Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Cześc dziewczyny sprzątam pomagam pościele zmieniam sprzątam pokoje jadalnie łazienki .Dziadki i babcie mnie polubił już z daleka machają jak jadę . Podoba mi się no i trochę schudnę . Jutro szef dał mi wolne.To jest Dom Seniora. Miłej niedzieli życzę wszystkim❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek dziewczynki Ja czekam na burze. Wiaterek juz jest. Ale jak podaje komputerek prawdopodobienstwo opadow tylko 20%. I tak obiecuja z dnia na dzien a deszczu niet:O Po poludniu pojechalismy do centrum handlowego. Nie zeby zaraz tam na zakupy. Posiedziec w klimatyzacji:P Tam przy fontannie dalo sie wytrzymac. Przed godzina wrociismy. Nie mam pomyslu na jutrzejszy dzien, gdzie by sie tu schronic? Vanilko ja mysle ze w Twoim przypadku nawet praca w niedziele i sobote nie jest taka zla. Dzieci duze, Malzyk w swiecie. Trudniej by bylo gdyby maz pracowal na miejscu , pewnie wolne soboty i niedziele chcialo by sie spedzac razem. Zulka jak bol glowy trwa dlugo powinnas skontrolowac. Moze to miec rozne przyczyny:O Od stresu, przez goraco, ogolne zmeczenie albo jeszcze inne rzeczy. Dorix pewnie spakowala najladniejsze rzeczy do torby i jutro w podroz:) Udanego pobytu zycze:P I pamietaj ze to swiete miasto:) za duzo grzeszyc nie wypada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co by jeszcze napisac? Nie mam pomyslu:O Ide posiedziec na tarasik. Teraz da sie wytrzymac. Udanego wieczoru zycze wsiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w upalną niedzielę. Ja od rana na nogach. Najpierw zawiozłam syna do pracy w mieście, a po powrocie wzięłam się za obiadek. Dzis u mnie rosołek z kury podwórkowej i gołąbki tradycyjne. Już mam wszystko poprane, jeszcze sie uprasuję, wieczorem prysznic i lakiernictwo paznokci i wybywam. Fakt, Bastylko,,, święte miasto. Za każdym razem kiedy tam jestem idziemy na Jasną Górę. Mój Przyjaciel jest wierzącym i praktykującym katolikiem. Nawet nazywa siebie "moherowym beretem". Podoba mi się ta jego głęboka wiara. A ja jestem z lekka szalona więc się uzupełniamy :D:D:D Pozdrawiam Wszystkie i cienia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor albo raczej noc. A co to? Strajk z powodu goraca? Tylko Dorix dzisiaj byla w czytelni. Wierze ze nikomu nic sie nie chce w taka pogode. Ja mialam wyrzuty sumienia i musialam jeszcze przed spaniem kuknac. Dzisiaj przy niedzieli zrobilam najglupsza rzecz jaka dalo sie zrobic w taki upal. Mylam pianka i szczotkowalam do upadlego moja kanape w palarni. Pomyslalam ze otworze szeroko okna i szybko wyschnie w taki upal. Pot lal sie ciurkiem po plecach jak szczotkowalam. Kanapa wyschla i co? Wyglada dokladnie jak przed zabiegiem:P Szkoda mojej pracy i pieniedzy na pianke. Daisy kukniej prosze, chyba juz wrocilas? Tekla, Dorix milego urlopowania. Dla reszty duzy buziak. Dobranoc dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję, że jeszcze żyję ale trudno trzymać pion 😭 Moje chłopaki wyjechali - Teo powiedział, że nie wierzył mi w opowieści o upałach, już woli być w Gdyni :-p. Podobno najbliższy tydzień ma być podobny. Od 3 dni nie mogę sobie poradzić z bólem głowy a jedną noc spałam na balkonie... Mam nadzieję, że przepowiednie upałowe na południu nie sprawdzą się. