Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Luty 2016

Polecane posty

Moja córka również zafundowała nam pobudkę o 5 rano, byłam zła jak osa a ona uśmiechnięta woła 'pajo,pajo' :) Ja również męża odganiam bo moje libido jest zerowe, do tego apogeum dolegliwości przypada na wieczór... W poprzedniej ciąży było podobnie, czwarty miesiąc przyniósł zmiany :) Za to po porodzie, przy kp sex mógłby dla mnie nie istnieć....dopiero gdy przenieśliśmy małą do własnego pokoju, przestałam karmić, po jakichś 2 miesiącach odżyłam zarówno fizycznie jak i psychicznie, czułam się szczęśliwa jak przed ciążą. Ija67, nie sprzątam porządnie w domu (tylko po łebkach) odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży, moje samopoczucie mi na to nie pozwala... Z małym dzieckiem jest ciężko, ale to dzięki córce staram się jakoś funkcjonować bo w przeciwnym razie leżałabym chyba cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis kolejny dzień tulenia kibelka. Wszystko co zjem - zwracam... Dzis mam trochę załatwiania w urzędach i juz sie boje jak to bedzie. Moje libido ok. Bez rewelacji, ale M nie marudzi ;-) Piersi tez ok ( choć tyle) Ubranka mam wszystkie z synka. Nic nie sprzedawałam. Kilka bezowych, białych i żółtych tez jest. Oczywiście i tak mam zamiar cos kupic. U mnie sprawdziły sie ubranka z h&m. Na 56 kupie tylko kilka szt. Większość na 62 i 68. Wózek mamy, fotelik samochodowy, huśtawkę elektryczna tez. Ogólnie z tych większych i droższych rzeczy mamy wszystko wiec fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja też sprzątam tylko po łebkach na nic więcej nie mam siły i pewnie gdyby nie dziewczynki tez bym leżała cały dzień a tak musze się jakoś ogarnąć :-) zaraz musze się szykować bo musze kawałek jechać na to moje USG ale wogóle nie mam weny żeby się ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaammaa2016
Hej dziewczyny ;) współczuję wam złego samopoczucia niestety i mnie dopadło przez to gorąco;( mimo wszystko jakoś trzeba trochę ogarnąć dom i zrobić obiad właśnie jestem w trakcie smażenia naleśników i tak czytam wasze posty i przyszło mi na myśl jedno pytanie. Być może większość z Was ma takie rzeczy ja niestety muszę kupować wszystko po kolei nowe bo to moje pierwsze dziecko a mianowicie mam termin na 2 luty I zastanawiam się co kupić ciepłego tzn czy kombinezon taki zimowy czy może jakiś pajacyk ciepły polarowy? Bo nie kupię przecież na wyrost na takie maleństwo a na przyszłą zimę i tak trzeba będzie nowy bo do grudnia przecież wyrośnie z niego. Myślałam że może właśnie taki ciepły pajacyk polarowy I cieplej pod niego ubrać małego wystarczy. Na górę i tak z reguły idzie kocyk. Pomóżcie mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
uuuupaaaał jak diabli! ledwo żyję, nawet w cieniu jest mi za gorąco a jeszcze dziś mam dzień z piekarnikiem i kuchenką:O Samopoczucie ciążowe średnie- źle na mnie działają stoiska z wędlinami ale pawika jeszcze nie zaliczyłam choć mnie kręci od rana kiedy myłam zęby. System kręgosłup-biodro-noga leży i kwiczy tzn ja kwiczę ilekroć chcę odpocząć bo nie umiem się potem ruszyć. Przysięgam że po ciąży kiedy będę mogła stosować wszystko poproszę neurologa o najsilniejsze leki jakie tylko będą mogły zadziałać. Ojciec niech dzidzię niańczy a ja się będę musiała naprawić bo więcej złego może z tego bólu wyniknąć. Zazdroszczę Wam tych gotowych wyprawek bo ja nawet nie wiem co mi w sumie będzie potrzebne i jak w ogóle się za to zabrać. Dobrze że mam jeszcze czas na ogarnięcie tego. Andziula "pawiku" rozbroiło mnie to:D Karolcia daj znać jak tam po badaniach:) Weszłyście mi wczoraj na ambicję z tym szpachlowaniem się balsamami i wieczorem się posmarowałam:classic_cool: Jeśli chodzi o sprzątanie to ja nie umiem skończyć. Zawsze sobie coś wynajdę do zrobienia, myślę że to taki mój substytut pracy. Co do libido to moje szaleje, problem w tym że system nie wyrabia:P tzn mój nie męża:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
mama2016 ja jeszcze w temacie nie ogarnięta więc mam nadzieję, że nas doświadczone mamusie podszkolą;) przyłączam się do pytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziul29
Ja miałam i polarki i kombinezony. Urodzilam w styczniu to się zabezpieczylam. A ubieralam w zależności od pogody. Co do wyprawki-ja nic nie mam. Wszystko pooddawalam i posprzedawalam. Teście kupią wózek. A ja się już rozgladam za lozeczkiem i całą reszta. Aha-jak bedzie dziewczynka to mam całą "zabawkowa" wyprawke od kuzynki męża. Maty,karuzele na lozeczko i na podłogę,bujaczek itp. Za dwa tyg wizyta może już się coś dowiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaamma2016
