Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingaa

Czy są wśród Was kobietki, które chca już zostać mamami?

Polecane posty

Gość Katarinka29
ups... przepraszam za powtórki laptop zastrajkował :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1234
cieszę się Twoim szczęściem....ale i ciut zazdroszcze :) jestem na tym forum coraz dluzej z zaczynam miec powazne wątpliwosci czy Ten to wlasnie ten....niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarinka29
cóż ... Asiu w tej kwestii ani ja ani nikt inny nie udzieli ci trafnej odpowiedzi sama musisz zadecydowac czy Ten to własnie ten :-) tylko... czy w takiej sytuacji staranie sie o dzidziusia to trafna decyzja? pytałas równiez co daje kwas foliowy przede wszystkim zmniejsza ryzyko wystąpienia we wczesnym stadium rozwoju płodu wad rozwojowych cewy nerwowej , a zaleca sie go przyjmowac nawet na 3 m-ce przed planowanym poczęciem dzidziusia i przyjmuje sie tak do ok 16 tyg ciazy ( tak przynajmniej było w moim przypadku).co do odstawienia tabletek i terminu starania sie o dzidzie : co szkoła to inna teoria na ten temat jedni mówia że powinno sie odczekac az organizm powróci do dawnej rónowagi ok 3 m-ce inni mówia że juz po jednym przepuszczonym cyklu mozna podjac starania , co poniektórzy twierdza że bezposrednio po odstawieniu tabletek istnieje mozliwośc ciazy mnogiej ... a jak jest w zyciu wystarczy poczytac to forum i podobne ...... nie ma gotowej recepty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1234
dzieki za odp :) co do ciązy mnogiej to u mnie chyba i tak jest spore prawdopodobieństwo poniewaz w mojej rodzinie co drugie pokolenie to bliźniaki :) a co to tego czy to odp moment sama nie wiem....oboje musimy sie na to zdecydowac.....dlatego narazie tylko podpytuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joganno- bardzo sie ciesze Twoim szczesciem- gratuluję CÓRECZKI!!! Jak wiele mamy wspólnego prawda??? asia1234- u mnie tez jest w rodzinie mnóstwo blizniąt- nawet mąż ma siostre-blizniaczke :)) Ja nawet troszke chciałam miec blizniaki- no ale ta jedna moja mała dziewczynka jest dla mnie całym swiatem :)) Katarinko- przygotowania do slubu daja naprawde dużo radosci :)) :)) Wspaniale ze jestes szczesliwa.......Cieszymy sie razem z Wami :)) :)) Moja radosc mąci tylko jeden fakt. Zaczyna pobolewac mnie gardło- póki co bez temperatury, ale pojawił sie katar. Mój ginekolog twierdzi ze na razie leczymy czosnkiem cytryna płukankami i neoanginem- mam nadzijeę ze tym razem obędziemy sie bez antybiotyku. Nie chciałabym małej męczyc po raz kolejny!!! Do zobaczenia jutro......całuski i uściski dla wszystkich...:)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24 tydzień
Lusia ja przytylam juz 8 kg :D ale sie tym nie martwie bo jem dosc malo slodyczy :D Dziewczyny góra mam nadzieje ze moje drugie usg potwierdzi pierwsze {tzn dziewczynka} babcia kupila dzis dla mojej dzidzi taki spiworek z kapturkiem kremowo rózowy jes taki słodki na 68 cm Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie i te które sie dopiero staraja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malnka79
Lusiu Serdeczne Gratulacje!!!!Super, bardzo sie ciesze:) Bylismy dzisiaj z mezusiem u gina, no i zaczynaja sie badania. Poniewaz od prawie dwóch lat nic...smutne to jest. No ale coz nie poddajemy sie. "Na oko" po badaniu ogolnym ze mna nic nie jest, no ale trzeba przeprowadzic wszystkie badania. Na pierwszy ogien ida zolnierzyki mezusia. Dzis 12 dc. wiec na pewno bedziemy sie starac, gin poiwedzial, ze dzis jest TEN dzien. Zobaczymy. W srode znowu ide do gina na kontrole jajeczkowania. Bo jeden mi urosl normalnie(prawy) i trzeba sprawdzic czy peknie. O boshe ja oszaleje.Zbyt duzo tego wszystkiego. Sciskam Was, Wasze brzusie i Dzieciatka, Pozdrowionka ...niech sie spelni cud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estella
