Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

staraczki okolo czterdziestki

Polecane posty

Gość gość
a ja mam 41 lat dzieci w wieku 20, 17, 11 i marze o jeszcze jednym dziecku, staramy sie juz pol roku i nic. Chyba nic z tego juz nie wyjdzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo w tym wieku kobiety najczęściej mają tzw. okres przedmenopauzalny, szanse na ciążę są ,pod warunkiem że lekarz przepisze odpowiednie leki stymulujące owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama urodzila mnie, jak miala 44 lata i wciaz zyje, a ja dobiegam 42 lat. Bylam jej jedynym dzieckiem. Ja nie mam dzieci, ale chyba zaczne sie starac po namowie mojej ginekolog. Mam idealne wyniki badan, hormony plciowe idealne, i bardzo duza rezerwe jajnikow. Starczy na wiele lat :) Ginekolog twierdzi, ze w calej jej karierze nie spotkala, tak plodnej kobiety jak ja z tak idealnymi warunkami poza jeszcze jedna kobieta, ktora wlasnie zaszla w ciaze w wieku 46 lat i to pierwsza. Moja mama ostatnia miesiaczke miala w wieku 55 lat. Wszyscy pisza, ze 40 latka to juz ma sie szykowac na menopauze, a przewaznie sredni wiek meno wystepuje po 50 r z. Idac tym tokiem rozumowania mozna stwierdzic, gdy kobieta ledwie przekroczy 30 r z powinna juz szykowac sie do meno, bo przeciez zdarzaja sie meno wczesne w 35 r z i wzwyz. Uwazam, ze natura tak to wymyslila, ze dopoki kobieta ma miesiaczke, jajeczkuje, to moze rodzic dzieci, poczawszy od najwczesniejszych lat po te pozne. Gdyby to bylo niewskazane, wszystkie kobiety dostawalyby meno w wieku rowno 40 lat, a tak niektore maja meno dopiero w wieku 58 lat. To bzdura, ze kobieta po 40 ce dostaje okres ies razy w roku, ale nie comiesiecznie. Wiekszosc ma normalny okres, comiesieczne owulacje. Sa kobiety ktore maja menopauze wczesna. Wszystko to geny i choroby. Mialam wspaniale zycie, uslane rozami, beztroskie, nie jestem zmeczona wychowywaniem dzieci, praca i prowadzeniem domu. Jestem zdrowa i pelna energii i wiem, ze mam na to sily. Kobiety w mojej rodzinie dluuugo zyja. Moja babcia urodzila sie w 1890 r, druga podobnie, a moja prababka zyla... 112 lat! W dodatku genetycznie mamay niski cholesterol, zero cukrzycy, miazdzycy. Moja mama po 80 r z a zero tych chorob, choc diety nie stosuje i do szczuplych nie nalezy. Jej kolezanka szczuplutka, tez diety nie stosuje i osta miazdzyca i inne. Kazdy planujac dzieci wie, czy moze, wie jakie ma zdrowie, dlatego to nie wasza sprawa. Tylko indywidualna kazdej z nas. Wszyscy sobie wyobrazaja, ze 40 lata to starowinki. Smiac mi sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 40 lat ,moje cykle skróciły się z 29 do 24 dni. Lekarz powiedział że zaczynam wchodzić w okres przedmenopauzalny ,moje jajniki są małe ,cykle bezowulacyjne, pomimo tego że miesiączkuję co miesiąc regularnie co 24 dni .Na szczęście mam już dzieci ale gdybym chciała jeszcze zdecydować się na dziecko to musiałabym prosić lekarza o wspomagacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze, cykle sie Ci skrocily, a badalas hormony plciowe, bo to z nich wynika, czy to juz jest ten okres. Stosunek fsh lh. Jakie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja niedługo kończę 42, cykle 28 dni, owulacja co miesiąc, FSH 5,37 (3 dzień cyklu), AMH 1,53, wiec też myślę, że mam szanse, moja mama weszła w menopauzę na krótko przed 60, więc jest to sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś : mam podobny wynik fsh i lh w 3 dniu cyklu: 5, 51. Mam tez 42 lata :) zastanawiam sie jak to wzrasta, tzn jak szybko. Dokladnie 5 lat temu mialam te wartosci ok 4,5. Jest taki dziwny strach przed meno, kolezanki to przezywaja, kazda chce miec po 50 ce. Szczerze to ja mam juz dosc tego leku. Przepraszam za slowo: olewam to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość wika
