Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mam 1000zł na 4 osoby nie starcza mi

Polecane posty

Gość gość
moje wydatki, może będzie łatwiej widać n czym można zaoszczędzić: -300 zł ogrzewanie -60 zł woda -120 zł prąd -100zł internet i telefony i 420 zł na resztę :/ co zrobić? chyba poszukam jakiegoś dodatkowego zatrudnienia, może te 300 zł wpadnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pójdę do MOPSu, jak by inni wtedy na mnie patrzyli? w sumie dobrze że lato idzie, odejdą opłaty za ogrzewanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strasznie mało płacisz za wodę jak na 4 osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha, i dalej wierzycie że to nie prowo ? "nie pójde do mopsu bo co ludzie powiedzą, będę siedzieć z założonym rękami i napiszę na kafeterii że mam 10 zł dziennie na 4 osoby" żenada !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smutne ale to nie prowo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my za 3 osoby za wodę płacimy 150zł i to oszczędzamy jak się da, mycie w misce, kapiel raz na kilka dni; a Ty za 4 osoby płacisz 60 zł, gdzie ty mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasilki na dzien, na wyprawke, obiady w szkole, doplaty do czynszu moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pod warszawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci nie chcą jadać obiadów szkole, czynsz nie płacę bo mieszkamy w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak ty pracujesz w ciazy? co bedzie jak urodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z was za ludzie??' kobieta straciła męża jest w ciazy a wy ją dobijacie. autorko a co na to rodzice? nie możesz się do nich przeprowadzić pomogą ci. my żyjemy skromnie na życie w 3 idzie nam 800 zł/mc bardzo skromnie jemy, a mąż i tak uważa że za dużo wydajemy na życie :-/ Przede wszystki kupuj tańsze zamienniki niestety sa gorsze jakościowo ale cóż... Wiesz ją z jednego kurczaka ugotuje rosół na korpusie udka i skrzydełka drugi obiad(czasem ztego potrawke robię) a kotlety z filetow trzeci obiad niestetu takie życie w Polsce, psie pieniądze nam płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy nie chca? Mops by im to oplacal a w zamian za to mialyby cos do ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję osobie powyżej :) niestety przeprowadzenie się do rodziców, nie wchodzi w grę, mieszkają w domku z lat 50, toaleta jest w stodole, nie mają nawet szamba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a twój dom ile ma m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok. 100 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeraża mnie, że niektórzy to po prostu serca nie mają. Jak można kopać leżącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym na twoim miejscu poszła do mops przysługują ci rodzinne + z tytuły samotnego wychowania to ok jest 170zł*3= 510zł to raczej warto się udać tam, mogą ci też dac stypendium dla dzieci zasiłek okresowy lub pomoc materialna sąsiadka korzysta to dali jej najpier nowe okna do domu, oczywiście wszystkie koszta również montażu pokryła opieka a pozniej dostała stypendium materialne komputer i drukarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jej, będzie ciężko żyć ale chyba zacznę robić dokładny jadłospis na śniadania, obiady i kolacje bo chyba nie ma innego wyjścia. najgorsze to ubrania i chemia, skąd na t brać? jeeeej :( czemu ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz za duży dom więc chyba byś nic nie dostała od MOPSU. Poza tym mogłabyś wziąć do siebie do domu rodziców, a oni by sprzedali swój dom. Albo wynajmij komuś pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strasznie się wstydzę tego mopsu ale nie wyjścia, będę wypominała to sobie całe życie, jestem w totalnej kropce, iść czy nie iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też tak myślę że nic nie dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co sobie będziesz wypominała całe życie ? że mąż Ci umarł ? jak zamierzasz zarabiać tuz po porodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będę miała macierzyński przecież, odejdzie opłąta za mój bilet i wyjdzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko mops na sto procent da ci zasiłek na dzieci i z tytułu samotnego wychowania dzieci. idź i nie gadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pójdę, niestety ale przynajmniej dzieci będą godnie żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurwa kobieto do mopsu bo mi się Ciebie nie chce słuchać.Dzieci muszą coś jeść.Renta socjalna im się należy po ojcu,ale nie mogę zrozumieć Waszej głupoty.Dlaczego się nie ubezpieczył?Mój mąż,gdy pracował na czarno opłacał sobie polisę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka19xx
zrezygnuj z biletu, na co Ci on? na telefon tez duzo wydajesz,chyba mi nie powiesz ze masz na abonament? ja mam na kartę i wychodzi mi 15zł miesiecznie.Internet moze dogadaj się z sąsiadem i zrobcie wifi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiaaa86
po 1 to żadne renta socjalna...mops/gops nie wypłaca renty socjalnej tylko zus ale w tym przypadku nie przysługuje bo to jest renta z tytułu choroby ogólnie mówiąc. Udaj się koniecznie do mopsu/gopsu, złóż na zasiłek rodzinny i dodatki, będziesz miała dodatek z tyt.samotnego wychowywania dziecka - to tylko na 2 dzieci przysługuje, ale jak sie urodzi 3 to dodatek z tyt. wielodzietności 80 zł i jednorazowy 1000 zł z tyt. urodzenia dziecka no i 1000 tzw. becikowe. Zakładając, że spełniasz kryteria. No i koniecznie dożywianie dzieci w szkole, złóż też podanie o zasiłek celowy na ogrzewanie np. lub o zasiłek okresowy. Kokosów nie ma ale w tej sytuacji każdy grosz potrzebny. Nie ma co się wstydzić bo nie ma czego! idź jak najszybciej, im szybciej złożysz komplet dokumentów tym szybciej pieniążki możesz dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka19xx
przestancie jej pisac co za błędy popełnili razem z mężem, to nic nie wnosi do sprawy.Teraz jest sama i musi zmniejszyc koszty/zwiekszyc dochody. Wynajmij komus pokoj, 100m to luskus za duzy na was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci, że tak tak żyję, za 1000zł w 4 osoby. Da się, ale jest ciężko. Przede wszystkim analiza każdego wydatku i plan miesięczny, co na obiadm i na okład. Kupuję w tańszych sklepach, najtansze wędliny, pasztety. Na obiady robię z ziemniaków: pyzy, kopytka, placki ziemniaczane, już masz 3 obiady. Naleśniki faszerowane kapustą kiszoną. Kaszanka jest tania, ćwiartki kurczaka można dostać za 4zł/kg do tego marchewka z groszkiem, lub jabłkiem. zna bardzo dużo tanich przepisów, poszukaj w necie. Ja sama wymyśliłam sobie róznych dziwnych ciekawych obiadów tanim kosztem. czasami mam dość, bo nie starcza, gdy wypadnie coś niespodziwanego lub chcemy coś sobie miłego i lepszego zjeść np. pizze swojej roboty. takie jest życie aha ubrania tylko w lumpeksie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×