Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość gośćania
Cześć Dziewczyny, Domi musisz w takim razie kontrolować ciśnienie, i tak jak Ola mówi, lepiej jechać na izbę jakby Ci tak skakało :( Ja nie mam takiego problemu bo wiecznie mam niskie, w ciąży dobijam do książkowej normy. Za to musiałam zdjąć pierścionek i obrączkę bo czasem mi palce lekko puchną i czuję dyskomfort :( Ilona jak zniosłaś cesarkę? Długo byłaś w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Cześć Dziewczyny, Domi musisz w takim razie kontrolować ciśnienie, i tak jak Ola mówi, lepiej jechać na izbę jakby Ci tak skakało :( Ja nie mam takiego problemu bo wiecznie mam niskie, w ciąży dobijam do książkowej normy. Za to musiałam zdjąć pierścionek i obrączkę bo czasem mi palce lekko puchną i czuję dyskomfort :( Ilona jak zniosłaś cesarkę? Długo byłaś w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) teraz sobie mierzyłam i mam 128 na 80 więc jest dobrze :) rozmawiałam z panią jak dzwoniłam żeby zapisać się do szpitala na ktg i mi powiedziała ze jak będę miała ciśnienie 150 na 90 to żebym się zgłosiła do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przed ciążą miałam problemy z ciśnieniem i brałam na to leki więc się dla tego tym bardziej martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola no to i ja chyba musze uwazac jak spie bo mi co prawda rece nie puchna ale jak wczoraj zrobilam sobie ok godzinna drzemke i na rece spalam to mnie bolala po tym a wczesniej tak nie mialam A cisnienie to tez mam raczej caly czas niskie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Mi ręką doszła do siebie i już nie mam spuchniętej :) Na razie odpukać nie mam jakiejś opuchlizny, obrzęków czy innych nieprzyjemności. Za to rwa mi się pogarsza i nie wiem czy po porodzie będę w stanie wogole chodzić bo już kuśtykam :/ przy karmieniu piersią też nie wiem jak z zastrzykami będzie... Tego mojego dicroberlu chyba nie można przy karmieniu piersią :( Sylwester u Rodziców i ciotka raczej nie pojawi się po ostatniej awanturze. Miał być u moich Rodziców ale przyszła i wymyśliła że ona zrobi Sylwestra ale ja w ciąży to nie jestem mile widziana bo nie ma mnie gdzie ulokować. Więc spędzimy z Rodzicami i Babcią, właśnie robię 3 bita i bajaderki bo to bez pieczenia ;) najlepsze jest to że słodze " na oko" a mąż degustuje i mówi czy dodać więcej cukru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola poszukaj fizjoterapeuty na tą rwę. Mi wizyta ostatnio bardzo pomogła. Dodatkowo oklejenie pleców, nogi i brzucha takimi pasami też (kinesyology taping) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMamaA
Kasia gratulacje! :-) Dziewczyny wasze maluchy juz wszystkie odwrócone? U mnie 34 tc i ułożenie poprzecznie wiec wskazanie do cc. Za 3 tyg. bedziemy ustalać juz termin cc bo gin twierdzi, ze dziecko jest juz za duże na fikołka. Ma jakieś 2200 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMamaA
Ola ja tez polecam te plastry. Mi pomagają na cieśn nadgarstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Gość Mama są specjalne pozycje i ćwiczenia na obrócenie dziecka więc jeśli Ci zależy na naturalnym porodzie to poczytaj i popatrz na filmiki w necie. Nawet na 3 tygodnie przed porodem dziecko może się obrócić :) x Dzisiaj mąż kupił mi płyn do prania i płukania ubranek dziecięcych więc wstawiłam i powiem Wam, że się nie spodziewałam, że tyle tego będzie. Myślałam, że wstawię 2 - 3 pralki i już a tu jedna cała suszarka się suszy już a przede mną jeszcze z 5 pralek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 2 tyg temu ułożenie miednicowe a teraz już główkowe i waga 2100 więc się może się przekręci jeszcze. u mnie synek coś od 3 dni słabo się rusza rzadko i lżej. to ja mam jeszcze w takim razie strasznie mało rzeczy dla Franka oj muszę się wziąć do roboty:) ciekawa jestem czy w sobotę będą sklepy po otwierane bo planuje pojechać do pepco do sklepu z dziecięcymi rzeczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlona
Hej dziewczyny dzis mialam wizyte u gin. Tydzien 32/33 polozenie glowkowe. Za 5 tygodni CC. Maly wazy 1700 g . Juz nie moge sie doczekac tego porodu, bo ciaza meczy i nie daje spac :/ Na pierwsza CC poszlam w srode, w czwartek o 9.40 CC a w poniedzialek wyszlam do domu z malym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlona
