Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kolacja w greckim stylu Pomocy

Polecane posty

Gość gość

Witam wszystkich :) Zarosilam na sobote znajomych (2) na kolacje. Nie wiem dlaczego, ale zdecydowalam sie zrobic wieczor tematyczny i padlo na Grecje. W sumie to troche strzelilam sobie w kolano bo nigdy nawet nie bylam w tym kraju. Powiedzialam A to trzeba powiedziec B. Znajomi zostali poinformowani o tematyce wieczoru, sa bardzo zadowoleni, wiec nawet nie mysle o zmianie. Od wczoraj przegladam internet z nadzieja na wyszukanie przepisow i inspiracji. Chcialabym sie jednak skonsultowac z kims, kto w Grecji byl badz temat zna. Moje niekompletne menu: Prosze o sugestie, opinie i ogolne wrazenie. Co zmienic, wyrzucic albo dodac ? 1. Przystawki - Mezedes? - krazki kalamarow, krewetki, oliwki, ser feta z oregano i oliwa, chlebek pita, pomidorki koktajlowe 2. Zupa - tu mam problem. Czytalam o zupie cytrynowej i fasolowej ale nie jestem co do nich przekonana. Wyszukalam tez w menu w jednej z restauracji - zupa krem pomidorowy w stylu greckim - co to oznacza i czy by pasowalo? Jesli nie to co innego? 3. Dania glowne - moussaka, keftedes, salatka grecka, pita Myslalam jeszcze o ziemniakach albo frytkach ale nie wiem czy pasuja? Jesli ziemniaki to w jaki sposob przyrzadzone? 4. Patera serow - mam nadzieje ze znajde greckie sery. Jesli nie to mysle o kupnie innych chociaz wiem ze to juz nie bedzie to samo. Ewentualnie zrezygnuje z tego punktu Z czym podac sery? Pita, oliwki,orzechy? 5. Deser - nastepny problem. Czytalam o jogurcie z miodem i orzechami, ale nie podoba mi sie ten pomysl. Chcialabym rowniez uniknac ciezkich ciast z bakaliami. Czy macie jakies pomysly? Jesli nic nie znajde to podam po prostu lody z owocami albo lekkie, kruche ciasto. Do picia - ouzo, wina greckie, lemoniada, woda z cytryna i mieta, sok Stol - biel i niebieski, morskie dodatki W tle nienachalna grecka muzyka, ewetualnie pokaz zdjec, slajdow za pomoca projektora Macie jeszcze jakies pomysly jak umilic ten wieczor? Chcialabym aby goscie byli zadowoleni Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla dwóch osób tyle zachodu i jeszcze film z projektora? czyżby pan prezydęt z małżonkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie kurffa ryby?! no gdzie ?😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim poczytaj tutaj, facet (Jacek1f) jest specem od greckiego żarełka: www.forum.gazeta.pl/forum/w,77,18403970,,greckie_jedzenie_na_jesien.html?v=2 Tutaj też dużo, ale po angielsku: www.athensguide.com/food.html No i tu, są też desery: www.mygreekdish.com/category/rec**e/course/dessert/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×