Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MizantropiaOdraza1994

Co sądzicie o apostazji?

Polecane posty

Gość gość
chrzest to nie sprawa praw panstwowych ale praw kościelnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NabuchodonozorM
Gdzie Bóg pozwolił na interpretację dekalogu? x Nigdzie? Nikt nie powiedział ze to jest przenośnia, ale też w przeciwieństwie do opisu stworzenia świata który był napisany przez jakiegoś autora, jeżeli chodzi o dekalog jest to przecież wyraźnie zaznaczone że są to słowa (nakazy/zakazy) samego Boga. Nikt nie próbuje ich przeinterpretowywać, albo co więcej mówić że się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie Bóg pozwolił na interpretacje Biblii czy Dekalogu? możesz wskazac? >>> Powiedz to hierarcjom kk. Co do Biblii to jak wiadmo zostala napisana po ok. 100 lat po śmierci Jezusa czyli przekazywano ustne wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"kto? sam kościół. dlaczego? bo wyznaczył w co ma wierzyć katolik i czego przestrzegać. skoro człowiek tego nie wykonuje to nie jest katolikiem. i tyle. proste?" x Ahaaaa czyli jak ktoś popełni grzech to też nie jest katolikiem? Hahahahaha :D Sęk w tym czy ktoś zgadza się ogólnie z ideą kk czy nie, a robić coś wbrew kk tj. grzeszyć nikt mu nie zabrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrzest to była decyzja Twoich rodziców zgodna z prawodawstwem Polskim a nie Kościoła. ... xxxxxxx bzdura. w polskim prawie nie ma mowy o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NabuchodonozorM
@dziś to że użyłem brzydkiego słowa "własciciele dziecka" nie znaczy że to jest nieprawda. Ktoś, kto ma władzę nad kimś może być określony jako właściciel, bez względu na to czy jest to ładne określenie czy nie. x Nie jestem zakonnikiem, jestem tu żeby kulturalnie podyskutować, jeżeli nie masz na to ochoty to po co piszesz, żeby mnie obrazić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego? bo wyznaczył w co ma wierzyć katolik i czego przestrzegać. skoro człowiek tego nie wykonuje to nie jest katolikiem. i tyle. proste?" xxxxxx jest katolikiem popełniającym grzech, PROSTE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ahaaaa czyli jak ktoś popełni grzech to też nie jest katolikiem? Hahahahaha smiech.gif Sęk w tym czy ktoś zgadza się ogólnie z ideą kk czy nie, a robić coś wbrew kk tj. grzeszyć nikt mu nie zabrania. xxxxxxxxx nie. jeśli popełnił grzech a potem w ramach pokuty postanowił już nie grzeszyć to jest katolikiem. ale jeśli wie i postanawia, ze i tak będzie grzeszył to katolikiem już nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie powiedział ze to jest przenośnia xxxx no właśnie. a więc biblii nie wolno interpretować. ludzie spisujacy biblię po prostu opisywali swoje sny, jakieś zwidy, swoje wyobrażenia itp. gdyby pisali pod wpływem Boga to treść byłaby konkretna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NabuchodonozorM
"Chrzest to była decyzja Twoich rodziców zgodna z prawodawstwem Polskim a nie Kościoła. ... xxxxxxx bzdura. w polskim prawie nie ma mowy o tym" x To nie bzdura. Chodzi mi o to że jest do dopuszczalne prawnie przez Państwo Polskie, to że nie ma zapisu w polskim prawie że można pić herbatę nie znaczy że polskie prawo tego zabrania, bo generalna zasada naszej cywilizacji jest taka "Można robić wszystko to co nie jest zakazane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest katolikiem popełniającym grzech, PROSTE? xxxxx a ja pisałem i trwającym, żyjącym w grzechu a nie popełniającym grzech. człowiek żyjacy w sprzeczności z nakazami wiary nie jest katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do Dekalogu to 2. przykazanie nasz kościół katolicki zlikwidował. Głosiło ono: "Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, i nie będziesz im służył, gdyż ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a okazuje łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań." 2 Mojż. 20:4-6 (por. Wj 20,4-6 BT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie. jeśli popełnił grzech a potem w ramach pokuty postanowił już nie grzeszyć to jest katolikiem. ale jeśli wie i postanawia, ze i tak będzie grzeszył to katolikiem już nie jest." x Chciałbyś aby tak było. Kk nikogo nie wyklucza. W każdej chwili może postanowić poprawę, bez względu jak i ile razy wcześniej grzeszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli nie jest zgodne z polskim prawodawstwem bo polskie prawo o tym nie mówi. jest neutralne. za to jest zgodne z prawem kk bo w nim zapisano chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NabuchodonozorM dziś >>> Nie obrażam ciebie, ani nikogo, ale nie mogę zgodzić się z tym jw bo to co piszesz to tylko twoja bzdurna interpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdej chwili może postanowić poprawę, bez względu jak i ile razy wcześniej grzeszył. xxxxx masz rację. ale ja mówię o ludziach trwających w grzechu w kk. i taki człowiek nie jest katolikiem bo katolikiem jest człowiek przestrzegający nakazów wiary a nie permamentnie i celowo je łamiacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kk nikogo nie wyklucza. W każdej chwili może postanowić poprawę, bez względu jak i ile razy wcześniej grzeszył. xxxx czyli wg tego katolikiem jest każdy człowiek na świecie:D bo w każdej chwili może się ochrzcić, postanowić poprawę itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NabuchodonozorM
