Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Julia83 przyczyny niestety brak poza blizną po polipie. Wyniki M. ponad normę. DoReMiDo niestety musi byc gonal bo na clo bardzo źle reaguję fizycznie a efekt żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfica tak jak dziewczyny piszą trzeba zmieniać leki i jak sie nie udaje szukać i próbować do skutku. Widzisz u nas nasienie tez ponad normę, ( co nie znaczy ze wszystkie o prawidłowej budowie) robiliście rozszerzone badania nasienia ? U nas mimo wszystkich parametrów ok, kariotypow i innych moich wyników mimo udanych naturalnych starań byly trzy obumarłe ciążę ale nie poddalam sie i teraz jestem w 15 tyg i codziennie modlę sie o przyszłość :-) głowa do góry. Doremido a to Ci sie przytrafiło z tą szyjką..czułaś coś ? Trzymaj sie dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja78 robiliśmy tylko podstawowe badania nasienia. Dziękuję za słowa otuchy bardzo mi pomogły. Jeszcze tylko dziś się wypłaczę i pozbieram się do kupy. Pierwszy krok zrobiony - wizyta u dr umowiona na następną środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja. Nic nie czulam. Tylko czasem podbrzusze mi twardnialo....i to wszystko. Ciezarowki i mamusie mialyscie skracajace sie szyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Julia, gratuluję efektów punkcji :) świetny wynik - do pozazdroszczenia ;) widzę, że punkcję robiła Ci dr RenataB? lekarz na konsultacjach mówił, kiedy zadzownią? kiedy transfer? jak się czujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
DoReMiDo o rany, jest również jakiś pierścień zamiast szwu, chyba pessar , zapytaj lekarza. Mi też czasami stwardnieje brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
DoReMiDo zaniepokoiłaś mnie, bo ostatnio lekarz nie sprawdzał mi szyjki, tylko zrobił USG, i w piątek też mam tylko USG. A wizytę dopiero 13 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efica30 witaj - głowa do góry , wizyta umówiona i bedziesz działać a to najważniejsze :) julia - piekne zbiory - trzymam kciuki :) doremido - mam nadzieje, ze z ta szyjka sie sprawa unormuje, ja sie nie znam ale to wszystko zawsze przestrasz, mam nadzieje, ze lekarz pomoże, mocno trzymam kciuki.. ja nie wiem czy bym poznała taki twardy brzuch bo mi sie czesto wydaje ze mam caly brzuch twardy szczególnie jak chodze...a jak Ty to odczuwasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia bardzo się cieszę ze Pani dr wzbudziła Twoje zaufanie. Wydaje się że wie co robi! Trzymam kciuki za insemke. Szukaj kartki:) Elfica ja na dzień testowania biorę wolne albo w weekend testuje, żeby się wyplakac i następnego dnia wracać do walki. DoReMiDo przestraszyłas mnie, ale grzecznie lezysz więc wszystko będzie ok. MR powiedział że teraz wszystko w rękach embiologow i od ich decyzji będzie zależało kiedy transfer. W Invikcie bylo zero jedynkowo albo w 5 dobie albo wcale. Po punkcji umawialam się wtedy na transfer. A teraz czekam na telefon. Jakoś to wszystko bardziej rozsądne tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo iz nie libivie gosci napisze cos do doremido. Absólutnie nie po to aby cie straszyc a byc moze ostrzec i zappbiec najgorszemu. Jesli szyjka skraca sie miedzy 19-24 tyg to kest podejzenie niewydolnosci ciesniowo szyjkowej. Ja niestety mialam z tym przygody. Oposze ci ale nie po to aby cie straszyc panietaj! Otoz pierwsza ciaza wszystko do 20 tyg ok w 20 zmienilam lekarza bo wyjechalam i uslyszalam szyjka nieciekawa ma 3,5cm. Nie czulam twardnirnia brzucha mozr czasem ale zadko. Tydzirn