Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gość 1987
Dzieki dziewczyny troche pewniej sie poczulam po Waszych wypowiedziach i nawet humor mi sie poprawil ;-) nie ma to jak wygadac sie przed kims kto jest lub byl w tskiej sytuacji. Na pewno macie racje ze poczatki beda nieporadne ale damy rade;-) najwyżej dzidzia bedzie plakac nad nieporadna matka;-)Nikita zazdroszcze ja bede rodzic w Radomiu a opinie sa rozne. Gdzies slyszalam ze jesli kocha sie przed owulacja to bedzie dzirwczynka ciekawe czy u nas sie sprawdzi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Przepraszam dziewczyny kafe mi zwariowalo najpierw nie chcialo dodac postu a jak dodalo to 3 razy:-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawka, gratulacje! ; ) Ja przejrzałam listę wyprawkową gdzieś w necie z tydzień temu i wgl nie rozumiem, co to jest połowa rzeczy, a raczej - jaka jest między nimi różnica, ale cii. Ogarnę. ;D Właśnie podczas świąt rozmawiałam z mamą mojego faceta, sama zaproponowała, że jak maluszek się urodzi, to weźmie urlop i pomoże nam najpierw, jak będziemy chcieli. Bardzo się cieszę, bo z takimi całkiem malutkimi dziećmi nie miałam do czynienia jakoś za bardzo i się strasznie martwię, że sobie nie poradzę, nawet po szkole rodzenia.. @Bezzka - zaczęłam 16. i też nic ; / też Twoja pierwsza ciąża? kurczaki, nie mogę się już doczekać.. ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex tez moja pierwsza, pewnie dlatego nie czujemy jeszcze, nic się nie przyspieszy, trzeba czekać ech. U mnie tez i mama i tesciowa obiecują pomoc, obydwie mieszkaja daleko wiec przyjada raz jedna raz druga, bardzo sie ciesze ze chca pomoc oby tylko za mocno nie ingerowaly w to co bedziemy robic jak chowac naszego maluszka, wiecie o czym mówię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Kiwi ja mysle ze gin liczy wg usg u Ciebie tygodnie. U mnie sie w tej ciąży usg i z om pokrywają terminy ale w pierwszej ciąży tez miałam duży rozrzut. Mój chłopczyk kopie coraz czesciej. Dzis dość intensywnie podczas jazdy autem, może nie podobało mu sie ze zbyt długo bylam w siedzącej pozycji. Sama nie wiem. Po posilkach tez jest szaleństwo :-) ciekawa jestem jak to jest miec 2 dzieci. Corka jest całym moim światem, milosc nie do opisania. Czy starczy mi tej miłości dla 2go dziecka? Caly czas zastanawiam się jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Bezzka moje dziecko miało 58cm. 62 byly za duże ciuszki a 50-56 akurat, ale za to baaaardzo krótko posłużyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Ja nie używałam ubranek w rozm. 50 . Te na 56 z tego co pamiętam maksymalnie miesiąc. Moi urodzili sie 3200 i 57 cm,4200 i 56 cm i 3750 i 55 cm. Gdybym teraz coś kupowała to na 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Alex, Beezka - ja tez jeszcze nic nie czuje... Tzn nic co moglabym okreslic ze jestem pewna ze to ruchy... No nic, przyjdzie nam jeszcze na ta chwile poczekac :) U mnie sie sorawdzilo ze w owulacje=chlopak, u kolezanki tez.. Za to u dwoch innych ze przed owu=dziewczynka, wiec masz szanse :) Co do ciuszków bywa roznie, kolezanka nakupila 62,bo lekarze mowili jej jakue to duuuze dziecko... Potem sie okazalo ze mała jest jednak mała i plywa w ubrankach. Wiec loteria :) ale spokojnie, przeciez jak cos to bedzie misja dla tatusiów jechać i kupic wieksze/mniejsze :) raczej dadza rade sami lub przy pomocy pan ekspedientek:) Ja dalej zmagam sie z krwawieniem dziasel... Ktoras z Was tak ma??? Dotkne szczoteczka i morze krwi.