Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

staraczki okolo czterdziestki

Polecane posty

Gość gość
Owszem poprzedniczko -długość życia rośnie ale nie młodość ....co z tego że pożyjesz zamiast 81 85 lat jak i tak wtedy będziesz zasuszoną babuleńką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 41 lat i staramy się o drugie dziecko....niestety bezskutecznie od prawie roku, mimo że jesteśmy zdrowi. Znacie jakieś sposoby na naturalną poprawę płodności? nie wiem może jakieś zioła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja tez zbliżam sie do 40 i stram o pierwsze dziecko. Co do ziół to dla mężczyzn polecam imbir i kozieratke - podnosi poziom testosteronu, poprawia jakość spermy oraz *****iwośc plemników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.37lat i w 3 ciąży. Dwojka dzieci 12,9. Termin na pocz.pazdz. Czy jest podobna mama? Jakie badania zrobic?bo test pappa nie do konca rzetelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy wszystko od kondycji organizmu i tego jak o siebie dbamy, odżywiamy i jaki styl zycia prowadzimy. Ma to wszystko ogromne znaczenie dla płodności i można nawet jako 40 mieć parametry jak osoba dużo młodsza, w tym np. AMH czy inne hormony płciowe. Polecam nie wrzucać wszystkiego do jednego wora i trochę więcej edukacji. Oraz każdy niech lepiej zajmie się własnym zyciem. Każda kobieta powinna mieć szanse na macierzyństwo, i nie ważne czy jej samej się to uda, czy z pomocą lekarską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Heja,zycze wam,zeby sie udalo zajsc w ciaze i urodzic zdrowe dziecko,nie zwraajcie uwagi na zawistne babsztyle sa zgorzkniale i zacofane,kury domowe bez polotu,wogole kazdy ma prawo zyc jak chce moja kumpela wlasnie urodzila blizniaki po42l,sa zdrowe dziewczynka i chlopczyk,sliczne i ona ma wywalone na gadki a kto ile pozyje,nie wiadomo,pozdrawiam cieplo,te przed40i po :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 39 lat i właśnie zaczynamy starania o 2 dziecko :) Mam nadzieję, że szybko nam się uda. Podczas starań celujecie w owulację, czy kochacie się tylko wtedy kiedy macie na to ochotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:43 To zależy czy chcesz mieć chłopca czy dziewczynkę ?Bo jeśli chłopca to współżyj w owulacji a jeśli chcesz dziewczynkę to 2 dni przed owulacją i później już bez seksu, tak żeby plemniki przetrwały a przetrwają tylko te silniejsze czyli żeńskie. Mi tak się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chce się wam po 40 pakować w pieluchy? Ja po 40 to chce juz żyć dla siebie. Jakieś wycieczki czy wyjazdy z partnerem. Teraz jestem młoda i mam dziecko ale później na starość to chce żyć spokojnie chyba że coś mi się odmieni bo nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie pomyślałaś, ze ktoś woli miec dłuższą młodosc, luz, wolność, wycieczki a nie pieluchy? dopuszczasz do swojej głowy,ze ktoś moze chcieć zyc inaczej niż ty i mieć w życu inną kolejność działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.22 dopuszczam i nie miałam nic złego na myśli jeśli tak to odebralas to mi przykro. Wyraziłam swoje zdanie i jestem pełna podziwu że kobiety o wiele starsze ode mnie wciąż mają tyle siły bo chyba ja to padła bym na twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.18 mam 39 lat i właśnie zaczynamy starania o 2 dziecko usmiech.gif Mam nadzieję, że szybko nam się uda. Podczas starań celujecie w owulację, czy kochacie się tylko wtedy kiedy macie na to ochotę? my celujemy w owulację, bo chcemy mieć syna. Mamy już 2 córki i marzymy o synku :) Wyznaczam ją sobie Afrodytą na ślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metoda selekcji plci w oparciu o czas owulacji ma potwierdzona skutecznosc..... w wysokosci 50%. Gdyby planowanie plci bylo takie proste to desperaci w Chinach nie musieliby robic masowych aborcji dziewczat a Amerykanie wydawac dziesiatek tysiecy dolarow na invitro z selekcja plci. Metoda z celowaniem w owulacje zostala wielokrotnie zdyskredytowana w badaniach kontrolowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość stokrotka
mogę dołączyć do was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Mozesz ciesze sie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość stokrotka
dzięki laluna dobrze że jest takie forum a ile ty masz lat i o które dziecko się staracie? ja jeszcze czekam na wyniki badań tzn usg czy mogę się starac jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość stokrotka