pozniej kontrola szyjka 2,5 a oszczedzslam sie. W 23 tyg szyjka tylko 15mm mimo iz lezalam. Dostalam adalat wtedy byl dostepny (teraz wycofali fenoterol i adalat) na szew bylo za pozno. Wiec pessar ale coz jakas bakterie mialam zrobilam posiew czekalam tydz na wynik pozniej leczenie bo pessara nie zsloza z bakteria. Lezalam plackiem do 26 tyg prawie bo ciagle bakterie jakies. W 26 szyjka juz 9mm zakaz chodzenia tylko wc i raz na dwa dni szybki prysznic caly czas leki rozkurczowe 3razy adalat duphaston. Na pessar bylo za pozno bo szyjka byla za miekka. Do 38 tyg kilka razy szpital kontrole co tydz max co dwa. Lezenie caly czas. Dotrwalam urodzilam w 38 tyg zdrowa corke. Szpital kilka razy. Teraz druga ciaza lekarz juz przezorny i od poczatki mialam szyjke mierzona miala 5,5cm. Od poczatki posiewy z pochwy zeby wrazie czego leczyc bakterie zeby reagowac. W 19 tyg szyjka juz 3,5 posiew wyszedl ok ale oszczedzalam sie w 22 tyg szyjka juz tylko 17mm mimo iz lezalam duzo ale nie caly czas. Zalozyl mi pessar (bo jak twierdzi szew jest ostatecznoscia bo wrazie dalszego skracania pessar soe zsunie a szew moze rozerwac szyjke i pozniej w kolejnej ciazy.....problemy jeszcze wieksze) nie ma na rynku juz lekow rozkurczowych takich jak fenoterol wiec dostalam no spe wrazie potrzeby ale nie czulam twardnien moze raz dwa dziennie. Nie czekaj wymus zslozenie pessara bedziesz spokojniejsza. Skracania szyjki nie czuc mnie nic nie bolalo skurczy teZ nir mialsm za czesto prawie wcale. Majac dwulatle w domu nie leze bo sie nie da poleguje i dzis koncze 37 tydz pessar trzyma juz beda go sciagac za kilka dni. Moim zdaniem nir ma na co czekac szyjla moze sie w ciagu tyg skrucic nawet 1,5cm a psychiczny spokoj jest wazny pessar zawsze cos tam pomoze i nie jestes uwiazsna w lozku. Mam nadzieje ze pomoglam. Gocha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka...to powiedz w piatek zeby sprawdzil. Mi zawsze bada. To wazne bo tego nie czuc. A ja jak dotykam to czuje albo normalny miesien macicy w podbrzuszu albo twardy jak kamien, jak biceps ale tylko jak dotkne. Tak to nie czuc roznicy bo macica sie sama napina....chodzenie czy dzwiganie wzmaga twardnienie...dlatego leze i wstaje do kibelka. A wy wiecie jakie dlugie szyjki macie?bja mialam 4 cm a teraz 3 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha dzieki. Ja jestem w 23 tyg i lekarz chce mnie zobaczyc w czwartek czy poniedzialek. Jak cos sie ruszy szyjka chodz troche to na pewno bedzie zakladal cos (jeszcze nie mowil ale ze bedziemy działać) leki nam i leze bede sie czesto kontrolować. Staram sie nie panikowac ale jestem czujna. Dostalam jeszcze espumisan zeby wyeliminowac problemy z jelitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe jeszcze nie przysłali. No właśnie dzisiaj mieli to zrobić! Zadzwonię do nich jutro. Nietolerancje pokarmowe to to samo co alergie. Alergia nie zawsze ujawnia się czymś co widać. Może np. wytwarzać przeciwciała itp. Ananasowa czuje się naprawdę dobrze. Mój M się pytal mnie czy na pewno miałam tą punkcje:) Pytałam MR czy zrobią mi z embrioglue. Powiedział że nie widzi wskazań. Zapytałam o skurcze macicy. Co jeśli są. On że podaje się lek autosiban i to jest dodatkowo płatne. Panie z recepcji sprawdza ile kosztuje i mają dac mi znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mimo wszystko nalegala bym na posiew z szyjki macicy aby wrazir czego przygotowac ja na pessar. Pessar nie zaszkodzi a moze pomoc. Po pierwsze nie jest uciazliwy (pozatym ze trzeba co 3-4 dni brac dopochwoee tabletki