Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Dzieńdoberek🖐️ Orsejowa dzięki za kawę👄 Tekla, Dorix rozliczacie stary rok... Dla mnie też był trochę dobry, trochę zły. Myślę że każdy następny będzie taki sam. Jeżeli zdrowie będzie dopisywało, to chyba damy radę wszystko znieść. Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek dziewczynki🖐️ Oczywiscie pamietam piosenke Czerwonych Gitar:) Zrobilo sie refleksyjnie w czytelni. Ja jakos nie mam na razie checi na powazne myslenie i podsumowania ... moze sie boje takich powaznych mysli. Odsuwam to na bok. Moze to forma samoobrony? a moze za wczesna godzina na rozmyslania?. Ja rozkrecam sie dopiero wieczorem. A na razie zbieramy sie do meblowego cos zjesc. Przy okazji po drodze trzeba zrobic zakupy spozywcze. Cos am zostalo ze swiat, cos trzeba dokupic zeby dostatnio przywitac Nowy Rok. Pewnie sie wystroje jak Ty Teklo. Co prawda nie w suknie wieczorowa ale ubiore sie ladnie z wieczorowym aäcentem i bizuteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomnialo mi sie ze 50 lat temu w szkole podstawowej z okazji Nowego Roku 1968? 1969? albo pare dni pozniej urzadzano zabawe i wystawiano przedstawienie, szopke noworoczna. Mnie powierzono mala ale jakze wazna role Nowego Roku. Pamietam ze ubrana bylam w bialy obcisly sweterek( pewnie ciut za maly bo wyroslam:P) biale rajstopki i na to blekitne blyszczace bufiaste szorty ktore uszyla mi mamusia. Calosc dopelniala szarfa z napisem Nowy Rok:) Tekstu nie pamietam dokladnie. Bylo malo ale bardzo wazny to byl tekst:) Z grubsza pamietam tylko ze nowy roczek dla wszystkich obdarowal prezentami .... Koncowka brzmiala mniej wiecej tak..... " Dar Wam niose piekny, Nowy .... spod igly Plan Narodowy":P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam bo musze sie troszke umalowac zeby wygladac jak czlowiek. Jeszcze nie sprzedadza mi frytek:P bo czarownice nie potrzebuja przeciez jedzenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie👄usta] Teeklo Kto bardziej jak ja może wiedzieć że nic nie wolno odkładać na jutro?. Że trzeba nam czerpać z życia pełnymi garściami,broń Boże patrzeć wstecz,tylko śmiało i z uśmiechem na ustach przeć do przodu. Ja to wszystko wiem ale niestety nie zawsze to wystarczy by nie mieć tych niepotrzebnych zastojów,smutków i depresji,zniechęcenia. Ja nie chcę rozpamiętywać nad rym co minęło.Czy to był dobry rok,czy zły?. Czy zrobiłam coś źle,czy dobrze.To było,minęło i nigdy już nie wróci.Na ogół jak coś przeskrobię to zaraz mam tego świadomość,staram się na przyszłość już nie zrobić tego błędu drugi raz,lub nie być ponownie taką zołzą.Zatem Teeklo nie spoglądaj wstecz z uczuciem że mogłaś zrobić coś inaczej.Co to teraz da?,czasu nie cofniemy,nic nie zmienimy. Ważne co tu i teraz i to co potem,bo mam nadzieję że Dobry Bóg da nam bardzo długie i bardzo szczęśliwe POOOOOOTTTTTEMMMMMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terix, Bastylko 👄. Bastylko, ależ się uśmiałam z pięknego wierszyka jaki ci przyszło wyrecytować.... Przedstawienia sprzed pół wieku...ileż to wtedy było prób, przygotowań, zaangażowania...i radości ;) A ja się nie wystroję w suknię bo bym bardzo zmarzła. Gruba kurtka, buty z futerkiem w środku, czapka, szalik, rękawiczki...oto mój strój sylwestrowy...