrze go zna bo razem nurkuja wiec troszke inaczej nas traktuje.Pokazał nam wczoraj poprostu wszystko poczawszy od ust , oczek i palcy (pięciu) skonczywszy na nereczkach , serduszku i siusiaku ... tak bedzie chlop jejka jak sie ciesze ze wsyztko jest dobrze naprawde bardzo.Moj synek jak doktor go zapytal co chce powiedzial ze siostre , a lekarz a brat moze byc a moj syn tak moze byc.Dzieciatko ma juz 9,3 cm jest szybko rosnie, teraz tylko czekamy na drugie wakacje by z soba pobyc w trojeczke a czwarte tylko bedzie podsluchiwalo.Dziewczeta co do tabletek to jak mozecie odstawcie predzej zawsze lepiej poznacie reakcje po, a z drugiej strony nie wiadomo jak zareaguje organizm czasem moze byc tak jak ze mna ze rok sie staralam wrocic na ziemie, bez okresu i jajeczkowania.Jesli zalezy wam na tym by wszystko bylo ok to mysle ze 6 miesiecy bo to przynajmniej beda ze 4 prawdziwe cykle , zawsze polityka hormonalna musi wrocic do normy bo to dla nas kobiet najwazniejsze.Pozdrawiam goraco i przesylam caluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×