Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość gość Ola86
Domi u mnie też była taka nagła zmiana ruchów. Jednego dnia Dzidzia kopała a następnego już tylko się przesuwała i do dziś tak zostało. Jak się wcale nie rusza to trzeba do szpitala. Po 32 tygodniu niby liczy się ruchy przy ciąży zagrożonej powinno być min. 8 w ciągu 2 godzin ( tak mówili w szpitalu). Są różne techniki. Liczy się każdy ****** nie cała seria jako jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi a probowalas wywolac ruchy np pochodzic troche a pozniej sie polozyc albo zjesc cos slodkiego Jesli nic nie pomoze to radze do szpitala mi lekarz powiedzial ze jak caly dzien nie bede czuc to mam jechac to sprawdzic Dziewczyny a mam pytanko dotyczace karty rosne bo mi pani mowila jak ja odbieralam ze przy pierwszych zakupach sa gratisy dla ciezarnej dostalyscie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola ja firanki załozyłam niedawno, na zime zakładam jak jest słaba pogoda, na wiosnę zdejmuję jak jest ładnie i zielono :) Dywan mam malutki tyle co pod stół - jak gramy w gry planszowe i siedzimy przy herbacie i kawie to fajnie pod nogami i ciepło. Ja prasuję rzeczy, w których chodzę bo akurat lubie prasować, mąż używa żelazka tylko do koszul i wizytowych spodni :) Reszty nie prasujemy. A teraz dla dzieciaczka chce wyprasować bo cos mi sie włączyło więc jak dam radę to to zrobię :) x Domi co do ruchów to spróbuj zjeść coś słodkiego albo w ogóle jakis posiłek i sie połóż i spróbuj pobudzić małego klepaniem w brzuch. Jak będzie cisza to jedź na izbę, lepiej dmuchać na zimne. Mój mały też się ostatnio mniej rusza, mniej intensywnie raczej są to takie przeciągnięcia. Chyba już mu ciasno. I coraz cześciej widać jak mi brzuch deformuje wystawiając cześci ciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie jestem w szpitalu na obserwacji i bd miała robione samo ktg wiec jutro pewnie do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi dawaj znac co tam u ciebie i nie martw sie na pewno wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Domi lepiej sprawdzić niż się zadręczać. Kasiu nie było żadnych gratisów ale dostalam jakiś regulamin do poczytania o programie prezentów dla dziecka z kartą rossnę - jeszcze nie czytała. Aniu ja mieszkam wysoko w wieżowcu i nikt mi w okna nie zagląda a nie miałabym gdzie trzymać firanek nawet, na podłodze mam ładne panele i szkoda mi ich zasłaniać dywanami. Poza tym mogę sobie małym odkurzaczem przelecieć całe mieszkanko w 10 minut i nie ma kurzu :) Jak ktoś lubi to nie widzę problemu, po prostu jest to dla mnie niepraktyczne ale jak już pisałam rodzina ma mnie za dziwaka pod tym względem... Ja uważam że po prostu jestem leniwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Olu kazdy lubi inaczej my dywanow tez nie mamy bo po co jak panele ladne firanki mamy bo mieszkam na parterze i kazdy by zagladal ale tylko firanki bez zaslon wole rorety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Na parterze to inna sprawa ;) U mnie szkoda przysłaniać widoku na górki :) Dziś leniwy dzień, nie wychodzę z łóżka :P Jutro chcę zacząć pakować torbę i dokupić brakujące rzeczy ( zapomniałam o wanience haha) a pojutrze wizyta w szpitalu i muszę odebrać wyniki posiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam rolety i kafelki na podłodze w calym domu. Miałam swego czasy 2 duże psy, mieszkam w doku, dywanow przy nich w życiu bym nie doczyściła:) W kuchni mam firanki bo jak świece światło nie chcę żeby mi sąsiedzi w okna patrzyli. dziewczyny.... mam dalej problem wyborem wózka. Macie już pokupowane??? Co wybrałyście??? Ja sie zastanawiam nad tym nowym Jane http://www.ceneo.pl/35252865#tab=spec Lubię dużo spacerowac, może pobiegać, pisza, ze on sportowy troszkę jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakikolwiek nie wybierzesz to wydaje mi się, że najlepsze są te z dużymi czterema kółkami ustawionymi w jednej osi - jednak jeszcze w dużej liczbie miejsc są stare podjazdy z dwóch betonowych "belek". Potem trójkołowcem trzeba wjeżdżać na dwóch tylnych kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
