Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość Kasia 85
No dziewczyny chce sie pochwalic dzis wzielam sie za prasowanie i polowa juz jest :) Jutro kaftaniki i ciuchy skonczone beda pozniej zostanie posciel i pieluchy Ale prasowalam tylko od roz 50 ( bo i taki kilka sztuk znalazlam ) do 62 Chcialam wczesniej wszystko ale z tesciowa doszlysmy do wniosku ze po co te wieksze i tamtych raczej juz nie bede prasowac no chyba ze bedzie taka potrzeba Nie powiem plecy troche bola ale jak zajze do polki ze ladnie juz poukladane to tak lepiej ze juz cos konkretnego zrobione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Domi to fajnie :) Co do bolu to dwie noce temu maly musial byc nisko bo czulam go na samym dole ale to raczej takie ciagniecie bylo i dziwne uczucie niz sam bol tak to mnie raczej nie boli tylko brzuch trwadnieje i sie napina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnka
Witam dziewczyny. Mam pytanie czy któraś z was wymiotuje w tak późnej ciazy? Ja mam termin na 6.02, to bliźniaki i mam tak potworna zgagę ze czasem wymiotuje, prawie nic jeść nie mogę... Zastanawiam sie czy to nie szkodzi chłopakom. Z góry dzieki za odpowiedz no i łatwego rozwiązania wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_94
Hej dziewczyny Długo mnie nie było. Przede wszystkim Kasiu gratuluje zaręczyn:-) I życze wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku. Nie odzywałam się bo w święta pochorowałyśmy się z córką z czego mnie trzyma do tej pory :-(. Katar, kaszel i ból gardła jest nie do zniesienia i jak narazie nie zapowiada sie na poprawe. Domi ciesze sie że z wami wszystko w porządku. Mnie okropnie boli krocze przy chodzeniu, przekrecanie sie z boku na bok a nawet wstawaniu z krzesła. Wiem że strasznie marudze ale tą końcówke ciąży przechodze najgorzej :-( Ostatnio siostra powiedziała mi że chodze jak kaczka. Szczerze mówiąc to i ja to zauważyłam Ten ból krocza i biodra nie daje inaczej chodzić :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ewelinka wspolczuje przeziebienia Mnie krocze nie boli bardziej ta kolka jak sie przekrecam ale co do chodu to sama sie lapie czasami na chodzie kaczki nie wiem od czego to zalezy bo nie chodze tak caly czas tylko czasami hihi GoscANIA ja nie wymiotowalam przez cala ciaze ale moja znajoma ma termin na 17 luty i wiem ze ostatnio miala okres ze wymiotowala kilka dni przerwy i znow ale jak cos cie niepokoi to najlepiej poradz sie poloznej lub lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja cała ciaze przeszłam super, do 32 tc pracowałam, wszystkie badania dobre a na koniec zgaga i wymioty :-( lekarza mam dopiero w piątek ale może wcześniej zadzwonię do położnej i sie jej spytam... pewnie sie ucieszy bo przez cała ciaze do niej nie dzwonię :-) no zadzwoniłam tylko z życzeniami świątecznymi :-) Mieszkam w Niemczech i tu położna dostajemy odrazu na początku ciazy i możemy do niej dzwonić o każdej pozę dnia i nocy jak nas coś niepokoi albo jak chcemy sie coś poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Cześć dziewczyny, Domi fajnie, że do domu. Nie martw się tymi bólami, to normalne niestety :( Ewelinka szkoda, że jeszcze dodatkowo musisz się męczyć z przeziębieniem :( Gość Anka moja znajoma w bliźniaczej ciąży niestety też wymiotowała nawet po 30 tyg. jak tylko jej jakiś zapach nie podpasował albo coś zjadła co okazywało się nie dla niej. W ogóle to wymiotowała strasznie do 6 miesiąca, czasem sie wody nawet napić nie mogła :( Ale lepiej się upewnić rozmawiając z położną. Wiem, że przed samym porodem może być biegunka i wymioty. x U mnie zimno więc nigdzie sama nie chodzę. W weekend byłam z mężem w rosmanie i aptece po ostatnie zakupy. Dzisiaj kurier ma przywieźć pampersy. Ja już poprasowałam pierwszą część. Dzisiaj wstawiłam ostatnie pranie nie licząc białych pieluch, które ominęłam :( i swoich koszul do szpitala. Ale póki co nie mam gdzie wieszać do suszenia więc reszta musi czekać... x Próbowałam w weekend kupić stanik do karmienia i niestety w sklepie w galerii nic nie znalazłam. Jakieś mam niegabarytowe piersi bo we wszystkim mi było źle, a i wybór też nie był jakiś powalający. W końcu zamówiłam z bonprix i ciekawe czy będą dobre? Bo oni mają zupełnie inaczej liczona rozmiarówkę i sama nie wiem czy dobrze zrobiłam??? Najwyżej odeślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Hej. Właśnie wróciłam ze szpitala i dowiedziałam