Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

Zocha82 - :* x Wracając do rzeczywistości oczywiście zaczęłam więcej myśleć ;) i tak sobie myślę, że dlaczego przy tak kiepskim nasieniu M. chcą robić nam ICSI zamiast IMSI ;) Zakwalifikowali nas z czynnika idiopatycznego, a nie męskiego.. Tylko dlatego, że nasienie M. z 5 mln podskoczyło do 23 mln i było praktycznie przez chwilę w normie, nieważne że potem z tych 23 mln spadło do 7 mln, a przy kwalifikacji do 1 mln :( A potem dodała lekarka, że to decydują embriolodzy na podstawie jakichś tam norm... ? Czy tak faktycznie jest w Invicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka IMSI nie jest refundowane z tego co mi mowil lekarz. Bede gdzies 2 tygodnie po Tobie. Stymulacja w krotkim trwa tylko tydzien stad to wszystko szybciej. Zaczne ja okolo 18 sierpnia (od kolejnego cyklu) wiec pod koniec sierpnia powinnam miec punkcje. W tym cyklu ktory wlasnie zaczynam bede miec histeroskopie. Toosia dobrze ze sie odezwalas. Ale wiesz juz co z zarodeczkami w koncu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże nie wiem jak wam dziękować dziewczynki każda z was mocno przytulam. Ale się rozryczałam, jesteście wielkie. Jeśli chodzi o ten okres 5 Mc od ostatniego badania nasienia analizowałam te miesiące i nic takiego się nie wydarzyło co mogłoby nas zaniepokoic. Ogólnie mój m nie pali, nie chodzi do sauny, czasem piwko wypije, chodzi dwa razy w tyg na siłownię więc z nią też nie przesadza, jest osobą zdrowa, niechorujaca i wysportowana. Jeśli chodzi o jedzenie to gotuje tradycyjne dania jak nasze mamy i babcie, często gotuje zupy z dużą ilością warzyw. Jedynie do głowy mi przychodzą upały i opalanie że może to jest przyczyną ale on z tym też nie przesadza, jak posiedzi godzinę na słońcu to wszystko. Laptopa nie mamy więc na jajkach nie trzyma, ale fakt telefon przy nich. Nawet sobie nie wyobrażacie jakim wy jesteście dla mnie wsparciem, sama chyba nie dałabym rady, jeszcze raz wam dziękuję. Przepraszam że tak tylko o sobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Biedronka, Julia, to ja już zgłupiałam... dr G. mi mówiłam, że niepłodność idiopatyczna jeśli chodzi o kwalifikację, jest najlepsza bo daje wiele możliwości, np IMSI., (my też zakw. się pod idiopatyczną). Julia, ja jestem w rządówce i będziemy mieć IMSI (w sensie, to że plemnika wciskają do komórki- bo już nie wiem czy nazw nie mylę) ze względu na przeciwciała hcv u M. tyle wiem od dr Kociemby z Invicty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia83 - wiem tylko,że mamy zamrożoną blastocystę ( wnioskuje z wiadomości otrzymanej od kliniki,że jest jedna) nie wiem jakiej klasy. Tak jak pisałam zero kontaktu z lekarzem. Już w poniedziałek jadę na usg i mam nadzieję, że się wszystkiego dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinia tak jak mówią dziewczyny androlog i suplementy. Jesli było dobrze to jeszcze będzie! X Darkness trzymam kciuki za Was. Co do marki Kia, to kolega ma Kia Soul, tylko on kupił nową kilka lat temu i nie narzeka, ale mam koleżankę policjantkę i mówiła że te policyjne Ceedy to masakra, ciągle coś się psuje, ale może też być tak dlatego że każdy jeździ jak chce i nikt nie dba jak o własne. My kiedyś chcieliśmy Kia Ceed ale po wielu negatywnych opiniach, wybraliśmy Renault Scenic 2 5letniego i nie żałuję, jeździmy już 6 lat i mąż przygaduje o zmianie na coś nowszego, ale mi się tak dobrze jeździ.... To już 3 renault bo dawno temu miałam Clio, a teraz mamy jako drugie auto Kangoo. W Scenicu poza mega wygodną jazdą ogromnym plusem jest karta "hands free" - nie ma kluczyków, kartę masz w torebce a auto