Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Luty 2016

Polecane posty

Rejestracja jest po prawo na górze strony. Jak się zarejestrujesz to w profilu wpiszesz to co uznasz za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziul29
Witaj agusia! Nie wyświetla ci się właśnie dlatego ze piszesz z tel. Leż,dużo wypoczywaj. Dostalas jeszcze jakieś zalecenia co do szyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za pomoc. Zarejestrowałam się przez kompa. Co do szyjki to na razie tylko leżenie. W razie gdyby skróciła się niżej niż 35 mm to mam zapowiedziany albo zszycie albo pessar i do tego prawdopodobnie leżenie w szpitalu. Moja lekarz dmucha na zimne i juz mnie w 10 tyg położyła do szpitala na badania, wiec nie zdziwie się że teraz też bedzie mnie chciała położyć. Tak sie zastanawiam, bo pierwsze badanie szyjkie miałam przezpochwowo a następne już przez brzuch. Czy to moze miec jakies znaczenie co do oceny długosci szyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Agusia777:) Też jestem po in vitro i spodziewam się bliźniaków, moje są jednojajowe, miałam podany jeden zarodek ,który się podzielił :) Mnie mój ginek bada na fotelu, najpierw miałam 40mm a teraz 30mm , z tego co mówił lekarz (i dziewczyny na innych forach bliźniaczych) najważniejsze aby nie zeszła szyjka mniej niż 25mm, moja ma 30mm i nie mam zalecanego leżenia, funkcjonuję normalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia i Mama Ola- podobne przeżycia i tyle bólu za Wami. Ściska mi serce na samą myśl o tym co przeszłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domosmoczysława
z tym forum zamkniętym to wiecie, na fb jest fajnie, ale jak któraś nie ma czasu to żeby nadrobić to cięzko przewijać. A na forum wszstko jest w stronach. zdjęcia można przez fotosiki czy tynipicki wrzucać. czekam dalej na info, witaj Agusia777. Maaaaatkiii! ja nie moge juz wtym upale , fakkk! dzięki za maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Agusia :-) Moja ginekolog tez sprawdza na fotelu ginekologicznym szyjkę a co do forum to pójdę za Wami wszędzie bo bardzo juz się do Was przywiazalam hehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro wybieram się na usg genetyczne, trzymajcie kciuki , bo trochę się denerwuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie dobrze Maggi :) Witamy kolejną mamusię bliźniaków:) Ja tu się martwię jak sobie dam rady z maluchem i dwulatką u nogi a wy to dopiero musicie mieć mętlik w głowie :) Możemy nadal pisać tutaj, a sprawy bardziej intymne poruszać na FB, poza tym tam bez obaw możemy wysyłać swoje zdjęcia, bo o ile się nie mylę to login i hasło do poczty podajecie publicznie a ja wolałabym żeby nikt z poza naszego grona nie miał dostępu do tego. Kolejny masakryczny dzień. Mała skowronek, pobudka po 5, nie wiem czy to przez upały ale poprzestawiała się całkowicie. Jeszcze kilka dni temu spała po 11-12 godzin w nocy, w dzień dwie. Do tego nie może zasnąć w dzień, po pół godziny budzi się i płacze, idę do niej, usypiam, znowu śpi pół godziny i płacz. Mówi się, że w czasie deszczu dzieci się nudzą ale w czasie upałów jest jeszcze gorzej. Niech już wróci normalna pogoda z temperaturą do 25 stopni i będzie ok :) Tak, Karolcia nasze dziewczyny są z tego samego roku :) Kolejne bąble także :) Jak się miewa twoja córeczka ? Uczysz już ją trochę samodzielności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna moja narazie sama je, na nocnik jeszcze nie chce ucieka i chodzić tez jeszcze nie chce choć przy meblach juz zasuwa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie moja ginekolog też za każdym razem bada palpitacyjnie szyjkę na fotelu. Usg robie u kogo innego, który ma ponoc najlepszy sprzęt i tytuł profesora. Za każdym razem ginekolog każe zrobić usg wraz z długością szyjki. Co do obaw czy sobie poradze przy bliźniakach, to ja takich nie mam. Jak to mówią bliżniaki to dwa razy więcej pracy ale tez dwa razy więcej szczęścia. Cieszę się ze bedą bliźniaki i nie mogę się doczekać aż się urodzą. Jak mi powiedziała moja ginekolog. Bóg Pani wynagradza podwójnie wcześniejsze straty. I ja też to tak trakuje, jako podwójny Cud od Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domosmoczysława
