Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dylematy socjopaty

Z czego wynika pogarda dla kobiet na tym forum?

Polecane posty

Gość gość
Matu chodzi o to, o czym ktoś już napisał, że niektórzy faceci się nie zmienia wręcz wola zginąć:) a już na pewno nie zakładać rodziny. I wtedy my kobiety mamy problem, albo zgodzimy się na tradycyjny podział ról mimo iż nam to nie pasuje albo z rezygnujemy z posiadania rodziny, co nadal dla większości kobiet jest ważne. Jedyna optymistyczna rzeczą jaką obserwuje w krajach bardziej rozwiniętych, jest to ze istnieją obok siebie dwa modele rodziny. Tradycyjny, gdzie mogą spełniać się panowie i władcy ;) i ich żony jak i małżeństwa partnerskie. Różnica polega na tym ze w naszym kraju ta samodzielność kobiet często jest wymuszona przez rynek pracy. Co więcej, mieszkam w USA i tutaj nikt nie wyśmiewa tradycyjnej rodziny ani też partnerskiego związku. Mam nawet takie wrażenie ze przez młode kobiety bardziej poszukiwany jest model tradycyjny z nieprawda zona. No ale tu są inne realia ekonomiczne. Dlatego bardzo dało mi do myślenia jedno zdanie wypowiedziane w innym wątku. Ze emancypacji najbardziej pożądana jest przez korporacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No cóż, to już materiał na nowy temat, choć wiem, że był on setki razy wałkowany :) Sprawa złożona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z niepracujaca żoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...wiadomo ze wojna rujnuje a zgoda buduje, wojna płci czy to w pracy czy w rodzinie nie prowadzi do niczego dobrego. Rozumiem uczciwa konkurencję która zawsze sprzyja rozwojowi i zapobiega stagnacji, ale nie powinno się ono opierać o kryterium płci. Czy lepiej żeby facet upierał się że będzie utrzymywał rodzinę mimo że zona ma szansę na dochody 2x takie jak on ? ...czy żeby odpuścił pogodził się z przejęciem części obowiązków i pozwolił zonie na pracę co polepszyłoby warunki całej rodziny. Proszę mi tu od razu nie podawać skrajnych przykładów, ze pracująca kobieta całkowicie olewa dom, męża i dzieci bo jest pracoholiczką ... nie o takich przykładach rozmawiamy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Embargo na sex?, matu ty nie wiesz co jest w stanie zrobić licealistka za 200 płn. Często nawet bez 200 Ci to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam rodzinę powiedziałbym biedną gdzie facet twierdzi ze woli niższy poziom życia ale z zona w domu niż więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaściankowe myślenie :O Choć jeśli obie strony na to się godzą i nikt nie czuje się pokrzywdzony - ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...hahaha model z niepracująca żoną jest i u nas popularny, nie jedna dziunia chciałaby leżeć i pachnieć, czekając aż mąż przyniesie wypłatę, tylko z tym wywiązywaniem się z "historycznie i kulturowo" :) obowiązków mają problem, bo mogłyby sobie tipsy odkleić albo nie daj bóg się spocić przy myciu okien :) ...czy spaliłyby wodę na herbatę ... Przemawia do mnie to co ktoś tu napisał o braku kandydatów na związek partnerski i konieczność kobiet to bycia samym ...ale czy na prawdę jest aż tak źle z facetami ? ...może przy kolegach, w towarzystwie udają wielkich macho, jednak kiedy im na kimś zależy potrafią w zaciszu domu, mieszkania być bardzo wdzięczni i pełni poświęceń. Uważam że trzeba być po prostu złym człowiekiem, aby wrócić po pracy walnąć się na wyro i czekać aż żona wróci z pracy z jęzorem po pas i poleci do garów aby zrobić coś do jedzenia dla obojga ... sądzę że w takiej sytuacji normalnym jest jakaś pomoc, nie wiem obranie i wstawienie ziemniaków chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A więc dotykamy cech charakteru a nie modelu życia :) I to jest sedno sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś ...no i bardzo dobrze, nie jestem za uszczęśliwianiem kogoś na siłę, ale opinię o jakiej mówisz usłyszałeś od faceta tak ? ...a spytałeś co na ten temat myśli jego zona ? Może dzięki jej pracy żyłoby się im lepiej, może dzieci mogłyby pojechać na kolonie, a oni raz na jakiś czas wygrzać kości do Egiptu, czy na obiad, kolację na miasto żeby ona nie stała codziennie przy garach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jakie to pierwotnie samcze jestem pełna podziwu dla mężczyzn korzystających z takich umiejętności licealistek :) No cóż, młoda, głupia, wyrośnie nauczy się ze nie ma nic za darmo :) a 200 pln to na waciki przeznaczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...poza tym gościu który wspomina o panu który woli mniej byle zona w domu - czy to nie jest egoistyczne podejście faceta, byle było jego na wierzchu, bo on woli mniej ale żonę w domu. Dlaczego woli ? - bo po co ma się w pracy zdemoralizować (już tam koleżanki ją zbuntują) - bo będzie musiała się ubierać w co rusz coś innego bo nie może w tym samym ciągle chodzić ... - bo nie daj bóg zrobi się niezależna, zacznie upominać się że też od życia jej się coś należy ... - bo będzie musiał wynosić śmieci i zając sie dziećmi od czasu do czasu.... ...no i jeszcze kilka równie mocnych argumentów się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pamiętam jak moja zona była na zwolnieniu i wychowawczym i był to najlepszy okres naszego życia. Zarówno opinia moja jak i żony. To że żona pracuje to tylko i wyłącznie strach przed przyszłością ale jak osiągniemy pewien poziom to żona szuka pracy na niepełny etat. Tez znam rodzinę nie za bogata a żona siedzi w domu. I powiem Ci tak. Co mi z wakacji raz na rok, wole na codzień lepsze życie i mogę zrezygnować z Egiptu. Tam wszystko jest takie slow nie ma gonitwy, mają czas na spędzanie czasu może nie jest to bogate życie ale nie raz dochodzimy do wniosku ze lepsze niż nasze. Wiec nie oceniaj tak z góry i zastanów się czy nie wpadłem w wyścig szczurów, który i tak do niczego nie prowadzi. I dodam, bo pewnie pojawi sięargument, kobieta jest bardzo aatrakcyjna i nie siedzi ciągle w garach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale ile razy mam powtarzać że nie mam nic przeciwko temu że jak obu stronom to odpowiada to daj im boże zdrowie. Nie o takich związkach tu dyskutujemy, a o takich gdzie facet z przerośniętym ego nie pozwala kobiecie pracować i dlaczego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matu to ja szowinosta etatowy. Co eu wszyscy, bo nie tylko ty, z tym argumentem - bo jakby pracowała to by się musiała ładnie ubierać. Powiem Ci ze ja jako szowinosta okropny wręcz siła nakazuje swojej żonie aby więcej ciuchów dla siebie kupowała. Kłótnie u nas w domu są o to ze ona za dużo wydaje na dom za mało na swoje potrzeby. Widzisz taki ze mnie nowoczesny szowinista. Podobnie z wyjściami z koleżankami wręcz ja wysycha z domu. Poważnie. A co jest w tym najpiękniejsze ze jej zazdroszczą, że ma męża szowinista który o nią dba. Sama twierdzi ze jak cały wieczór mówią ze ma ładne ubranie a ona na koniec wypala ze to prezent od męża za dobre sprawowanie to miny mają ze hej. Albo że ułożył jej grafik u na manicure i pedicure. Ma chodzić regularnie co 2 i 4 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...no i dobrze szowinisto cieszę się nie mniej niż Twoja żona że tak o nią dbasz :) ...ale nie każdy szowinista tak do tego podchodzi, a poza tym jak Cie czytam to taki z Ciebie szowinista jak z d**y trąba :) Skoro Twoja żona lubi aby ktoś za nią decydował w co i kiedy ma się obierać oraz kiedy ma chodzić do kosmetyczki fryzjera i na manicure ... jej sprawa, grunt że się wam dobrze żyje .... zrozumcie w końcu ludzie że ja nie uważam że coś jest lepsze czy gorsze tylko żeby ludzie mogli wybierać... szowiniści nie pozwalają wybierać, sami decydują za kogoś co lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...hahahah czemu się nie dziwię że zjawił się Reskator :) no i powtórzę cieszy mnie że rozpieszczasz żonę i wam się układa. Tak się jednak składa że temat nie jest o niedajstwie a o pogardliwym traktowaniu kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale czy to właśnie nie jest sxowinizm. Ja uważam ze moja zona nie wie co dla niej dobre i musze sam za nią decydować. To że jestem szowinista nie wyklucza ze ja kocham i chce dla niej jak najlepiej. A że ja wiem lepiej co dla niej dobre to już inna sprawa :)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reskator - jest to wyjątkowo cyniczny i chybiony przykład ... sądziłem że jesteś zbyt inteligentny aby porównywać podobne sytuacje .... większość kobiet upupionych w domach, nie ma najmniejszego wpływu na swoją sytuację, nie siedzi i nie pachnie, i korzysta z owoców pracy swojego niewolnika w zakresie jaki on uzna za stosowne, bardzo często jest to jeszcze argument do pokazywania jej kto tu rządzi , gdzie jest jej miejsce i ze nie ma tu nic do gadania ... na prawdę jest niewiele kobiet leżących i pachnących w dodatku narzekających że dzieje im się krzywda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Błagam tylko nie JKM dno dna, każdy prawdziwy mężczyzna powinien odciąć się od jego sypleniacych i obleśnych opinii. No cóż jeżeli jego opinie są dla kogoś na tyle ważne by je cytować to ja już nie mam nic do dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...piszesz reskator o jakimś niewielkim odsetku dziuń które same sobą niewiele reprezentują złapały może na urodę, może na coś innego, jakiegoś jelenia który je rozpieszcza i pozwala nic nie robić, a im od nieróbstwa się w d****h przewraca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....pewnie że nie musisz pytać o zgodę :) nie mój temat a i w moim nie miałbym wpływu kto i co pisze :) ...ale też biorąc niektóre poglądy na temat kobiet mogłem się spodziewać że będziesz tutaj i tutaj będziesz wcisnąć problem niedajstwa :) ...i nie jestem kobietą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szowinista osoba przyznająca uprzywilejowana pozycję swojej płci, grupie, rasie. Cały ja - jestem uprzywilejowany jako facet bo wiem lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...reskator na pewno obracamy się w innych kręgach, stąd inne doświadczenia i obserwacje. To co mnie się udało zaobserwować, to właśnie wykorzystywanie swojej aktywności zawodowej do traktowania partnerki w sposób daleko odbiegający od szacunku, i to bez względu jej zachowanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....uwaga o nie wyprowadzaniu z błędu nie była do Ciebie a do gościa - szowinisty :) "W sytuacji realnej gospodarki, gdzie kobiety raczej nie pracuja w rodzinnych firmach, to jest oczywiscie nie do wykonania, ale nie przestaje byc przez to najbardziej logiczne. " - ....i jak sam piszesz ta oczywista oczywistość (dla mnie zresztą też) pozostaje logika teoretyczną bo w świetle realnej gospodarki mało się znajdzie takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ta logika mowi, ze jesli malzenstwo prowadzi jakas firme, gdzie oboje zarabiaja na zycie, to w momencie gdy nie ma roboty dla obojga, raczej oczywiste jest to, ze facet odesle kobiete do domu, zeby cos tam zrobila czy zajela sie dziecmi albo po prostu odpoczela. X Odeśle kobietę :D w paczce czy listem poleconym ? Powinnam się cieszyć pewnie, ze nie padło " odprawi kobietę " lub tez " deleguje do innych zadań typowo kobiecych " - jakiego rodzaju to jest logika aaa bez przymiotnika :) przekonana jestem jednak , ze ta logika ma męska twarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...hahahaha "bo mi takie postepowanie nie miesci sie w glowie. I oczywiscie uwazam je za godne potepienia. Za rownie godne potepienia jak "niedajstwo" oczko.gif . " ...oj mieści Ci się, mieści, (w znaczeniu spotkałeś się z czymś takim) i na pewno nie raz się z takim spotkałeś jak nie w otoczeniu, to w mediach na pewno, czy chociażby tutaj wśród wypowiedzi kobiet w na prawdę trudnych sytuacjach. To że potępiasz jest chyba naturalne... ...i proszę nie rozwijaj wątku "niedajstwa", nie tutaj :) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×