Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Znajomosc jezyka angielskiego w tych czasach to zaden powod do dumy, kazdy zna

Polecane posty

Gość gość
bylam kiedys na wakacjach w Hiszpanii i co? jakos sie po angielsku z nimi nie dogadalam musialam kupic sobie rozmowki hiszpanskie i jazda. i sobie poradzilam. nie rozumiem czemu sie wymaga by w Polsce znac angielski? niech sobie turysci kupia rozmowki i probuja po polsku. najlepiej na latwizne isc. to nieprawda ze wszedzie znaja angielski nawet w Eu jest wiele krajow w ktorych ludzie nie mowia i nie znaja angielskiego. tylko my mamy jakis kompleks na tym punkcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam/a polski biegle zna, bo nie lapie, ze na forum wypowiada sie wiecej osob. Odpusc trollowi. Ja kocham hiszpanski a jak sie poducze to moze wlasnie francuski albo wloski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam angielskiego, ale władam na poziomie zaawansowanym fińskim i portugalskim jak mi w pierwszej klasie podstawówki kazali wkuwać angielski to sobie pomyślałem "aha, wszyscy będą to umieć, więc co to za prestiż?" i poprosiłem mamę żeby mnie zapisała do szkółki językowej na naukę języków, których moi koledzy z klasy nie będą znać. Po co umieć coś co potrafi każdy, to teraz żaden wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po wakacjach w tejze Hiszpani wlasnie zakochalam sie w tym jezyku. 100 x ladniejszy niz angielski. Marze by tam wrocic. Moze na jakis kurs sie zapisze zeby podstawy zalapac ale chyba za stara jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej każdy powinien znać angielki, ale niestety tak nie jest...Wśrod starych ludzi, albo takich w srednim wieku, gorzej wykształconych i z mniejszych miejscowości bywa z tym źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:18 niestety coraz czesciej turysci sa przyzwyczajeni ze w pl dogadaja sie po ang i nawet grzecznosciowo nie potrafia zwyklego dzieki wydukac. Na poludniu europy sie po ang nie dogadasz racja, a cwaniakow co mysla inaczej zapraszam. Maja totalnie w dooopie ang bo chca, zeby szanowano ich wlasny jezyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi w pierwszej klasie podstawówki kazali wkuwać angielski to sobie pomyślałem "aha, wszyscy będą to umieć, więc co to za prestiż?" x genialne dziecko, jak Mozartełe :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawy można znać, ale komunikatywnie to większość nie umie się porozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:22 nigdy nie jest za pozno. Nawet dla wlasnej frajdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczyłam się angielskiego dla siebie i niemieckiego również,a nie po to,żeby się tym chwalić.Poza tym można uzyskać certyfikaty potwierdzające znajomość języka na konkretnym poziomie,albo zrobić licencjat ,magisterkę i egzamin państwowy na tłumacza przysięgłego z jakiegoś języka.Mnie po prostu jest potrzebny w pracy niemiecki,angielski czasem też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i sie nie dziwie, dla mnie wlasnie jest to wrecz wskazane by chociaz przywitac sie czy podziekowac w danym jezyku. jestem w hiszpanii powiedzmy czy portugalii i zycze sobie obslugi po angielsku żenada. a co to anglojezyczny kraj czy jak? tak samo w polsce wypada powiedziec to dzien dobry czy dziekuje a nie wymagac wszystkiego po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczyłam się angielskiego dla siebie i niemieckiego również,a nie po to,żeby się tym chwalić.Poza tym można uzyskać certyfikaty potwierdzające znajomość języka na konkretnym poziomie,albo zrobić licencjat ,magisterkę i egzamin państwowy na tłumacza przysięgłego z jakiegoś języka.Mnie po prostu jest potrzebny w pracy niemiecki,angielski czasem też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej kazdy powinien... Bo ci k****a w plan lekcji w podstawowce wpisali? Co to inne jezyki nie istnieja? Dzis to lepiej znac rosyjski czy chinski koootasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy jestem biegła? Jestem biegła w j.obcym w mowie i piśmie = z łatwością zrozumiem