Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jestem satanistką

Polecane posty

Gość gość
Bo każda religia, czy może bardziej nasza próba wytłumaczenia Boga jest niczym w odniesieniu do tego kim On tak naprawdę jest. I czasami stajemy się właśnie faryzeuszami, którzy do wszystkiego przykładali wagę, ale pomijali to, co najistotniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy temat...z typu jestem satanistką odpowiem Ci na pytania(trochę nieudolnie) dojdziemy do esencji tematu kim naprawdę jest Bóg, czy jest to dojrzały Wszechwiedzący Byt czy też malutkie dziecko bawiące się na zasadzie SimCity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś symbolika. Biblii nie czyta się dosłownie, zwłaszcza starego testamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś i co najważniejsze dyskusja w końcu kulturalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, jak robi się nie wygodnie to nie czyta się dosłownie, czyli Bóg jest symbolem a nie bytem wyższym? Jednak jak już mamy pewne nakazy, zakazy to już czyta się dosłownie. Bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zauwazylam jedno, nie wiem czy Wy tez zauwazyliscie. Jedna autorka satanistka a reszta katolicy i jeden moze świadek ( styl wypowiedzi ) a popatrzcie jaka roznica : autorka satanistka jest mila bardzo, tolerancyjna , ciepla i spokojna. A jaka jesr wiekszosc tu piszących? Chetnie by ja podeptali : to katolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa "(...) stała się matką wszystkich żyjących." Rdz 3,20 Adam i Ewa mieli wiele dzieci: "Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata." Rdz 4,1-2 "Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set (...)" Rdz 4,25 "A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i MIAŁ SYNÓW ORAZ CÓRKI. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł." Rdz 5,4-5 Przy tak długim życiu i wielodzietności ludzie rozmnożyli się szybko i w kilku pierwszych pokoleniach powstała populacja o znacznej liczebności. Początkowo pierwszych kilka osób musiało wziąć za współmałżonka siostrę (lub brata). Ale w momencie, kiedy nie było nikogo innego do wyboru, nie można mówić o kazirodztwie. Pojęcie kazirodztwa zaistniało wówczas, gdy wśród ludzi byli zarówno "wstępni" i "zstępni", ale także osoby dalej spokrewnione. Na marginesie - pochodzimy od Adama i Ewy (potem od rodziny Noego), a zatem jesteśmy wszyscy bliższymi lub dalszymi krewnymi. Braćmi prapra(pra)ciotecznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki jest szatan? Opiszcie go, jakie ma cechy ? Co to znaczy byc satanista? Prosze prosto w dwoch zdaniach. Szatan glownie kojarzy sie ze złem a satanista? Czy tez wszystko robi zlego? Szybciutko napiszcie konkrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie to niewygodnie? Że było może więcej ludzi niż dwoje? Wtedy, gdy została spisana księga rodzaju opisująca początki świata, skrybów nie było. Tak naprawdę nikt do końca nie wiedział jak było. Widział rozwijający się świat, zniszczony przez zło człowieka, cierpienie itp. Trudno też zakładać, ze świat powstał w ciągu 6 dni jak to jest napisane w Biblii, bo to akurat przeczyłoby ewolucji, a wiemy przecież, że ona miała miejsce.A nakazy spisane w nowym testamencie są czymś innym, bo były spisane przez osoby, które były naocznymi świadkami, słuchaczami czy osoby, które znały uczniów Jezusa. Najważniejsze jest przesłanie, które niesie cała Biblia: przyjście Mesjasza i zbawienie człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A kto ją tutaj atakował? Bo nie zauważyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie autorka bardzo ciepło wypowiadała o islamistach...pisze ci to osoba nie uznającą żadnego boga. Wybacz ale jak mi ona wyskakuje z satanizmem racjonalnym w ktorym szatan jest symbolem nie bytem i mówi ze jest to jej religia co automatycznie jest zaprzeczeniem, kulturalnie zwracam jej uwagę aby sięgnąć po takie prostokątne przedmioty. Ona jednak swoje to moja religia mój styl moja filozofia. Żadnej refleksji. Książek jest mnóstwo. Omijałbym tylko te wydane przez księży, bo są one maloobiektywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:03 czyli ten menel ktory lezy pod moim blokiem na lawce to moj brat jest? Ide dam mu jesc :( on nie kradnie , nie żebra , je ze smietnika i mieszka w śmietniku. Zrobie mu kolacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Według Biblii i Boga tak, ale na na świecie wiadomo jaki przyjął się stereotyp no ale za tym wszystkim stoi szatan i grzech pierworodny że ludzie się nie nawidzą, zazdroszczą, rodziny się rozpadają, rzucane