otwiera i zamyka się za dotknięciem klamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lilianka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Biedrona IMSI nie jest refundowane, ja miałam ICSI że względu na czynnik męski Azzurro Invicta Gdynia nie prowadzi ciąży i właśnie zapisałam się do Gamety do dr Wójcika, kilka razy byłam u niego przed ciążą i słyszałam, że jest zawsze dostępny dla swoich pacjentek. Właśnie doczytałam wyniki testu krwi Pappa i jestem załamana, bo nie mieszczę się w normach, dzwoniłam do Invicty i powiedzieli, że opis będzie na wizytę z genetykiem i nie wiem jak to przeżyję do 29.07 KOSZMAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe to co piszesz to ICSI, natomiast IMSI to tez wprowadzanie plemnika do komorki, ale wczesniej sie go dokladniej (niz przy ICSI) bada pod mikroskopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka wpolczuje Ci tego stresu. Mimo wszystko wierze ze bedzie dobrze i Ty tez tak mysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Dzięki Julia za uświadomienie :) sorry, bo okazuje się, że się udzielam w temacie o którym nie wszystko wiem :) Boszszsz jakie Wy jesteście obeznane :):):) Szmacioszka :( poprostu przytulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny IMSI na samym początku nie było refundowane, a teraz już jest :) pytałam MZ, tylko że muszą być ku temu wskazania i odpowiednia właśnie kwalifikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka 29.07 masz wizytę u genetyka ? Współczuję Ci tego strachu, ale mimo wszystko bardzo wierzę że te wszystkie normy,testy nie są nie omylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny. Nie udzielam sie na forum, chociaz kiedys tu bylam z Wami i od czasu do czasu Was podczytuje :) . Niektore zaczynaly razem ze mna :) Mialam 4 nieudane IUI, pozniej ciaza naturalna i poronienie w 17 tygodniu, wada genetyczna . Na obecna chwile dojrzelismy juz do INV i mam pytanie , ktora klinike polecacie w Gdyni i jakiego lekarza . INV bedziemy robic komercyjne. Gosc Szmacioszka , testem papa sie za bardzo nie przejmuj bo to tylko statystyka, wazne sa badania USG. Chociaz u mnie USG bylo ok. 11basia11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Dzięki dziewczyny za pocieszenie, no nic muszę uzbroić się w cierpliwość, 11Basia11 mogę polecić Ci dr Szczyptańską z Invicty Gdynia, teraz ma 2 tygodnie urlopu, chodziłam do niej przed ciążą i teraz w ciąży, przyjmowała mnie za każdym razem bez zapowiedzi jak miałam plamienia i krwawienia, sympatyczna, młoda i zależy jej na pacjentach, niesty nie zajmuje się prowadzeniem ciąży więc chodzę tylko do odstawienia leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc Szmacioszka dziekuje. Jezeli mialobyc Cie to uspokojc to polecam forum ginekologiczne przeziernosc karkowa . Tam sa swietne dziewczyny , ktore Ci wiele rzeczy wytlumacza . Bo kazda z nich tam przechodzila to co Ty teraz i naprawde 99% konczylo sie dobrze . 11basia11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Szmacioszka- juz masz wynik pappa? Czy poprostu cos czytalas w necie. Wójcik to dobry wybór. Przyjmuje w gabinecie obok mojego lekarza i widzę ze zawsze jest uśmiechnięty i tez sporo dziewczyn prowadzi u niego ciążę, rozpoznaje je i zawsze cos zagada. On i Śliwiński mieli na necie najlepsze opinie dlatego do nich chciałam trafić. Zadecydował jedynie termin kto miał szybciej wolny. Tak jak juz pisałam ja sobie chwale ta Gamete, wiec 11basik11 Tobie mogę ja polecić. Jest tam 4 lekarzy. Wyżej wymienieni z tego co obserwuje maja najwięcej pacjentek i w zasadzie obojętnie o której tam jestem sa dostępni. Od poniedzialku do