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betulka u mnie podobnie jak u Ciebie:( Odkad przyjechalam z Polski padalo tylko raz i to tak byle jak. Susza, upal.... a ja mieszkam na betonie:( 18 lat temu wprowadzialam sie do tego mieszkania. To bylo fajne miejsce. Dookola tyle zieleni. A teraz? Zabudowano wszystkie zielone place bo podobno jest glod mieszkaniowy:( Zrobilo sie ciasno od tych betonow. Ty masz przynajmniej perspektywe mieszania na lakach. Nastepne lato dla Ciebie nie bedzie juz tak uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastylio Ja z przerażeniem ogladam jak rosną domy wokół nas...pewnie bażanty i sarenki już się nie pokażą :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek🖐️ Ja też wysiadłam w upały, nie ma czym oddychać:( Dzisiaj nareszcie luksus, u mnie jest 19stopni i pochmurno, ale w mieszkaniu 28. Wiatraki włączone, okna pootwierane i jest wielkie wietrzenie:D Jutro ma powrócić upał:( Teraz kawę podaję(_)> (_)> (_)> (_)> (_)> i wychodzę, bo dawno nie wychodziłam. Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afrykańska tragedia :-((( - to u mnie... Mój Teo stracił pracę - zlikwidowali stanowisko pracy😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł Dziewczynki🖐️ upał daje do wiwatu uuufffffff Przedwczoraj poszliśmy pieszo na Otryt do Chatki Socjologów niebieskim szlakiem. Zrobiliśmy ok 30 km, dobrze, że połowa drogi była w lesie ale i tak odparzyłam palce w butach. Wczoraj dzień gospodarczy: pranie, odkurzanie i leniuchowanie na kocyku. Palce i zakwasy miały szanse na rehabilitacje :D A dzisiaj masywem Otrytu na rowerach przepiękna trasę rowerową zrobiliśmy. Lało sie ze mnie ale chciałam to zrobić bo w zeszłym roku trasa mnie zachwyciła. No i w tym roku też sie nie zawiodłam. Ale jak zjechaliśmy w doline to w barze pod Otrytem po dwa Leżajskie musowo było. BeTulko kochana! dzięki Ci serdeczne za link.❤️ 👄 Śledzilismy dzisiaj rano lot naszego dziecka. Chciałam pokazać małżowinie bo nigdy nie widział ;) Przykro mi z powodu pracy T ❤️ Vanilko - fajna praca, trzymaj sie jej. Będziesz ulubioną Vanilią przez mieszkańców pensjonatu.❤️ Mam nadzieje, że dostaniesz umowe na dłużej ❤️ Zulko - pobolewanie z tyłu głowy świadczy o ciśnieniu - mam nadzieje że masz ciśnieniomierz w domu? ❤️👄 Ploteczko ❤️ - ogoniasty dobrze znosi osamotnienie i upały. Apetyt mu dopisuje, jeszcze nie zwymiotował to swiadczy o tym, że nie jest zestresowany. A za tydzień będziemy już razem. Bastylko dobrze, że masz tarasik na którym wieczorkiem można łyknąć troche ochłody.❤️ Orsejko - ale mogłaś chociaż ściemnić że basen gotowy dla nas jest - :D:D:D poplumkałybyśmy wszystkie ;) aż w czytelni mokro by sie zrobiło :P Terixiu❤️, Dorixiu :D❤️ i Orsejko❤️ - Wasze kawusie pije i zjadam wszystko z talerzyka :D tylko dopchać sie nie moge do laptoka bo małżowina używa go jako gazete codzienną a ja nie chce sie awanturować - co mi tam ;) niech sie cieszy :D Jestem obgryziona przez gzy - tutaj to plaga :O za to komarów nie ma. Ale w pokoju całą dobe palą sie lampki p insektom i codziennie zdmuchuję z nich porcje trupków muszko-komaro-ćmowych Pozdrawiam pięknie i buziaki