no właśnie. a więc biblii nie wolno interpretować. ludzie spisujacy biblię po prostu opisywali swoje sny, jakieś zwidy, swoje wyobrażenia itp. gdyby pisali pod wpływem Boga to treść byłaby konkretna. x Przecież sam Jezus wielokrotnie używał przypowieści jako metafor, a nie konkretów. Myślisz że gdyby starotestamentowym ludziom powiedzieć, że Bóg w swojej wspaniałomyślności stworzył 4 rodzaje oddziaływań - grawitację, elektromagnetyzm i 2 siły jądrowe, po czym opisał im ich działanie, a następnie wszystkie fazy tworzenia się przestrzeni, materii itp to by zrozumieli? Nie. Ale też nie o to chodzi. Przekaz stworzenia jest najwazniejszy, jest Bóg który jest Twórcą i tworzy = kreuje człowieka. Kreacja znaczy coś z niczego. Nie potrzebuje do tego 7 dni, mógłby to zrobić w nanosekundę, ale ludzie którzy być może nie umieli pisać nie zrozumieliby tego. Zrozumieliby natomiast że Bóg jest dobry i Bóg ich stworzył i dlatego mają go wielbić i przestrzegać Jego przykazań, a On w zamian będzie się nimi opiekował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"człowiek żyjacy w sprzeczności z nakazami wiary nie jest katolikiem." x Bo co? Bo ty tak mówisz? Nie ośmieszaj się. Tak to jest jak antyklerykałki ujadają nie znając nawet praw kk. Jest katolikiem dopóki sam się za takiego uważa oraz wierzy w kk (i jeżeli jest ochrzczony oczywiście). Kościół nie wyklucza za życie w grzechu. Ekskomunikować może jedynie za rozpowszechnianie treści lub głoszenie teorii będących sprzecznych z jego doktryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślisz że gdyby starotestamentowym ludziom powiedzieć, że Bóg w swojej wspaniałomyślności stworzył 4 rodzaje oddziaływań - grawitację, elektromagnetyzm i 2 siły jądrowe, po czym opisał im ich działanie, a następnie wszystkie fazy tworzenia się przestrzeni, materii itp to by zrozumieli? Nie. xxxxxxx oczywiście, ze nie. wtedy wg twojej zasady zaczęliby interpretowac to jako przypowieść itp, itd:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś >>> Zobacz co u nas w kk się dzieje ? Ludzie modla się do obrazów, obrazków z koszulkami złotymi wysadzanymi drogimi kamieniami, modla się do figurek, pomników, kk kapią zlotem, nie mowiąc o tym, że bierze się pieniadze za wstep do kościolów, a przeciez to nie własnośc kk tylko dobro narodowe. To jest zgodne z Dekalogiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo co? Bo ty tak mówisz? Nie ośmieszaj się. xxxxxx bo tak działa kk. gromadzi ludzi którzy chcą wyznawać wiarę katolicką czyli chcą przestrzegać jej praw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"czyli wg tego katolikiem jest każdy człowiek na świeciesmiech.gif bo w każdej chwili może się ochrzcić, postanowić poprawę itp" x Nie jest, ale może być, gdyby chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NabuchodonozorM
"Bzdurna" interpretacja - to słowo nacechowane emocjonalnie, więc starasz się niemerytorycznie podważyć moje argumenty. Argument "to bzdura" nie jest argumentem merytorycznym. x x Kościół Katolicki poza Bogiem i Maryją, która też była bezgrzeszna składa się wyłącznie z grzeszników. A popełnienie grzechu ciężkiego nie wyłącza ze wspólnoty Kościoła. x "Nie przyszedłem nawracać sprawiedliwych, ale grzeszników"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
. Przekaz stworzenia jest najwazniejszy, jest Bóg który jest Twórcą i tworzy = kreuje człowieka. Kreacja znaczy coś z niczego. Nie potrzebuje do tego 7 dni, mógłby to zrobić w nanosekundę, ale ludzie którzy być może nie umieli pisać nie zrozumieliby tego. xxxxx współcześni też tego nie mogą zrozumieć bo wiedzą, że człowiek powstał w wyniku ewolucji a nie w wyniku kreacji boskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A popełnienie grzechu ciężkiego nie wyłącza ze wspólnoty Kościoła. x "Nie przyszedłem nawracać sprawiedliwych, ale grzeszników" xxxxxxx żeby być grzesznikiem to najpierw trzeba być katolikiem. bez tego nie da się nikogo nawrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a katolikiem się jest kiedy przestrzega się praw wiary. bez tego katolikiem się nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrozumieliby natomiast że Bóg jest dobry i Bóg ich stworzył i dlatego mają go wielbić i przestrzegać Jego przykazań, a On w zamian będzie się nimi opiekował. xxxxx w ramach tej opieki zafunduje im holokaust, stosy, wyprawy krzyżowe, mordy indian itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrozumieliby natomiast że Bóg jest dobry i Bóg ich stworzył i dlatego mają go wielbić i przestrzegać Jego przykazań, a On w zamian będzie się nimi opiekował. >>> oooooo tutaj znowu przeginasz :( Gdzie był Bóg jak Go potrzebowaliśmy ? Nie sięgając daleko np. w Powstaniu Warszawskim czy w czasie II wojny światowej ? Czy był prawy Bóg dla Niemców i zdradziecki Bóg dla więźniów obozów zagłady ? W Auschwitz i w innych obozach koncentracyjnych był Bóg kiedy ginęły setki tysięcy wiernych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wola Boża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×