Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gość 1987
Gosc czerwiec 27 ja tez niedawno dolaczylam;-) tez mam termin na 27 czerwca i 28 lat;-) Kupilam na razie dzinsy ciazowe z mraterialem na brzuszek i po domu luzne dresy ale jak mowisz ze leginsy takie wygodne to kupie nastepnym razem;-) brzuszek mam juz spory i w nic sprzed ciazy sie nie mieszcze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 1987
Drugi raz napisalam post bo ten z rana mi sie nie pokazal i w ogole nic z dzisiaj a teraz sa dwa. Cos mi kafe szwankuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Goscant moja koleżanka z pracy ma 48 lat i koszmarny problem z kością ogonową u niej to kwestia splotu nerwów. A jak przeziębi to koszmarnie ją boli, wiec mam nadzieje, ze u Ciebie to tylko taka ciążowa przypadłość i niebawem przejdzie. Co do ubranek to mam stertę chłopięcych od bratowej. Mówiła, że jak następnym razem przyjedzie to znów kilka worów przywiezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Ja narazie zakupilam tylko szersze bluzki ale z tego co piszecie to zaczynam sie matwic poniewaz w spodnie sprzed ciazy wchodze bez problemu. Brzuszek zaczyna mi wychodzic dopiero w ciagu dnia wraz z kolejnymi zjadanymi daniami wiec nie wiem czy to zasluga ciazy czy jedzenia. Dodam ze przed ciaza nie bylam nie wiadomo jak gruba ale szczupla tez nie. Wczoraj zamatwialam sie wystajaca prawa strona brzucha a dzis jak wstalam to zadnego zaokraglenia nigdzie nie widzialam. Brzuch plaski jakbym w ciazy nie byla. Bardzo chciałabym juz poczuc ruchy dziecka ale lekarz mowi ze przed 20 tygodniem raczej male szanse:( Szkoda bo myślę ze bylabym wtedy spokojniejsza ( chyba ze zaraz zaczne miec jakies schizy ze czuje za zadko albo zbyt czesto:)). Patrzcie jak ten czas szybko leci. Niedawno dzielilysmy sie wynikami usg karkowego a niedlugo bedziemy szykowac sie na polowkowe:) Ja po 25.01 mam sie umowic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc 1987-ten sam rocznik jesteśmy (sadzac po nicku oczywiscie). Co do kosci ogonowej - o dziwo nie mialam ale.... Mialam bol lewego posladka i tak z 2tyg ze momentami utrudnialo mi to nawet chodzenie ale przeszlo samo:) moze kup/uszyj sobie poduszke rogala z tego co widze coraz wiecej osob zaopatruje sie w ten gadzet i chwali:) moze ulatwiloby to siedzenie:) ja juz z 2tyg zmagam sie z ta nadwrazliwoscia dziąseł i chyba zainwestuje w plukanke typowo do takiego schorzenia... No i lada dzien wybieram sie do dentysty-jak macie jakies ubytki to leczcie dziewczyny bo w ciazy Nfz refunduje w calosci najlepsze białe wypelnienie:) Brzuszek.... Nie martw sie tym, mi tez niewiele wystaje tzn, zawsze mialam plaski wiec teraz jego wypuklosc dla niektórych wyglada jak nic dziwnego tylko jak od pojedzenia :) co prawda im dalej do wieczora tym bardziej napęcznialy :) ja ogolnie w jeansach nie chodzilam nawet przed ciaza wiec po ubraniu nic nie sprawdze... Ale wszystkie leginsy i spodnie sprzed ciazy juz dawno w odstawce bo guma mnie piła w brzuch o co nie bylo trudno przy pracy siedzacej... Te leginsy co teraz nisze nie sa typowo ciazowe ale nie pija i na maly brzuch sa idealne no i przypuszczam ze beda rosly ze mna bo dość elastyczne. Kolezanka w 22tc tez je zakupila i na jej juz spooory brzyszek tez pasują jak ulał :) znajde zaraz może link to Wam podesle:) co do czasu faktycznie leci baaardzo szybko ale ja osobiście sie ciesze... Bo ciaza (moja pierwsza) wiaze