Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

kto został oszukany na olx

Polecane posty

Gość gość
pewnie można albo administatorom albo policji, najlepiej postrasz ją policją to ci zaraz odda, w końcu jej dane masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwaga na ogloszenia Bugaboo Cameleon 3, Buffalo , donkey Woekszosci to oszustwa ! Olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, zakupiłem na OLX.pl płytę główną do LG G2 od pewnego sprzedawcy. Przedmiot dotarł do mnie za pobraniem (116zł= 100zł płyta+16zł przesyłka). Płyta główna okazałą się wadliwa i chciałem ją zwrócić, lecz kiedy napisałem do sprzedawcy, ten usunął konto. Dodam tylko, że nie mam koperty z adresem sprzedawcy, ani potwierdzenia zapłaty. Jak moge odzyskać pieniądze? Czy moge iść pocztę i poprosić kogoś, żeby znalazł mi nr tej przesyłki i dane? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala1
Mam taka sytuacje ze sprzedaje buty na olx. Pewien mezczyzna napisal do mnie w sprawie negocjacji ceny i odbioru osobistego. Ja odpowiedzialam Panu ze nie mam mozliwosci spotkania , poniewaz mam prace na rozjazdach i moge wyslac paczke oraz ze musze sie zastanowic w sprawie innej ceny. Mezczyzna nie chcial aby mu wyslac paczke i nalegal aby spotkac sie osobiscie. Pan natarczywie dzwonil za kazdym razem z innego numeru przez min. 3 dni ktoregos razu gdy zadzwonil z innego numeru odebralam i okazalo sie ze to ten sam mezczyzna ( nie bede ukrywac ze zaczelam sie go bac , poniewaz wygladalo to tak jakby chcial sie spotkac u mnie w domu), powiedzialam mu ze dam znac po czym zadzwonil wieczorem i odebrala znajoma , poniewaz nie mialam tel przy sobie i zagrozil ze zglosi oszustwo. Czy mial takie prawo? Mimo iz nie doszlo do zadnej zaplaty ani umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie oszustwo , przeciez tu do żadnej transakcji nie doszło . Gderac to on sobie może . To nie allegro gdzie klikasz " kup teraz ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamila Dudek Oś.30 lecia 4 67-120 Kożuchów Oszustka jeśli ktoś był oszukany przez panią proszę odezwać się wpłaca się pieniążki i nie wysyła towaru ja to zgłosze na policje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anna Kadłubowska ul. Nowowiejskiego 1/80 85-869 Bydgoszcz .. uwaga nie wywiązuje się umowy . Uważać na nią ale dojdzie to do niej ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka12005
Mam problem z jedną z pań z olx.. wysłałam jej pieniądze na konto poprzez pocztę,mam zaświadczenie wpłaty a kobieta twierdzi,że nie ma pieniędzy na koncie .. poradzcie co mam zrobić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie :-) jakiś czas temu pisałam że zostałam oszukana przez Panią Karolinę Krempula. Otóż dzisiaj dostałam pismo od tej pani i napisałam do Niej okazało się to nieporozumieniem ponieważ ta pani nie dostała moich wiadomości a pieniądze oddała. Tak więc cofam to co napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:30 to na drugi raz wyjaśnij sprawę zanim podasz czyjeś dane osobowe na publicznym forum :O i to bezpodstawnie ciesz się, że ta osobą nie podała cię do sądu :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sprzedaje tylko z odbiorem osobistym. Chociaż i tak nie można ustrzec sie oszustów. sprzedałem praktycznie nowego laptopa sprawdzonego i przygotowanego do pracy następnego dnia dostaje wiadomość ze laptop sprzedałem popsuty a kupiec żąda zwrotu kasy, myślę sobie bywa podczas zwrotu sprawdzam ze laptop faktycznie nie działa wiec zabieram go zwracam kase i nie ma sprawy. później sprawdzam dlaczego nie działa i okazało się ze gość wyją z niego dysk i kości ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość podający się za Andrzej Kamiński. Firma kam bud Wałbrzych. Wystawia fałszywe dokumenty