Cześć Dziewczyny! Wróciłam z USG i nie mam ani jednego torbiela! hurrra!!!!!! Za to lekarz powiedział, że mój lewy jajnik wyprodukował duży pęcherzyk 23 mm, który lada moment pęknie...mo i może się uda :-) ale odpukać w niemalowane, aby nie zapeszyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzius
LUSIU same dizweczynki :):) hheheh slodkie imie KATERINKA29 pozdawiam i zycze zajebistego wesele :) to juz niedlugo:) METECZKA buziaki dla ciebie i malesntwa 24 tydzien zycze ci aby byla dziewczynka CLAPTOLA A gdzie ty sie podziewasz??? MALINKA79 mam nadzieje ze sie uda trzymam kciuki ESTELLA za ciebie rowniez bardoz mocno:) LONIU ty chyba w tym tygodniu wychodzisz za maz??? KATARZYNKA 23 nie jestes za mloda ja jestem mlodsza mam 20 lateka .Ja jestem po slubie 4 miesiace i 8 dni :) ktorego byl wasz slub? bo moj 10 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_23
Hej dziewczyny!!! Ja mam 23 latka, mam cudowna 7-miesieczna coreczke i myslimy z mezem o drugim dziecku, to znaczy chcemy sie postarac tak mniej wiecej na poczatku lata nast roku. Zastanawiam sie jak to jest z odstawieniem tabletek przed planowaniem ciazy...czy po odstawieniu musze jakis czas odczekac??? Jesli ktoras z was wie cos o tym to prosze o pomoc. Moja Juleczka wlasnie spi slodko w pokoju obok...robi juz koci koci lapci i potrafi machac raczka papa, poza tym probuje czolgac sie do celu ktory jej ustawie ale jeszcze nie bardzo jej to wychodzi bo nozki pracuje ale raczki jeszcze nie, komiczne mowie wam:)))) Pozdrawiam Lusie, zycze duzo radosci z pieknej corci!:)) i wszystkie dziewczyny na topiku, buziaki ode mnie i Julci(cmok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam........Jak humorki?? Dopisują??? Mam nadzieję ze tak!!! 24 tydzien- zycze dziewczynki z całego serca :)) :)) Mój brzuch robi się większy z dnia na dzien, juz zaczynam chodzic w męża swetrach !!!!!! Malinko- trzymam mocno kciuki zeby sie udało!!! Estellko- to super ze jestes zdrowa!! No i do dzieła!! Dzidzius- pozdrawiam serdecznie, jak zdrówko??? Monika23- gratulacje i usciski dla córeczki!! Co do tabletek to trzeba odczekac, ja nie moge brac tabletek ale nasze dziewczyny juz o tym pisały....... Domi, Metus, Katarina, Mateczka, Trudi , Malgos, Ewus, Joganna. Madi. Monika24, 1102, claptola, Olimpia, Rubina, , Szara Myszka, grandi, lonia, marceliza i pozostałe Panie, których nie wymieniłam- pozdrawiam serdecznie i zycze bardzo miłego i udanego dnia!!! :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Lusia - gratulacje, ciesze sie razem z Tobą, córeczka...hm...to wspaniale, ja zawsze chciałąm córeczkę i mam dwie :). Ciekawe co teraz wyskoczy. Metko witaj po podróży. Zazdroszczę Ci bulgotań, Ja wsłuchuję się w sój brzucszek non stop, ale jeszcze nic.... Dzidziuś - nei odzywałam sie bo dopiero teraz czuję się troszkę lepiej. Przeziębienie powoli mija, wróciłam do pracy (ale miisę nie chce pracować...) Estella - ciesze się bardzo, że ta torbiel zniknęła i trzymam mocno kciuki, żeby się udało. Malinko79 za Ciebie tez mocno kciuki... 