Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przyszłe mamy z Łodzi.

Polecane posty

Gość Affo
Hej Tez dziewczynka u nas, pierwszy byl chlopak, wiec parka nam sie trafila. A jaka roznica wieku miedzy dziecmi u was? U mnie 3 lata. Ja tez mam lekarza z madurowicza, a salve wybralam bo duzo znajomych tam rodzilo, rodze prywatnie, mamy 9 miesiecy zeby na ten wydatek odlozyc :P co do wyprawki to mam duzo po synku tez nie przywiazuje wagi do tego glupiego podzialu duzo m rzeczy uniwersalnych, rozu szczerze nienawidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Affo, to zapraszam na nierozowe zakupy :D Zdradzisz do jakiego lekarza chodzisz? Może spotykamy sie na wizytach :) My tez mamy starszego chłopca. Różnica bedzie 4,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarantullla
A to na pewno sie nie spotykamy. Moj ma tylko swój gabinet prywatny. Jestem +4, a przynajmniej ostatnio tyle miałam. A dopiero za tydzień połowa... Naprawdę mam taki apetyt, ze mogłabym jeść i jeść. W pierwszym trymestrze za to nie jadłam prawie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Cześć, ja mam dzis tak potworny bol głowy, ze ledwo zyje, a i ciśnienie mi spadlo:-(. To kochane, tylko ja będę miala chlopca? Hehe, super! Będzie mial jak przebierac w Waszych corach:-D. Ja w salve prywatnie, juz zanim zaszlam w ciaze wiedzialam ze moim lekarzem będzie Wilinski i tak też jest:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarantullla
Do Wilinskiego wybieram sie na wizytę kwalifikująca, ale to pewnie pod koniec maja dopiero. Catarina, kto wie z ta płcią. Dziewczynki często okazują sie chłopcami :) Zreszta ja tam nie wierze tak na 100% w to określanie płci. W 2 trymestrze miewam silne bóle głowy. Czasem od jakiegoś zapachu potrafi mnie tak rozboleć, ze idę leżeć do ciemnego pokoju. Żadnych tabletek nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tarantulla, ja od zajscia w ciążę nie wzielam ani jednej tabletki, bole glowy byly rzadkie, lekkie i przechodzily same. Dziś nie wytrzymalam, wzielam jeden apap, mam na czole plaster chlodzacy i zaraz mi chyba glowa eksploduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
A z wyprawki zostalo nam do kupienia kilka gadżetów typu niania, wanienka/wiadro, poduszka do karmienia, podgrzewacz itp. Wozek, łóżeczka, leżaczek mam, z ubrankami tez juz komplet. Ja zaczelam wcześniej kupować i cale szczęście bo od tyg jestem na l4, na żadne zajęcia nie chodze, mam zakaz ze względu na lozysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarantullla
To już sobie wyobrażam co to musiał być za ból, skoro jesteś antytabletkowa i jednak wzięłaś... Ja jestem zawsze ze wszystkim na ostatnia chwile :) Ale tez zawsze zdążę ;) Od 1.03 biorę na jakiś czas urlop i chce poprzeglądać ubranka. Gadżety wszystkie sprzedałam, bo stwierdziłam, ze nigdy więcej dzieci ;) Tak czy siak, do lipca sie raczej wyrobie :) Zastanawiam sie nad zmiana lekarza. Ten, do którego chodzę nie do końca mi pasuje, m.in. dlatego, ze przepisuje dużo dziwnych tabletek, a ja ich wcale nie biorę i zawsze mam dobre wyniki, a on twierdzi, ze poprawiło mi sie od tego, co przepisał. Tylko czy w połowie ciazy jest sens zmieniać lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Ja uważam, ze jest sens, musisz tylko wziąć od poprzedniego historie choroby/ciąży i udac się z tym do nowego. Lepiej zmienic, niz się denerwowac tym czy tamtym:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Affo, my to pewnie na porodowce się spotkamy:-). Ja 7.03. ide do szkoły rodzenia:-). Jest niejako "za darmo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
21.44 to ja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Affo
