Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gapiszon

Zyjemy w Niemczech

Polecane posty

Denna czy bezdenna? Ja nie dyskutuje sama ze soba. Czy ty dyskutujesz sama ze soba, czy z soulfly, czy soulfly prowadzi monologi, jest mi obojetne. Jak tego potrzebujecie do szczescia- des Menschen Wille ist sein Himmelreich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soulfly2015
gapiszon jestes niesamowicie niesympatyczna i tepa :-O po co zalozylas ten temat? ty jestes jakas ulomna czy co? Temat : "Zyjemy w Niemczech" a pier/dolisz 3 po 3 o paszportach, wizach, numerach, nielegalnych emigrantach i cholera wie co jeszcze. O co tobie glupia, durna, ciemna babo chodzi????Zakladasz temat a nie tolerujesz tego, ze ktos ma inne zdanie o Niemcach niz ty ? boli cie cos ? wez sie puknij w ten glupi leb :-O🖐️ przezywasz jak mrowka okres bo zyjesz w Niemczech i masz potrzebe pochwalic sie na polskim forum ? ile masz lat ? bo mi sie wydaje, ze jestes starym babskiem ale tepa do kwadratu. W dodatku zawistna i wredna :-O möchte - gerne -szkopko bylas, jestes i bedziesz wsiura z polskiej dziury i mozesz jeszcze nastepne 30 lat szkopom doopy lizac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jawohl! :D pozdrowionka soufly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soulfly2015
dzieki gosc :) tez cie pozdrawiam :)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapiszon
soulfly, temat topiku nadal aktualny. chetnie mozesz sie udzielic w temacie :) a nawet na temat pytanie postawic ;) A tak na marginesie, tys zaczela ujezdzac te tematy paszportowe w te i nazad, to ci odpowiadalam, bo moja grzecznosc tego wymaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahhaha :D już mają cię dość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisałam do Ciebie soulfly ;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
White Trash :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soulfly2015
Gapiszona ty wredny proszkopski babolu :-O wez se przeczytaj ten twoj beznadziejny temat od A do Z :-O kuzwa to ty wyjechalas mi z paszportem i pieczatka z PRLu. Wez sie lecz co? :-O co mnie twj paszport i pieczatka interesuje ? Piszesz tu same brednie o paszportach, emigrantach, uciekinierach,telewizji trwam i maturzystach jakis ateraz kuzwa krecisz jak typowy szkop :-O Pisalam na temat zycia w Niemczech i jeszcze pare innych osob ale akceptujesz tylko zdanie tych zachwyconych zyciem w Niemczech. Nie mozesz zrozumiec , ze sa rozni ludzie i maja rozne doswiadczenia i nie kazdemu musi sie podobac to co tobie. Jak tylko ktos cos negatywnego pisze to atakujesz i porownujesz do Polakow. wez juz ..osmieszasz sie i szkoda slow na ciebie...wrednosc ludzka nie zna granic :-O ach...a pytan to zadnych do ciebie nie mam bo nie masz o niczym zielonego pojecia przyglupie. lecz sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisałam do Ciebie soulfly oczko.gif x hej dzieki ciesze sie :) odpisze pozniej bo do roboty lece :) pozrdrawiam i buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obie jestescie glupie, czym sie chwalic, ze obsrany paszport szkopski macie ? Chwalic to sie mozna jak po 30 latach namow szkopskich pozostalo sie wylacznie przy polskim, gluptaki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochany Wszechpolaku! To nie jest moja wina, że wszyscy moi przodkowie mieszkali niedaleko Opola, gdzie do 1945 roku nie było ani jednego Polaka. Ale dobroczyńca Polaków Józef Wisarionowicz stwierdził, że nie ważne, że wszyscy modlimy się tylko słowami "Vater Unser" wręczono nam polskie dowody osobiste i zmuszono do nauki języka polskiego. Ot dokładnie tak samo, jak twoich rodaków w Wilnie, czy w Grodnie przefarbowano na Litwinów, czy Białorusinów, dając im dokumenty obywateli ZSRR i zmuszając do nauki rosyjskiego. Jeśli uważasz, że twoim rodakom z kresów wschodnich zrobiono krzywdę, to zrozum, że przesuwając zachodnią granicę, dokładnie w ten sam sposób zrobiono krzywdę od zawsze mieszkającym tam Niemcom. Rozumiem, że każesz nam płacić rachunek za wojnę. Skoro Niemcy ją przegrali, to niech się obywatelstwa wyrzekną? Tylko czy tak można