88butterfly88 W takim razie czekamy dwie na jakieś dobre rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jedna core mam z października druga z lipca teraz młoda w zimę jeździła jeszcze w gondoli to ubierałam ja w śpiochy a na wierzch bluzę polarowa i spodnie bo i tak przykryta kocem i jeszcze pokrowcem na wózek niektóre mamuśki to pukaly się w głowę ale moj pediatra powiedział ze idealnie tak więc moje dziecko nie chorowało ani nic ale teraz tak myślę że zależy jaka będzie zima bo jak taka jak w zeszłym roku to chyba zrezygnuje z kombinezonu a mam taki w domu bo kupiłam Julii ale ani razu go nie ubrała no chyba ze będzie chłopak to w różowe nie ubiore :-) Ja w zeszłym roku robiłam cala wyprawkę bo też nic nie miałam teraz odpadnie mi wózek fotelik huśtawka i mata tylko musze dokupić ciuszki na pierwsze miesiące bo te całkiem malutkie wydalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłam córkę 1 lutego, miałam od kuzynki gruby kombinezon ale był założony tylko na wyjście, bo potem było już ciepło. Drugi był dużo 'chudszy' i wygodniejszy także wydaje mi się że lepiej jest ubrać dziecko na cebulkę i cieńszy kombinezonik w tym stylu http://allegro.pl/ubranko-do-chrztu-kombinezon-pajacyk-spiworek-lu68-i4875582068.html Poza tym na spacery i tak kocykiem maluchy będą opatulone, a wiadomo przegrzewać nie można bo nam chorowitki urosną :) Umówiłam się na badanie prenatalne. Termin 12 sierpień godz 9. Bardzo miły lekarz i uwaga robi tylko usg genetyczne (koszt 200 zł) jak coś go niepokoi to dopiero kieruje na test Pappa który jest za darmo. Poprzednio od razu mi go robili i płaciłam 300 zł za całość, teraz już podobno 350 w tej klinice. Muszę tylko do mamy uśmiechnąć się żeby młodą przejęła, ale to jej jedyna i ukochana wnuczka więc raczej problemu nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaamma2016
Joanna daj znać po wizycie co z maluszkiem :) też myślę że lepiej kupić taki pluszowy kombinezon albo polarowy I na to kocyk plus przykrycie na wózek ;) bez sensu żeby taki mały kombinezon kupować ubrać 2 razy i pójdzie w odstawke I trzeba będzie kupić taki polar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keytea7
Jeśli chodzi o wyprawkę ja też nić nie mam. Koleżanka przesłała mi listę - mogę przesłać ;-). Nawet nie wiem kiedy się za to wszystko zabrać. A Wy od kiedy planujecie kompletować wyprawkę? Mysłałam żeby troszkę wczesniej kupić wózek, co prawda juz sie rozglądam tylko jest taki wybór że nie wiadomo na co się zdecydować. Mysłałam o czym w stylu 4 w 1 ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
Dziewczęta jesteście nieocenione 🌼 Ja to bym się pewnie nacudowała zanim bym doszła do tego jak nazwać to co potrzebuję:D no ale ja zawsze byłam antydzieciowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
keytea no i właśnie widać mój mongolizm (nie obrażając mongołów) to są wózki 4 w 1 powiadasz:D ja się zatrzymałam gdzieś na etapie 3 w 1 :P Z tego co wiem to łóżeczko mężuś załatwił że odkupi od kumpla, o wózku nawet boję się myśleć. Sądzę że zacznę powoli się przedzierać przez wyprawkę jakoś w 15 tygodniu (teraz mi jeszcze trochę głupio bo jeszcze się czuję jakbym miała ciążę urojoną, no ale wspominałam że ciężko mi się oswoić). Ja baaaardzo mocno proszę o listę bo zginę marnie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaammaa2016
Keytea jak możesz to prześlij to na naszą wspólną pocztę może więcej mam z niej skorzysta ;) ja po badaniu prenatalnym wiem że podobno będzie wymarzony synuś ale Pani doktor potwierdzi mi to na następnej wizycie 27 sierpnia więc jeśli nadal będzie chłopiec to zacznę się powoli rozglądać za rzeczami będzie łatwiej po trochę niż później wszystko na raz, jednak trochę pieniędzy na to trzeba zwłaszcza wózek i łóżeczko ;) więc pewnie tak pod koniec 5 miesiąca zacznę kompletowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lista już wysłana. Może uda się ją wspólnymi siłami zmodyfikować ;-). Ja myślałam o jakimś lepszym wózku ale oczywiście używanym. sporo jest ofert na olx, można obejrzeć na miejscu. Coś trzeba powoli pomyśleć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