Catarina a na kiedy masz termin?, bo gdzieś mi umknęło. Spoko, razem raźniej ;) Tarantulla a co on ci przepisuje, jakies suplementy? Tez bym zmienila jesli ci to naprawde przeszkadza i denerwuje, tym bardziej ze w 3 trymestrze chodzic na wizyty bedziesz juz czesciej. Ja dzis padam na gębę, moze to cos z pogoda się dzieje, dlatego to nasze zle samopoczucie. Idę spac, kolorowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Affo- 28 czerwca, ale ze względu na cc pewnie z tydzień wcześniej, podobno tak Wilinski wyznacza. Ja też się klade, glowa trochę przeszła. Dobranoc:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suplementy to jeszcze luz. Najcięższym jego przewinieniem były tabsy na podtrzymanie ciąży, która nie była zagrożona :-/ Poza tym np. urosept, a na ulotce jest napisane, żeby w ciąży nie przyjmować. I ciągle żelazo, a nie mam anemii. Chciałam go zmienić, ale tak jeszcze myślałam, że może jednak Madurowicz. No i martwię się, że mogłabym, odpukać, trafić do szpitala, a wtedy to zawsze ktoś 'znajomy' będzie. Tylko nie wiem jak się wymiskować od niego jak coś... Też chcę mieć cc, ale jak najbliżej terminu, a nawet najchętniej w terminie. Chociaż pod koniec ciązy mogę twierdzić co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Tarantulla, ja jade na luteinie od początku ciąży, chociaż zagrozona poważnie nigdy nie byla (bylo troche komplikacji, ale łagodnych), urosept biora wszystkie ciezarne, ja bralam na bakterie w moczu, co do żelaza nie wiem. Dzień dobry:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry, Tylko, że ja jestem przeciwna wszelkim lekom w ciąży. Może dlatego, że w pierwszej nic nie brałam? I zdaję sobie sprawę z mojego przewrażliwienia :) Urospeptu nie biorą wszystkie ciężarne, ja nie i po kuracji czystym sokiem z żurawiny mam 2 bakterie na cały mocz, więc się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Bardziej chodzilo mi o to, ze jest to popularny lek i ginekolodzy w większości go przepisuja. O czystym soku z zurawiny moj gin mowil, ze może nie do konca byc skuteczny, lepiej dzialac od razu zeby bakterie się nie namnozyly:-). A gdzie reszta mamusiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Affo
Jak tam mamuski? Ile paczków zjadłyscie? :P Ja nie biore w ciąży nic, zadnych suplementow, moj lekarz uwaza, ze nie są potrzebne i w tej kwestii sie z nim zgadzam, a przepisywanie czegoś profilaktycznie jest dla mnie bez sensu, co innego, gdy wymaga tego sytuacja. Wczoraj nadzwigalam się małego, bo ma nowe lózko i nie chce w nim spac wiec nanosilam sie go jak wstawal na spolke z mezem, ze dzis mnie caly doł brzucha ciągnąl. Nie ma to jak pierwsza ciąża, gdy można bylo leżec****achnieć. Echhh :P :) Ja chce rodzić naturalnie, modlę sie tylko zeby nie przenosic, mam nadzieję ze urodzę na początku 38 tyg tak bylo ze starszym i na to licze teraz. Ale znajac swoje szczescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Hej Affo, a kwasu foliowego i witamin tez nie bralyscie? Ja dziś bez pączków, bo kupuje tylko w cukierni w Manu, a kolejka byla kilometrowa, wiec nie dalam rady stac:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Affo
Catarina brałam tylko kwas foliowy do 2 trymestru, suplementów witamin nie biorę. Ja zjadlam 2 pączki i z 5 faworkow roboty tesciowej, nie moglam sie oprzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Zazdroszczę, ja jestem fanka pączków w ciąży i jem je na codzień, a dzis w zamian zrobiłam bogaty deser lodowy:-). Kurcze, musze spytać Wilińskiego bo właściwie mowil na początku o kwasie, a potem sama zaczęłam brac witaminy jakby bez pytania:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
którego ginekologa z Łodzi polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarantullla
