Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kwietniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Paula013
Ja też mam głupie sny. Podobno duży poziom progesteronu wydłuża fazę REM i dlatego wyraźniej snimy i pamiętamy te sny. U mnie dzisiaj 1 dzień 8 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie piersi bolą i mam nabrzmiałe jakbym miała sylikony w nich... a brzuch boli tylko trochę... raz na jakiś czas jajnik mnie zakuje a tak to neee :) Mama trzylatki - właśnie słyszałam, że ból kręgosłupa to masakra jakaś jest :( współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama trzylatki mam dokladnie to co ty z jedzeniem :P I mnie też brzuch pobolewa, dziś rano poleciałam do łazienki bo jakoś "mokro" miałam i się przestraszyłam ale na szczęście to żadne krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie piersi bolą i mam nabrzmiałe jakbym miała sylikony w nich... a brzuch boli tylko trochę... raz na jakiś czas jajnik mnie zakuje a tak to neee :) Mama trzylatki - właśnie słyszałam, że ból kręgosłupa to masakra jakaś jest :( współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki
Dziewczyny myslicie ze moge wziac no spe,ten bol plecow mi nie mija i brzuch tez zaczyna bolec,w zadnej ciazy nie bralam no spy i dlatego sie boje,w domu mam tylko ta no spe forte nie wiem czy nie za mocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowka 2008
Witajcie, mogę dołączyć? Termin z @ co prawda na koniec marca -(28), ale marcówki zawinęły się na fb i topik przestał istnieć. Czytam Was od samiutkiego początku, ale do 8 t.c. nie miałam nadziei, że się udało (na pierwszym usg ledwie widoczny za mały zarodek, krwawienie po badaniu, zanik objawów typu ból brzucha i piersi także przez kolejne dwa tygodnie właściwuie nastawiłam się na pożegnanie - do następnej wizyty) A tu mega niespodzianka maluszek żyje, wszystko nadgonił(a) i w dniu badania wymiary i serduszko idealne. Poryczałam się z radości. Teraz z niepokojem ale i wielką nadzieja czekam na kolejną wizytę - niestety dopiero 15.09 bo pan doktor się urlopuje. Wcześniej straciłam 2 aniołki (także uczucie straty i obumierania zarodka jest mi znane doskonale)na szczęście mam także cudowną 7-latkę i ogromną nadzieję, że po 8 latach pojawi się kolejne szczęście. Także witajcie dziewczyny. Ja dzisiaj właśnie kończę 9 tc. Podrowienia dla wszystkich kwietniówek i marcówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula013
Marcowka 2008 jasne że możesz dołączyć. Wiem co to znaczy takie oczekiwanie bo też już straciła dwie ciążę, a teraz lekarz mnie nastraszyl. I dopiero na ostatniej wizycie echo serca i zarodek się pojawiły. To oczekiwanie to był jeden z. Najdłuższych tygodni w życiu. Teraz kolejne oczekiwanie do wizyty w pon, oczywiście głową już fiksuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcowka 2008
No właśnie ja mam to samo, obserwuję każdy zły objaw. Nie wiem jak wytrzymam jeszcze 3 tyg. do wizyty. Pocieszające jest to, że piersi rosną i bolą coraz bardziej, brzuch pobolewa, zakłuje bo się rozciąga i pomimo 1,5 kg mniej na wadze spodni nie dopinam :) Dodatkowo biorę 3 razy dziennie duphaston, witaminki no i nowość odkrytą dla przypadków taki jak mój ACARD - pochodna aspiryny w dużo mniejszej dawce (podobno super pomaga w ukrwieniu i dostarczaniu krwi maluszkowi ). Póki co wszystko się sprawdza i daje efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcówka ja tez biorę ACARD, starałam się 4 lata mnóstwo przygód za nami, aż gdzieś przypadkiem przeczytałam o tym leku i przekonało mnie to, zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu jego stosowania, biorę go nadal, daj znać kiedy lekarz każe CI odstawić, ponoć nie jest wskazany w 3 trymestrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny w piatek bylam na wizycie. Z maluszkiem wszystko w jak najlepszym porządku. Gin płeć potwierdzi dopiero na kolejnej wizycie czyli 18.09. Poród bedzie przez CC bo pierwszy też był. Mama trzylatki nospa jest bezpieczna w ciąży. Ja brałam nospe forte 3 razy dziennie na podtrzymanie razem z duphastonem.takze nie martw sie spokojnie możesz wziaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgiełka89