soboty od rana do 19 a czasem tez dluzej. Do mojego można pisac smsy i on jak ma przerwę to oddzwania czasem nawet o 21, nigdy jeszcze nie zapomniał. Kilka dziewczyn z forum do niego chodzilo i tez sobie chwalily. Oczywiście jak to lekarz ma lepsze i gorsze dni ale kto ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Azzurro mam wyniki osoczowego białka i wolnego betahcg i nie mieści się w normach, jak zadzwoniłam do Invicty to powiedzieli, że lekarz przygotuje na podstawie usg i tych wyników interpretację, kyórą poznam na wizycie u genetyka i że mam się nie sugerować samym wynikiem. Tylko ciężko to zrobić, jeśli w żadnej medialnej mój wynik się nie mieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testy pappa to jedynie statystyka , nic wiecej . W moim przypadku prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Edwarda wyszło 1:70 000 tys . Lekarze zadowoleni , po interpretacji uznali temat za zamknięty . Mimo to zrobiłam na własna prośbę amniopunkcję , która potwierdziła wystąpienie tej akurat wady. Takze jesli chcesz mieć pewność to niestety albo amniopunkcja albo kosztowe Nifty , które osobiście polecam , robiłam w drugiej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Szmacioszka- tak jak pisze gość powyżej to tylko pewien rodzaj statystyki. Wiem, ze będzie trudno ale faktycznie juz tylko lekarz będzie wiedział jak to wszystko połączyć i chyba lepiej nie stresować sie za bardzo. Ja po genetycznym wystraszyłam się że dziecko nie ma pęcherza bo akurat nie był wtedy pełny i zaczęłam czytać same przykre historie na necie, wkręcałam sobie najgorsze i tym chyba też zirytowałam mojego lekarza. Internet to skarbnica wiedzy ale czasem lepiej wszystkiego tam nie wpisywać i nie analizować. Pęcherz wkrótce się ujawnił a ja tylko niepotrzebnie fundowałam sobie i dziecku stres. Lepiej myśleć pozytywnie bo to przynosi lepsze skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hexe jestem bladynka i mam brazowy wózek , ale niestety nie jestem z dołu Polski tylko mazowieckiego i moje nr to WS:) justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkinia, nie kwalifikujecie się ze względu na nasienie. W stopce masz, że było OK, to pewnie da się je poprawić. Julia, musiałam się przenieść i teraz jestem w Gyncentrum w Katowicach. AA, tak antykoncepcyjne. WRESZCIE DZIAŁAM JUPI!!!!! Darkness to napiszę tak, że trzymam kciuki żeby było dobrze! Dr też mogła się pomylić. Nadzieja, Zosia czy ja dobrze widzę, że się udało?? :) :) ALE SIĘ CIESZĘ!!! Biedrona dziękuję. A co u Ciebie? Rafka - długi, krótki? Nel -wspaniałe wieści. Jedz na zdrowie :) Dziękuję. Julia a gdzie to taka super klinika?? Czyli przyjęli Cię mimo, że nie możesz zacząć stymulacji? gość Szmacioszka :( Musi być dobrze. Szkoda, że do wizyty tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafka22s
Iza 82 będę miała długi protokół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza 82 Gameta Rzgów. Mogę zacząć stymulację już, ale doktor chce najpierw zrobić histeroskopie diagnostyczna, Żeby wykluczyć przyczynę niepowodzeń. Po histero ruszam że stymulacja. Biedronka nie wiedziałam że IMSI też zaczęli refundowac. To super. Hexe u stóp może być hybryda. Podczas punkcji jesteś w skarpetkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia - w określonych przypadkach refundowane jest IMSI, embryo glue, aktywacja oocytów i nie pamiętam jak się fachowo nazywa nacinanie otoczki zarodka, ale to również i to podobno tylko w przypadku trzeciej ostatniej procedury niestety... Ale oczywiście jak wszystko zależy od lekarza i jeżeli uzna, że już wcześniej trzeba wdrożyć to pewnie przeprowadzi... x Iza82 - dzięki, ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