sie u mnie z ciągłym strachem czy oby napewno jwst wszystko ok, czy malenstwu dobrze itp.. Zmuszam sie do spania na lewym boku dla dobra małego, chucham dmucham oby tylko szczesliwie do konca :) po wizycie gdy slysze ze wszystki jest ok jesrem mega szczesliwa ale kilka godzin pozniej znow sie zastanawiam i martwie na przemian z ogromnym uczuciem radosci:) a od 3tyg zyje wspomnieniami z badan prenatalnych 4D jak maluch sie wiercił:) oczywiscie za doplata chwile te zostaly nagrane na płytkę wiec nie musze jedynie zyc wspomnieniami:) ale sie rozpisałam.. Ufff... Ciekawe czy post sie doda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Czerwiec27 to dla mnie tez pierwsza ciaza w rodzinie juz zwatpili ze bedziemy mieli dziecko bo taka niby stara jestem;-) zdaze urodzic zanim skoncze 29 lat bo z konca roku jestem;-) mam nadzieje przyszla mama ja jestem bardzo szczupla i dlatego szybko bylo u mnie widac. Moja kolezanka ma taka normalna budowe ciala nie jest gruba ani chuda i u niej bylo widac dopiero pod koniec 5 miesiaca ze jest w ciazy. Doczekasz sie i Ty brzuszka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe kolezanki :) dziewczyny proponuje Wam zalogować się na forum, żeby później nie mieć problemów z pomarańczowym nickami.. Niestety podszywaczy nie brakuje...dopisujcie się też do naszej tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia nie uwierzysz ale mam to samo, ostatnio strasznie marzy mi się synek :) Ja niestety mam problem z kością ogonowa.. Zaczela dokuczać mi ponad rok temu, chodzilam na różne zabiegi ale niestety mało pomogło... Ortopeda stwierdził, że jakbym więcej wazyla nie miałabym takich problemów... Dodam, że ani nie upadłam ani się w nią nie uderzyła, i jakoś drastycznie nie schudlam...po prostu pewnego dnia zaczęła mnie bolec. Ja używam do siedzenie poduszki klin z tyłu z otworem na odciążenie kości ogonowej. Trochę pomaga... I ważne żeby nie siedzieć na tej kości... Ogolnie w ciazy jakoś strasznie mi ta kość nie dokucza,bardziej rwa kulszowa daje się we znaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :) link: http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
:) jaga-z dopisaniem do tabelki problem maly będzie bo pisze na tel.i tego nie ogarne:) Gosc 1987-u mnie raczej na spokojnie z tematem dziecka bylo:) raczej ze slubem wieksze cisnienie:) ze tyle lat chodzimy itp... No a pozniej kredyt, kupno mieszkania, remont, w sumie nie zdazyli drazyc tematu chyba :) zreszta z moim charakterem nawet nie próbowaliby bo ciężko mnie do czegos namowic jezeli sama tak nie zdecyduje:) Fakt faktem ciesza się wszyscy, bo pierwszy wnuk zarówno dla rodzucow jednych jak i drugich:) mój tata szxzegolnie zadowolony ze chlopiec, no coz ja liczylam ze bedzie dziewczynka... Teraz jednak juz na tyle sue oswoilam z wizją chlopca ze gdyby mi poeiedzieli ze jednak panienka to chyba bym sie mocno rozczarowala :) Choc najważniejsze oczywiscie zeby bylo zdrowe, może byc niegrzeczne, zniose jakos, ale byleby zdrowe :)) Ktoras z Was pytala o kompletowanie rzeczy... Ja za to sie nie zabieram, za wczesnie... Przypuszczam ze najwczesniej pod koniec kwietnia a najpewniej w maju... Na szczescie w sklepach wszystko jest od reki :) a wozek najpewniej kupie uzywany-ja zaoszczedze a komus troche kasy wpadnie:) zamiast dawac ponad tysuaka na "pierwsze auto"wole uzywke a reszte pieniedzy dac np na urzadzenie do badania oddechu malenstwa chyba detektor