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy 👄. W międzyczasie wyminęlyśmy się między półkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulka Pytałaś czy było świniobicie,hi,hi.Nie tym razem nie miałam nawet ćwiartki,przez remonty wszystko zeszło na drugi plan.Mięso kupiłam w znanych masarniach,tanio nie było ale chyba z pewnego źródła. I napisz jak zdrówko,dalej boli brzusio?:(.No i jakie rokowania,masz jakiś lek,w kiedy wizyta kontrolna? Orsejko Moja Buffy 6 lutego skończy 12 lat.Ja nie wiem po co człowiekowi zwierzęta?.Chyba mało nam zmartwień skoro samodzielnie bierzemy na barki nowy problem.Pewnie nie wiecie o co mi hi,hi biega.No ale jesteśmy z Buffy już 12 lat aż serce mi staje jak pomyślę jak będzie bez niej?:( Dorix Jesteś normalnie pracusiem.Gdybym miała firmę hi,hi chciałabym mieć takich pracowników jak Ty.Udzielasz się nawet gdy nie musisz i jeszcze potrafisz czerpać z tego satysfakcję,normalnie szef powinien nosić Cię na rękach👄 Betulka Dom pięknieje z każdym dniem w kiedy ja dojdę do tego etapu?. Nieprędko hi,hi.A kominek już zainstalowany? Bastylko Ja nigdy nie byłam na prawdziwym balu sylwestrowym,teraz nawet nie tęsknię.Kiedyś jak oglądałam w telewizji takie szampańskie zabawy to coś tam mi się marzyło,przeszło:p.Teraz najlepiej się bawię w swoim domku ze swoim chłopem,jak jest jeszcze córka,psy to mam wszystko co mi potrzebne do szczęścia i dobrej zabawy. Terix No i byłaś na spacerku podczas dnia,labirynt utrwalony na fotce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorix Hi,hi dobrze że nie doszło do czołowego,zderzenia;) Jak sie domyślacie sylwester w domu i tak sobie wymyślam menu,no i pustka😭 Macie jakieś pomysły?,wiem że Bastylka strogonowa być może zrobi,Teekla bigosik co jeszcze na Waszych stołach zagości?.Bigosu nie zrobię bo niedawno hi,hi zjedliśmy świąteczny. Zulka zginęła z przepisem na rybę po japońsku zatem może Bastylka podpowie jak robi strogonowa,tak klasycznie czy może jakoś po,,swojemu,,. No nic teraz zmykam bo w piekarniku produkuje mi się rż z jabłkami,nie chcę hi,hi zrobić przypalanki w tym przypadku nie wskazana;) Dziewczynki buziaczki i do potem,być może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy 😍. Lubię swojego szefa i bardzo go szanuję. Kieeeedyś , w latach naszej młodości obtańcowaliśmy pewne wesele jako para, ale jakoś ciężko było znaleźć nam wspólny język by kontynuować znajomość. Myślałam, że on zapomniał o tym incydencie , ale kiedyś , gdy już tutaj pracowałam zgadalismy się o wspólnych znajomych i mi te tańce wypomniał. Mimo to nigdy nie pozwoliłam sobie, żeby mu mówić per "TY". Zawsze się zwracam "proszę pana". A on....mówi, że gdy ja się za coś wezmę...to on może spać spokojnie. No to sobie nawzajem pomagamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy podaje przepis na mojego Strogonoffa. Wiem, wiem ze ma to tylko troszke wspolnego z ta portawa:P Ale wolowinke trzeba dlugo dusic, a poledwice wolowa wole zjesc w postaci steka. Dlatego do przygotowania mojego strogonoffa uzywam fileta wieprzowego. Robi sie to migiem i najlepiej smakuje prosto z paletni wtedy mieso jest miekkie. Pewnie mozna przyrzadzic wczesniej a pozniej odgrzac ale nie wiem ja to smakuje potem, bo my zjadamy migiem. Robie to tak. Najdluzej trwa przagotowanie. 1. Kroje w paski mieso. Ogorki w occie(nie kiszone) tak ze 2 sztuki,w polplasterki. Pieczarki w paski, jak male kapelusze tylko na polowe. Cebule mozna dodac niekoniecznie. 2.Mieso podsmazam na lyzce oleju na duzej patelni „na rumiano“, wyjmuje do miseczki i odstawiam na bok, jak sie da na ciepla plyte.. 3. Do patelni wrzucam pieczarki tez podsmazam i wyjmuje wkladam do miski z miesem. 