Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Do gosc nawet w najlepszym szpitalu moze trafic sie na dyżurze na kiepski nie zgrany zespol i moze pojsc cos nie tak.super ze twoje porody przebiegly dobrze i wiekszosci tak przebiegaja ale roznie sie trafia.a jak z rozpoczeta akcia porodowa stwierdze ze mi lekarze i pollzne nie pasuja to mam jechac do innego szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
9 tydzien, termin na 29 listopada:) U mnie nikt nie robi usg jak sie przyjedzie do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paolinaa milo ze zapytalas :) dobrze sie czuje mdlosci to praktycznie mam juz nie wielkie a jak zwymiotuje to tylko rano chodz wczoraj i przed wczoraj obylo sie bez tego :) bole glowy tez juz mnie tak nie mecza ... mysle ze juz kazdej z nas bedzie powoli przechodzic u mnie najgorzej bylo 7-10 tyg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Dziewczyny Jezeli chodzi o chinski kalendarz to wychodzi ze bede miala coreczke ale zabardzo jakos w to nie wierze :) czuje ze bedzie syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Ewela ja sie bardzo balam jak sie dowiedzialam ze bede miala cesarke ale teraz staram sie o tym nie myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Motylkowa a dlaczego masz miec cesarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Malpka u mojej znajomej bylo tak ze dziecko bylo zle ulozone i miala miec cesarke a kilka dni przed terminem sie odwrocilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Mamasynkaa to u nas tylko tydzien roznicy :) Juz niedlugo Dzieciatko dobije do 2 cm, spokojnie ;) Motylkowa jak super, ze sie odezwalas! Martwilam sie o Ciebie. Ja tez dzis nie wymiotuje, mdlosci tylko mam. Wiecie co, ja staram sie w ogole nie myslec o porodzie w kategori strachu. Jaki by nie byl, to zaraz jak sie skonczy bede tulic do siebie swoje malenstwo i dla mnie wlasnie to jest w tym wszystkim najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja tez sie boje tylko ewentualnych komplikacji, bo jednak jestesmy zalezne od tego co robia lekarze i polozne... a bol wiadomo, jest kosmiczny, ale mija w seksunde jak juz nam dadza malenstwo do tulenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
motylkowa -> super, że się odezwałaś w końcu :) Dziewczyny ja jestem w 10 tygodniu i czuję się zdecydowanie lepiej. Zaczęłam się bać czy aby nie za dobrze... mdłości nie mam nic a nic, jedynie bolą mnie piersi i to też mniej niż na początku. Nie czuję senności, zamulenia, czuję jakby wstąpiło we mnie więcej siły. Posprzątałam dziś całe mieszkanie, zrobiłam pyszny obiad i to wszystko z chęcią. Wam też już przechodzą objawy z tego co widzę, ja się strasznie stresuję, już bym chciała mieć to usg ile ja mogę czekać... mam nadzieję, że wszystko ok z dzieckiem. Zaczynam mieć lęki, że coś nie tak z maluchem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
mamasynka cesarke bede miala przez to ze mam krotsza noge Powodem tego sa nierowe biodra krzywiona miednica i polozna powiedziala ze poprostu u mnie naturalnego powodu nie widzi bo bym miala trudnosci urodzic ale podbudowuje sie tym ze przeciez nie ja jedna i nie ostatnia. A pozatym opinia szpitala w ktorym zamierzam rodzic nie jest zla raczej wszyscy go chwala i moj lekarz prowadzacy tam pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paolinaa ja tez dzisiaj z checia obiad ugotowalam . Sennosc od poczatku naszczescie mi nie dokuczala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Ja tez mam leki czy wszystko jest ok no ale w sumie plamien zadnych nie mam . Brzuch tez mnie nie boli..tez sie zastanawiam czy nie czuje sie zadobrze bo wymioty nagle tak po prostu ustapily. No ale wlasnie moze juz ta pora na ustapienie Tych objawow. W sumie lepiej chyba ze juz ich nie ma bo na wadze sie traci mozna sie odwodnic. W srode mam wizyte to zobacze jak tam rosnie malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Ja mam niestety wizytę 14 maja, cały czas się zastanawiam czy nie iść wcześniej do innego lekarza. Nie wiem jak wytrzymam. Z drugiej strony wiem, że może właśnie to już czas aby objawy złagodniały. Dziewczyny ja też nie jestem za przesadnym dbaniem o siebie - byłam ostatnio z mężem na pizzy, na samym początku ciąży zachciało mi się maca to sobie kupiłam zestaw :D zdarza mi się pojeść czipsy do filmu i