Dzień dobry! Nie wiem czy nie jest za wcześnie, ale potrzebuję wsparcia od kogoś, więc postanowiłam dołączyć do tematu. To moja trzecia ciąża, poprzednie dwie poronione. Ostatni okres miałam 7,07, owulacja bardzo późna 31,07 Wiem bo badałam testami owulacyjnymi, wtedy też zaplodnienie. Kiedy implantacja to nie wiem bo bez oznak. Zrobiłam bete hcg 19,08 wysoka powyżej 9000. Dzisiaj spanikowałam bo zobaczyłam dwie plamki brązowe i popędziłam szybko na izbę przyjęć. Na USG pęcherzyk ciążowy z echem zarodka CRL 2,5mm ale FHR nie uwidoczniono jeszcze. Biorę ACARD i teraz przepisał mi jeszcze DUPHASTON Kazał przyjśc za 7 dni. Trochę się już martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaraz idę do lekarza i zobaczymy co powie. Na 20 wizyta.Trochę mam stracha. Oby było wszystko dobrze i tętno było prawidłowe. Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo trzylatki - nospe można, pytałam lekarza. mgielka - teraz potrzeba tylko cierpliwości i trzeba czekać na rozwój sytuacji, jak My wszystkie tutaj:) Będzie dobrze:) qesti - mój termin wychodzi na 12, a wiekowo jesteśmy podobne i tez jestem po ponad 1,5 roju starań - także bardzo podobnie do Ciebie, ale teraz jestem z Tobą - oby wszystko było dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki
Dzieki dziewczyny,wzielam no spe i mi sie lepiej zrobilo,mam nadzieje ze wytrzymam do czwarktu i ten bol sie nie powtorzy,prawie caly dzien lezalam,wstawalam tylko do lazienki i mlodej jesc zrobic.Zaczynam sie coraz bardziej bac o ta ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcoweczka
Hej wszystkim. Dołączam do Was, chociaż jestem marcoweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro mam pierwsza wizyte na 14.30. Trzymajcie kciuki :) najpierw beda mi robic plytkowy test ciazowy co dla mnie jest dziwne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam jutro badania... na 12.30. Mam nadzieje ze zobacze fasolke ;) trzymajcie kciuki dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłam wytrzymać muszę się podzielić dobrą nowiną. Jest wszystko dobrze tętno idealne jestem w 7 tyg. ciąży. Wg wielkości maleństwa to termin na 14.04 a lekarz wpisał 10.04 ;-) Muszę brać zelazo bo mam słabą hemoglobine i hematokryt. monikaap to fajnie ,że podobny wiek i podobne przeboje. Ważne, że się udało! Ja to mialam stymulację owu clostibegytem ,bralam pabidexametason , siofor i lekarz zalecił przytulać się codziennie ! Po działało! Mialam podejrzenie policystycznych jajnikow. A u Ciebie jak? Kiedy wizyta i uslyszysz tętno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kochane co tam u was? ja nie mogłam w nocy spać zasnelam ok 1 i od 6 już nie śpię. ogólnie dobrze się czuje tylko piersi zaczynają boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja dziś też jakas słaba jestem, nie mogłam spać potem nie mogłam wstać do pracy, teraz siedzę ze słabą kawą i próbuje się dobudzić ;) chyba ciśnienie spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula013
