Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kwietniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Alex35
Mi też tutaj dobrze - poprzednio miałam być marcówką, ale nic nie pisałam w tamtym temacie. Tym razem pomyślałam, że jak tu zacznę pisać, to to będzie taki znak, że tym razem się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krooopelka0987
Witajcie dziewczyny :) Dziś byłam u gin potwierdzić ciążę ale nie usłyszałam dobrych wieści:( Niby jest ciałko żółte ale mam za grube endometrium czy coś takiego. Dostałam luteine i mam przyjść sprawdzić czy faktycznie jest ciąża za 2 tyg. Może być coś nie tak? Bo w sumie nie wiele zrozumiała u tego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krooopelka0987
O co chodzi wogole z tym endometrium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex35
Znalazłam taką odpowiedź lekarza - może ci to pomoże: W okresie okołoowulacyjnym endometrium ma średnio 8 mm.W drugiej połowie cyklu osiąga ono grubość maksymalną, tj. ok. 16 mm. Podczas miesiączki endometrium ulega złuszczeniu i cały cykl powtarza się. Jeżeli nastąpi zapłodnienie, nie dojdzie do złuszczenia, ale endometrium pozostaje grube. Grube endometrium oznacza po prostu dobre warunki do implantacji i rozwoju zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroopelka0987
Czyli jest szansa że bedzie ok wszystko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex35
No lekarzem nie jestem - ale moim zdaniem tak :) Nie martw się na zapas, bo to szkodzi ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczek201
Czy moglabym dołączyc? Termin mam na 8 kwietnia. Jestem w 6 tygodniu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salsasamba
Oczywiście Gosiaczej, witamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salsasamba
Alex kiedy znów testujesz? Ja czekam grzecznie do jutra choć kusiło rano :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Gosiaczek witamy :) niech dużo kwietniówek przybywa , bo w grupie raźniej. Kurcze , wczoraj napisałam dlugi post a wczytało tylko pierwsze zdanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Powtórzę więc. W ciąży w 2013r. poszłam do lekarza na przełomie 6/7 tyg. , nie robiłam bety. Lekarz powiedział, że jest pęcherzyk ale niestety nie ma echa zarodka i podejrzewa puste jajo płodowe. Kazał odczekać tydzień i przyjść na kolejne usg, jak się nic nie zmieni sami skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Przeryczałam cały tydzień, bo to była planowana ciąża w dodatku pierwsze dziecko z moim obecnym mężem. Kupiłam sobie już nową piżamę i klapki do szpitala, pomalutku szykowałam resztę rzeczy. Szłam na kolejne usg jak na ścięcie, aż się cała trzęsłam. A lekarz mówi:" Jest maleństwo całe 1cm i 6mm szczęścia". Znowu się poryczałam tym razem z radości i ulgi. Dziś moje puste jajo ma na imię Julka, 30 września skończy 2 latka i dokazuje jak nie wiem co... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Także moja mała komandoska raczyła się pokazać dopiero około 8 tyg. Mąż ją nazwał komandosem , bo tak skutecznie tyle czasu ukrywała się przed lekarzem i usg. Ale ile stresu przeżyłam z tego powodu , to tylko ja wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megulkaaa
Annika, ja sie bardzo denerwuje :( A jaka wielkosc mial ten twoj pusty pecherzyk na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Ej dziopki nie zamartwiać mi sie tu na zapas!!! Cieszcie sie swoimi dzidziami bo będzie dobrze!!! :) koniec zamartwiania! Myślicie ze wasze dzieciątka chciałyby widzieć jak sie zamartwiacie? Napewno nie!!!!! Pomyślcie o nich :) one wola uśmiechnięty mamy!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megulkaa ja lekarzem tez nie jestem więc sie nie znam. Powtórz Betę, zajmij sie czymś porzytecznym ( możesz myślami ze wszystko jest ok :) ) byle tylko nie zamartwianiem! Stres wpływa źle na dziecko, a tego byś nie chciała? Głowa moze boleć od tych upałów. U nas jest masakrycznie gorąco, nie da sie w nocy spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz chyba posiedzę w chłodnej wodzie w wannie, bo masakra. A po 11 muszę na betę się przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obyś miała rację Paula! Pozostaje powtórzyć betę 2 razy i czekać. Nie podobało się pani doktor to omdlenie. Mam leżeć i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megulkaaa nie martw się. Wszystko będzie dobrze. Na pewno beta będzie duża. To jest moje 2 dziecko. Za 2 tygodnie idę do lekarza. Też mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Ten termin pokazał mi kalkulator w Internecie. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Megulkaaa wtedy nie podał mi rozmiaru pęcherzyka lekarz. W tej ciąży w 4 tyg. miał 5mm to było 1,5 tyg. temu. Jeszcze muszę czekać do 26.08 żeby wiedzieć czy pokazał się zarodek. Martwię się ale nie pójdę na betę ani kolejne USG, póki nic złego się nie dzieje. Co ma być to i tak będzie...czekam cierpliwie mam nadzieję, że na wizycie w 8 tyg. lekarz mi to wynagrodzi widokiem maleństwa i bijącym serduszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moje jest w ogóle maleńkie chyba... bo 26 lipca, w 4 tygodniu (29 dzień cyklu, a mam 29-30 dniowe) pęcherzyk miał 1,33 mm i lekarz wtedy nie mówił, że to za mało... może moja ciąża rozwija się wolniej, ale hcg za to rośnie szybko. Nie wiem, skomplikowane to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Megulkaaa bo widocznie Ty miałaś początek 4tyg. a ja koniec z tego wynika różnica a pęcherzyk rośnie około 1mm na dzień :) nie martw się, będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×