ślę 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczorek Tekla 30 kilometrow "pieszkom" to w czasach mojej najlepszej mlodosci moglam zrobic:o Gratuluje kondycji ale w czasie upalow uwazaj na siebie. Nie jestes z zelaza. Betulka ale sie narobilo:( T znajdzie sobie cos, tylko po co niepotrzebne nerwy i szukanie. Eh ...dzisiaj mlodzi nie maja lekko. Starsi tez:O Terix pakuje torby i przyjezdzam do Ciebie. Az mnie zazdrosc bierze.... Te 19 stopni. Przynajmniej pare godzinek chcialaby,m spedzic w takiej temperaturze. Cos nam sie Daisy nie melduje. Czyzby zdecydowala sie wywedrowac do poludniowych sasiadow na stale? Pisze w zupelnej ciemnosci bo okna sa otwarte na osciez, robie przeciag i nie chce coby "nawpadalo" komarow do mieszkania. Zadnych przynet na owady nie uzywam, bo po lampach boli mnie glowa, albo sobie wmawiam ze tak jest- Stad tyle bykow w moim wpsie. Wybaczcie- Zreszta nie mam juz specjalnie co pisac. Trzymajcie sie. Do jutra🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek🖐️ Kawa gotowa (_)> (_)> (_)> (_)> i śniadanie, dzisiaj owsianka i bułka z masłem i miodem. Tekla podziwiam cię, ale myślę tak jak Bastylka, nie szarżuj. W taki upał łatwo odwodnić się i zasłabnąć. Bastylko u mnie właśnie tylko przez kilka godzin było trochę chłodniej, jak wracaliśmy z młodym to ju nam porządnie przygrzewało, było 32. Dobrze że w nocy jest trochę chłodniej, w granicach 15-17stopni. Miłego dnia i duuuużo cienia i wiatru życzę wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka wszystkiego najlepszego,zdrowia, szczęścia, pomyślności, zadowolenia i utrzymania pracy❤️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie po nie tak długiej nieobecności;).;Nie tak długiej bo wiadomo dobrej przygody nigdy za wiele. Bastylko👄 Wielki buziak za pamięć.Serce rośnie jak człowiek czyta i widzi ze ktoś pamięta,wygląda. Ploteczko👄 No i teraz przepraszam ze dopiero dzisiaj pisze choć wróciłam w piątek późnym wieczorem.Po powrocie zostałam zaprzęgnięta do ciężkiej i brudnej roboty,której końca nie widać.;A że upał w pracy nie pomaga to człowiek po wszystkim tak padnięty ze nie ma sił na nic. O samej Pradze dzisiaj Wam nie opowiem bo jak pisałam wcześniej nie mam czasu.Napisze tylko że jak jechaliśmy do Pragi mieliśmy nieplanowany 4 godzinny przystanek na środku górskiej drogi.Notabene miejsce piękne i malownicze pod wiaduktem w Lewinie Kłodzkim .No a sama okoliczność już nie tak przyjemna,bardzo ciężki i makabryczny wypadek. Miałam okazję z boku oglądać sprawność naszych służb policji i prokuratury.No i wnioski raczej opłakane,dobrze że przynajmniej straż i karetka pogotowia działała sprawnie. A w drodze powrotnej dwie godzinki na patelni dworca w Warszawie,myślałam że umrę dosłownie.Opóźnienia pociągów,straszny zaduch,tłum normalnie Polska właśnie.Dobrze że od Warszawy do Pragi w obie strony jechałyśmy z Polskim Busem.Ciut się obawiałam tego przewoźnika bo sporo się pisze o ich wypadkach ale po wszystkim stwierdzam że to chyba działanie konkurencji.Bo autokary naprawdę komfortowe z klimatyzacją,kibelkiem i wifi a na dokładkę cena biletów niska.W obie strony za bilety za dwie osoby z Wawy do Pragi zapłaciłyśmy 200zł.Jak w drodze powrotnej