Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ustępuje miejsca tylko kulturalnym ludziom :)

Polecane posty

Gość gość
A jeśli ktoś nie wie, to kulturalna osoba to taka która , nie wydziera się, acz uprzejmie pyta się o ustąpienie miejsca , to nie boli :D nie miałem na szczęście, ostatnio przyjemności spotkać takie panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż w komunikacji miejskiej to się cuda dzieją, czasem aż żałuje, że tego nie kręcę jak ludzie walczą o siedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:11 Potwierdzam, jesteś zwyczajnie tępa i zła, a na dodatek zarozumiała i źle wychowana. Powtarzam, chodzi o szacunek dla drugiego człowieka, dla starszych w szczególności, o kulturę...Jeśli nie tolerujesz chamów i prostaków, to nie tolerujesz siebie, bo właśnie taka jesteś. Jeśli twierdzisz, że ustępujesz tylko miłym ludziom, to znaczy , że jeśliby młoda o kulach nie była miła, to musiałaby stać, a jeśliby lekarze postanowili, że leczą tylko miłych ludzi, to umarłabyś bez pomocy. Problem w tym, że jak znaczna część młodego pokolenia, jesteś roszczeniowa, widzisz tylko siebie i tylko SIEBIE szanujesz. Teraz jesteś przeciwko starym, w następnej kolejności może przeciwko niepełnosprawnym, a następnie chorym na raka, innym wyznaniom, biednym, rudym, za niskim, za wysokim. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do matki czterolatka 08:05. Kobieto, czterolatka nie zostawia się samego idąc kupić bilet !!! Nie wypieprza się siatek z zakupami na ulicę przez otwarte drzwi !!! Spotkałaś na swojej drodze niekulturalnych ludzi i sama zachowałaś się niekulturalnie i nieodpowiedzialnie!Jaki przykład dla twojego syna? Uważasz, że już masz powód, aby nie szanować starszych i nie ustępować miejsca nikomu. I tak wychowasz syna? A co będzie, jeśli on cię kiedyś pobije, bo nie kupisz mu zabawki lub odmówisz renty na alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani, my starzy z opasłymi d.....mi, czytamy wasze chore teorie na nasz temat i uczymy się: nie przejmować wami i waszymi żądaniami, korzystać z życia i zgromadzonego dorobku! Jesteście tacy do siebie podobni: zawsze wam mało, wszystko chcecie od razu, jesteście najważniejsi, najbiedniejsi, wszystko wam się należy za to tylko , że jesteście młodzi, a my, wasi rodzice, dziadkowie, za starzy na cokolwiek oprócz piachu... Może któryś z was, to nasz wnuczek, syn, oczy nam się otwierają i uczymy się być takimi samymi egoistami jak wy. Hurra, życie zaczyna się po pięćdziesiątce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:14Chcę dodać, że jesteśmy uzbrojeni w laptopy, komórki, szybkie internety, sprawni intelektualnie, bo nigdy nie zażywaliśmy niedozwolonego, zdrowo się odżywiamy [ KFC oblegają młodzi ], uprawiamy sport, modnie się ubieramy, codzienna gazeta i wiadomości to podstawa i nie zamierzamy przepraszać, że żyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nigdy nie zażywaliśmy niedozwolonego" Ta, a dzieci kwiaty, punki to czyje pokolenie? Mój ojciec widział więcej zaćpanych rówieśników niż ja kiedykolwiek narkomanów ogółem (w różnym wieku). Ale to tylko my młodzi jesteśmy źli i czepiamy się wszystkiego co szkodliwe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz problem, nie spotkałam w swoim życiu ani tym bardziej w komunikacji miejskiej chamską niepełnosprawną osobę :) pewnie dlatego że od razu ustępuję miejsca. W szpitalu , jeśli ktoś jest w gorszym stanie niż ja, przepuszczam. Nie odpowiedziałeś na pytanie, ustąpisz starszej pani w dobrym stanie czy kobiecie o kulach . W takich wypadkach naturalne że kobieta z kulami siada, a starsza pani swoje fochy musi wsadzić głęboko w siatkę. Niepełnosprawny