24 tydzień - jak te tygodnie Ci szybko lecę - ale skoro Tobie to i nam tylko u Ciebie tak to fajnie widać...NIedawno byłas na samym początku. Ale co się dziwić, u mnie już 16 tydzien. Katarinko - gratuluję ślubu, ciesze się a nawet troszkę zazdroszczę w pozytywnym tego słowa znaczeniu :), Ja w sobotę bawię się na weselu przyjaciół :). To było jedno z najgorszych przeziębień w moim życiu, na szczęśćie obyło się bez gorączki. Kaszel rozrywał mi płuca, a mięśnie brzucha do dzisiaj mnie bolą. Mam nadzieję że małemu nie zaszkodziło. Skończyliśmy \"budowę pokoju\" dla maleństwa. Teraz jeszcze pomalować. Wyszło nieźle, nagle w naszym dwupokojowym mieszkanku pojawił się maleńki trzeci pokoik dla dzidziusia. Wielkie zmęczenie remontem, ale i wielka radość z efektów. Wszystkie forumowiczki pozdrawiam. Gratuluję tym, które mają w brzuszku maleństwo i mocno trzymam kciuki za starające się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu mój dzień chyba nie będzie nalezał do najlepszych :-( Dopadła mnie grypa żoładkowa .Wszyscy domownicy już ją przerobili. Myślałam ,że się jakoś wywinę. W nocy wymiotowałam i ciągle mi niedobrze ale nie mam już czym,boje się cokolwiek zjeść . No i jeszcze mam lekką biegunkę.Mam nadzieje że szybko mi przejdzie . Muszę kupic sobie miętę ,zawsze mi pomagała na takie rewolucje. I gdyby ni eto chorubsko to czułabym się nieźle. Cieszę się Lusiu ,że bedziesz mieć córeczkę . Ja również z niecierpliwoącią czekam na moment kiedy się dowiem ,ale jeszcze muszę poczekać . To mój 10 tydz ciąży . Ok 10 listopada ide na usg. Mam nadzieję ,że ustalimy z ginekologiem bardziej prawdopodobny termin porodu . Sprawa z terminem zagmatwana przez przesuniętą owulację. Według miesiączki wychodzi na 15 kwietnia a wedlug pierwszego usg w 5 tyg na 17 maj. Pozdrawiam was i uciekam bo znowu mi niedobrze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu się narobiło znajomyyych! :-D A ja ciągle jeszcze należę do tych starających się. Co parwda, minął dopiero jeden cykl po odstawieniu tabletek, ale jakoś nie mam ochoty cierpliwie czekać na kilka nastepnych, żeby dopeiro wteyd zacząć starania... Jak nadeja płodne dni, to będa to najszczęśliwsze i najbardziej ekscytujące momenty, bo wiem, że będe niecieriwie oczekiwać efektu :) No mam tylko nadzieję, że mój luby wtedy nie bedzie w delegacji! A co do ślubu, to ja też będe brać go pewnie z brzuszkiem, ale jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza! Chęć posiadania dzieciątka, to dla mnie sparwa pierwszorzędna! Wszystko inne pdo to podporządkuję! Życzę starającym się baaardzo owocnych prób! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, no i stalo sie!!!! mysle ze to na pewno byly pierwsze ruchy dzidzi! nigdy wczesniej nie czulam takiego czegos, podobne do bulgotania a jednak calkiem inne uczucie.....lezalam sobie na kanapie z odkrytym brzuszkiem, razem z mezem rozmawialismy o jakis malo waznych rzeczach az tu nagle poczulam leciutenkie uderzenie od srodka brzuszka-co dla mnie bylo najdziwniejsze-slabo wyczuwalne a widoczne dla mnie po drugiej stronie.maz zaraz przysiadł sie do mnie i po jakies moze 3 minutach ponowny ruch-caly brzuszek sie zatrzasl.......wieczorem kiedy puszczalam nasza pozytywke do snu bylo tych ruchow wiecej, cala masa, tak samo delikatnych, teraz jednak wiedziala co one oznaczaja,az wreszcie zasnelam, jednak dlugo lezalam i delektowalam sie nimi, wspaniale uczucie, mysle ze kolysanka przypadla naszemu malenstwu do gustu, slyszy ja juz dwa miesiace i teraz dopiero na nia zareaglowalo..... dziewczyny, pozdrawiam was wszystkie, jestem jak w amoku dzis....zycze wam takiej radosci jaka dzis rozpiera mnie...claptola cierpliwie czekaj, u mnie to juz 19 tydzien i dwa dni!trzymajcie sie i milego dnia, narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metuś kochana :):) tak się cieszę :):) Gratuluję. A Maleństwo zapewne reagowało wcześniej na tą melodię, tylko Ty tego jeszcze nie czułaś. Aż sie wzruszyłam A jak tam brzuszek? Ja włąśńie szukam na allegro spodni ciążowych, bo w tym tygodniu ostatnie dotychczasowe pożegnam bezpowrotnie na dalszy okres ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika_23