Catarina, no ale nie lepiej spróbować być na takim naturalnym soku i powtórzyć badania i gdyby nie pomogło, to tabletki, niż od razu je brać? nie znoszę "profilaktyki" lekarzy. Szczególnie w ciazy i u małych dzieci. Jak idę z moim do lekarza i profilaktycznie chcą przepisać antybiotyk, bo może coś sie rozwinąć to trafia mnie szlag. Kwas foliowy brałam do 2 trymestru. Witamin nie biorę. I tak maja mała wchlanialnosc, a wyniki mam bardzo dobre. Wole dieta sobie dozować witaminki. Ja dziś zjadłam 4 paczki, ale 3 małe własnej roboty z własna konfitura :) Czekam na to połówkowe, bo czuje potrzebę wicia gniazda i zakupu wyprawki ;) W którym tygodniu powiedzieli Wam płeć i czy sie pózniej potwierdziło? Mi już w 12, dlatego jestem taka nie do końca przekonana. Gościu, ale pytasz o prowadzenie ciazy czy zwykła wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Tarantulla, pewnie, tylko ja jestem troszkę przewrazliwiona i na początku ciąży mielismy mega stresa i od tamtej pory stosuje się scisle do zalecen Wilinskiego, choc musze przyznać że nie ma on tendencji do przepisywania mnostwa lekow. Z tym uroseptem- bralam, wyleczylam i jest ok. Przedwczorajszy apap był pierwszym w całej ciąży, antybiotykow nie biorę od lat, wiec popieram. Co do plci- w 12 moj syn byl córeczka:-D. W 18 okazalo się ze cos mu tam wyrosło:-D. Ja mam polowkowe we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catarina, rozumiem z tymi lekami. No właśnie w 12 moja córka była córka, w 16 jeszcze też i teraz czekam na połówkowe na początku marca czy właśnie nic jej tam nie wyrosło :) Chyba, że 23.02 na wizycie mi powie też płeć, a pewnie popatrzy. Syn za to od zawsze był synem :) W ogóle to codziennie przejeżdżam obok Salve i czuję dreszcze jak sobie myślę co tam niedługo będę przechodziła. Affo, Młody już się przyzwyczaił do łóżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Catarina
Tarantulla, ja tez tam często przejeżdżam, mieszkam blisko i tamtędy do pracy jeździlam, ale ja się doczekać nie moge:-). Mysle ze dowiesz się juz 23, ktory to będzie tydzień? Affo, a coś przeoczylam, synek dostał nowe łóżko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuję w pobliżu, więc chcąc nie chcąc codziennie patrzę i się boję, ale też już z drugiej strony czekam i chcę być po :) 23.02 będzie dokładnie 18t2d, więc widać być powinno elegancko. Mój starszak chyba coś przeczuwa, bo jest tak mamusiowy jak nigdy. Spałby ze mną (i śpi czasem) i łazi krok w krok. Trochę się boję jak to będzie z dwójką takich, ale tyle lasek daje radę, to co ja mam nie dać :) A w jakim jesteście wieku Dziewczyny? Ujawniam się pierwsza - 31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Affo
Hej Ale dzis śliczna pogoda :) Niestety z łóżkiem nadal walczymy, rano chcial je chować do pudla i mowil zeby wyniesc, wiec kolorowo nie jest :D Ale damy rade. Catarina jak witaminy bierzesz to nic strasznego przeciez, ja mowie o sobie , ze poprostu nie lubie lykać tabletek, wyniki mam ok wiec nie widze potrzeby, ale dużo lekarzy je zaleca. Jezeli chodzi o plec to moj ginekolog najchetniej w ogole by sie na ten temat nie wypowiadal, w pierwszej ciazy i teraz dowiedzialam sie na USG polowkowym oczywiscie z zatrzezeniem, ze to nie na 100% i zeby kupowac ubrania w kolorze ecru :P. Poniewaz jest taki ostrozny i to wierze, że dopatrzyl sie tam dziewczynki, przy pierwszym w koncu sie nie pomylil :P ale pewnosc zyskam jak potwierdzi mi na tym 3 usg w 33 tc. Tarantulla syndrom wicia gniazda mowisz? Ja narazie nie odczuwam a powinnam bo ja nie wiem jak ja te dzieci pomieszcze :P Milego dnia Ps. Ile macie lat? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Affo cóż za jednomyślność z tym pytaniem ;) Oj chcę już wić pokoik. Mam wizję i chcę ją w końcu realizować. Tylko nie wiem do licha czy jedna ściana ma być w brudnym różu czy w szarym jasnym kolorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Affo
O widzę, że nie tylko ja taka ciekawa jestem waszego wieku ;). Ja mam 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×