może być chamem, trudno. Ale i tak ma pierwszeństwo przed emerytem. ktoś jest w gorszym stanie od starszej pani lub pana z siatami, ustępuje. Czego ty nie jesteś w stanie zrozumieć? Nie mam prawa być zmęczona? Musze ustąpić, mimo, że padam na twarz? Stać prawie 40 minut i zapieprzać 4 km do domu? Po 12h nie mam na to ochoty. Jak pisałam, jeśli zdarza się , tak jak z tym panem ustępuję. No ale gdzie tam, jestem chamka i prostaczka, przecież wiecie lepiej. A ktoś kto wyzywa mnie na dzień dobry, to pewnie też mam ustąpić? O nie, nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam rade, zapisz się do psychiatry. I to jak najszybciej. Nikt nie jest bez wad. A pieprzysz jak potłuczony. I młodzi i starzy potrafią być niesamowicie chamscy i roszczeniowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
(12.10( masz ze sobą problem, pewnie jesteś jedną z tych starszych roszczeniowych osóbek, które choćby po trupach siądą na tyłku , nie widząc że ktoś może być w gorszym stanie, dlatego jest taki najazd na autorkę ;) moja mama dostała torbą po głowie od takiej starszej pani mimo że moja mama była po lekach i nie dała rady stać. Taka miła staruszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorce i jej klakierom powinno się ustępować, bo są w gorszym stanie od wszystkich. Autorka nie rozumie, że kultura obowiązuje wobec wszystkich, a nie tylko wobec wybranych, tak samo jak lekarz musi leczyć wszystkich, a nie tylko mądrych. miłych, trzeźwych, itp. To usiłuje jej ktoś wytłumaczyć, ale ona nie jest w stanie tego zrozumieć, bo łeb zbyt pusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, skundliłaś się i tyle mam do powiedzenia na twój temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie ustepuje niech sie wala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o takiej sytuacji, wsiadam zazwyczaj na końcowym przystanku, więc prawie cały autobus pusty. Siadam przy oknie i kładę torebkę na siedzeniu obok, nie jest duża, trzymam ją dalej przy sobie ale jednak tą 1/3 siedzenia powiedzmy zajmuje. Czytam sobie gazetę myśląc, że jak ktoś będzie chciał usiąść to powie "przepraszam" albo "można?" i natychmiast tą torebkę wezmę, bo po co mam ją trzymać na kolanach jak czasem wsiądą 3 osoby na całej trasie. Tym czasem nagle (zazwyczaj starsza osoba, niestety. młodzi pytają normalnie) za przeproszeniem ładuje dupę jakby tam nic nie leżało. Raz mi się zdarzyło dosłownie wyszarpywać rączkę spod zada jakiejś "miłej starszej pani". Możecie mi powiedzieć o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze slepe i nie widza ? albo po zlosci te stare baby czesto robiac cos tylko na zlosc kiedys pracowalam w sklepie i czesto takie przychodzily tylko po to zeby sie poklocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zutylizować stare. Młode zresztą też, bo za 10 czy 20 lat będą takie same. Ale macie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z reguły ustępuje, kiedyś robiłam to zawsze ale to przeszłość. też będę kiedyś stara, ale nie oznacza to, że starszych nie obowiązuje kultura. Jechałam niedawno tramwajem, słuchawki na uszach, nie zawracałam uwagi. Poczułam szarpnięcie, olałam, sądząc, że to zwykły tramwajowy ścisk. Po chwli centralnie ktoś mnie pacnął w głowę, obejrzałam się, a tam starszy pan i z tekstem, że może by sie tak ustąpiło. szczerze, krew mnie zalała, nie ustąpiłam, odp, że może trochę kultury by się przydało. Innym razem starsza pani się przyczepiła, siedziałam tuż przy wejściu, miała CAŁY tramwaj dla siebie, pętla, ale chciała akurat tam. Nie obok, nie za mną, tak gdzie ja siedziałam. Niech mnie cmokną w pompkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×