przesiadłyśmy się do pociągu wypełnionego jak konserwa śledziami opóźnionego prawie godzinę,dopiero wtedy w pełni doceniłam ten komfortowy autobus.Bo w nim było chłodno,spokojnie,luźno i przyjemnie.Od teraz nie pozwolę hi,hi powiedzieć na nich złego słowa. No nic na ta chwilkę to wszystko co mogę napisać.Nie wiem w kiedy będę miała więcej czasu by wpaść na dłuższe pogaduszki.Ale oczywiście postaram się przynajmniej na króciutko zaznaczyć he,he swój powrót:p.A Praga cudna,magiczna i niezapomniana.No i jestem normalnie pełna podziwu dla mojego dziecka.Gdyby nie ona pewnie poruszałabym się w jakiejś granicy jednego kilometra dookoła hi,hi wynajętej kwatery.Wiedziałam że moja córka ma dobra orientacje w terenie i umiejętność czytania map ale że aż taka to normalnie ,,Nie,,. Dzięki niej zwiedziłyśmy całą Pragę i ani razu nie zbłądziła,śmiało i z przekonaniem krocząc uliczkami i ulicami,parkami i skwerami.Jednym słowem zawsze wiedziała gdzie jest i dokąd zmierza.A ja szłam za nią jak ciele i zachwycałam się wszystkim co napotykałam na swej drodze.No bo jak się nie zachwycać?!. Było też kilka dyskomfortów żeby nie było że Praga to taki raj na ziemi.Ludzie niestety potrafią popsuć każde nawet magiczne miejsce.No ale to były pojedyncze epizody które trzeba szybciutko wyrzucić z pamięci,a fe poszły sobie paskudne;) No nic zmykam,na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terix :-), zjadłam bułeczkę z miodem - skąd wiedziałaś, że mam na coś takiego ochotę :-D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ kochane Vanillko ..Wszystkiego najlepszego 100lat !!! Teklo.. Terix ma racje zwolnij .. terix.. dzieki za sniadanie :) Beatulko... przykro mi z powodu T...:O Daisy ..witaj 👄 Bastylko .u ciebie tez tak gorąco :O kochane jest basen napuściłam wody ..sasiad wreszcie się wyrobił :D z mojej strony ale fotki nie będzie jedynie na @ bo mam wode z pompy mądrala M napuścił połowe tej rudej zanim ja dotarłam 😠 reszte z miejskiej ale jednak jest ruda :O zulka ..gdzie się podziewasz ? do kiedy masz urlop ? Wszystkim milusiego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam "Powrót do Barcelony" Anna B. Kann w księgarni Matras za 25zł Znajdź szczęście w Barcelonie! Ewa stawia wszystko na jedną kartę – pragnie w końcu zrobić coś dla siebie. Uwalnia się z toksycznego małżeństwa i wyjeżdża do ukochanej Barcelony. Tam zaczyna życie od nowa. Odkrywa nowe miejsca, radości i pasje, którą oprócz flamenco, staje się również tango. Na zmiany nigdy nie jest za późno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie[cześć\ sorki za nieobecność, ale przez ten niemiłosierne upały mam wstręt do wszelkich źródeł ciepła, z laptopem włącznie:P Daisy czekam na ciąg dalszy opowieści o wyprawie, mam nadzieję w kilku odcinkach - będę się delektować:) Teklo szacun ogromny:) dla mnie kilometr to wyzwanie:P a jeszcze w tym skwarze, podziwiam i już wiadomo skąd taka piękna sylwetka:) dzięki za urocze fotki 👄 Bastylko, a bo to te wszystkie pianki do czyszczenia czy tapicerki czy dywanów to ściema jakaś, narobisz się, nawdychasz chemii a efektów zero:o Orsejko z przyjemnością zanurzam się w Twoim baseniku, pal licho rudą wodę, ważnie, że chłodzi:) ciekawe jak tak nasza