Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Co na silne wzdęcia w ciąży?

Polecane posty

Gość gość

Błagam polećcie mi coś na potworne wzdęcia bo już nie daje rady. To 19. tydzień a męczą mnie już od 2 miesięcy i mam dość. Gazy mam rzadko, wolałabym je mieć, żeby zeszło ze mnie to powietrze, a tu nic! :( Rano ok, a po południu i wieczorem normalnie mnie rozsadza i pękam!!! brzuch twardy i bolesny. Espumisan nic nie pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
herbatki może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ginekolog radzi? Albo lekarz internista? W ciąży to strach cokolwiek brać bez porozumienia z lekarzem :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo i zaden espumisan mi tez nie pomaga... a baki miewam ale i tak mnie rozsadza tez szczegolnie z wieczora :P jutro ide do lekarza moze mi cos powie, mam tak dopiero 2. tydzien... a juz mam dosc. :( jak cos mi podpowie to ci napisze kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pomogę, ale łączę się z Tobą w bólach. Wprawdzie ja puszczam bąki jak opętana, ale brzuch mnie boli i tak. Teraz jestem na początku drugiej ciąży, w pierwszej było podobnie. Niewiele mi pomogło. Z mojej strony jedyne co mi się nasuwa jako podpowiedź, to pytanie do Ciebie, czy ten problem nie jest powiązany z zaparciami? Jeśli masz też zaparcia to postaraj się zmienić dietę i więcej ruszać (jeśli możesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie akurat zaparc nie ma (mialam ale wtedy mnie nie rozsadzalo :D), teraz ich nie mam to peka mi brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do lekarza idę dopiero w piątek. Wcześniej polecał mi espumisan, ale jak pisałam to nei pomaga. Zaparcia też czasem mam. Ale to co pomaga na zaparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hektolitry herbaty koperkowej , ogolnie wyprobuj moze tez cos na wzdecia dla niemowlat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zaparcia zmiana diety i ruch (choćby spacery). W internecie jest mnóstwo informacji jaka dieta dla zaparć, w ciąży na każdą działa co innego. W sensie takim, że niektóre rzeczy może i pomogą na zaparcia, ale mogą powodować wzdęcia, bóle brzucha. Poza tym picie wody, jak najwięcej. Najlepiej popijać małymi łykami cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie na zaparcia rusza kawka z mlekiem raz na pare dni :P wiem wiem niezdrowe i codziennie jem teraz rano activie wymieszana z platkami kukurydzianymi, dobre sniadanko i mnie rusza na kibelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta dieta i jeszcze raz dieta. Miałam okropne wzdęcia w Izy i tez nie puszczam bakow. Musiałem wyeliminować z diety wszystko wzywając. Zero cebuli, kapusty, kalafiora. Efekty były, ale olśnienia doznałam jak zrezygnowałam całkowicie z białego pieczywa. Ulga była duża! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat ni jem kapusty, cebuli, kalafior tez od przypadku :O jedynie bialy chleb pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiolek89
Ja brałam esputicon. Tańszy a działał. Przyznam że dla mnie akurat okres ciąży jest dość ciężki z powodu na różne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elkla

Ulgasim jest jeszcze tańszy, a skuteczny i całkowicie bezpieczny w ciąży. Ma małe, łatwe do połknięcia tabletki, co dla mnie akurat było bardzo ważne, bo każda większa kapsułka to u mnie był murowany odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też to miałam. Teraz jestem w 25 tc i już na szczęście przeszło. U mnie pomógł termofor na brzuch i esputicon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O masakra ! U mnie drugi trymestr ciąży to ciągłe wzdęcia na zmianę ze zgagą. Mi lekarz polecił esputicon ale ten w kropelkach dla dzieci. Ma bardzo dobry skład i można go podawać nawet niemowlakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w 22tc mam od pczatku ciazy dzień w dzień to samo plus bóle jelit, plus zgaga, skurcze, mdłości i cofki, nie daj Boże kichne to jakby mi ktoś sztylet wbijał. Mięta nie pomaga, koper włoski też nie daje rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×