Ja tez chce juz byc w ciazy....po raz drugi:)) Wiecie, moj pierwszy porod byl bardzo ciezki, meczylam sie prawie 30 godzin i niepotrzebnie wzielam epidural-znieczulenie zewnatrzoponowe. Bardzo spowalnia akcje porodowa, nikomu nie polecam, lepiej sie troszke pomeczyc ale wtedy bedzie szybciej, bo naturalnie. Zastanawiam sie czy drugi porod bedzie szybszy...mam taka nadzieje, bo drugiego takiego bym nie przezyla...(Jula wazyla 4280g) Pozdrawiam wszystkie oczekujace i mam nadzieje ze niedlugo dolacze do waszego grona(choc wiem ze jeszcze troszeczke musze odczekac) Milego dnia!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki! Metko, ja też się wzruszyłam. To musi być jedna z najpiękniejszych i najcudowniejszych rzeczy na świecie...czuć ruchy swego Dzieciątka. Słyszałm, że dziecko w łonie matki słyszy. Mam koleżankę, która w styczniu ma rozwiązanie i czyta swemu maleństwu: \"kubusia Puchatka\", \"wiersze Brzechwy\". No mówię Wam wspaniały widok. A tak na marginesie powiedzcie(bo ostatnio się zastanawiałyśmy), co jest lepsze dla malucha(noworodka) kaftanik czy body? Posdrawim Was, Wasze Brzusie i Dzieciątka. Całuski i Buziaki...nadal starająca się Kasia ...niech się spełni cud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam przyszłe mamusie....
ja też zdecydowałam się na dzidziusia....miesiąc temu odstawiłam tabletki, ile powinnam jeszcze czekać żeby było bezpiecznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.Kroft
My z mężem zaplanowaliśmy dziecko na początek wakacji 2006 czyli w przyszłym roku o tej porze będziemy już w ciąży albo mocno się starać:-) Mam pytanie kiedy powinnam odstawić tabletki??? Pozdrowionka dla przyszłych mamuś!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarinka29
witam serdecznie! Metuś ciesze sie razem z Tobą prawda że to cudowne uczucie:-) ja własnie po badaniach odebrane wyniki dzielnie zniosłam test na obciążenie glukozą 75g co za fuja........brrrrrr ale wyniki rewelacyjny , no mocz tez juz w porządku i morfologia znosna choć troszke poleciała na łepek pewnie bedzie jakies żelazo. Już nie mogę się doczekać czwartku i wizyty by zobaczyć moje maleństwo. Sedeczne pozdrowionka dla was wszystkich i pomiziania dla brzusiów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claptola.....ja juz nie mieszcze sie w zadne stare spodnie, bedac teraz w Polsce kupialm sobie spodnie z wysokim przodem, z tylu na gumce sciagane...strasznie wygodne i duzo za duze-takie zeby do porodu wystarczyly, oczywisce mozna je regulowac, az zaluje ze jedna pare kupilam, ale maja tez swoja cene...wiec z drugiej strony....zreszta trzeba je wykorzystac bo potem co z nimi zrobie....narazie mam jeszcze jedne ciazowe, jednak w nich juz dlugo nie pochodze, potem bede szukala jeszcze jednej pary.moj brzuch jest jak pilka, okragly i robi sie coraz twardszy. zreszta jest duzy i od razu rzuca sie w oczy, nie zebym chciala go ukryc ale jesienny plaszczyk sie nie dopina....w zime bedzie bieda, moj maz jest 20 cm ode mnie wyzszy i duzo wiekszy, odpada wiec pozyczanie ubran....Lusiu wiec masz plusik:) Malinko.....to rzeczywiscie niesamowite