blondynka a nie blądynka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkiniaa84 myślę, że sam androvit może być za słaby. Dobrze, że twój mąż ma wizytę u androloga to pewnie zaleci mu jakąś skuteczną kurację. Mój mąż testował kilka specyfików na poprawę jakości nasienia. Na początku też brał androvit + salfazin, ale nie dało to wielkiej poprawy, później fertimen, raz było lepiej, raz gorzej. Dopiero 3-miesięczna kuracja profertilem przyniosła dużą poprawę. Po tej kuracji brał Ferti Man, bo ten preparat ma zalecaną przez mojego dr odpowiednią dawkę l-karnityny, która podobno dobrze działa na ruch plemników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1602 - androvit plus reszta specyfików, o których napisałam Kkinii jest zdecydowanie tańszą i lepszą wersją profertilu, bo zawiera więcej niezbędnych składników niż profertil, a do tego różnica w cenie ogromna. Androlog od razu powiedział czy M. chce łykać dwie tabletki za 600 zł w kuracji 3 m-cznej, czy za połowę ceny, ale cztery razy więcej tabletek ;) no i łyka więcej, więc jakby co polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka - długo myślałam nad tym co napisać, ale niestety tylko potrafię wyobrazić sobie co czujesz, bo przecież nie mam bladego pojęcia co czujesz... Mam tylko nadzieję, że do tego 29.07 w jakiś sposób okiełznasz stres i strach... Wszystkie testy mają jakiś procent możliwości błędu, tak więc trzymam mocno kciuki, aby wszystko było ok... I tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MH1
```Nel, Azzurro ja spodziewam się córeczki i praktycznie do teraz nie jem słodyczy a wczesniej nie potrafiłam ani dnia bez nich wytrzymać. ```darkness77 trzymam kciuki. ```Kinia z moich obserwacji przypadków na forum wnioskuję, że wyniki nasienia jak tylko robi się ciepło są znacznie gorsze. dotyczyło to nawet mojego m. jesienią i zimą miał armie zdolną do iui a wiosną i latem był problem z uzyskaniem 1 mln wogóle a codopiero o prawidłowej budowie. być może lekarz zbyt pochopnie wydal taką opinię. wiem, że do ochłodzenia jeszcze dużo czasu i zanim będziesz miała okazję sprawdzić moją teorię to dużo czasu minie ale mam nadzieję, że choć troszkę uwierzysz i przytrzyma to Cie przy nadziei. ```Toosiaa :) ```Biedronka mój dr mówił że nie ważny jest czynnik z jakiego nas kwalifikują i mamy się tym nie przejmowac a ważniejsze jest to że będzie szybciej bo np z takiego czynnika trzeba mieć 2 lata a a z innego np wystarczą 3 iui w krótkim czasie itp. ```gość Szmacioszka sam test papa nie daje jenoznacznych wyników. z tego co pamiętam u genetyka składowe były trzy: usg, test papa i wywiad. nie denerwuj się na zapas. dobre wyniki testu i usg wcale nie muszą oznaczać że ryzyko jest małe bo wywiad może być obciążony i (trzymam kciuki zeby tak było u Ciebie) może być odwrotnie test może wyszedl kiepsko ale usg wyszło super i do tego wywiad super i ryzyko wcale nie będzie wysokie. ```11basia11 witamy ponownie :) ja polecam gametę gdynia i dr Śliwińskiego. nie obiecuje cudów ale dokonuje cudów. na pierwszej wizycie powiedzial nam, że ok 1 roku zajmuje mu rozpracowanie pary i uzyskanie ciąży. bylam zalamana. okazuje się, że rok to nie dużo bo to teoretycznie 12 szans. a jak sama wiesz ciągle coś wypada, ciągle coś pod góre. minął rok od pierwszego spotkania nawet nie wiem kiedy i byłam w ciąży. czas oczywiście stał dla nas w miejscu ale jak policzyliśmy wizyty to okazalo się, że u innych lekarzy straciliśmy o wiele więcej czasu, pieniędzy i szans na powodzenie. ```rafka22s witam ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×