Joanna ją też mam dwulatka. Synka. Dokładnie za rok i 11 mcy. Moj dziś przespał najgorsze/czyli od 13 do 16a nigdy mu się taką kima nie zdarza. ,dziewczynki tu na karę jest tak że zawsze ktoś wejdzie każdy może. Wiadomo. Nikt nie zna nas z imion i nazwisk. Ale każdy podczyta. I takich gości jak ostatnio będzie na pewno jeszce trochę. Takie podszywacze. A na zamkniętym to bez dodatkowego logów na pocztę wrzuca się zdj i heja. Jestesmy w kupie i się czytamy tylko same. Z FB to ten mankament że wyświetla się na wierzchu post i sortuje wg umieszczanych komentarzy. A same zobqczcie ile piszemy będzie.trudne do opanowania. Myślę że już się tak sklikalysmy że na zamkniętym będzie nam intymnej. Później bedziemy o porodaxh rozmawiać o połogu . ją np.nie chce się wylewac by później ktoś zupełnie niezależny od nas czytał ipodsmiewywal. Ją ide spać. Własne jutro z arbajtu. Siju fasolki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domosmoczysława
Nie karę tylko kafe ;) Muaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domoczysława to niezłą drzemkę synek sobie urządził ;) U nas najdłuższa w historii to prawie 4 godziny a zwykle trwa 1-2 godz, i to oczywiście teraz kiedy jest większa bo wcześniej było kiepsko, pierwszych kilku miesięcy praktycznie nie pamiętam, zdjęć nie mam prawie bo nie było jak robić :( ehhh mam nadzieję że tym razem będzie lżej :0 Moja córka zaczęła chodzić mając ponad 11 miesięcy, ale od razu ładnie bez upadków i 'wypadków' :) W 14 miesięcy chodziła w dzień bez pampersa, a od 16 miesiąca w nocy. Sama je, włącznie z zupami (jest BLW), w wózku nie jeździ tylko chodzi nóżkami noooo i gada jak najęta :) Ale jest strasznie mamusiowa, tylko z oczu jej zniknę i już alarm....i do tego bardzo zazdrosna o wszystko.... Miłego dnia mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniło mi się ,że byłam u lekarza, powiedział, ze mam duże dzieci i będą dziewczynki :D a wizyta dopiero za 3 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielka1116
Po wizycie wszystko ok. Koszt z badaniem krwi 360 zł. Lekarz mówił, ze na płeć jeszcze za wcześnie ale M twierdzi, ze widział siusiaka ;-) następna wizyta 27-go Witam nowa mamusie bliźniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny! Ja w rodzinnych stronach mojego M, pod granicą z Białorusią, więc z netem słaby zasięg trochę, ale podczytuje was w miarę możliwości :) ja też uważam, że zamkniete forum dla nas byłoby okej. My już jesteśmy ze sobą obeznane i żadne pomarańczki nie będą się wtrącać. Na mjakmama można założyć własne forum i tam bez problemu można w postach wrzucać fotki jakbyśmy chciały :) U mnie wszystko dobrze, upały tu takie, że tylko w domu siedzę, bo do 40 stopni dochodzi w cieniu, a na deszcz się nie zanosi. Na szalejacy żołądek magnez rozpuszczony w wodzie mi pomaga i mdłości praktycznie ustały. Nastrój też się powoli poprawia, więc tym drugi trymestr jest nadzieja na lepsze. Pozdrawiam was gorąco, a może i chłodno s tym upale :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Mi 88 a gdzie dokładnie jesteś? Bo ja mieszkam przy granicy z Białorusią ;) Upały niemiłosierne, a najgorsze że zmian nie zapowiadają przez kilka najbliższych dni... MammaOla czyżby proroczy sen :) Anielka super że maluch rośnie zdrowo :) U nas również na tym etapie ciąży żaden lekarz nie mówi płci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
hej mamusie:) z tego upału można oszaleć, ja i mój pies wyglądamy jak w agonii, ledwo się snujemy po domu. No ok, trochę w tym mojej winy bo naturalnie znów piekarnik chodzi;)ale 35 stopni na dworze to ja nie załatwiłam. Przeglądnęłam ledwo posty bo nie mam siły się skupić, witam więc nową mamusię:) Jeśli idzie o wpisy na forum to kafe jest specyficzne pod tym względem, można iść na inne i zrobić zamkniętą grupę, fb nie mam i szczerze powiem nie byłabym w stanie się tam odnaleźć więc taka opcja utrudniłaby mi kontakt z Wami. Oczywiście zapomniałam co jeszcze chciałam dodać:P ale pewnie stopniowo do tego dojdę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domosmoczysława
no to ja proponuje lutowycud fora pl trzeba będzie poczkać na akceptację, bom się ochrzciłam adminem, mogłam ? może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domosmoczysława
kropki w odstępy musicie wpisać bomniekafe o spam posądzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
Domosmoczysława cóż to za pytanie siur że tak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88butterfly88
Dziewczyneczki zapraszamy :) Już jest gicior;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×