Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czemu pielegniarki mają sie za lepsze od ratownikow medycznych

Polecane posty

Gość gość
Panie prawie doktorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak macie lepiej od ratowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałam w akademiku, gdzie mieszkali też studeo ratmed i to oni właśnie najczęściej balowal. Mieli dużo mniej praktyk ode mnie. Po każdym roku miałam 10 tyg. praktyk i to tylko moja zasługa, że zrobiłam każde w miesiąc, bo zapieprzalam przez 10 tyg. 7x w tyg. Po 12h. Nie liczę już zajęć praktycznych w szpitalu w ciągu roku, gdy szłam na 7:10 do szpitala, a potem prosto na uczelnię, gdzie miałam zajęcia do 19 a czasem i do 20. Ratownicy mają tylko 2 tygodnie praktyk i to tylko na pierwszym i drugim roku, po trzecim już nie, więc mają czas na udzielanie się w różnych kołach uczelnianych. I to zawsze studenci ratmedu się wywyższali i mówili nam, jacy to oni nie są ważni, bo najpierw jest lekarz, potem oni, a na końcu my pielęgniarki. W zawodzie pracuję prawie 6 lat, 6 lat na bloku operacyjnym. Skończyłam w między czasie magisterkę i specjalizację z piel. operacyjnego i jestem dumna z tego, że pracuję w tym zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być zapieprzalam przez miesiąc, zamiast 10 tyg. 5 x w tyg. po 7:35h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 tyg-sor,straż,karetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS.fajnie że w miesiącu jest 10tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze, to wszystkie pielęgniarki na jakie trafiam gardzą pacjentami, nie szanują w szpitalach osób starszych, do wszystkich starszych mówia na "ty", bez szacunku. A jak w szpitalu jest dziecko z domu dziecka, to siedzi w g****ach po pachy, nie zmieniają pieluch, nie karnią -robią to matki, które są tam ze swoimi dziećmi. Wiem, bo widziałam. A ratowników medyczych bardzo szanuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeśli studia pielęgniarskie są trudne, nawet jeśli pielęgniarki się doszkalają, to nie upoważnia ich to do gardzenia innymi ludźmi: pacjentami, ich rodzinami, ratownikami medycznymi. Mnie kiedyś tak "pielęgnowały", w szpitalu, że omal się nie przekręciłam, całe sczęście, ze lekarz w samą porę się pojawił. Nigdy natomiast nie spotkałam si ę z tym, aby ratownicy medyczni nie szanowali ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby z 10:55. Czytaj że zrozumieniem. Zamiast robienia 10 tyg. praktyk 5 dni w tyg. Po 7:35 h, robiłam je tylko miesiąc, ale za to 7 dni w tyg. po 12h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I po co podnosicie ten wątek cały czas? Jakiś ratownik leczy sobie tutaj kompleksy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lek1234 2015.10.01 Każdy ma swoje zadania, lekarz - leczyć, pielęgniarka - pielęgnować. Nie ma co wchodzić w nieswoje kompetencje. Odpowiedzialność jest ale za to co robi mając uprawnienia, a np. to że pielęgniarka NIE może zakładać opatrunków gipsowych ale zakłada bo lekarz jej każe! I kto ma wziąć za to odpowiedzialność? No właśnie... Ogólnie lekarze wykorzystują pielęgniarki jak tylko mogą a one się dają. Bo która postawi się 'panu i władcy'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I są jeszcze relikty PRL -stare nabzdyczone piguły u nas takie dwa chamidła siedzą w przychodni na rejstracji . Niestety one sie o zgrozo replikują tj ich córeczki po maturze na 40% też idą na te studia -zgroza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ratownika medycznego obowiązuje tajemnica? Czy może opowiadać wszystkim jak ratował znajomego innym znajomym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obowiązuje tajemnica zawodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×