uczucie....nie da sie go opisac, probowalam opowiedziec mezowi jednak brakuje slow-po prostu tylko kobieta ktora poczula te ruchy wie o czym jest mowa.... Co do kaftanikow czy body, to slyszalam ze wygodniejsze sa body...nic sie nie podciaga do gory i dziecko ma osloniete plecki....ja osobiscie mysle o zakupie body, tym bardziej ze przewijanie jest latwe, sa takie niewkladane przez glowke wiec nie bedzie krzyku przy ubieraniu, sadze ze sa praktyczne.Malinko....niech sie spelni cud! co do pytania ile trzeba odczekac po odstawieniu tabletek anty to padalo ono tu juz tyle razy, podobnie jak odpowiedzi-poczytaj troche wstecz, na pewno znajdziesz odpowiedz na twoje pytanie! pozdrawiam1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24 tydzień
Lusia dzidzius dziękuje :D Claptola a no szybko mi mijaja tez tak uwarzam. za 15 tygodni poród hihi. dołaczylam do was jak bylam w 11 tygodniu :D moze to na ym forum tak szybko czas mija 🌻 Metka26 gratuluje pierwszych ruchow dzidzi 🌻 ja pierwsze ruchy poczulam juz w 16 tygodniu :D Wszystkim chorym zycze powrotu do zdrowia :D a starajacym dzidziusia w brzuniu :D ❤️ Bylam dzis na badankach wiec jutro albo pojutrze zobacze czy csosik sie zmienilo w wynikach :) Witam wszystkie mamusie..., L.kroft Najlepiej odstawic tabletki jak najwczesniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24 tydzień
Witam wszystkie mamusie odczekaj chociarz 3 miesiace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki!!! U mnie ładna pogoda tylko strasznie wieje, więc nie wychodzę bo ledwo wygrzebałam się z mojego kataru i bólu gardła. Co do mojego twardniejącego brzuszka to niby lekka ulga po tabletkach ale jak trochę posiedzę to znów twarnieje i czuję nieprzyjemne skurcze w dole brzuszka:-(. Więc nie wyobrażam sobie siedzenia w pracy przez 8 godzin + 2 godz. na dojazd. W poniedziałek idę do lekarza i zobaczymy co mi powie.... Katarinko gratuluje ślubu :-) Lusiu cieszę się z Tobą z Twojej Emilki (piękne imię) :-), na marginesie mój Dzidziuś nie chce się jeszcze pokazać mamusi Metko gratuluje ruchów, piękne uczucie i też się nim delektuje od ponad tygodnia :-) A co do spodni to ja też mam obecnie tylko jedne zakupione przez internet dresowe spodenki i jestem zadowolona narazie z jednej pary, następne po wypłacie hi hi...Pozdrawiam serdecznie wszystkie Kobietki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111
24 tydzień: uwarzm, chociarz ale razi!!!! ........ Ty tak czesto wydaje mi sie ze masz te chorobe i zaswiadczenie... ale takie błedy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 24 tydzien
do 1111111 do nie jest dyktando ani lekcje jezyka polskiego!!! błedy sa pzypadkowe od szybkiego pisania zajmij sie soba a jak cie cos razi to okulary przciwsloneczne założ albo nie patrz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała24
WItam Was dziewczyny, postanowiłam napisać.....ja również chciałabym mieć juz dzidzię...ale mój facet nie bardzo się do tego spieszy.....tez chce ale za jakiś rok, dwa lata.... a mój instynkt tak bardzo daje o sobie znać...no i czytanie wszystkich waszych wiadomości również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111
24 tydzień nie denerwój się tak bardzo przeciesz to morze zaszkodzic chociarz uwarzam ze jak ktos szybko pisze to nie robbi błeduw tylko literuwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
dzidzius 24 dobra ok. przepraszam nie bede juz. fajna strona czytam czesto jest mila. nie chce nikogo denerwowac bo jestescie bardzo miłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×