zrby nie bylo stanu zapalnego bo to kednak cialo obce) a spokoj psychiczny o niebo lepszy. Mam porownanie bo w pierwszej ciazy bez pessara plakalam codzien martwilam sie a z tym krazkirm czulam sie bezpieczniejsza. No i gdyby szyjla sie skracala nadal pessar daje znak bo moze sie zsunac i mozna reagowac a bez niego moze byc za pozno. Na szew bym sie nie zgodzila bo jednak to interwencja hirurgiczna i gdyby pessar nie wytrzymal wtedy szef to ostatecznosc. Pozatym naczytalam sie ze szew powyzej 15 tyg to ryzyko bo podczas zakladania moga wody poplunac bo moga worek owodniowy przebic i wrazie wczesniejszego porodu szew rozrywa sztjke. A pessar zakladaja w gabinecie 3 minuty i jest. A wrazie porodu zsuwa sie i nic nie uszkodzi. Moj lekarz mowi ze do 24 tyg szyjla powinna miec 4 cm inaczej zaklada pessar wrazie czego. Niestety w szpitalu bedac w pierwszej ciazy kilka razy trafilam na dziewczyny ktore przez ta cholerna szyjkr rodzily dzieci w okolicach 25 tyg i widzac ich rozpscz w drugiej ciazy od pocztku chcialam go zslozyc bo sie balam. Najgorsze ze przy tym nie ma objawow zadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyzej to ka Gocha. Sorki za bledy ale pisze z dwulatka a to nie lada wyczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doremido - ja sprawdzalam swoje wyniki...z sierpnia miałam 44mm z wrzesnia 54mm a co do twardego brzucha to ja nie wiem...jak chodze to mam twardy po bokach i od pepka w stone mostka.....nie wiem jak jest prawidłowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja78
Gocha dzięki za odzew. Na pewno rozjaśniłaś nam sytuacje. Doremido moja szyjka w 11 tyg miala 4 cm teraz nie mierzyl ale wizytę mam 12 października i przypomnę mu. A Ty grzecznie leż do wizyty, nadrabiaj sie lekturowo :-) dziewczyny ja chyba już czuje ruchy kulki ! Czy to możliwe ? Jestem szczupła to moze szybciej czuc? Julka to pewnie pojutrze bedziesz miala telefon z kliniki :-) ps.moja znajoma tez przy udanym transferze po punkcji czula sie swietnie jakby jej nie miala :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Julia dzięki. Ja wyczytalam ze to nie to samo. Ehhh sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia super wynik:) 3mam kciuki żeby teraz ładnie się zapłodniły:) Kiedy masz transfer już wiesz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe w sprawie alergii nie będę się wypowiadac bo się nie znam. Tylko to co usłyszałam na tych testach. Dietetyk mówila jedynie o nietolerancjach a nie alergiach więc może dobrze wyczytałas. Nadzieja, ha może pójdę śladami Twojej znajomej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malamii transfer w piątek lub niedzielę, ale tak naprawdę zobaczymy co powie embriolog. Kurde Nadzieja Prolutex będzie dopiero jutro w aptece. Lekarz powiedział żeby wziąć już dzisiaj. A Ty od kiedy bralas? Może zamiast tego wsune sobie 2 luteiny? Czy to nic nie da. No i czy można coś dopochwowo od razu po punkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Julia pięknie :) Trzymam kciuki, żeby komóreczki pięknie się zapłodniły. * Kkiniaa84 albo inne dziewczyny, które mają być stymulowane clo, mam 1/2 opakowania jeśli któraś jest zainteresowana to mogę przesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremido – współczuję tego strachu :( mam jednak nadzieję, że tylko na nim się skończy.. x Szmacioszka – szybkiego powrotu do zdrowia… x Jula – super, że się tak dobrze czujesz po punkcji :D naprawdę zazdroszczę ;) bo ja to trzy dni minimum dochodziłam po jednej i po drugiej punkcji, choć druga też