laluna a ile wy czasu się staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.04.27 gość 2017.03.18 mam 39 lat i właśnie zaczynamy starania o 2 dziecko usmiech.gif Mam nadzieję, że szybko nam się uda. Podczas starań celujecie w owulację, czy kochacie się tylko wtedy kiedy macie na to ochotę? my celujemy w owulację, bo chcemy mieć syna. Mamy już 2 córki i marzymy o synku usmiech.gif Wyznaczam ją sobie Afrodytą na ślinę. Też kupiłam sobie ten tester i mam nadzieję, że nam pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 37 lat.chciałabym mieć dziecko ale niestety strach przed tym ze będzie chore wygrywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Mnostwo mlodych dziewczyn25+dbaja o siebie w ciazy i rodza chore dzieci w tym tez z downem,znam dziewczyne,ktora przed porodem bo sie bała zapaliła jojnta i urodzila zdrowe a mam znajoma co rodzila 52lata nie planowane,bo lekarz orzekl bezplodnosc zdrowego chlopca ja 34lata i tez ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna miec zdrowe dzieci po 40 ale litosci nie wmawiajmy, ze nie ma ryzyka. I tak, mlode kobiety tez rodza chore dzieci, ale statystycznie duzo rzadziej. ALE ze mlodych matek jest wiecej niz tych starszych, to tez statystycznie latwiej spotkac mloda mame z chorym dzieckiem niz starsza. Czysta matematyka. Zobaczie sobie jak wraz z wiekiem wzrasta ryzyko wystapienia zespolu Downa czy innych wad wrodzonych. Mezczyzna produkuje plemniki na biezaco, z kompletem komorek jajowych sie juz rodzimy i one tez sie normalnie starzeja. Co do poznej ciazy pamietajcie ze serce kobiety w ciazy jest dodatkowo obciazone w 60%, wiec statystycznie 25 latka ma mocniejsze serce niz 40 i latwiej zniesie ciaze i porod. Teksty ze ja znan 20 latke z chorym dzieckiem i 40 ze zdrowym mozna schowac, bo nie bierze sie jednostkowych przypadkow, tylko wiekszosciowe. Nie zniechecam do posiadania dzieci w pozniejszym wieku, ale zalecam dokladne zapoznanie sie co i jak. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się nie zgadzam zupełnie z wypowiedzią gościa wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.03 dzisiejszy mężczyzna 20-paro letni ma gorsze plemniki niż ten 40 , kobiety z lat 90 tych urodzone mają gorsze komórki jajowe i są faszerowane antykoncepcją wiec rodzą cześciej chore dzieci takie są statystki, autyzm to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"dzisiejszy mężczyzna 20-paro letni ma gorsze plemniki niż ten 40 " Na jakiej podstawie tak twierdzisz? U mezczyzn produkcja plemnikow trwa caly czas przeciez. Czemu nagle 40 latek ma produkowac lepsze plemniki niz 20 latek? Bo jest starszy? To tak nie dziala. Liczy sie styl zycia, zdrowie no i geny, wiec mozna miec slabe/mocne nasienie w wieku 20 i 40 lat. My mowimy tu glownie o kobietach i komorkach jajowych, bo to kobiecy organizm musi zniesc ciaze i to ilosc i zywotnosc komorek jajowych ma znaczenie. Teraz to i 70 letnie dziadki plodza dzieci z 20 latkami, wiec to wiek kobiety jest kluczowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A antykoncepcje stosuja zarowno 20, 30 i 40 latki, wiec to nie ma znaczenia. Paradoksalnie im mlodsza matka tym tez wieksza szansa ze krocej stosowala antykoncepcje hormonalna, wiec w teorii powinna byc zdrowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wmawiajcie sobie, że ciąża w wieku 40 lat to mniejsze ryzyko chorób u dziecka... No, ale cóż musicie się jakoś pocieszać i wmawiać innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda ze w tych czasach 20- 30 latki nie mogą zajść w ciąze i jest to zjawisko postępujące pozostaje im inv albo bezdzietnośc , a 40 tki staraczki to ułamek procenta bo one decydują się na kolejne dziecko w tym wieku i przeważnie mają już dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio czytałam wypowiedź lekarza że najwięcej chorych dzieci rodzą kobiety do 34 roku życia.. Dlaczego? Otóż kobiety te nie poddają się badaniom prenatalnym ponieważ jest to płatne. Natomiast kobiety po ukończeniu 35 roku życia mają refundowane badania prenatalne i dzięki temu lekarze mogą wychwycić choroby dziecka co kwalifikuje je do aborcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 40 tu latch mało komu udaje się zajść w ciąze, jak zachodzi to znaczy że organizm kobiety jest na tyle silny żeby móc donosić ciaze, a jak kobieta ma 20 pare jest obecnie zjawisko wielu poronien i to jest norma już po 30 tce zajść w ciąze drugą to jest dopiero wyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 40 lat,dzieci w wieku 11,9,4 i marzy nam się jeszcze jedno dziecko-staramy się 2 miesiące i narazie nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×