keytea Dziękujmy bardzo:) Pewnie wszystko co potrzebne wyjdzie w praniu;) xx nic, trzeba iść pouprawiać miłość do kuchenki ;) może nie zdechnę z gorąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaamma2016
Keytea dziękujemy;) fajna ta lista bo opisana co jakie fajne itp. Co do wózka to każdy ma inny gust ogólnie mi się marzy taki żeby można było fotelik na niego założyć nieraz gdzieś na zakupy z dzieckiem się idzie to taki zgrabny jest a nie nie da się przejść między Regalami bo dużo miejsca zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek2016
Ja przeginalam z wyprawka dla syna, miał ogromna ilość ubrań, wszystko chciałam żeby miał najlepsze i markowe-łóżeczko, wózek, zabawki... I co? Wyrastam jak szalony. Wszystko na szczęście w uniwersalnych kolorach mial. Urodził sie w odtra zimę i używałam kombinezonu dlugo. Do tego miał kilka kombinezonów plarowych i takich zwierzaczków, które praktycznie nowe leżą w pudlach. Zalezy od zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec kobitki jestem po badaniu wszystko jest ok i na swoim miejscu termin przesunął się na 11 lutego dzidzia ma 11,8 cm no i lekarz widzi chłopca ale nie na sto procent Co do wozka ja kupiłam baby design lupo compfort chyba tak się nazywa i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziul29
Super :-) póki co sami chlopcy się zapowiadaja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, super że z maluchem wszystko ok ;0 U mnie w otoczeniu same dziewczynki rodzą się:) Chłopców ze świecą szukać :) Macie rację, dużo zależy od zimy...jeśli ktoś jest w stanie doczekać do ostatniej chwili sieciówki oferują bardzo duże przeceny :) Na tym etapie z płcią może być bardzo różnie, koleżance długo po prenatalnych zapowiadali chłopca a potem susiak odpadł:) Przy badaniach połówkowych płeć jest już prawie na 100% wiadoma. Ja będę szukała wózka z możliwością zamontowania takiej dostawki dla córki z tyłu, żeby mogła sobie podjechać jak zmęczy się. Teraz już nie używamy wózka i jest długodystansowcem spacerowym ale wiadomo nie zawsze jej się chce :p Również kupimy używany, bo jest potrzebny do około roku potem lepiej zainwestować w lżejszą i zwrotniejszą spacerówkę. Jak dla mnie te foteliki do wózka nie są zbyt wygodne, dziecko zgięte, na początku główka leci na boki. Wózek daje maluchowi dużo większy komfort. Obiad zrobiony. Ulepiłam ponad 50 pierogów z mięsem. mam nadzieję że chociaż na dwa dni wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaamma2016
Takie foteliki są regulowane równie dobrze dziecko może być w pozycji leżącej a nie półsiedzacej;) akurat łóżeczko i wózek to kwestia gustu każda mama wybierze inny z pewnością najlepszy dla swojego dziecka ;* cieszę się dziewczyny ze z waszymi maleństwami wszystko w pożądku i zdrowo sobie rosną;* u mnie znowu jest mieszanka pół na pół co chodzi o płeć ale rzadko zdarza się że są 'Parki' zawsze po 2, 3 dziewczyny i tak samo chłopcy ale ważne że zdrowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie jak rodzili się sami chlopcy tak teraz same babeczki. Jedną ma się urodzić za 3 mies i mam być chrzestna :-) nie wiem jak ja to ogarne hehe. Zgodzilam się zanim dowiedziałam się o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziul29
Boże...nie cierpię tego telefonu!! Nigdy więcej xperii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Regulowane foteliki samochodowe? Pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeee..ja chyba wiem o czym pisała mmaamma2016 - to nie oparcie fotelika samochodowego jest regulowane, tylko można go zamontować w pozycji przechylonej do tyłu, wtedy dzidziuś prawie leży i jest mu wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adapter do stelaża wózka ma tylko jedna pozycje montażu fotelika. No chyba, że coś się zmieniło od tych 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaammaa2016
Oczywiście że są regulowane chyba w 3 pozycjach z tego co ostatnio widziałam u mojej koleżanki :) nie wiem skąd ma ten wózek i jaki to model ale taki miała więc mi się spodobał ;) i proszę bez jakiś buzujących komentarzy i bez uniesień bo nic złego nie napisałam po prostu wyraziłam swoją opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten gość to nie ja żeby nie było :) Ja tam się nie znam na fotelikach(zapomniałam co i jak) ale ostatnio znalazłam stary po synie :D Nawet nie wiedziałam że go jeszcze mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×