sie to nazywa... W kazdym razie spać bede spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Ja tez rocznik 87 ;-) któraś z Was pisaka ze ma szybka przemianę materii. Zaaaaazdrosze! U mnie byla do ciazy. Kolejna ciąża i znów zaparcia gigantyczne. Raz w tyg wyproznienie i to jeszcze jajk ptaszek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec 27 zazdroszcze Ci ze juz wiesz ze bedzie chlopczyk. Ja niestety jeszcze nie wiem:-( mi to obojetne czy chlopiec czy dziewczynka byleby zdrowe;-) my z mezem jestesmy ponad 7 lat po slubie i moja mama ciagle mi marudzila;-) ale najpierw musielismy wybudowac dom pozniej go urzadzalismy i tak zeszlo.My tez jeszcze nic nie kupujemy pomyslimy o tym na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Nikita mam to samo mimo tego ze pije duzo wody i jem jablka na potege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę ze jest nas więcej :) ja tez czekam z niecierpliwością na wizytę, może za tydzień poznamy płeć mam ogromna nadzieję.. juz chcialabym wiedzieć. Chodzę po sklepach z dzieciecymi rzeczami i łezki sie w oczach kręcą, szybko sie teraz wzruszam :) Śliczne są te maleńkie ciuszki ale z cenami przesadzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Gościu 1987 ja to samo 1,5-2l wody plus herbatki. Duuuzo owoców , codziennie warzywa, zero czekolady i bardzo malo słodyczy wręcz zero a to nic nie pomaga. Zamowilam na czwartek czopki eva/qu . Czytałam i słyszałam od farmaceutki ze są b.db. Podzielę sie "wrażeniami" jak zastosuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Nikita w takim razie czekam z niecierpliwoscia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie nowe dziewczyny ;) Ja noszę legginsy i jegginsy, w normalne spodnie sprzed ciąży, takie na guzik, to już się w 9. tygodniu nawet nie mieściłam, choć brzuszek był maleńki, ale sterczący. -_- A wieczorami wzdęty. Powoli myślę nad jakimiś ciązowymi spodniami, bo rośnie coraz szybciej, ale nie mam weny na zakupy. Do sukienki na Święta kupowałam legginsy "setkę" w Marilyn, ciążowe, bardzo wygodne i wyglądają na trwałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
:) to ja pisalam o tej przemianie... Nue wiem co Wam doradzić bo w sumie u mnie chyba to genetyczne bo siostra tez tak ma.. Ogolnie jem bardzo duzo, śniadania do pracy noszę w siatce bo do torby nie wejdzie-zaczynam mlekiem czekoladowym, pozniej 2-3bulki słodkie (wersja zimowa, latem i wiosną jestem jak zając) pozniej z 5mandarynek czasem i ze 2banany,pare herbat, pare szklanek soku(ostatnio lezy mi pomidorowy) no i ogólnie to co jeszcze w łapy wpadnie :)po powrocie 2daniowy obiad bo 1daniem sie nie najem, a pozniej znow owoce, slodycze, soki... Co tylko sie w domu nadaje do zjedzenia. Nie stosuje i nigdy nie stosowalam ani diet ani metod zywienia typu 2h przed snem nie można... Jedyne co to mysle ze kapusta kiszona, ogórki kiszone i kwas z tych ogorkow moze Wam pomoc, moze jakies lekkie salatki z jogurtem naturalnym :) Ooo to sporo nas tutaj z 87:):) Wlasny dom... Zazdroszcze... My chcieliśmy ale niestety musieliśmy zdecydowac sie na mieszkanie bo koszt dzialki plus budowy by nas chyba pograzyl do reszty... Co do ciuszków ja poki co tylko przyczajam:) z przyczajenia tylko takie wnioski ze w sklepach typu Auchan, Kik, Pepco cenowo nie ma dramatu bo do innych chyba szkoda nóg zeby w ogole wchodzic... No zostaja jeszcze "pozyczki" od innych dzieciatych w rodzinie :) Piekna godzina... Czas spac:) u znajomych bylam z mezem az dziwie sie ze jeszcze nie spie... Chyba wracaja mi sily do życia o ktorych powrocie w drugim trynestrze tyle sie naczytalam a chyba dopiero teraz przyjdzie mi ich zaznac :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Czerwiec - tak czytam Twój post i zazdroszczę, bo skoro zawsze miałaś płaski brzuch, a teraz tyle jesz i nie utyłaś mocno, to fajnie masz. Ja przy takiej ilości jedzenia bym wyglądała jak wieloryb ; ( tuż przed ciążą się odchudzałam, to jadłam ok. 1100 kcal dziennie i powoli traciłam wagę (z 56 na 54, jeśli dobrze jeszcze pamiętam^^). powoli. wielkie zazdro ; ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ale-nieźle... Ja bym nie dala tak rady, ani liczyc kalorii ani przy takiej ilosci kalorii zyc :) ja chyba po prostu kocham jedzenie i to jest ten myk:) wiekszosc jedzenia mam wlasnej produkcji bo w sezonie oram sie ze sloikami sosy, kapusta kiszona, buraki i cala reszta, warzywa dzialkowe od rodzicow, a ze slodyczy to najchętniej ciasta i ciastka jak sama upieke. Fast food nie jem na mieście, lubie bardzo wiec sama robie cale czy hamburgery czy kebaby, tortille-lacznie z bulkami... Moze to jest przyczyna. Nie wiem... W każdym razie w ciazy bez ograniczen... Jedyne co to tunczyka omijam, watrobki, pasztety... A cole tylko jak nie mige z bolem glowy sobie poradzic ale do tej pory z 2razy mnie az tak przycisnelo zebym wypila. Moja kolezanka w ciazy "odmawia sobie zeby nie utyc wiele"... Szczerze nie wiem jak to robi, ja zakladam ze jak mi sie chce czegos to widocznie organizm sie domaga... I potrafię zjesc po zupie np pol paczki makaronu spagetti z calym sosem :) albo mam napad na ser bialy to wciąga kostke pół kilo... :) nieekonomiczny mam styl zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny witam nowe dziewczyny dopisujcie sie do tabelki bo nas jest coraz wiecej ja sie narazie czuje dobrze jak sie czujecie jak ogolnie dobrze ruchy czuje czy ktoras ma tak ze czuje ruchy po lewej stronie i tak bardziej na dole brzucha malenstwo ma czas zeby zmienic jeszcze pozycje napiszccie jestem bardzo ciekawa miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Gościu czerwiec a ile ważysz i mierzysz? Ja przed ciąża przykuwakam uwae do smacznego jedzenia ale z natloku obowiązków raczej nie pamiętałam żeby jeść zawsze w biegu ;-) teraz mam czaas, spokój, apetyt na wiele rzeczy no i przeglądam w wolnych chwilach przepisy co by tu dobrego zrobić :D boje się wagi loncowej ale tak samo uważam nie ma co popadać w paranoje. W 1 ciazy jadlam wszystko na comialam ochotę. Bez ograniczen- +15kg w dniu porodu które migiem po porodzie spadly bo karmilam piersią i sama sie mala ppiekowalam. Takze niw ma sie co przejmować tylko sobie dogadzac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja przed ciaza tez jadlam wszystko i nic mi nie przybywalo przy wzroscie 168cm wazylam 49 kg a teraz wydaje mi sie ze jem mniej bo nie wszystko moge i juz 4 kg do przodu;-) Ja tez mam caly magazyn sloikow swojej produkcji bo mieszkamy na wsi więc to nie problem a lubie robic przerozne weki;-) u mnie ewidentnie ciaza wplynela na gorsza przemiane Czerwiec 27 my dzialke dostalismy od rodziców tylko dom wybudowalismy swoimi siłami wiec zawsze bylo troche lzej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widzę że się tu w końcu ruszyło :) PYTANIE - KTÓRA Z WAS BIERZE WITAMINE D3 I W JAKIEJ DAWCE ? WAŻNE!! Ja