przelewu. Niestety ja się nabralam. Sprzęt wysłany A pieniędzy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostałam oszukana przez olx . Zamieściłam ogłoszenie, zapłaciłam, otrzymałam powiadomienie na maila i sms. Tymczasem ogłoszenie się nie ukazało, a możliwości zwrotu pieniędzy nie ma. To chyba jest kradzież, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halatsan Svitlana z Warszawy wysłałam jej paczke za bo prosiła za pobraniem a ona nie odebrała bo jak mi kurier powiedzial ona sie rozmyslila. Uwazajcie bo widze ze siedzi na olx pewnie szuka kolejnego do naciagniecia.Nie odpowiada na wiadomosci.zero kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdf23421
Ja. Wózek X-lander Legnica. Ogłoszeniodawczyni zarządała zapłaty przekazem, ogólnie mała kwota ale chodzi już o sam fakt. Andzelika Ch. Po zapłacie brak kontaktu chociaż telefon aktywny, po paru dniach to samo ogłoszenie z tym samym wózkiem bez numeru telefonu. Napisałam wiadomość z innego maila, nie chciała podać osoba numeru telefonu ale poprosiła o mój. Oddzwoniła po chwili. Po spokojnej rozmowie dot. wózka poinformowałam ją kim jestem i żądam zwrotu gotówki lub wysyłki wózka bo inaczej zgłaszam sprawę na policję po weekendzie. W sms-ach zaczęły się wyzwiska od kkk... i grożby upublicznienia numery telefonu na portalach dla dorosłych. Na szczęście mam wydruki z dwóch ogłoszeń z całą korespondencją mailową, korespondencją sms która najbardziej mnie zdenerwowała i nagraną rozmową telefoniczną. Jak kogoś jeszcze oszukała to prosze o kontakt podam namiary do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupilam przewody klimatyzacyjne do alfy facet tak je zapakowal ze wygial w kady kierunek kiedy zatelefonowalam ze zwracam przesylke otparl ze moge prostowac na goraco hehe ciekawe rurki miedziane jak palec poprostowac mechanik nie chcial nawet o tym slyszec i tak zapakowalam i poslalam nie przyjal po tel odpowiedzaial ze H,,Go to opchodzi i tak w plecy 250zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie o tej Pani ? Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile sprzedaje tylko za pobraniem czy to nie oszustka ? Proszę o opinię, bo ceny atrakcyjne. Mega dresy Nike i inne S M L Warszawa, Mazowieckie, Mokotów . Dodane z telefonu o 10:23, 15 lipca 2016, ID ogłoszenia: 231846239 . Mega dresy Nike i inne S M L Warszawa - image 1 Oferta od Osoby prywatnej Stan Nowe Rodzaj Damskie Rozmiar M Nowe dresy Biało czarne Bluza z kapturem Spodnie ze sciągaczami Rozmiarówka standardowa S Bluza dl.60 szer.pachy 2x46 Spodnie dl.97cm szer.pas 2x34cm M bluza dl.61cm szer.pachy 2x49 Spodnie dl.98 szer.pas 2x36cm L bluza dl.63cm szer.pachy 2x52 Spodnie dl.100 szer.pas 2x40cm Wysylka za pobraniem 22,7 http://olx.pl/oferta/mega-dresy-nike-i-inne-s-m-l-CID87-IDfGNNt.html#e486868e9d;promoted .Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą 514 206 853

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakrzewska kwiatkowska, jej mąż-nowy gach, oszukują nie tylko na olx, ale i w realu.. cwaniaki aż śmierdzi na odległość. uważajcie dla własnego dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja bratowa zamówiła biały sweterek da niemowlaka. Na zdjęciu był ładny, a w realu szary i sztywny od prania! :) Oczywiście nigdy go nie założyła. Pieniądze wyrzucone w błoto. Tak się kończą oszczędności. To już lepiej sobie do sieciówki jechać na wyprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pan lub pani podająca się za p.monikę lub p.annie itp. Chce kupić suknię ślubną,wyłudza dane osobowe nr. Telefonu,maila i nr .konta nic nie kupuje,czasem każe przelać 1zł aby potwierdzić swoje dane...do wszystkich pisze podobnie: Dobry wieczór - jestem zainteresowana, gdyby miała Pani dodatkowe zdjęcia to proszę je też dosłać - Interesuje