4. Na koniec krotko obsmazam ogorki czasem dodam troszke drobno pokrojonej cebuli. 5. Podlac rosolem albo woda, wrzucic pieczarki, poddusic krotko, dodac ze 2 lyzki smietany( ja dodaje kremowki) troche czerwonej papryki, sol, pieprz dom smaku. 6. Na koniec wkladam mieso i sos zageszczam maka ziemniaczana . Serwuje to z bagietka. Na brzegu talerza ukladam papryke marynowana pokrojona w paski. Nie mieszam z papryka bo wtedy potrawa wyglada okropnie choc smakuje na prawde dobrze. Pewnie zamiast fileta mozna uzyc mieska na kotlety albo sznycelki, tylko trzeba pamietac zeby mieso do sosu dodac w ostatniej chwili i podgrzac. Inaczej bedzie twarde jak podeszwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja dzisiaj juz sie nie pokaze. Zamykam pudlo(komputerek] Musze zrobic jeszcze duzo rzeczy. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie niech ten rok już się skończy, bo to najgorszy rok w moim życiu 😭 Nie odzywałam się przed świętami, bo w domu miałam horror, a wigilię przebeczałam. Jak dojrzeję to napiszę tyle że na @ Jutro w starym roku jeszcze się odezwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w Sylwestra! Fruwająca...przykro bardzo, że AŻ tak...przytulam 😍. Stawiam spóźnioną kawusię i herbatkę. Ja już byłam w sklepie by zrobić ostatnie sylwestrowe zakupy... Dziewczyny, hola, hola, hop, hop, hop....stroimy się, szykujemy na wieczór... :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dorix dzięki za kawę👄 Fruwająca ❤️ Trzeba pomyśleć o kolacji i przygotować coś ekstra, szampańskoje już kupione:D Miłego dnia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie sylwestrowo w poniedziałek tak narozrabiałam, że wszystkiego mi się odechciało:o i jestem w plecy 7 stów Daisy wybacz, że spóźniam się z japońską rybką, oto przepis 4-5 filetów rybki (ja miałam mrożonego morszczuka), rozmrozić, pokroić w kawałki, posolić, maczać w b. gęstym cieście naleśnikowym i usmażyć. średni słoik ogórków w occie, średni słoik papryki konserwowej, kilka plastrów ananasa z puszki 1 cebula (stałam ją na tarce w pióra) ogórki pokroić w plasterki lub pół plasterki, paprykę w paseczki, ananasa w kostkę, wszystko razem wymieszać zalewa: szklana wody, 1/2 szklanki oleju, mały koncentrat - ja miałam taki tyci 80 g z łowicza, 4 łyżki keczupu, 4 łyżki octu, 4 łyżki cukru, sól to wszystko pogotować tak ze 3 minuty, mieszając. w misce układać warstwami rybę, mieszankę ogórków, papryki, ananasa i cebuli i delikatnie polewać zalewą Odstawić do lodówki do przegryzienia, najlepsze jest na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam u siebie dziewczynki, więc spania prawie nie było;) mała tak wierzga nogami, że masakra:P niestety wpadły jak po ogień, jutro już jadą:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz się pożegnam, życząc Wam kochane dziewczyny dużo zdrowia, radości, mądrych ludzi wokół siebie i najważniejsze - żeby wciąż nam się chciało być ze sobą, bez względu na wszystko. trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia w Nowym Roku 👄🌻❤️ papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Zaczyna sie wielkie odliczanie! To juz niedlugo! Choc wlasciwie to tylko sprawa umowna z tym Nowym Rokiem a szumu tyle:O Fruwajaca przytulam mocno. Zulka a co sie stalo ze az takie straty finansowe? Nie lepiej by bylo zainwestowac w garderobe? :P Pewnie wjechalas w latarnie bo cos by innego moglo sie stac? W Nowym Roku na pewno takie rzeczy nie beda sie nam przytrafiac. Nie bedzie