popić je colą. Jadam raczej to co przed ciążą zwracając tylko uwagę na to, żeby było więcej warzyw i owoców. Staram się ograniczać słodycze choć i tak je jem. Kawę pijam jakieś 3 razy na tydzień (przed ciążą jakieś 2 dziennie, czarne, mocne). Zrezygnowałam stanowczo i kompletnie z alkoholu i z papierosów (choć do tej pory baaardzo mnie ciągnie na dymka, ale nie wezmę choćby 1 pociągnięcia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki 🖐️ motylkowa to calkiem naturalny przypadek ze dziecko odwrocilo si tuz przed porodem , nie ma reguly ze juz pod koniec siodmego miesiaca ma byc ulozone prawidlowo,rozne sa przypadki. Mysle ze tu nie ma co sie klocic kto ma racje kto nie przypadki sa rozne ile szpitali tyle opini i kazdy z nich ma swoje procedury , a w zyciu wszystko moze sie zdarzy co nam mgloby sie wydawac niemozliweokazuje sie mozliwe.Natomiast prwda jest ze nie ma reguly ze jak pierwsza cesarka to drugi raz tez to wszytko zalezy od wielu przyczyn kazda z nas indywidualnym przypadkiem i nie znaczy ze tamta tak mila to tak jest i koniec ja i tez tak bede miec. I tez prawda ze liczba cc jest ograniczona. Ten link do blogu poloznej fajny jest wart poczytac ja go sledze od kiedy istnieje warto poczytac jak polozna to opisuje z wlasnego doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Nie no, to ja moze wyjde na patologiczna osobe, ale raz od czasu, doslownie raz czy dwa w tygodniu jeden maly lyk piwa wezme, czy umocze tylko usta w miodzie pitnym, bo baaardzo to lubie. Ale to tak jak mowie, naprawde kilka kropel dla smaku i raptem raz czy dwa na tydzien. Moja mama z kolei jest palaczem i jak byla ze mna w ciazy, to tez tak raz w tygodniu jeden raz musiala doslownie sobie od kogos pociagnac. Ale to tylko raz i tylko co kilka, kilkanascie dni :) Jestem cala i zdrowa, wiec raczej nie zaszkodzilo :) Nie jestem natomiast zwolenniczka wiekszego picia. Tzn piwo, wodka, drinki w jakichs konkretnych ilosciach. Czytalam nieraz, ze kobiety pily pol piwa czy lampke wina. Dla mnie to juz jednak przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Nie no, to ja moze wyjde na patologiczna osobe, ale raz od czasu, doslownie raz czy dwa w tygodniu jeden maly lyk piwa wezme, czy umocze tylko usta w miodzie pitnym, bo baaardzo to lubie. Ale to tak jak mowie, naprawde kilka kropel dla smaku i raptem raz czy dwa na tydzien. Moja mama z kolei jest palaczem i jak byla ze mna w ciazy, to tez tak raz w tygodniu jeden raz musiala doslownie sobie od kogos pociagnac. Ale to tylko raz i tylko co kilka, kilkanascie dni :) Jestem cala i zdrowa, wiec raczej nie zaszkodzilo :) Nie jestem natomiast zwolenniczka wiekszego picia. Tzn piwo, wodka, drinki w jakichs konkretnych ilosciach. Czytalam nieraz, ze kobiety pily pol piwa czy lampke wina. Dla mnie to juz jednak przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Oj, wybaczcie za zdublowanie, nie wiem czemu tak sie zrobilo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja tez wcinam fastfoody no i nawet teraz popijam pepsi , bo pomaga mi na mdlosci:) alkohol jak dla mnie jest niedopuszczalny, nie chce zeby moje dziecko probowalo nawet lyka:) Kolejna wizyte mam 14 maja, ale pewnie za jakis tydzien umowie sie dodatkowo, niestety jestem za duza panikara:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Aaa z takich rzeczy to jeszcze nie uzywam kremu do depilacji, nad czym bardzo ubolewam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. My znówp cały dzień poza domem. Mamasynka to masz wizytę jak ja. :-) co do cc czy sn. znam różne przypadki. I wiele też zależy od danego zespołu. Mam koleżankę ktora rodzi duze dzieci- przy moich 2920 g / 52 cm czy 3280 / 50 cm, to ona ur.kolosy. pierwszego syna rodziła sn bo polożna za późno zareagowała i ur. chlopaka 4800 , przy córce miala już cc bo lekarz stwierdzil że nie może jej obciążać a młoda ur. się 4990g. Są szpitale gdzie cc robią nagminnie na żądanie a są takie gdzie lekarz twierdzi że to nie koncert życzeń i trzeba rodzic sn. Choć to będzie mój 3 poród obawiam się go - mam niski próg bólowy i jestem w środku wąska. Póki co staram się nie myślec za dużo o porodzie. :-) Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co farbowania. W poprzedniej nie farbowałam bo chciałam wrócic do swojego koloru i byl pretekst. Teraz czekam jeszcze 3 tyg i muszę coś zrobić bo mam odrosty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paolina jezeli nic sie nie dzieje zlego to nie ma takiej potrzeby isc wczesniej ja tez wytrzymalam juz prawie miesiac bo bylam u lekarza ostatni raz 1 kwietnia i powiedzial ze jak nic sie nie dzieje to mam przyjsc 29 kwietnia dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Anka gdzie będziesz rodziła? Ustka czy Miastko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