Ja tez codziennie budze się dość wcześnie, ale mnie to w sumie budzi pecherz a potem już się spać nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to mamy wszystkie to samo z tym spaniem, możliwe ze ciśnienie niskie, mnie budzi pęcherz a potem głód, właśnie wstaje zjem śniadanko się wykapie i pójdę do księdza wyciągnąć dokumentu chrztu i bierzmowania bo potrzebne mi do ślubu. jutro jadę za sukienkami i buty zamówić na ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki
Tez nie spie od 6 u mnie to jak nie urok to sraczka,wczoraj bol plecow a dzis zapalenie pecherza,lekarz dopiero w czwartek a ja nie wiem co za leki moge wziac,mam w domu uro furagine ale pisza na ulotce ze we wczesnej ciazy nie brac,chyba sie przejde do apteki a jak nic bezpiecznego nie dadza czeka mnie wizyta u lekarza rodzinnego,mam dosc wiecznie cos sie musi do mnie przyplatac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula013
Mama trzylatki w poprzedniej ciąży miałam jakieś tabletki żurawinowe ale nie pamiętam nazwy. Po prostu sytalam w aptece co mogę wziąć w ciąży i dała mi takie naturalne. Na pewno dużo soku z żurawiny, arbuz i czosnek ;) i powinno być po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki
Paula dzieki za rady,wlasnie sie wybieram do apteki,czosnek i arbuza mam,kupie tez zurawine i bede sie leczyc do czwartku,ubralam cieplo sie i musze dac rade :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zaczęłam słabo spać ;-( ale jak śnie to tyle snów ,że głowa mała ! :-P podobno mamy wydłużone REM . Nie wiem jak Wy dziewczyny ,ale staram się zdrowo jeść same warzywka ,owoce ,twarożki ,razowy chlebek ,zero słodyczy ,piję dużo wody ,soki warzywne wyciskane ,a moja waga podskoczyła i 2kg przytyłam. Mówiłam lekarzowi ,że wprowadziłam więcej warzyw ,owoce i to mnie dziwi bo odmawiam sobie rzeczy ,które tuczą a tu skok to chyba za wcześnie .Lekarz nic nie powiedział a ja się już zaczęłam martwić ze będę się toczyć . Pewnie jakbym miała mdłości i wymiotowała to bym trzymała wagę . Niby lepiej nie mieć mdłości ale coś to czarno widzę ! Poradźcie coś dziewczyny ! PLISKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezisss1990
qesti u mnie całkowicie na odwrót... Nie mogę w ogóle patrzeć na jedzenie nie mam ochoty ale wmuszam w siebie cokolwiek... Schudłam 2 kg , zaczęły mi się od wczoraj mdłości i boje się co będzie dalej bo zawsze byłam bardzo szczupła, jak się nie poprawi to zostanie ze mnie worek kości... Nawet mi kawa nie smakuje jedynie owoce przyjmuje bez problemów. Jeżeli zdrowo się odżywiasz, a tyjesz to może kwestia przestawiania się organizmu na inna dietę, poczekaj cierpliwie może wszystko się unormuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qesti u mnie lekarz stwierdził tarczyce i niski progesteron i to ponoć było przyczyną długiego oczekiwania na maleństwo, dobrał mi tabletki i po 5 miesiącach ich brania się udało:) Wizytę mam dopiero w poniedziałek, bo własnie dostałam tel że w piatek lekarza nie będzie, a wtedy miałam wizytę... kolejne 3 długie dni oczekiwań dochodzą... wg OM dziś kończę 7 tydzień. A na mdłości polecam dziewczyny herbatkę z mięty lub kopru włoskiego, mi pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annika79
Mama trzylatki urosept można brać w ciąży na zapalenie pęcherza. Furaginy nie wolno w pierwszym trymestrze. Ja jutro mam wizytę, oby było wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę cały czas Siofor i Euthyrox ,a dieta aż tak bardzo się nie zmieniła , zaczęłam mieć też problemy z wypróżnianiem.Wczoraj dowiedziałam się ,że mam lekką anemie więc muszę zacząć brać żelazo to już w ogóle będzie masakra bo brałam kiedyś i wiem co to znaczy. Będę sypała wszędzie otręby i wszystko co ma błonnik ale i tak się boje bo mam problemy z żyłami przez prace (12h stojąca ) Pije chyba z 3 litry wody i herbat ziołowych dziennie i to wszystko na nic. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×