lepsza jak pierwsza ;) Super, że masz zamrożone komóreczki, wynik w sam raz :) choć po cichu mam nadzieję i mocno trzymam kciuki, żeby komóreczki nie były jednak potrzebne ;) A system pracy embriologów w Gamecie faktycznie super.. Termin transferu dostosowany do możliwości zarodka.. Czytałam trochę o tym dlaczego jedne kliniki transferują 3-dniowe zarodki, a inne czekają do blastocysty.. I w jednym i w drugim przypadku jest wiele racji, ale najlepiej jest tak jak postępują w Waszej klinice, to jest naprawdę super! Dlatego teraz po prostu musi się udać :* :D x Gocha – cieszą takie wpisy gości, które nam pomagają.. Dużo dobrego dla Ciebie i dzieci.. x Kiciolka – trzymam nieustannie kciuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
```Julia niezły wynik. ```Kkiniaa84 oby zmiana lekarza okazała się strzałem w 10! ```elfica30 witamy. gdzie się leczysz? ```DoReMiDo kurcze nie fajnie z ta Twoją szyjką. trzymam kciuki obyś dotrwała do końca. dla pocieszenia dodam, że moja koleżanka od 23tc miała rozwarcie na 1,5cm i dzisiaj zaczyna 41tc a syna jak nie widać tak nie widać. co do twardego brzucha to ja mam wrażenie, że non stop jest twardy. czasem jak położę się na plecach to robi się miękki. a tak swoją drogą to moja pani nie mówi mi ile ma moja szyjka. mówi tylko "wszystko dobrze" a chciałabym wiedzieć. ```Nadzieja78 a który ty masz tc? 15? 16? moim zdaniem to możliwe. wsłuchujemy się w swoje organizmy więc dość szybko rozpoznajemy ruchy. ja też tak wcześnie poczułam mimo że to moja 1 ciąża. ```julia83, Hexe nie wiem czy to jest to samo ale ja nie mam reakcji skórnych na to na o się badałam a jedynie i aż reakcje z przewodu pokarmowego a jak byłam u alergologa to testy robili mi na skórze. ```julia ja po punkcji miałam lutelinę dopochwową razem z prolutexem więc można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MH1 ja leczę się prywatnie u lekarza z Salve z Łodzi, ale jak IUI noc nie da to myślimy z M. o Invimedzie w Warszawie. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia właśnie z Invimedem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleska0987
Jestem to nowa. Mialam juz 3 iui oczywiscie nic z nich nie wyniklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleska0987
Jestem to nowa. Mialam juz 3 iui oczywiscie nic z nich nie wyniklo.iui mialam 6.09 a testowalam 20.09i niestety porazka.Chcialam zlozyc dokumenty o in vitro, wniosek wypelnilam ale podobno do konca roku wstrzmana jest rejstracja wnioskow ze wzgledu na wybory. Moze tak jest tylko w mojek klinice a jak jest u Was? czy ktos skladal we wrzesniu wnioski? moze powinnam zmienic klinike? obecnie lecze sie w Artemidzie w Bialymstoku. Moze polecicie jakos klinike w podlaskim lub mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleska ja polecam Artemide mimo tych wstrzymanych przyjęć :-) MH1 skracanie szyjki a rozwarcie to chyba roznica jest..ja z synem w ciąży tez mialam rozwarcie na cm od 6 miesiąca i tak do końca zostalo aż musieli naciąć. Julia weź luteine a prolutex jutro, myślę że jeden dzień zwłoki nie zaszkodzi. Biedrona o której jutro wizyta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleska0987
Nadzieja78 widze ze Ty tam sie leczylas. Wstrzymane ale niewiadomo do kiedy. Dlaczego ja mam takiego pecha w zyciu:( moj Maz juz nawet na odstresowanie i odpuszczenie tych mysli o dziecku kupil mi psa. Lusia teraz slucha mojego ciaglego narzekania i rozpaczy. Nadziejko a jak dlugo czekalas na tel z artemidy po zlozeniu wniosju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×