Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niezniszczalna 99999

nie mogę zajść w ciążę

Polecane posty

Gość niezniszczalna 99999

Kilka miesięcy temu postanowiliśmy zacząć starać sie o dziecko. poszłam do gin. na podstawowe badania. Wszystko jest w porządku. Badania wzorowe, usg nie pokazało zeby cos było nie tak, mąż zdrowy, wiec zaczęliśmy sie starać o dziecko i nic... Okresy mam książkowe, owulacja w połowie cyklu -robię testy. Powoli zaczynam wariować bo byłam przekonana że skoro wszystko jest ok pójdzie raz dwa :( Czy stres może mieć wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze. Wyluzuj daj sie poniesc a samo 'zaskoczy' :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety to nie jest często takie proste...stres ma bardzo duże znaczenie, odradzam też te testy owulacyjne ;), seks co 2 dni i powinno się udać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wiesz, że mąż zdrowy? Badanie nasienia zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mąż zdrowy ogólnie, nie badaliśmy nasienie, jeszcze... od dwóch lat jestem w ciągłym stresie spowodowanym pracą, na razie to się nie zmieni, wiec mam nadzieję że to nie to.. Sex co 2 dni? jak komórka jajkowa żyje tylko kilak godzin to chyba nie jest dobry pomysł bo można nie trafić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale plemniki zyja do 3 dni wiec spokojnie. Ogolne badania a badanie nasienia to dwie rozne sprawy. A ile macie lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznieszczalna9999
"Ze względu na ograniczoną zdolność dziennej produkcji plemników przez męskie jądra (6,6 mln/dziennie) do niedawna uważano, że najbardziej optymalne jest współżycie w dni płodne raz na dwa dni. W ostatnich latach pojawiło się kilka prac naukowych obalających ten pogląd. Według nich codzienne współżycie zmniejsza ilość defektów genetycznych w plemnikach, a nawet zwiększa ilość plemników w nasieniu. Wedle aktualnych doniesień naukowych, do największej ilości poczęć, niezależnie od częstości współżycia, dochodzi po zbliżeniu w dniu owulacji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro żyjesz w ciaglym stresie, to możesz miec za wysoką prolaktyne, a co za tym idzie brak owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznieszczalna9999
mamy po 30 lat z badaniem nasienia chcemy poczekać jeszcze chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznieszczalna9999
ale testy owulację pokazują.... badanie usg również..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz monitoring co miesiąc, jajeczko na 100% pęka, czy tylko jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznieszczalna9999
ale testy owulację pokazują.... badanie usg również..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka jest grubosc endometrium w czasie okoloowulacyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznieszczalna9999
nie, nie monitoruje tego u lekarza, uznałam że za wczesnie na takie kroki, podobno trzeba sie poważnie zacząć martwić jak rok nie wychodzi, my staramy sie 5 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznieszczalna9999
miałam badanie usg w połowie cyklu i endometrium było ładne i grube jak to lekarka określiła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to nie mów, że napewno masz owulacje, bo tego nie wirsz, tak samo jak nie wiesz czy z nasieniem jest ok, jak macie po 30 lat to ja bym nie czekała z badaniami, bo nie ma na co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznieszczalna9999
tak, tylko lekarze każą poczekać do tego roku staran zanim zlecą dokładniejsze badania....5 miesiecy to za mało zeby sie martwic wg. nich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za badania hormonow inasienia i tak płacisz, wiec zgoda lekarza nie jest do szczęścia potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest tak jak myslisz, poprostu pomimo ze jestesmy zdrowi i zdolni do posiadania potomstwa nie zawsze wychodzi jak bysmy chcieli i nie wiadomo dlaczego mam 3 dzieci, i pomiedzy kazdym jest kilkuletnia przerwa, bez zabezpieczana seks kiedy chcielismy a mimo to dziecko trafialo sie co kilka lat, kto to wyjasni? nie martw sie wyluzuj bedziecie rodzicami tylko nie na zawolanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie... Kilka miesiecy to normalna sprawa. Dajcie sobie minimum rok. Zrobic bobasa to nie takie hop siup jak by sie wydawalo. Ja o pierwsza ciaze staralam sie rowno rok. O druga pol roku. W obie zaszlam na urlopie dwutyogodniowym :) Wczesniej nie pomagaly mi zadne oleje z wiesolka,castangusy itd. Kochalismy sie w dni plodne,a przez reszte cyklu nabieralismy na siebie ochoty :)) Zbadaj sobie TSH,bo czesto ono utrudnia zajscie (u mnie tak bylo,dodatkowo pierwsza ciaze przez tarczyce poronilam). Powinno wynosic ok 1,5,max 2(mimo,ze norme z laboratorium bedziesz miala do 4,2). Zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezniszczalna9999
TSH badałam. Mam bardzo mało a wręcz w ogóle brak śluzu płodnego, ale 2 gin. powiedziały żebym się tym nie przejmowała bo czasami jest głębiej i go nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak na poczatku pytałas o stres - ma wpływ i to ogromny. Tak samo jak niektórym kobietom (w tym mi :D ) spóźnia sie okras jak tylko się trochę podenerwują. Nie martw się, pisałaś, że badania masz dobre, więc wyluzujcie. Zobaczysz,że jak przestaniesz się tym martwić, to sie uda. A w razie problemów cy kontroli trzymaj kontakt z dobrym ginekologiem, ja mam sprawdzonego w krakowie - http://gemini-med.pl/ginekologia-i-poloznictwo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety ten stres jest wykańczający... sama staram się być cierpliwa i cierpliwie z mężem starać się o dziecko, ale chyba w końcu przejdziemy się do http://www.apc-analizy.pl/ i zrobimy kompleksowe badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×