mnie przesyłka - kurier lub poczta, gdyby mogła Pani coś opuścić z ceny to będę wdzięczna - proszę dane do przelewu oraz ewentualne dodatkowe zdjęcia przesłać koniecznie na moją pocztę gdzie tam czekam na wiadomość od Pani: monikakwiec34@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ich pytania z d**y - czy mogą obejrzeć towar przed zakupem (sprzedaję drobiazg za 8 zł- zdjęcia załączone) X Sorry, ale to akurat jest sensowne pytanie. Skoro cena niska to mam brać w ciemno? Po to jest właśnie olx, żeby była możliwość zakupu na miejscu i obejrzenia rzeczy, którą się kupuje. W ciemno, na podstawie samych zdjęć, to ja mogę kupić na allegro. Ja tam takie pytania doskonale rozumiem, bo parę razy się nadziałam. Niby ciuszki w super stanie, niby zdjęcia są, a jak przychodzi co do czego to szmaty takie, że za darmo bym nie brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia84
Oszustka z olx po wplacie na konto od razu mnie zablokowala jej dane : 97 1950 0001 2006 5227 4103 0005 MARTA RADWAN Ul.Jana Kilińskiego 54/5 Sosnowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyleczylam sie juz z kupowania przez neta, wole isc do sklepu, zaplacic drozej. chyba ze jakiejs rzeczy nie ma w sklepie, wtedy zamawiam przez neta ale tylko u sprzedawcow co mają same pozytywy. tyle razy juz sie nadzialam na szajs, że masakra. Buty, ubrania, nie warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja ciągle kupuje na olx i nie zostalam oszukana ale to pewnie dlatego ze jestem bardzo nieufna osobą i zawsze sprawdzam towar osobiście przed zakupem nigdy nie wysyłam pieniędzy. Jestem osoba uczciwa ale jak widac na innych nie ma co liczyć i trzeba się pilnować. Kupuje często jakies ciuszki czy drobiazgi za kwoty 10 20zl i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby sie targować o jakas złotówkę czy dwa złote, dla mnie jest snieszne i wstyd mi po prostu robić z siebie takiego żebraka. Nawet jak wózek kupowałam to sie nie targowalam bo cena byla niska a jak czytam niektóre wypowiedzi to sie za głowę lapie jacy ludzie są. Raz kupowałam nosidlo dla dziecka za 20zl a babka do tego dolozyla mi torbę ciuszków dla dziecka za darmo niektóre nawet metki miały , nawet nie byly używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam kolczyki zaplacilam przelewem na konto mija 2 tygodnie do tej pory kolczykow nie mam zaplacilam za przesylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakrzewska kwiatkowska, z firmy infotor, toruń, wraz z Piotr Kwiatkowski ( drugi narzeczony:). państwo są tacy "mili" że wyłudzają informacje i są obłudni. pani justyna zakrzewska kwiatkowska (z domu kamińska ur. golub dobrzyń) to dwulicowa dupa, lubiąca robić "NIC" tylko jeździć na d****h innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka została oszukana, bo też zrobiła błąd i wysłała kasę, a towaru do dziś nie dostała. Ja akurat dość często kupuję przez olx, ale wybieram tylko takie oferty, w których jest możliwość ODBIORU OSOBISTEGO ! Nie lubię kupować kota worku. Nieraz pytam sprzedającego, czy cena jest ostateczna, czy może mi ją trochę obniżyć, ale też mam wyczucie, czy można negocjować, czy po prostu naraziłabym się na śmieszność, a wiadomo i sprzedający chce korzystnie sprzedać, a kupujący korzystnie kupić. Ale opiszę wam pewną sytuację. Mieszkam na Dolnym Śląsku, szukałam fajnej torebki, na olxie w moim mieście nie znalazłam nic interesującego. Sprawdziłam olx w mieście oddalonym od mojego o ok. 20 km.