kochany narodowcu? Jeśli uważasz, że na Śląsku nie ma Niemców, to tak jakbyś uważał, że we Lwowie nie ma już Polaków, bo wyjechali. Nie wszyscy wyjechali. Niektórzy chcą dalej żyć tam, gdzie prochy ich bliskich, gdzie przyszli na świat. To się po polsku nazywa "mała ojczyzna" a po niemiecku Heimat. Ten wyraz pochodzi od wyrazu "Heim", co oznacza dokładnie "dom". Nie przekonuj nas do asymilacji. My jesteśmy gotowi na współpracę i życie obok. Nie asymilacja, ale w pełni integracja, z zaakceptowaniem wszystkiego, co mamy dzisiaj. Tak jest chyba uczciwie. Jeśli odpowiadasz, że nie, to tym samym krzywdzisz swoich rodaków na wschodzie. Zastanów się nad odpowiedzią, za wszelką cenę musisz wszędzie widzieć wrogów? Już tacy byli i każdy źle na tym wyszedł. Lepiej się kochać, niż nienawidzić, ksiądz ci o tym nie mówi? To kim ty jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś sobie nie przypominam aby koło Opola była polsko niemiecka granica :) zatem jakie to były Niemieckie ziemie ? Co szkopy przeskoczyły Dolny Śląsk ? Czy zwyczajnie zagrabili Polskie ziemie i osadzili tam swoich rodaków ? Na dolnym śląsku natomiast więcej jugosławian np. jak jakichkolwiek Niemców :) Nikt ich nie zapraszał do Polski ani też nie zmuszał do pozostania na górnym śląsku , po wojnie osiedleńcy mogli wrócić do Niemiec , stanowczo krótko okupowali te ziemie więc jakichś specjalnych sentymentów do tego kawałka Polski nie powinni mieć raczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwaga Gapiszon jest z Opola :D ma atak schizofreniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu :) odpisalam na maila :-) pozdrawiam serdecznie :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soulfly2015
to ja o 21.57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj żyjemy ,żyjemy w Niemczech :O i gnijemy żyjąc w tych Niemczech :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie jestem z Opola :D Hm, jaki jest sens dyskutowac z kims, kto nie tylko o niedawnej, a juz w ogóle historii pojecia nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tematu nie czytalam wiec do klotni odnosic sie nie bede :-D ale napisze na temat, ze zyje w Niemczech i zyje mi sie tu swietnie. Problem jest taki, ze Niemcy nie sa dla ludzi bez dobrej znajomosci jezyka i dobrego wyksztalcenia. W USA na przyklad liczy sie fach, umiejetnosci, sila przebicia a w Niemczeh liczy sie papier swiadczacy o Twoich umiejetnosciach. Wielu emigrantow oczekuje Amerykaskiengo myslenia w Niemczech i sa rozczarowani gdy sie okazuje, ze tu zyje sie zupelnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żyje się nudno i góffniano a jak ktoś lubi żyć dla pracy i pieniędzy to inna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soulfly2015
żyje się nudno i góffniano a jak ktoś lubi żyć dla pracy i pieniędzy to inna sprawa usmiech.gif xxxxx hihiiiii dokladnie :D Gosciu odpisalam na maila, sprawdz skrzynke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mnie ciekawi co takiego sprawia ze w Polsce nie zyje sie "nudno i gowniano" :-D W Niemczech nikt Cie nie zamyka w domu, mozesz robic co chcesz i zyc jak chcesz. To od Ciebie zalezy jak bedzie wygladal Twoje zycie. Co Cie powstrzymuje zeby je urozmaicic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy to kupa taka sama jak ci co je chwalą ende ! Soulfly , odpisałam :) miłego weekendu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, możecie polecić portale ogłoszeniowe z ofertami pracy w De? Coś w stylu http://www.praca-niemcy.com/? Chodzi mi głównie o oferty pracy na produkcji, raczej sezonowo, nie na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, gdzie i jak szukac stalej pracy w Niemczech, ale sezonowej nie wiem. Taka znajdziesz chyba najszybciej poprzez polskie strony w necie czy ogloszenia w polskich gazetach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się wydaje że sezonowo to przez agencje pracy tymczasowej, na tej stronie co podajesz http://www.praca-niemcy.com ogłaszają się różne agencje, podzwoń może po nich. Na pewno nie wszystkie oferty wrzucają tylko wybrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×