No pewnie, ze jak nic sie nie dzieje, to nie trzeba chodzic... u mnie to raczej chodzi o ciekawosc, a raczej uspokojenie sie. Ostatnio tak czekalam na usg, 3 tyg myslalam, ze jestem w ciazy, a sie okazalo, ze ciaza sie nie rozwija:( wiec ja teraz jesten bardzo zestresowana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
mamasynka -> ja się właśnie tego boję, że ciąża się nie rozwija, ja jeszcze nie miałam wogóle usg i jestem mega zestresowana :( teraz się przestraszyłam jak to napisałaś. No nic muszę być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Paolinaa a masz lub mialas takie typowo ciazowe objawy? Nudnosci, wymioty, ewentualnie smaki na cos? Problemy gastryczne, czestsze siusianie, problemy z wyproznieniem? Albo zmeczenie, sennosc? Bole glowy, krzyza, pachwin, brzucha? Masz taki troszke twardszy brzusz, widzisz ze jest inny troche? Jesli masz cokolwiek z tych rzeczy, niekoniecznie wszystko, ale cokolwiek, nawet pojedyncze, to na pewno ciaza sie rozwija :) Gdyby sie nie rozwijala, to i objawow by nie bylo, bo hormony by nie wzrastaly. A teraz jestesmy w takim okresie, ze wszystkim powoli dolegliwosci beda ustepowac :) Mysle, ze nie masz co sie martwic. Jak nie masz skurczy, nie plamisz, to pewnie na usg zobaczysz ladnego, duzego, zdrowego dzidziusia. Inaczej byc nie moze :) I nie martw sie na zapas, bo dzidzia wszystko czuje ;) Mamasynkaa - bardzo mi przykro, ze kiedys przeszlas przez cos takiego, naprawde. Nie dziwie sie, ze teraz sie boisz. To moja pierwsza ciaza, a i tak najchetniej podpielabym sie pod calodobowe usg, takze jak najbardziej z czystym sumieniem powinnas sie uspokoic, ze wszystko gra, ogladajac rosnace dzidzi na monitorze :) Wiecie co, ja nadal nie mam imienia dla chlopca. No zglupialam poprostu. Wiem, ze to jeszcze wczesnie, ale ja juz tak od razu lubie miec wszystko poplanowane w razie roznych opcji i tak nie ma dnia, zebym nad tym imieniem nie myslala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa ga 3 raz w Ustce. Pierwszy poród - super polożna i mama z ciocia polożna dodatkowo. Drugi poród - ekipa rewelacyjna. pomocna i dbającą. Interesująca się mną i moją sytuacją. Liczę że teraz znów tak mi się przytrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Dokladnie sa rozne szpitale i rozni lekarze a jestem na grupie gdzie kobiety chca rodzic sn po cc i wiekszozc konczy sie nastepnym cc nawet jesli nie ma wskazan. I stad to wiem bo tak to bym nie byla w temacie. I pierwszo slysze zeby nie robili usg przed porodem to jak sprawdza czy wszystko ok? Moja mama rodzila 8 lat temu i wtedy jeszcze w naszym szpitalu nie robili kazdej usg a ze moja mama miala 39 lat i to 3 ciaza to kazali rodzic final byl taki ze miala identycznie to co ja czyli dysproporcje matczyno plodowa i przez glupote lekarzy jezdzila prawie rok na rehabilitacje z siostra bo zlamali jej bark jak ja na sile wyciagali. W zyciu bym sie nie zgodzila rodzic naturalnie bez uprzedniego usg. Mi objawy sie skonczyly als to juz prawie koniec 13 tyg wiec nic dziwnego. Za 3 tyg ide prywatnie mam nadzieje ze sie dowiem jaka plec :) ja kompletnie nie mam imion wymyslonych dziewczynka to myslalam ze bedzie Hania ale nie wiem czy to dobry pomysl. Jak myslicie? A dla chlopca nie podobaja mi sie kompletnie zadne nie cierpie meskich imion jedynie Pawel mi sie podoba ale to juz moj maz ma tak na imie hehe pomyslalam dluzej o tej cesarcr i w sumie najgorsze w tym wszystkim bylo cewnikowanie i po znieczuleniu ciezko mi sie oddychalo musieli mi podlaczyc tlen a tak to w sumie nie bylo w tym nic strasznego. Co do picia to ja od 2012 r odkad zaszlam w ciaze to nie pije w ogole bo po prostu przestalo mi to smakowac czasem kupilam jakies wino czy piwo i maz musial sam pic bo otwieralam i rezygnowalam. U nas dzis szaro pochmurno nic sie nie chce a tyle roboty mnie czeka... milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×