Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

kto został oszukany na olx

Polecane posty

Gość gość
22:32 też daję sobie spokój z takimi sprzedającymi.Ostatnio szukałam bluzy dla synka z H&M i z ciekawości sprawdzałam ceny na aukcjach internetowych.Znalazłam jedną na olx - cena 89 zł plus przesyłka(jeśli ktoś nie mógłby odebrać osobiście),a w sklepie 69 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokladnie. Nie wiem, moze oni licza na kupujacych z jakichs wsi bez dostepu do sklepow, ktorzy zaplaca kazda cene. Jaj dla mnie osobiscie bez sensu. Obserwowalam kilka takich ogloszen i ponad rok czasu wisialy, bo kto by to kupil. Pewnie zostaly pozakanczane z powodu braku zainteresowania ze str kupujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciąży kupilam przez olx wozek 3w1 Tako acoustic z przesylka. Widziałam go tylko na zdjeciach, przyszedl w stanie idealnym. Potem lokalnie kupiliśmy z mężem razem z materacem- na materac się nie nastawialam - okazalo się ze jest jak nieuzywany. Kolejny zakup również lokalnie - łóżeczko turystyczne, stan idealny, teraz kupiliśmy nianie philips i śmiga i wygląda jak nówka. Wszystko używane, za mniej więcej pol ceny, poza wozkiem, bo Pani chciala jedyne 800 zl- 1/3 ceny:-) Trzeba byc rozsadnym i rozsadnie patrzec na oferty, a nie będzie rozczarowan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łóżeczko razem z materacem *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znowu sprzedaje na olx rzeczy po synku. Wystawiam tylko to co jest w takim stanie w jakim sama chciałabym kupic. Ceny mam bardzo niskie bo nie zalezy mi na wzbogaceniu sie ;) I co? Jedna baba chce kupic śpiochy za 3 zl ale mam jej je zawieść na drugi koniec miasta... Druga sugeruje ze kupi kombinezon za 30zl (nowy kosztował 150zl) ale mam jej go wyslac na mój koszt. A juz hitem sa ludzie którzy prosza o numer konta, mówią ze juz zrobili przelew i chca jak najszybsza wysyłkę. Oczywiście pieniadze nigdy nie wpływają na moje konto a tamci nagle milkną. Ciekawe ile osób wysłało im tak paczke za free? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7:34,jedna babka tez chciała mnie tak nabić w butelkę gdy sprzedawałam spodnie.Napisała,ze zrobiła przelew i ,zebym jej wysłała paczkę.Chyba nie muszę dodawać,ze żadnego przelewu nie było.Niestety na olx jest więcej oszustów w postaci kupujących niż sprzedających.Jakiś czas temu sprzedawałam bluzę po synku,którą miał na sobie dwa razy,bo dostał w prezencie i okazała się za mała.Cena sklepowa 79 zł a ja wystawiłam za 20 zł.Pani napisała,że weźmie ją ale pod warunkiem ,ze to cena z przesyłką(paczka pocztowa priorytetowa) czyli tak naprawdę chciała ją kupić za 7 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam raz dałem się nabrać na ogłoszenie wystawione z telefonu na olx,wszystko pięknie tylko pan nie wysyła za pobraniem odbiór osobisty lub wpłata na konto ,zaryzykowałem i wpłaciłem choć rozum mi podpowiadał coś innego ,niestety parę godzin potem tel milczy brak kontaktu-czyli zgłaszając sprawę na policję okazało się że karta była kupiona i wyzucona po oszukaniu odpowiedniej ilości klientów ,nikt pod wskazanym adresem nie istnieje czyli wszystko zmyślone aby tylko nikt do niego nie dotarł.ogłoszenia wystawione z telefonu omijajcie z daleka gdyż to jest jawne oszukaństwo a jest ich pełno gdyż jak ktoś raz dostał łatwy zarobek będzie nabijał innych dalej tylko pod znowu innymi danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chcialam zamienic nie sprzedac mieszkanie na olx i...samo olx mnie oszukalo bo za