Pisałam o 17:24. Nie robiłam żadnych wyników, lekarz mi powiedział że skoro skracają się cykle to wchodzi się okres przedmenopauzalny czyli kończą mi się rezerwy jajeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wika dziś : nie do konca tak. Bez tych badan nie mozna byc tego pewnym. Idz i pobierz krew i zrob badanie hormonow: fsh i lh. Zrob to prywatnie, nie jest to drogie. To jest wskaznik, jak daleko masz do meno. Te badanie zrob najlepiej w 3 dniu cyklu, obojetnie o ktorej godzinie. Jak dostaniesz okres, to w 3 dniu okresu sie zbadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość wika
Czy na tym wyniku będzie napisane jaka została mi rezerwa jajeczek?czy będzie wiadomo czy możliwe jest zajście w ciążę? jak wygląda ten wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zeby stwierdzic ze nie masz owulacji, to mozna tez to zrobic robiac usg dopochwowe mniej wiecej w polowie cyklu. Wtedy widac wszystko, jak na dloni. Mialas te badanie. Koniecznie sama sobie zrob badania tych hormonow jak powyzej pisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wika dziś : na tym badaniu bedzie podane tak: hormon fsh - faza flu... nie pamietam nazwy, ale to oznacza poczatek cyklu i nastepnie bedzie podany wskaznik tego hormonu, np. 6, 71 a w nawiasie bedzie podane, jaki wskaznik jest w normie, a kiedy jest juz menopauza) - w kazdym laboratorium ta norma nieco sie rozni. W jednym laboratorium norma jest do 11 jednostek, w innym do 8,5 Czyli: fsh - np 6, 71 czyli jeszcze masz rezerwe Poten podany jest wynik hormonu lh i wszystko jest podobne do poprzedniego hormonu. I tez na dole jest podobny opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro wyjdzie mi rezerwa to znaczy że mogę zajść w ciążę nie przyjmując żadnych leków hormonalnych, tak? Czy trzeba będzie jednak stymulować owulację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze wazny jest stosunek tych dwoch hormonow wzgledem siebie. W internecie jest napisane, jak go obliczyc. Najbardziej idealny jest stosunek 1. Czyli np. Fsh: lh - 5,51:5:55 i jest idealnie. Chodzi o to zeby jajeczko bylo uwalniane czy cos takiego. Nie pamietam dokladnie :) poczytaj sobie o tym w internecie. Wpisz: hormony fsh i lh. Ale ten stosunek nie oznacza rezerwy jajeczek tylko czegos innego, co jest niezbedne do zajscia w ciazy i jest to niezalezne od wieku. W kazdym wieku ten stosunek moze byc nieidealny i wtedy moga byc problemy z zajsciem w ciaze, ale to wtedy cos sie lyka i spokojnie. Najwazniejsze jest to, zebys zrobila te badania i zobaczyla jaki bedzie wynik. Na dole opisu badan bedziesz miala podane normy od-do w trzech fazach + 4 meno. Ty patrzysz na wyniki pierwszego cyklu na litere f- jest to poczatkowa faza cyklu. Zrob je w 3 dniu okresu. Jak juz bedziesz wiedziec, jak daleko jestes przed meno, to idz do innego lekarza, pokaz wyniki i on zleco dalsze dokladniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość wika
Jutro powinnam dostać miesiączkę, więc w 3 dniu cyklu zrobię to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno, idz i sie nie zastanawiaj nawet. Mam jeszcze pytanie, czy w polowie cyklu masz charakterystyczny sluz. Tzn taki gesty przezroczysty i bardzo ciagnacy sie. Jak wezmiesz pomiedzy 2 palce kciuk i wskazujacy to ten sluz bedzie rozciagliwy na kilka centymetrow. Wygladem przypomina bialko jajka kurzego. To jest sluz plodny, swiadczacy o owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie bede sie badac ani nic stymulować, jesli sie samo nie uda to widocznie tak ma być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość wika
Mam wrażenie że miewam taki śluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:14 bla bla bla pogadaj se jeszcze. Jestes jedna taka na co najmniej tysiac, a madrzysz sie jakby co druga miala okres menopauzalny grubo po 50siatce. I wiesz co ci powiem? Dobiegam 40stki, mam dwie dorastajace corki 15 i 17 lat, jestem w tej chwili nieplodna i skacze z tego powodu w tej chwili po sam sufit z radosci. Odchowalam i no way wiecej. To, ze nie jestes stara kobieta, to nie oznacza, ze bedziesz miec zdrowie i cierpliwosc do dziecka. Jak ktoras chce, to niech sobie rodzi, jak ktoras miala wczesniej rozmnazanie