się że powinnam mieć cesarke przez tą moją rwe a nie poród SN... Szkoda że nikt wcześniej się nie zainteresował tym jak prosiłam o skierowanie do neurologa. Pani anestezjolog mówi że nie widzi mojego porodu SN a na pewno nie odważy się podać mi znieczulenia bo jakby się coś stało przez moją rwe to będzie że ona popełniła błąd ( bo oficjalnie nie lecze się u neurologa na to w ciąży)... W piątek mam wizytę u mojej ginekolog. Ciekawe co na to powie. Nie jestem zachwycona tą wiadomością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola ja na Twoim miejscu poszłabym na wizytę do neurologa i to szybko. Jeśli neurolog zaleci cesarkę to będziemy w podobnej sytuacji niestety. stan zapalny nerwów korzeniowych, które sa przyczyną rwy mogą spowodować, że poród stanie w miejscu bo nie dasz rady wyprzeć dziecka i zostaną kleszcze lub próżnociąg. Ja od tych zabiegów już wolę cesarkę bo ja będę trochę więcej cierpieć po porodzie ale będę pewna, że mały będzie zdrowy a z kleszczami i próżnociągiem nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie krocze i pachwiny bolą przy chodzeniu staniu masakra czasem nie mam siły iść z bólu. Ale jeszcze z 6 tygodni :) coraz bliżej:) a tu jeszcze tyle do przygotowania. Z jednej strony się cieszę że już niedługo dzidziuś będzie a z drugiej się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :) link: http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Aniu tez sama nie chodze no chyba ze sklep kolo bloku bo nie dosc ze zimno to slisko Ciuchy jedna torba mi zostala ale to wieksze wiec nie musze sie spieszyc*****eluchy to ze swoja posciela wypiore bo nie chcialam jakosc ich prac z ciuchami Olu no troche kiepsko ze dopiero teraz o tym Ci mowia ale masz racje porozmawiaj z lekarzem i lepiej mimo wszystko ze teraz sie dowiedzialas a nie przed samym porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Kasia ja właśnie przy okazji sprzątania w szafie odkryłam jeszcze jedno pudełko wypranych :) a myślałam, że w tej serii wszystko poprasowałam :) x Ja poprałam wszystko, większe też i wszystko prasuję bo już wolę żeby to leżało zrobione :) x Też na osiedle do sklepu chodzę ale dalej to już się trochę boję bo w weekend byliśmy naprawdę niedługo w tej galerii a brzuch twardniał, noga odmawia posłuszeństwa i też cierpię na kaczy chód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Aniu do w taka pogode lepiej nie ryzykowac wiekszych wypadow samemu Dziewczyny a mam takie troche dziwne pytanie wiem ze w ciazy palce moga spuchnac zgrubnac a czy moga schudnac bo moj pierscionek jakims cudem zrobil sie luzniejszy nie spadnie mi z palca ale widze ze jest jak by troche wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko współczuje przeziębienia ja tez je mam i sie mecze, ale poprzednie było gorsze. Mnie krocze nie boli czasem zakłuje jakby w kości łonowej, ale to co innego. Nie przejmuj sie ze narzekasz, bo tylko my wiemy jakie to nieraz trudne. I te które niedawno rodziły tez wiedza bo starsze to już dawno pozapominały jak może być ciężko:) ale już blisko... Kasia teraz jest zimno to może z tego powodu palce sie zwęziły. U mnie właśnie zaczęło sie coraz częstsze zdejmowanie obrączki, bo palce sie poszerzają zwłaszcza rano mocno uciska. Byłam dziś u gina i mała wazy 2200 i ponoć ma długie nogi:) Domi dobrze ze już w domku jesteście i wszystko ok. Ja sie w nocy martwiłam, bo dzidzia zawsze w nocy przy zmianie pozycji dawała znać a dziś przez cala noc kompletnie nic pewnie ruszała sie jak spalam. Ola dobrze ze wogole sie dowiedziałaś a nie w trakcie:/ napewno trochę zawiedziona jesteś, ale wiadomo ze dzidziuś na pierwszym miejscu. Ania ja tez cały czas rozglądam sie za stanikiem, ale nie ma wogole w czym wybierać a w hurtowni gdzie maja dosyć fajne to maja wybrakowane rozmiary ze trudno porównać i tez jakoś kiepsko leżą uwierają lub odstają. Troche mnie to zniechęca,ale coś jednak trzeba kupić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ostateczna decyzja należy do ginekologa prowadzącego i tak... To tylko jest opinia anestezjolog z która się konsultowałam na zlecenie ginekologa w szpitalu. W piątek mam wizytę u mojej prowadzącej ciążę i powiem jej co się dowiedziałam i zobacze co ona na to. Szczerze to mi już za jedno choć nastawiłam się na poród SN. No ale zawsze jest ryzyko CC nawet jak ciąża przebiega książkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ostateczna