praktycznie wszystko, co usłyszę lub przeczytam. Potrafię streszczać informacje z innych źródeł, pisanych lub mówionych w sposób spójny, odtwarzając zawarte w nich tezy i wyjaśnienia. Potrafię wyrażać swoje myśli bardzo płynnie, spontanicznie i precyzyjnie, subtelnie różnicując odcienie znaczeniowe nawet w bardziej złożonych wypowiedziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzmy sobie szczerze KAŻDY gdyby go wrzucić do Anglii i zostawić bez możliwości powrotu w końcu by się nauczył płynnie mówić. A wrzucić kogoś do Pl to nie wiem czy by się tak szybko nauczył polskiego. Ja tam się szczycę ze znam jeden z najtrudniejszych języków świata i cichoooooooooo :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie durza łaczy z komorowskim nieznam zadnego jezyka i pisze z błedami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tu się autorze mylisz, chociaż ja też tak sądziłam.W ubiegłym roku byłam w Kenii i na Safari, jakież było moje zaskoczenie że na osiem osób w dżipie nikt nie znał ani angielskiego ani niemieckiego. Kenijski kierowca i przewodnik mówili w tych językach. Dodam że w grupie tej byli ludzie o dość prestiżowych zawodach. Ja angielski znam na poziomie podstawowym, więc trochę kiepsko, lepiej szprecham po niemiecku, w związku z tym musiałam pracować za tłumacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie, znacie po 5 jezykow, macie doswiadczenie jestescie pracowici a i tak zarabiacie gorzej niz Murzyni w tej waszej Anglii juz nie mowie o Pl. A murzyn przyjezdza i umie tylko kali jesc kali spac i zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Pl sie kreowalo ang zeby wyslac 2 ml do anglii albo lizac d**e usa. Gdzie w europie sie wymaga ang od przecietniaka nie pracujacego na zlecenie miedzynarodowych firm czy w turystuce? Tylko w exsoviet satelitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cwaniak co zalizyl temat niech chociaz biegle jednego posta przetlumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję przetłumaczyć tego jamochłona z 20:27,który nie wie,że po angielsku można porozumieć się prawie wszędzie,obsługa hoteli raczej po rosyjsku i chińsku nie nadaje,ale jak cały jego świat to stołek przy kompie to nie wie,że trudno o pracę dla rusycysty i sinologa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty fantastak co w kenii byla-dla twej wiadomosci mitomanko w kenii mowia po angielsku wszyscu bo to kolonia angielska/wiec skoncz sciemnaic.moja menagerka jest z kenii wiec nie poindol mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tia.... Tylko ze kenia to nie tylko wieksze miasta ale liczne prowincje, gdzie tubylcy mowia swoimi zachowanymi jezykami. Twoja menadzerka moze i byc z keni co nie znaczy ze z plemienia losiu tepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po c***ju przecietniak z UE mowi po ang :D :D tak jak i Polak. Moze macie certyfikaty i potraficie wytlumaczyc droge turyscie albo wyjezdzajac dogadac sie z recepcjonista w hotelu hahaha i juz jestescie biegli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po angielsku mowie biegle, 15 lat w Stanach mieszkam, pisze i czytam tez, a znam ludzi ktorzy tu po 20 lat sa i po angielsku ani me ani be. Kiedys mi sie bardzo podobal hiszpanski aLe teraz jak musze sluchac tych Meksykow nawijAjacych po hiszpansku, przekrzykujacych sie i nie znajacych slowa po angielsku to mi calkiem przeszlo, a szkoda bo jezyk piekny :(. Teraz coraz bardziej podoba mi sie wloski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa 00;22 nic nie ściemniam, napisałam że kierowca i przewodnik mówili w dwóch językach, angielskim i niemieckim, a grupa Polaków, licząca osiem osób nie znała żadnego z tych języków. Gdzie tu kłamstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ukryta prawduchna nie zna, smerfetka w 15tu wcieleniach nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hiszp.tez mi sie podobal i to latynosi mi go obrzydzili.... Dzis wybieram francuski, znam dosc dobrze wloski jezdze czesto na wakacje a ang odpuscilam po liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×