przekleństwa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:07 :) byli tacy, nie pisze o was teraz ale byly niemile odpowiedzi, a autorka jest przesympatyczny i ma swoja mądrość, kazdy ma swoja i ona tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziś To co napisałeś równie dobrze można odnieść do starożytnych Majów czy tez Sumerów, czy ich wierzenia były złe ? Nie znali takiego Boga jakiego Ty wyznajesz? Czy oni automatycznie dostawali bilet do czeluśc****ekielnych Twojego Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzichad i zabijanie to podstawa islamu w koranie jest sura o nazwie łupy , ale nie nie ma sury o nazwie pokuj i to sie wykłada na uczelni al-azhar jedez n wykładowców był omar abd ar-rahman zorganizował zamasch na world trade center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś wróć do szkoły to 1. Po 2 jak już wrócisz naucz się poprawnie pisać i składać zdania. Jak juz osiągniesz ten niewyobrażalny poziom to zacznij poprawnie interpretować tekst i wróć do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja nic takiego nie napisałam, a wręcz daleka jestem od tego, bo nie uważam się za idealną, wręcz przeciwnie. Wielkiej wiary też nie mam. Co do Majów - czemu mieliby tam iść? Bo określali Boga tak jak potrafili? Bo tak jak było im pokazane? A zresztą po co Go określać, jak On i tak jest ponad wszystkim. Dlatego napisałam, że często jesteśmy podobni do faryzeuszów, bo czepiamy się innych, czepiamy się tego, co akurat jest najmniej istotne, a zatracamy to, co najważniejsze. I uważam, że owszem w KK dziś niejedno powinno się zmienić, bo często już daleko nam do tego, co zostawił i przede wszystkim pokazał Jezus. A On chodził do pogan, jadł z nimi, traktował jak ludzi. Nie z litości, nie od razu z zamiarem pouczania - ale z czystej miłości i zyczliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezus nazywał grzech po imieniu powiedział do magdaleny idz i wiencej nie grzesz jezus była własnie radykałem zydzi mieli rozwody jezus zabronił rozwodów nawet gdy oko jest powodem grzechu kazał je wyłupac i tak naucza kk zakaz antykoncepcji zakaz aborcji sexu przedmałzenskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Tetutatesa, Peruna i Odyna. Naprawdę linkowanie wikipedi jest tu potrzebne? Zapamiętajcie internauci wikipedia to największy śmietnik informacyjny- każdy może go redagować i zmieniać. Administracja nie przykłada sie do sprawdzenia ich rzetelności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedział: idź i nie grzesz, a wcześniej przebaczył i uratował. Kobieta przyłapana na cudzołóstwie (nie do końca wiadomo, ale być może była to Maria Magdalena) - uratował jej życie, bo już stali gotowi z kamieniami, aby wymierzyć sprawiedliwość. A że KK zabrania antykoncepcji? - Bo sprzeciwia się życiu i godności człowieka, czyniąc z niego przedmiot. Bo sama antykoncepcja ma zły wpływ na zdrowie kobiety ale komuś zależało na zbiciu sporej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli prezerwatywy niszczą zdrowie kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prezerwatywy mają znikomy wpływ na zdrowie, niektórym wręcz je ratują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wypowiadają się przeciw godności kobiety, bo sprowadzają ją do przedmiotu. Ja chcę, to ty musisz. Inna sprawa, że dziś połowa kobiet sama się do przedmiotu sprowadziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Wstaw tu jeszcze swój blog- typu sto sposobów na muzułmanina i 1000 przepisów na kota. Na poważnie masz(napisze w Twoim języku) z******te źródła wiedzy. Naprawdę zazdroszczę. Od dzisiaj porzucam takie prostokątne przedmioty, ewentualnie posłużą mi za podstawkę na aparat lub kawę. Teraz liczy się dla mnie tylko Wiki i YT, o dziękuje Wybawco:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stwierdziłam ze moj facet jest faryzeuszem bo jest wlasnie taki jak napisalas: zlosliwy i to co niewazne jest dla niego wazne, czepia sie, truje, uwaza sie za najmadrzejszego i jest zarozumialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to idz do biblioteki i sprawdz historie islamu katolicy maja własna wersje antykoncrpcji zwie sie to npr satanisci sa i tak na straconej pozycji za odrzucenie islamu kara smierci Jestem, który Jestem http://gloria.tv/media/pDtY3k6ABWJ bóg jest naszym ojcem tata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dobrze wiesz o co chodzi, nie musisz się popisywać :) Szczerze powiedziawszy, przy tej dziewczynie ta dyskusja była bardziej kulturalna, a teraz już każdy się nakręca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×