Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czemu pielegniarki mają sie za lepsze od ratownikow medycznych

Polecane posty

Gość gość
Ja jestem pielęgniarka i nie uważam się za kogoś lepszego . Szanuję pacjentów i wszyscy mnie chwala ze jestem bardzo miła. Starsze pielegniary są na ogół chamskie i aroganckie bo przechodzą wypalenie zawodowe. Podziękować za ten stan rzeczy należy tym co rządzili od 89'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego piguły ze stalą pracą,dobrą pensją (najlepsze w medycynie po lekarzach,na nawet w niektórych przypadkach wyższe),często z najniższym wykształceniem/najprostszymi studiami,zerową odpowiedzialnością i koniecznością wykazania się wiedzą medyczna,specjalizacjami będącymi pomostowkami na inne zawody, tak by zablokować miejsce pracy dla kaprysu osobie która świadomie wybrała dany kierunek studiów (ratownictwo medyczne ,położnictwo) ,często z minimalną ilością pracy na oddziale maja wieczne wypalenie zawodowe? A co ma powiedzieć np. lekarz stażysta zarabiający 2 tys który już w liceum musial ostro zakuwać by dostać się na medycynę (progi rekrutacyjne to 90% ,a nie 30 % jak na pielęgniarstwo panie doktorowe pigułeczki) ,albo ratownik który tak jak niegdyś na karetce lekarz, teraz na wyjazdach musi się wykazać wiedzą i umiejętnościami podejmując medyczne czynności ratunkowe ,biorąc na siebie odpowiedzialność prawno-moralną jaka pielęgniarki często nie maja przez całą karierę zawodową, za najniższą krajową albo kontrakt za 10-17 zl/h (gdzie wypalone pigułeczki wykonując polecenia lekarzy mają 1,6-3,5 na etacie ,albo 30-40 zl na kontraście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden facet 31
nie wiem skąd taka nienawiść ? Niedawno moja żona rodziła to w salce jak już leżała na tym specjalnym łożu to przychodziła położna wszystkiego doglądać od czasu do czasu wpadał lekarz ,a potem w chwili akcji wpadł i lekarz i położna i jeszcze dwie asystentki i jak zgrany zespół w skupieniu każdy robił swoje i każdy był ważny na swój sposób. Nie wolno uogólniać są zarówno dobre pielęgniarki , lekarze i ratownicy jak i tacy co robią z łaski to co robią. Wszystko zależy na kogo się trafi to i potem taka opinia idzie od danej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem skąd taka nienawiść ? a no bo popatrz popatrz-to lekarz prowadzi ciąże,to lekarz dowodzi w czasie porodu,jednym słowem pielęgniarka to wyszkolona siła robocza ,ale to lekarz bierze zawsze odpowiedzialność (na karetkach podstawowych ratownik) a z trojki lekarz stażysta ,ratownik ,pielęgniarka- to pielęgniarka najwięcej zarabia,mając najprostsze studia,najmniejsze wymogi co do kontynuacji edukacji ,najmniejsza odpowiedzialność i ...najlepsza kasę co innego wykonywać polecenia,co innego samemu decydować i ponosić odpowiedzialność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem nawet wiecej. Pielgniarka ma wiecej niz lekarz rezydent. Lekarz rezydent-2200 na reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiadam na pytanie:bo piguły nie muszą samodzielnie myśleć jak lekarz,dentysta,diagnosta czy ratownik tylko wykonują mechanicznie polecenia lekarzy i dlatego myślą że są im równe i należy im (robolom medycyny)równa kasa i prestiż lekarza (mózgowi medycyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pielęgniarstwo to duży hajs to czemu piguły się wypalają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pielegniarki zarabiaja w tej chwili wiecej niz lekarze. Na moim oddziale -ginekologia szpital Borowska Wroclaw pielegniarka ma 4 tys na reke, przelozona piel 5600 netto. Lekarz rezydent ok 2400 na reke , lekarz specjalista ginekolog 4-4800 zl z dyzurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pd wsch na wewnętrznym,internista,4 dyżury w mc,7 tyś 4lata temu u nas lekarze mają pensje po15-28tys za to pielęgniarki wypas 1,3-1,7tys/mc nie wspomnę o rehabilitantach i innym personelu po 1,4tys z 20 stażem pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzisiaj od synka piguły i jego kolegi usłyszałem ze pielęgniarka na nefrologii bieżę większą odpowiedzialność od lek nefrologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ah jakie one wypalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pn zach Polska lekarz na sor ok 7-8 tys, pielegniarka 3-5 tysięcy, ordynator 10-11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ratownik najniższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ile te panie by chciały zarabiać i co robić by się nie wypalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×