ogloszenia w dziele nieruchomosci i motoryzacja trzeba zaplacic:/ Mhm jasne darmowe ogloszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam chyba nosa do tych oszustów, bo zawsze dokładnie "obwąchuję" ;) ogłoszenie, sprawdzam w necie numer tel. patrzę co innego sprzedaje itp i mimo wielu zakupów z przelewem nigdy nie zostałam oszukana... raz się napaliłam na piękne ubranka i zabawki firmowe po jednym dziecku, napisałam nawet jaki koszt iluś tam rzeczy, dostałam odpowiedź.. ale coś mi nie grało, za pięknie to wszystko wyglądało, nick tej osoby też mi się nie podobał brzmiał "123zmyslony" czy jakoś tak i w ostateczności zrezygnowałam z tej "okazji" później się okazało, że konto tej osoby zostało usunięte! Sama też sprzedaję rzeczy po swoim dziecku- osobiście, przelewem, za pobraniem.. nawet wózek za 900zł wysyłałam (zrobiliśmy pół na pół- ja wysłałam za 450zł pobranie, a ta osoba mi 450zł przelew)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 11:19 bo za ogłoszenia powyżej 1000 zł się płaci.Trzeba czytac regulamin,ciemnoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciemnioto wyzej 3miesiece temu tego nie bylo.a zamiany sa bezfinansowe i dobrowolne a za ogloszenie ktore musze teraz placic a guzik z tego mam a nie1000zl ty pustaku bez wiedzy.A zreszta co taki bezmozgowiec moze wiedziec o nieruchomosciach skoro cale zycie mieszka u mamusi na garnuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mąż zamawiał kompletne drzwi do samochodu, za pobraniem, i przyszły drzwi ale niekompletne, bez klamek, raczek, pozaginane, poobijane, bez szyby - sam złom za 350zł :/ oczywiscie gosciu tel nie odbierał, ale jak dodzwonilismy sie z innego nr i dostał pare epitetów pod swoim adresem to zaczał nam grozić, ze zna adres i przyjedzie z kumplami i jak zechce to nas nawet pozabija :/ niestety ale jak sie nie zna danych sprzedawcy to nie wiele mozna juz zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam nieprzyjemną przygode z OLX :O mój facet sprzedawał konsole playstation 3, przyjechala nastepnego dnia rano kobieta po 50 z małolatem ok 10 lat, nie wiem czy syn czy wnuczek, wlaczyl im, malolat obejrzal sprawdzil, wszystko dzialalo, konsola duzo uzywana ale sprawna, zaplacili i do widzenia. Nastepnego dnia ta baba z rana o 7 dzwoni z mordą ze konsola nie dziala, ze zepusta, ze cos tam, ze zaraz przyjedzie oddac i odebrac kase :D moj facet spokojnie, ze konsola byla sprawna, jeszcze przez miesiąc na gwarancji, ze pewnie jej syn zepsul cos pokręcil i teraz mowi ze zepsuta :) dzwonila z 10 razy az odebral, ona ze idzie na policje, on jej nabluzgal ze jak chce to niech i do ministra pojdzie :) bylo jeszcze z 5 telefonow i sie uspokoili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa i dwie sytuacje moich znajomych, kolezanka wynajmowala mieszkanie w stolicy, ciemna troche bo robila to 1 raz w zyciu, no i dala sie nabrac na oferte agenta nieruchomosci, tanie mieszkanie, duzo fajnych fotek, super oferta, dostala numer telefonu niby do wlasciciela, prowizje za ogloszenia oplaca wlasciciel i co ? Ona dzwonila i wlaczyla sie poczta, zadzwonila wieczorem znow i znow poczta, chciala 3 raz ale zabraklo jej kasy na koncie, dlaczego ? bo to bylo oszustwo, numer tzw PREMIUM, koszt polaczenia prawie 30 zł, lacznie jej pobralo ok 60 zl, niezly biznes :O Inna kolezanka z kolei szukala pracy, wyslala cv, dostala telefon, spotkanie rekrutacyjne w centrum w kawiarni, okazalo sie ze pan biznesmen ma klub eortyczny, szuka dziewczyn owszem jako barmanki i kelnerki ale praca jest rowniez ''na