decyzja należy do ginekologa prowadzącego i tak... To tylko jest opinia anestezjolog z która się konsultowałam na zlecenie ginekologa w szpitalu. W piątek mam wizytę u mojej prowadzącej ciążę i powiem jej co się dowiedziałam i zobacze co ona na to. Szczerze to mi już za jedno choć nastawiłam się na poród SN. No ale zawsze jest ryzyko CC nawet jak ciąża przebiega książkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Kasiu palce mi też schudły, opuchnięte mam tylko jak sobie rękę przyduszę. U nas sypnęło śniegiem, ja ostatnio chyba się przemęczyłam bo mam krwotoki z nosa ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly wazy 2300 i to 34 t. :)Ja w sobotę jadę raczej już na ostatnie zakupy zastanawiam się jakie kosmetyki kupić co bd odrazu potrzebne co polecacie na oparzenia i do kreowania ciałka po kompaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Mi polecono linomag na otarcia i emolium do kąpieli a do nacierania zamiast oliwki zwykłą parafinę lub oliwę - są bez dodatków i nie uczulają. Sama na odparzenia stosuję sudocrem a na suchą skórę stosuję oliwkę bambino więc mam w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Najbardziej wkurza mnie nie sama decyzja o CC tylko że albo lekarze byli głusi na moje informowanie o rwie i bólu albo anestezjolog nie chce się zajmować takimi d**erelami jak ciężarna z rwą. Bo i tak może być. W końcu jak to powiedziała " ktoś będzie musiał stać i pilnować tego mojego znieczulenia tej rwy a oni nie mogą tak sobie stać przy ciężarnej jak mają poważniejsze przypadki "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Domi ja ostatni tydzień spędziłam na szukaniu informacji na temat kosmetyków dla dzieci i polecam Ci taką str. srokao.pl Wcześniej byłam nastawiona na Mustelę - oliwka do kąpania i krem do pupy i na dwór bo zima. A ostatecznie po analizie składów i etykiet zainspirowana powyższa strona kupiłam zwykłą oliwke i krem do ciałka z babydream z rosmanna za kilka zł i maść witaminowa do pupy. W szkole rodzenia zamiast pudru czy zasypki polecali mąkę ziemniaczaną, której używam jak mam jakieś podrażnienia po depilacji bikini i u mnie sie sprawdza rewelacyjnie. Generalnie nie powinno sie używać do pielęgnacji pupy chustek nawilżanych poza jakimis wyjściami, wietrzyc pupe po każdej zmianie pieluchy, przemywać wodą i smarowac tylko po kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Dziewczyny dziekuje za odpowiedz :) Domi ja do kapieli kupie plyn z babyderam w rossmannie ale na poczatku tylko kilka kropel do wody by ja zmiekszyc a miejsca szczegolnie zagrozone np odpazeniami to mydlem tej samej firmy a do smarowania po kapieli nic chyba ze bedzie cos naprawde potrzebne Kotulinka to dobrze ze mialas dzis wizyte uspokoilas sie po nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Olu a emolium nie jest przypadkiem dla bardzo wrazliwej skory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę kupować emolium najprawdopodobniej i olejek migdałowy a do pupy tez ten olejek i chyba alantan lub linomag różowy bez cynku. Ale to jeszcze zobaczę i przemyśle za kilka dni. No i takie maluteńkie opakowanie sudocremu na wypadek odparzeń. Natomiast zastanawiam sie co do pępka czy octenisept czy nasączone gaziki. Co kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola ja jestem przeciwnikiem emolientów jesli nie ma do tego wskazań ponieważ parafina zatyka skóre. Emolienty tak naprawdę sa przeznaczone tylko dla dzieci i dorosłych z azs. Ale każdego wybór co kupi itd. x Co do rwy to lekarz prowadzący zawsze powinien uwzględnić opinię innego specjalisty ale niestety Olu masz rację. Nawet w standardach opieki okołoporodowej jest zapis, że lekarz prowadzący ciążę decyduje o sposobie rozwiązania ciaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ja do pępka kupiłam i gaziki i octanisept ale ten najmniejszy. Położna mówiła, żeby w tym octanisepcie moczyć patyczek i tak nanosic na pępek po pryskanie po wierzchu nie załatwia sprawy z osuszaniem pod tym głównym kikutem pępowinowym a tam należy najwięcej tego dawać i tylko patyczkiem sie da. Jeszcze sobie tego nie wyobrażam ale zobaczymy w praktyce jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
O wlasnie azs i dlatego najlepiej uzywac jak potezeba ale kazdy wybiera sam :) Tez chce kupic octanispet i ponoc mozna go uzywac pozniej na rane krocza czy po cesarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×