Pierwsza cesarke znioslam bardzo dobrze. Na drugi dzien rano sama wstalam i chodzilam. Rana tylko ciagnie, te szwy. Takie straszbe szczypanie i troche ciezko sie wyprostowac :) Teraz mam stracha strasznego, bo to zaraz i juz sie boje. Ciekawe jak bedzie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ilona a jakie miałaś znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola to maz pewnie zadowolony z tego pieczenia :) Ja na razie tylko posciel wypralam i juz byla cala pralka a gdzie tu koce to bedzie nastepna pieluchy Ciuszki to tez mnie czeka kilka podejsc Co do obrucenia dziecka to polozna mi mowila ze co prawda rzadko ale nawet przed porodem dzidzia potrafi sie obrucic Widze ze tu jednak troche dziewczyn bedzie mialo cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMamaA
Może faktycznie popatrze na te filmiki i cos podzialam. Pierwszy poród miałam SN, a synek juz od 32 tc był głowa w dół. Córeczka jednak bardziej zbuntowana :-) Ilona 5 tyg. O matko to juz tuż tuż. Kurczę jak to wszystko szybko leci. Ja pościel i ubranka na 56 mam juz wyprane. Zostały mi kocyki i spiworki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMamaA
A w przyszłym tygodniu chce juz zamknąć torbę do szpitala... Zawsze to człowiek spokojniejszy bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja muszę w ogóle kupić jakiś proszek i płyn do prania dla dzieci bo nie mam i też zacznę prać i szykować torbę do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
No mi został styczeń bo z tego co mówiła gin to 1 lub 2 lutego mam się zgłosić do szpitala...Chyba ze coś się zacznie dziać wcześniej samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już niedługo ja mam nadzieje że mam więcej czasu ale tego nikt w sumie nie przewidzi więc muszę już zrobić zakupy do końca i się nie stresować że czegoś nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlona
Mialam znieczulenie zewnatrzoponowe. Ogolnego bym nie chciala choc czasami trzeba. Wydaje mi sie, ze z narkozy ciezej sie wygrzebac... Kaszel jest po operacji itd. No zalezy co kto woli. Ale podczas operacji nie ma swiadomosci, a przy zewnatrzoponowym jest... Kazda kobieta woli co innego. Ja jeszcze nie mam nic przygotowanego a tez musze sie za to wziac... No tego prania i prasowania jest troche. Do szpitala juz wiekszosc rzeczy mam. Podklady zamowilam na allegro z babyono, rozek, pampersy i inne tez. Jeszcze kilka ubranek dokupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Dzięki za rady z tymi plasterkami, obczajam co to ;) Mąż właśnie skręcił łóżeczko. Dowiedziałam się że mój szpital daje wszystko dla dziecka i nic nie potrzeba mieć ze sobą tylko piżame i rzeczy dla mamy ;) Ja myślę o porodzie ze znieczuleniem. Rozmawialam w szpitalu z lekarzami o tym. Torba niespakowana, ciuszki nieuprane. Dziecko odwrócone główką już prawdopodobnie od 30 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Gość Ilona no ja z kolei miałam dwukrotnie narkozę i poza mega niskim ciśnieniem i drapaniem w gardle po rurce nie miałam żadnych dolegliwości. Ciśnienie za pierwszym razem trochę dłużej mi normowali, za drugim bardzo szybko mimo że operacja była dłuższa. Za to po punkcjach lędźwiowych nie mogłam dojść do siebie i jeszcze dopadł mnie zespół popunkcyjny. Z uwagi na historię choroby u mnie wchodzi w grę tylko pełne znieczulenie. x Ja muszę popatrzeć na tą listę rzeczy co trzeba do szpitala i jak ogarnę to pranie to zacznę się pakować. x Z zakupów to jeszcze pampersy i wizyta w aptece mi została. x Domi rzeczywiście jest spokojniej jak wszystko już jest kupione. Nie wiem skąd u kobiet w ciąży taka chęć kontroli, sprzątania, organizowania itd. Syndrom wicia gniazda??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlona
No wlasnie dlatego podkreslam, ze kazda kobieta jest inna. Mi nic nie bylo znieczulenie zewnatrzoponowe znioslam bardzo dobrze, a swiadomosc podczas operacji mi nie przeszkadzala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ola to masz podobnie jak ja tez mam tylko to co mi bedzie potrzebne do szpitala dla malego wszystko maja tylko jesli chce to pampersy dla malego Mi jeszcze kosmetyki zostaly dla malego i dla mnie jak podklady czy podpaski ale to w styczniu i wiekszosc w rossmanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Aniu to szybko zleci ten czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Hej. Domi ja czuję. Za to szumi mi w uchu, jakbym słyszała swój puls ale to nie puls bo mam dużo szybszy :/ Głupie uczucie. Udanego Sylwestra Wam życzę i szczęśliwego Nowego Roku, niech przyniesie zmiany na lepsze, żeby nowy członek rodziny wniósł radość w Wasz dom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi ja tez czuje Ola kurcze myslalam ze z tym szumem w uchu cos ze mna nie tak a teraz nawet sie to troche nasililo a tu nie tylko ja tak slysze :) Tez wam dziewczyny zycze szczesliwego nowego roku by byl przyjemny i spokojny bez wiekszych niespodzianek no chyba ze pozytywnych :) i by maluszki wniosly radosc w to nasze codzienne zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×