telefon'', wiadomo o co chodzi, alfons szukal prostytutek. Ona sie nie zgodzila, ale pewnie znalazly sie naiwne omamione wizją kokosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chcialam kupic monitoring oddechu dla dziecka, kobitka chciala abym przeslala kase na konto, stanowczo i grzecznie odmowilam, poprosilam, aby przeslala za pobrANIEM. i Guzik doczekalam sie na przesylke, kolejna naciagaczka. Nigdy nie wplacajcie na knto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na OLX i ogolnie na portalach aukcyjnych jest tak, ze - niektórzy sprzedają badziewie za cene niemal sklepową, nieadekwatna do rzeczywistej wartosci i stanu towaru, uzywana bluzka czy spodnie za 80 zl, a w sklepie nowe za 100 buhehe - ludzie, ktorzy chcą wszystko kupic jak najtaniej, ja duzo sprzedaje na allegro glownie elektroniki, wystawilam smartfona w idealnym stanie za 800 zł plus przesylka (nowy za ok 1100), facet mi pisze ze kupi teraz ale za 700 :P inni domagają się wysyłki na mój koszt :P - ludzie, którzy zamawiają cos za pobraniem a potem nie odbierają przesylki i ja musze placic dwa razy, za wyslanie do klienta i ponowne odeslanie do mnie, dlatego nic za pobraniem nie wysylam (chyba ze ktos ma same pozytywy albo konto firmowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś niekoniecznie naciągaczka, moze po prostu ma zle doswiadczenia jak ja z wysylaniem za pobraniem (serio masa ludzi kupuje a potem nie odbierają paczek) albo nie ma kasy na wysylke i czeka na kase od ciebie i dopiero wysle (:D) albo faktycznie oszustka... takie rzeczy lepiej kupowac na allegro, mniejsze ryzyko bycia oszukaną Szkoda, ze w Polsce nie jest popularny system platnosci Paypal, tam w razie nieotrzymania paczki mozna odzyskac w kilka minut kase, albo gdy otrzymasz co innego niz zamawialas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:02 nie uogólniaj,bo ja wyslałam towar za pobraniem i nikt nie odebrał paczki.Od tego czasu nie wysyłam za pobraniem i możesz mieć mnie za naciągaczkę,zwisa mi to.Oszustem okazał się "kupujący ",nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem uczciwą osobą, wystawiałam na tablicy/olx suknię ślubną, ubranka po dziecku, wózek. Nikt mnie nie oszukał, ale bardzo irytują mnie ludzie, którzy wysyłają mi mniej więcej takie wiadomości : Co tak drogo? Zrobię przelew 20 zł, a Pani mi wyśle kurtkę. LUB: 100 zł za używany kombinezon ??? Dam 30 i tak nikt go za 100 nie kupi. I nie biorę cen z kosmosu. Kombinezon kupiłam za 800zł, jest oryginalny na gęsim puchu, a ja chciałam za niego 1/8 ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedys sprzedawałam srebrną biżuterię,kolczyki,zawieszka+łańcuszek.Nowa(nietrafiony prezent) Jakiś facet mi napisał,ze kupi to ale w cenie złomu,bo nawet jesli pójdę to sprzedać do jubilera, to on też mi to policzy jako złom:D:D Podejrzewam,ze to byl właśnie cwany pan jubiler,który chciał kupic za grosze,a u siebie w sklepie wystawić dużo drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na olx kupiłem kosiarkę, zapłaciłem za nią i za dostawę kurierem, a po trzech dniach dostałem wiadomośc, że tylko odbiór osobisty i sprzedający upierał sie że to było napisane, a nie było bo jeszcze pytałem o tą dostawę i odpowiadał mi że wysyłka kurierem. Podejrzewam, że gościu znalazł kupca na miejscu i nie chciało mu się szykować kosiarki do wysyłki. Na szczęście oddał pieniądze, ale do końca uczciwe to nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kilka razy kupiłam na olx używane ksiązki, za każdym razem przyszły szybko i zgodne z opisem :) Pewnie miałam szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sprzedaję troche rzeczy, przeważnie za pobraniem, raz się zdarzyło, że ktoś zrobił przelew i to nie była mała kwota, bo ok. 300zł, ale mi nie zalezy, zeby ludzi oszukiwać, natomiast faktycznie dostaję masę widomości typu: kupię za 100zł z przesyłką rzeczy, które wystawiam za 300-400zł - a mam najtaniej na olx i tak. już nie odpowiadam na takie propozycje, ale są wkurzające. gdzieś sie kiedyś natknęłam na stronę, gdzie ludzie się wymieniają informacjami o oszustach na olx, może warto poszukać? sama tam nie kupuję, wolę allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sprzedawałam za małe ubranka dla dziecka, kilkanascie roznych rzeczy, lacznie za 200 zł, wszystko w idealnym stanie jak nowe i to samo jak wy ;) wiadomosciw stylu ''witam, kupie dziś wszystko za 100 zl z przesylką'' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuje tylko osobiscie,nawet nie patrze na,ogloszenia z innych miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadyjka27
Ja bardzo dużo rzeczy kupuje na olx. Ale prosze zawsze o wyslanie kurierem za pobraniem. Otwieram paczke przy kurierze i widzę jaki stan danej rzeczy czy przedmiotu. S sumie mogli by zrobić tak jak na allegro... chodzi mi o zabezpieczenie kupujacego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprzedaje czesto i kupuje też.. ...do tej pory wszystko ok... nie wysyłam za pobraniem... w jednym tygodniu 2 przesyłki mi wróciły...bo ktoś akurat pieniedzy nie miał....dla mnie to koszt wysyłki razy 2!! prosze bardzo nazwijcie mnie oszustką!!! sumienie mam czyste....to mnie oszukano i okradziono !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sprzedaje na olx rzeczy nowe po likwidacji sklepu, buty i ciuszki dzieciece. Z poczatku wysylalam za pobraniem ale jak dwa razy mi sie wrocily buty ktore mialam wystawione za 20zl a za przesylke pocztowa musialam zaplacic 2*12 to powiedzialam dosc. Od tej pory wysylam tylko jak mam pieniazki na koncie, jesli ktos sie boi ok niech zrezygnuje, sprzedam komu innemu. Tak pozatym nie spotkalam sie z oszustwem chociaz kupilam na olx meble dla syna, fakt odebralam osobiscie. Kupilam jeszcze krzesla biurowe, podreczniki szkolne, ciuszki dla synka, fotelik do auta za wszystko placilam wczesniej przelewem i nikt mnie nie oszukal. Ciesze sie bardzo, bo wiem ze oszustow nie brakuje. Uwazam jednak ze wiecej oszustow jest wsrod kupujacych niz sprzedajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystawilam kilka rzeczy na olx i faktycznie maili z targowaniem ceny mnostwo (mimo ze nie byla zaznaczona opcja "do negocjacji") najlepsze byly propozycje ceny z wysylka, gdzie wysylka wychodzila drozej niz towar :D w opisie informuje, ze tylko odbior osobisty, za pobraniem nie wysylam. Jesli jest drozszy przedmiot i ktos chce wysylke za pobraniem to proponuje wystawienie na allegro i platnosc z gory. Ja dostaje kase a kupujacy pewnosc i ochrone allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak: jesli kupowalam i z gory platnosc to tylko Allegro, Olx ale odbior osobisty, jesli sprzedawalam to tylko olx z opcja odbior osobisty, raz wystawilam ale z opcja platne z gory telefon, pan wplacil, otrzymal paczke zapakowana najlepiej jak potrafilam i nie mial zastrzezen zadnych, Tel. Praktycznie nieuzywany bo moze ze 2 razy, za 1/3 ceny, wiec naprawde stworzylam komus okazje. Nie cierpie oszustow, kretaczy. Jestem zdania ze zlo zawsze wrca wiec Ci oszusci sami zostana kiedys nabici w butelke przez sprytniejszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×