( a,że komunikacja z tym miastem jest bezproblemowa, bo autobusy jeżdżą tam bardzo często to nie miałabym problemu z dotarciem tam), no i tam znalazłam fajną torebkę, był podany numer telefonu, więc zadzwoniłam, włączała się poczta głosowa, ale ja z maszynami nie gadam. Za chwilę przychodzi sms z pytaniem "Kto ty ?", odpisałam, że potencjalna klientka, za chwilę zadzwoniła i spytała o co chodzi, mówię jej, że znalazłam ogłoszenie o sprzedaży torebki na olxie i chciałabym ją kupić, ale odbiorę osobiście, a ta mi mówi , że to pomyłka. Sprawdziłam jeszcze raz numer podany w ogłoszeniu i na ten, który ja wybrałam na telefonie - zgadzał się. No cóż, napisałam wiadomość. Oraz zaznaczyłam, że interesuje mnie tylko odbiór osobisty i że przyjadę, bo jestem z sąsiedniego miasta, a ona mi na to , że ona mieszka jeszcze w innym mieście, oddalonym od tego na którym było ogłoszenie- o 30 kilometrów! No to jej na to, że w takim razie dziękuję, bo to dla mnie za daleko, a ta mi na to, że może przysłać, ja odpowiadam, że owszem, ale tylko za pobraniem, bo już kiedyś byłam oszukana, a ta mi na to, że jest uczciwa i że może mi wysłać jak wpłyną pieniądze i że mam nie mierzyć wszystkich swoją miarą ! Ręce mi opadły , odpisałam, że dla mnie ten jeden raz to o raz za dużo i że niestety , ale nie kupię torebki. Ale później coś mnie tknęło, żeby zajrzeć na stronę olx z ogłoszeniami w jej mieście i wiecie co ? Tam jej ogłoszenia nie było, tylko ciekawe, dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję tylko i sprzedaje gdy jest odbiór osobisty. Ale ostatnio dwukrotnie w ciazy 2 miesiecy chcieli mnie nabrać na przekręt nigeryjski. Pierwszy raz prawie dałam się nabrać. Wystawialam suknie ślubną. Dostałam smsa łamanym polskim z prosba o odpisanie na maila po angielsku. "Klientka" prosiła o więcej zdjęć jako ze kupuje w ciemno. Ze zależy jej na szybkiej wysyłce i ze zapłaci za kuriera itd. Potem prosi o adres konta PayPal bo nie ma możliwości przelać inaczej a PayPal jest bezpieczny dla obu stron i prosi tez o dane typu imię nazwisko i adres żeby podać kurierowi. Często też chcą numer whatupa żeby usprawnić kontakt. Gdy poda się te dane to piszą ze dokonali przelewu załóżmy koszt sukni to 1000 zł, to przesyłają dodatkowo 1200 zł (opłaty za PayPal i za kuriera np.900 zl). Później przysyłaja fałszywe potwierdzenia wpłaty niby oficjalne z konta paypal ze taka i taka kwota jest przelane przez dana osobe ale środki są zamrozone (PayPal nie mrózi środków albo one są na koncie albo ich nie ma) bo trzeba przez western union albo money gram przelać pieniądze dla kuriera te 900 zł. I tu PayPal niby instrukcje cie krok po kroku co masz zrobić i na jaka firmę kurierska przelać (dwa razy podana u mnie była ta sama jakąś typu anchois transport company z nigerii). No i jak się sfrajerzysz i wyślesz kasę bo uwierzysz w te potwierdzenia to jesteś w plecy kilka stów. Ja oczywiście nie dałam się nabrać bo korzystałam juz z PayPal nie raz i wiem jak działa. Za drugim razem ta sama śpiewa tylko wtedy juz to robiłam sobie z nich żarty i ciągnęła ta farse do końca aż na końcu napisałam ze ok.wyślę money gramem za kuriera a ze miałam druczek w domu to napisałam na nim po angielsku "s********j oszuście, allah cie zabije hahaha" myślę że ich mina była bezcenna:) i wysłałam w zalaczniku jak prosili;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra kupiła przedwczoraj telefon z olx. W ogłoszeniu pisało że 100% sprawny. I jak sie potem okazało telefon ma usunięte ip i imei. Poszliśmy do serwisu. Okazało sie że telefon na śmietnik. A sprzedawcy ani widu ani słychu. A pieniądze w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mmoja historia to takka ze przyszła do mnie do domu kobieta podająca sie za moją córkę siadła obok mnie na fotelu i przebierała zgrabnymi nogami pokazując kawałek pośladków i majtek . Chciała pieniądze dałem jej . Po wyjściu okazało sie ze to nie była moja córka . Bo moje córki sa rasy białej a ona była cyganką . A ja nigdy z cyganką nic oprócz wrózenia nie miałem do czynienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×