gdzies i budzi sie po 40stce na pierwsze dziecko, to prosze bardzo. Ja podziekuje, postoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jescze jedno, jak bedziesz w 10 dniu cyklu, to idz do ginekologa, tylko nie tego do ktorego chodzisz i zrob sobie monitoring owulacji, tzn usg dopochwowe ( wczesniej dowiedz sie, ktory gabinet posiada takie usg). Bedzie widac, czy masz jajeczko dojrzewajace, pokaze tez grubosc endometrium. To wazne, bedziesz wiedziala, czy masz owulacje czy nie. Mozesz sie monitoraowac nawet co miesiac, w ten sposob bedziesz wiedziala, czy jajeczko jest blisko pekniecia i ze teraz mozesz sie kochac z mezem:) masz 24 dniowe cykle, wiec zakladam, ze to moze byc 10 dzien cyklu. Jak teraz bedziesz miala okres to zrob te badania hormonow, a zaraz po w 10 dni idz na usg. Najlepiej zapisz sie do ginekooga jutro, po co masz sie meczyc ta niepewnoscia. Ginekolodzy niektorzy wszystko lekcewaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś : przepraszam Cie bardzo, to ze Ty jestes juz nieplodna i odchowalas dzieci, nie oznacza, ze ja nie moge urodzic teraz dziecka, bo jestem nadal plodna. Jezeli mam mozliwosci takie i zdrowie, to czemu nie. Kazda kobieta jest inna. Masz za wczesnie menopauze. To jest rzadkosc. Statystycznie sredni wiek menopauzy to 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś : tylko fajnie jest zobaczyc swoje mozliwosci, nikt Ci nie radzi stymulacji. Idziesz badasz te 2 hormony i robisz usg pochwy w polowie cyklu. Te usg tylko pokaze, ze jajeczko jest dojrzale i wlasnie np. za 2 godziny peknie i ze jest to najlepszy czas na staranie sie o dziecko. Szybko po tym usg biegniesz do meza i sie staracie :) naturalnie i wieksze szanse, bo czesto nie czujemy momentu owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze masz racje :) tyle ze mój maz jest juz tez po 50 wiec obawiam sie ze tym bardziej mamy małe szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wika dziś obserwj sie jeszcze przed polowa cyklu, bo ten sluz sie robi taki na 2 dni przed owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś : wiec meza wyslij na badanie nasienia. Sa laboratoria, bez skierowania sie tam idzie. Bada sie *****iwosc plemnikow itp. Potem jezeli cos nie tak z plemnikami, maz bierze specjalne tabletki ok 3 tygodniu i potem plemniki sa. Duzo lepsze i wieksze szanse macie. Wszystkim sie wydaje, ze to kobiety, a czesto mezczyzni maja problemy z nasieniem. to naprawde nic strasznego :) moja znajoma nie mogla zajsc przez 5 lat, a maz nie chcial sie zbadac, bo jak to on ma miec jakies problemy, no...nie ;) w koncu zbadal sie, okazalo zie ze *****iwosc plemnilow to tylko 5 proc. Dostal tabletki, a po 3 tygodniach od rozpoczecia tabletkoterapii ;) ona zaszla w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może faktycznie warto spróbować:) tylko mój mąż sie bedzie wstydził ze w tym wieku chce dziecko, boi sie ze ktos go wysmieje a my wspolnego dziecka nie mamy dlatego nam sie marzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś : obejrzyjcie wspolnie film " To skomplikowane". Na zachodzie to normalne. Dlaczego macie patrzec, co ktos moze o Was pomyslec. To jest Wasze zycie, to Wy macie byc szczesliwi. Ile jest ojcow po 50 ce? Wbrew pozorom, sporo. Mezczyzna moze dlugo miec dzieci. Te wszystkie opinie, ze nie doczeka 20 stki swojego dziecka. Nie przejmujcie sie tym. Sprobujcie. W laboratorium nikt sie z niego nie bedzie smial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuję za dobre słowa :) kurcze powiem ze przykro mi za kazdym razem jak pojawia sie okres. Staramy sie od 5 miesiecy i moze faktycznie warto sie przebadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie starajcie sie nadaremnie. Przebadajcie sie, a Ty monitoruj owulacje. Powodzenia Wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację :) warto wiedziec na czym sie stoi :) dziekuje za rady i miłe słowa, no i nie dziękuję :* bede tutaj na pewno pisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×