ani placzu, ani zadnych strat Nowy Rok bedzie lepszy:) A teraz dziewczyny szykowac mi sie do Sylwestra prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Czytelniczki z okazji Nowego 2016 Roku życze Wam duzo zdrowia,byśmy wszystkie kolejny rok przetrwały dalej razem. Zulko co sie narobilo? Dzisiaj wieczór i noc spedzam z Małzykiem. Miłej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja w ten sylwestrowy magiczny wieczór. Fruwająca Przeczytałam Twój wpis i aż mnie serce zabolało:(.Nie wiem co się złego przytrafiło mam tylko nadzieję że nie jest to nic co jest trwałe. Życzę by Nowy rok naprawił wszystko co stary nabroił.Przytulam mocno i życzę poprawy👄 w każdej dziedzinie życia❤️ Zulka Dzięki za przepis.Fakt już nie zrobię na sylwestra ale z całą pewnością wypróbuje w najbliższej przyszłości.Dzięki👄. Jak chodzi o stratę finansową to fakt zawsze boli ale po czasie człowiek dochodzi do konkluzji że nie jest to najgorsze co nas mogło spotkać.Zatem głowa do góry w nowym roku odbijesz i to z nawiązką w totku lub innym szczęśliwym trafem;). Jak chodzi o dziewczynki ciesz się każdą chwilą bo z wiekiem siostrzenice nie tylko nie chcą spać z nami w jednym łóżku ale i nie garną tak do nas jak w dzieciństwie. Bastylko Dzięks za przepis,robiłam strogonowa ale inaczej zatem tym bardziej fajnie będzie wypróbować Twoją wersję👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorix Ubierz się ciepło na tego sylwestra pod chmurką bo mróz silny gotowaś się rozchorować i ciepły bigos nie wystarczy by podgrzać atmosferę i ciepłotę ciałka;) Terix I u mnie szampan chłodzi się w lodówce.Szampan to chyba za dużo powiedziane:p.Winko gazowane ale włoskie hi,hi Ploteczko A co z mężem w domku źle?!.I ja mam domówkę a naszykowałam jak szalona,będzie wielkie żarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I życzę Wam dziewczynki Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku by był lepszy od tego co mija,szczęśliwszy,bogatszy i zdrowszy,dla nas wszystkich i całej czytelni. Etien jeśli podglądasz od czasu do czasu czekamy na Ciebie👄 Majka ten sam apel do Ciebie,brakuje nam pobzykiwania naszej wesołej,pięknej pszczółki. Wanilko rozumiem że jesteś w troskliwych ramionach niedźwiadka ale mogłabyś zajrzeć,choć na chwilkę. Teekla Teraz pewnie w górskiej chacie w eleganckiej szacie czeka na nowy rok.Teeklo myślami jesteśmy razem z Wami👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic zmykam bo muszę jeszcze nafaszerować jajka hi,hi.U mnie zimno jak jasna anielka,oj ciepłolubna jestem bardzo. No i zrobiło mi się smutno jak przeczytałam wpis Fruwającej,Zulka także zasmucona.Ach niech ten rok mija a nowy niech będzie łaskawy.Buziaki👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho nie widać moich wpisów,otworzyłam nową stronkę hi,hi dobra wróżba(mam nadzieję) na nowy rok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurtka zapomniałabym o Betulce Betulka sorki,mocno przytulam i tak się zastanawiam może będzie odpalanie rakiet przy nowym domku? Orsejko A Ty jak spędzasz sylwestra? Pysiu? Matyldo? Marijka? Mam nadzieję że w swoim zamotaniu hi,hi nie zapomniałam o żadnej czytelniczce?!.Ta skleroza z powodu mrozu,mózg mi zamarzł:p No nic zmykam,postaram się oczywiście jeszcze zajrzeć,buziaczki👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane koleżanki udanych zabaw w domu, plenerze czy na wielkim balu. Wszystkiego co najlepsze w NOWYM ROKU 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×