Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teresakroll

Jak pozbyć się komornika.

Polecane posty

Gość gość
komornik musi najpierw doręczyć wezwanie dłużnikowi zajętej wierzytelności. Zostaje on w nim poinformowany, że do czasu pokrycia długu nie wolno mu odbierać świadczeń lub wynagrodzeń (obejmuje to również nagrody i premie czy też udziały w funduszu zakładowym, o ile są związane ze stosunkiem pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku egzekucji z wynagrodzenia za pracę - umowa o pracę - komornik może potrącić maksymalnie 50 proc. wielkości wynagrodzenia, przy czym zajęciu nie podlega minimalne wynagrodzenie za pracę (1750 zł brutto w 2015 roku>>), po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy. Jeżeli pracownik zatrudniony jest na część etatu, to kwota wolna od potrąceń ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokonując egzekucji z renty lub emerytury komornik może zająć tylko 25 proc. dochodu, przy czym te świadczenia podlegają egzekucji już po odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne i zaliczki na podatek. Wolna od egzekucji jest kwota odpowiadająca 50 proc. najniższej emerytury lub renty, zależnie od rodzaju pobieranego świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przypadku zajmowania przez komornika wynagrodzenia za pracę, renty, emerytury lub środków zgromadzonych na rachunku bankowym przepisy prawne przewidują pewne limity i kwoty wolne od zajęć. – Jeżeli dłużnik jest zatrudniony na umowę o pracę, zajęciu podlega 50% jego zarobków. Wolne od zajęcia jest jednak wynagrodzenie za pracę w wysokości brutto 1.600,00 zł (netto 1.181,38 zł). Wyliczenia te dotyczą jednego etatu, w przypadku którego nie są stosowane podwyższone koszty uzyskania przychodu. W razie zatrudnienia w wymiarze niższym niż 1 etat kwoty wolne od potrąceń ulegają proporcjonalnemu zmniejszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkanni
Dobrze ,że mamy tu fachowe porady ale jak się pozbyć tego komornika aby nie załatwiać z nim oddania naszego zadłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze to starać sie nie dopuszczać do takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto odezwać się do firmy Help Finanse. Mają bezpłatne konsultacje. Tworzą plany naprawcze. oddłużają, czyszczą historie w BIK i cofają zajęcia komornicze. No i jako nieliczni udzielają kredytów osobom zadłużonym. Wrzucam link: http://helpfinanse.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie było kiedys podobnie. Później załowałam ze porwałam się z motyka na slońce biorąc te wszystkie pożyczki i tez grozilo mi już zajęcie przez komornika, ale wtedy kuzynka poleciła mi żebym poszla po porade do jakiegos innego komornika i tak znalazłam kancelarie komornicza pana Kruka z łodzi http://www.jkrukkomornik.pl na jego stronie sa wzory wniosków dotyczące wstrzymania eguzkucji. Na złożyłam taki wniosek i udalo mi się pożyczyć od rodziny kase na spłate. Nigdy wiecej już żadnych chwilówek !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mojego doświadczenia naprawde skuteczny i pomocny jest http://komorniksadowygdansk.com.pl/. Tez mialam swego czasu bardzo powazne problemy finansowe i z jego strony otrzymalam rzeczowe wsparcie, a przy tym wszystko odbylo się w przyjaznej atmosferze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dante44
Ja bym się zwrócić z tematem do prawnika, a najlepiej do ECPU - www.ecpu.pl. Dużo im zawdzięczam, prowadzili moją sprawę, która była beznadziejna. Zawdzięczam im teraz spokój i majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upadlosckonsumencka
Szanowni Państwo, wszyscy, którzy mają problemy z długami i nie są w stanie ich spłacić, być może są osobami niewypłacalnymi. Proszę się jednak nie martwić, gdyż dla takich osób ustawa przewiduje ogłoszenie upadłości konsumenckiej, czyli możliwość wyjścia z długów i zaczęcia życia na nowo. Wszyscy zainteresowani wyjściem z długów i rozpoczęciem swojego życia na nowo od czystej kartki, proszeni są o wejście: http://upadlosckonsumencka.com.pl/ Dajcie Państwo sobie drugą szansę, Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek77
Myślę, że najbardziej sensownym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z firmą ECPU - oni mają bardzo duże doświadczenie w usługach tego typu, na pewno pomogą Tobie we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechurak
Najlepiej negocjować. Ja miałem problem z firmą windykacyjną www.kancelariaultimatum.pl, gdzie musiałem wynegocjować raty do spłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zertyy
Jednak bycie w UE daje sporo możliwości, także jeśli chodzi o upadłość. Ja się zdecydowałem na upadłość w UK, dzięki czemu odratowałem resztki majątku, i jestem już na ostatniej prostej do końcowego wyroku. W postępowaniu pomagają mi prawnicy z ECPU (www.ecpu.pl). Duży profesjonalizm, wysoka kultura osobista, przejrzyste warunki cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucas44
Moje sprawy jeśli chodzi o upadłość w UK prowadzi od kilku miesięcy kancelaria prawna ECPU – www.ecpu.pl. Jestem zadowolony z obsługi – są dyspozycyjni, mam informacje na temat postępowania na bieżąco, sprawy zmierzają w dobrym kierunku, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenee
Szansą na pozbycie się długów jest upadłość. Ale w Polsce to mission impossible, ja bym polecał upadłość w UK, gdzie prawo jest bardziej pro – ludzkie. W moim przypadku sprawę zleciłem prawnikom z ECPU, kancelarii z Trójmiasta. Na stronie www.ecpu.pl jest zakres ich działania opisany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garysss
Ja na pewno mogę polecić prawników z Lexa – kancelarialexa.pl. U mnie wszystko wyglądało już na przegrane, komornik czekał przy drzwiach żeby zająć nieruchomość i jeszcze całą flotę samochodową. Gdyby nie pomoc prawna pewnie dzisiaj nie miałbym niczego. A tak udało się porozumieć z bankiem i rozbić zobowiązania na możliwe dla mnie w spłacie raty. Najważniejsze że zatrzymałem swoje dobra i mogą wciąż prowadzić firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikonnn
Naszą spółkę przez restrukturyzację przeprowadzała kancelaria Lexa – http://kancelarialexa.pl. Polecam ich obsługę. Terminowi, rzetelni, potrafią przewidywać, nie podejmują działań w ciemno w stylu – zobaczymy co się wydarzy. Biorą odpowiedzialność za swoje usługi, a takie podejście to dzisiaj niestety wyjątkowa rzadkość. Od restrukturyzacji już trochę czasu minęło i w końcu firma idzie do przodu, bez ciągnących się kosztownych kredytów na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam skontaktować się z prawnikami z http://kancelaria-wylag.com/. Mają doświadczenie w negocjowaniu warunków spłaty kredytów, przygotowywania ugody z bankiem itd. Korzystałam z ich pomocy jak też przerosły mnie raty kredytowe. W tej chwili udało wypracować się ugodę i żyje mi się lżej ze świadomością, ze nie musze każdego dnia obwiać się o to, że do moich drzwi zapuka komornik lub firma windykacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×