Dorix spędza czas? Ploteczko jesteś dzielna bez tych plasterków zwłaszcza w taki upał. Betulka może nie będzie tak źle i T. uda się znaleźć nową posadę, trzymam kciuki:) a pomysł z klimą super naprawdę, sama bym chciała i kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Gościu"? a czytałaś "Duende - w poszukiwaniu flamenco" Webstera Jasona? też fajna. Rzecz dzieje sie pod Barceloną i można poznać prawdziwe życie prowincji i prawdziwe szkoły flamenco. A książka ma seksowną linię przewodnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie straszcie mnie tymi różnymi przyczynami bólu głowizny:o na szczęście po dwóch dniach przeszło. może to przez te koszmarne upały? coraz gorzej je znoszę, nie pomaga wentylator, otwieranie na noc okien, bo temperatura w nocy spada zaledwie do 25 stopni:o. dziś wyjątkowo nad ranem było 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowo 🖐️ najsampierw urodzinowy buziak dla Vanilki 👄 żyj nam sto lat Vanilio w zdrowiu i szczęsciu 🌻 ❤️ Daisy - ciesze sie, że wróciłaś cała, zdrowa i zadowolona❤️ ❤️ ❤️. Szkoda że nie masz czasu - zdradź chociaż z jakiego powodu?;) Dziewczynki - macie racje - nie należy sie forsować w takie upały ❤️ Robimy jednak wyskoki co drugi dzień(potem leniuszkujemy bezwstydnie) a jak jedziemy to biore zapas wody mineralnej i jestem czujna, jakby co to zawsze moge powiedzieć stop. Posłałam Wam kilka fotek z moich wyczynów: swoje siniaki, mokre włosy, spoconą czerwoną gębe i opalone łokcie z powodu "Krakowiaczek ci ja" :P:P:P 🌻 Orsejko :D:D:D no i widzisz jak fajnie!? ruda nie ruda ważne że woda mokra jest i chłodna! :D (przestygła;) ) Wykąpałam sie ile wlezie - wymoczyłam i nachlapałam :D Fotki basenu nie musi być - ;) były pare lat temu i wystarczy na razie ;)❤️ ❤️ ❤️ BeTulko - widzieliśmy nawet lądowanie samolotu z dzieckiem i wnukiem, kołowanie w Balicach. Małżowinka zadowolony jest ❤️ ❤️ ❤️ Zulka może wypad nad Bałtyk zrobiła? ❤️ Terixiu ❤️- bułeczki z miodem dobra rzecz. Też bardzo lubie. Zostawiam na naszym stole słój miodu z Bieszczad - moi gospodarze mają pasieke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kapnęłyście się, że skończyłam urlop choćby po tym, że melduję się tylko wieczorem? już drugi tydzień zasuwam jak zasuwam do pracy i o urlopie zapomniałam:o a w pracorze ukrop jak wszędzie indziej, w niektórych pomieszczeniach 40 stopni i tylko woda do picia, nie ma zgody na skrócenie czasu pracy.... szkoda gadać. ale w takich warunkach praca idzie jak po grudzie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! i Zulka pokazała się ❤️ ❤️ ❤️ Zulko nie oburzaj sie - od czasu do czasu warto mierzyć ciśnienie :D A Twoje bóle widać z upału były. Ja wszędzie przez całe życie z gołym czerepem na słońcu chodze, nienawidze i nakryć głowy latem. Na samą myśl mi duszno. Ale mam jasne włosy i nigdy nie cierpiałam z powodu przegrzania. Ale Ty może delikatna jesteś a poza tym gorąc i duchota to nie tylko głowa - a ogólne przegrzanie ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo w minioną sobotę moi znajomi zrobili wypad nad morze, a tam przywitało ich oberwanie chmury, mokry piasek i chłodek. a u nas był ukrop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×