mam problem z ubraniami bo jak gość(chyba)czerwiec zawsze płaski brzuch teraz od początku ciąży -1kg. Mam 173cm wzrostu i teraz ważę 52kg. Brzuch zaczął rosnąć bym chciała jakies spodnie ale trafiam na takie że np. brzuch ok ale nogi szerokie wtedy ;/ wyglada jak bym ubrała za duże spodnie po prostu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc 1987to Ty chudzinka niezla :) Ja mam tak 173i caly czas waga mi oscylowala kolo 57-58kg ale pozniej to juz nawet na wage nie wchodzilam bo waga moja jedno, u tesciowej 54-55i przestalam wchodxic bo cholera wie ktora dobrze wazy :) Ja ruchow jeszcze nie czuje ale to pewnie za wczesnie. Pozyjemy zobaczymy... Mysle ze maja jeszcxe czas zeby nas skopac od srodka:) Czas ruszyc tylek, posprzatac, pogotowac, popiec chleby :) pewnie siade później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja też melduję, że jestem rocznik 87 :) Co do wagi to dzisiaj się zważyłam i mam oficjalnie +3 kg. Na poprzedniej wizycie się pani doktor dziwiła, że nic nie przybywa to jutro chyba się ucieszy :P Ja tuż przed ciążą też byłam na diecie i schudłam 7 kg więc jeszcze mi nie wróciły wszystkie killogramy. Boję się dużo przytyć w tej ciąży bo ja z kolei nigdy chudzinką nie byłam. Od kiedy pamiętam walczę z nadwagą. No ale to ciąża bliźniacza więc chyba powinnam się nastawić na te kg. Gusia1910 - ja biorę witaminy Pregna Plus i tam w składzie jest wit. D3. Nie mam teraz pod ręką opakowania, ale skład możesz sobie podejrzeć tutaj: https://www.doz.pl/apteka/p45986-PregnaPLUS_kapsulki_30_szt Poza tym biorę też Chela Mag B6 Mama i Duphaston. Wczoraj popołudniu rozbolała mnie głowa, próbowałam walczyć delikatną kawą i coca-colą ale nic to nie dało. Pół nocy nie spałam, dziś od rana też mnie boli. Nie chce narazie brać tabletki, chyba, że będzie baaaaardzo źle. Jak Wy robicie w takich przypadkach? Bierzecie coś? Ja miewam migreny, w czasie ciąży raz wzięłam Apap ale wtedy już z bólu wymiotowałam. Jutro wizyta! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Widze ze rocznik 87 jest na forum popularny;-) zwiekszymy przyrost naturalny;-) Mnie glowa boli jak sie w nocy nie wyspie a czesto sie to zdarza bo cos nie moge spac i wtedy budze sie rano z migrena:-\ Ja na razie nic nie bralam mecze sie mam nadzieje ze to w koncu ustapi jakos samo.Lekarz mi mowil ze jakbardzo mnie boli to moge apap wziac. Ciekawe jaka chudzinka bede po ciazy;-) ale na razie sie tym nie martwie moj maz twierdzi ze teraz mi lepiej i ze mogloby mi troche po ciazy zostac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny malo czasu mam w tym tygodniu ,poza tym jakoś dziwnie się czuję, niby nic nie boli ,troszkę czasem jakby igła takie uczucie,nie ma krwawienia, ale brzuch jakiś inny ,0 bólu piersi i martwie się :( wizyta dopiero za tydzień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia ja nie biorę witaminy D. Biorę Magnez i żelazo. Lekarz nie kazał mi żadnych witamin... W pierwszej ciąży było identycznie a ciaze prowadził inny lekarz... U mnie też szybka przemiana..zawsze moglam jeść i jem praktycznie wszystko i naprawdę sporo! A waga i tak stoi w miejscu...nigdy nie musiałam się odchudzać wręcz przeciwnie ale bez rezultatow...jedynie w ciazy udało mi się przytyć... Niestety po ciąży jeszcze bardziej schudłam niż przed ciążą... Tak więc w tej ciąży startuje z niższą waga..przytylam juz ponad 4 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×