No ja mieszkam w domku więc w salonie mam firanki na sezon jesień - zima, a na wiosnę - lato zdejmuję i same rolety dają radę :) x Domi dobrze, że pojechałaś do szpitala bo zawsze lepiej sprawdzić. x Ja dostałam gratisy - chusteczki nawilżane hipp i jakies próbki i kupony dodatkowe na markę hipp. Nawet skorzystałam z tych kuponów ale zapach tych kosmetyków hipp dla ciężarnych mi nie pasował i oddałam całe opakowania :) x Ja mam mieć badanie na paciorkowca za 1,5 tyg. A resztę dopiero po połowie stycznia bo te badania muszą być max 2 tyg. przed terminem żeby nie powtarzać do cesarki. A wolę już nie leżeć dodatkowych dni w szpitalu czekając tylko na wyniki badań więc się wstrzymam i zrobię tydzień przed ustaloną datą cięcia. Więcej na ten temat dowiem się albo na usg 16 stycznia albo na kolejnej wizycie, to zależy od wyniku usg i długości szyjki. x Ide jutro do fizjoterapeuty niech mnie znowu oklei tymi plastrami bo po pierwsze brzuch tak nie ciąży, po drugie plecy mnie tak nie bolą i łatwiej mi chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na paciorkowca robiłam sporo przed świętami. Bo to się niby robi od 35 a mi lekarz kazała wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
domi paciorkowca tak ale reszta typu ponowny test na hiv, kiła itd. ma byc na świeżo. Ja akurat paciorkowca zrobię jak będe mieć to usg 16 stycznia bo ostatnio zanim zdązyła pobrać mi wymaz to się już szybko poubierałam i stwierdziła, że nie będę się jeszcze raz rozbierać i włazić na fotel tylko przy okazji usg zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ja na paciorkowca bede robic za tydz 11 a nie wiedzialam ze niektore wyniki sie powtarza takie jak hiv np nic mi lekarz nie mowil i ogolem inne mamy nic o tym nie wspomnialy to ciekawe czy mi zleci A to fajnie ze czasami sa gratisy ciekawe czy u mnie tez dadza cos Domi a ty jak sie czujesz i jak dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na HIV jeszcze wcale nie robiłam. Ja to dobrze i dzidzia raczej też wiercila się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi to dobrze ze dobrze sie czujecie :) Ja na poczatku mialam bardzo duzo badan zleconych na hiv tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Hej. Ja mam już komplet badań i posiew też. Cały czas czuje parcie na krocze jakby Dzidzia już chciała wyjść za to żadnych skurczy macicy ani bólów brzucha... Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ja z jedynych objawow jak dotad to mam twardnienie brzucha i nic wiecej Olu u Ciebie to moze byc ze za niedlugo sie zacznie choc nie koniecznie po prostu mala nisko moze byc i z tad to uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotulina
ja miałam na kile i hiv juz na początku ciąży i pytałam czy powtarzać te badania przed końcem ciąży to powiedział ze nie ma potrzeby, bo to trochę na wyrost jest wyznaczone. skoro nie złapałam tego przez tyle lat to raczej w ciągu kilku miesięcy sie to nie zmieni. A jeśli chodzi o GBS to u mnie dopiero po 37 tygodniu mi zrobi badanie, bo wynik musi być jak najświeższy. A posiew jest obowiązkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Kotulina z tego co mi mowila polozna to posiew jest obowiazkowy dopiero od jakis dwoch lat bo wiem ze kiedys tego nie robili ale radzila bym ci zrobic spytac jak cos lekarza jesli sam nie zleci ale to jakos miedzy 35-37 tygodniem najlepiej zrobic Paciorkowce bywaja grozne dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Dimi i jak tam dzis wracasz do domu czy jeszcze chca Cie zostawic Ewelina a co u Ciebie cos milczysz ostatnio mam nadzieje ze wszystko w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to o tym mowicie myslalam ze posiew to w sensie badania czystosci pochwy na drozdze i inne takie. O paciorkowcu wiem to wlasnie jest ten GBS co bede miec po 37 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
No właśnie brzuch mam trochę nisko tzn spodziewałam się że będę miała wyżej w 34 tygodniu ale w szpitalu położna mierzyła mnie jakimś cyrklem i cośtam mówiła że mam szeroką miednicę może dlatego dziecko by było nisko... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Oj ja dziś nie pospałam. Nie dość, że brzuszek ciąży to jeszcze miałam pobudkę przed 5 i nie mogłam zasnąć :( Ja brzuch mam wysoko więc nie muszę latać non stop do łazienki :) Ale powiem Wam, że i tak uważam, że ciąża to nic strasznego. Oczywiście nie brakowało dookoła głosów na temat wagi, jak to będzie ciężko itd. a wcale nie jest tak źle. Oczywiście bywa ciężko ale do przeżycia. Zdaję sobie sprawę, że każda kobieta inaczej przeżywa stan ciąży ale ja nie powinnam narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Aniu no ja tez nie powinnam nazekac tym bardziej ze nie mialam prawie zadnych dolegliwosci i staram sie za duzo nie nazekac ale no coz czasami mozna a kiedy jak nie teraz a to ze ze spaniem juz ciezko ze kolka juz praktycznie caly czas boli choc dobrze ze nie na tyle mocno ze musze sie wspomagac lekami a moge sie obejsc bez nich i najgorsze to ogolne zmeczenie ze wszystko meczy ale wiem ze maja gorzej i dlatego czasami wiecej tu wam sie zale niz na zywo :) bo wam mozna wszytko powiedziec w koncu wiekszosc podobnie odczuwamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×