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Okaze sie na polowkowym czy sie sorawdzi;-) Ja na szczęście dziasla mam poki co zdrowe ale plomba mi wyleciala i niestety musze do dentysty. Nie wiecie moze czy w ciazy mozna wziac znieczulenie miejscowe? Ja tez jeszcze nie czuje ruchow a od jutra 17 tydzień sie zacznie. Wczoraj lezalam o staralam sie wyczuc dzidzie i nic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc 1987 wydaje mi sie ze bez znieczulenia jedynie... Ale to juz musisz stomatologa dopytac :) jesli idziesz na nfz to upomnij sie bo najlepsze biake wyprlnienie swiatloutwardzalne masz za 0zl... Z racj ciazy wlasnie :) ja w tym tyg biorę L4i tez ide do dentysty umowic wizyte bo mam trochę do leczenia a skoro za free to niech robią, tyle lat odciagaja mi skladki a ja z tego nic nie mam wiec chociaz teraz skorzystam... No i moze cos mi na te dziasla wymysli madrego zanim sie przez nie wykrwawie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc 1987 ja tez jutro 17tydz zaczynam :) kiedy masz najblizsza wizyte? Ja we wtorek... Tyle ze nie wiem czy podejrzy małego czy tylko mnie zbada i powie jak wyniki krwi, moczu, toxoplazmozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bezka mamy w ten sam dzien wizyte ja zaczełam 20 tydzien powinnam sie juz dowiedziec w czwartek co bedzie mam ciuszki i na dziewczynke i na chlopaka z cora a na chopaka siostry moja i meza maja malutkich chłopczykow ciekawe czy pokaze dzidzia moja corcia pokazała w 23 tygodniu najwazniejsze zeby było zdrowe jakie macie smaki ja teraz nie mam smakow jem co chce pozdraiam jaga gracjanka odzywac sie gdzie reszta dziewczyn z tabelki poznikały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK...CYKL...KTÓRA CIĄŻA...DATA PORODU...PŁEĆ Polinna .................. 26 /1 /1 /01.06.2016/ K 1...........................30/5/1/01.06. 2016/ Jaga........................33/1/ 2/04.06.2016/ justynkaa1986 ....... 29 /2 /2 /08.06.2016/ gracjana090515 ..... 23 /5 /1 /11.06.2016/ nusia88. ...................27/4/1/11.06.2016/ Dorcia436 ................26/1/2/11.06.2016/ MadeleineP...............23/3/1/13.06.2015/córeczka ZeberkaSz ...............26 / 1 /1 / 15.06.2016/ Gusia1910................23/-/2/16.06.2016/ sylwiaczerwiec29.... 34/2/2/17.06.2016/ mam nadz.ze prz. mama/26/1/1/18.06.16/ agora.........................25/3/1/20.06.2016/ pisklaki.....................27/2/1/20.06.2016/ justek007.................28/36/1/21.06.2016/ Różefi...................... 26/1 /1/23.06 .2016/ bezzka......................31/3/1/1/25.06.2016/ Ewcia8505................30/../1/25.06.2016/ Zetkaaa ...................19/4/1/26.06.2016/ Unicorn.....................27/2/1/26.06.2016/ kawusia4..................29/1/4/28.06.2016/ Alex95.......................20/ 1/1/30.06.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, ale dziś pospalam :) mimo tego ze w nocy wstaje ok. 3-4x do lazienki to i tak super sie czuje. Dzięki za odpowiedzi, w takim razie nie będę juz kupować ciuszków 56, chyba ze na wszelki wypadek do szpitala nowe (przy pierwszym dziecku wszystko chcialoby sie miec nowe ale nie warto;) a tak poza tym dokupie tych w rozm. 62, znajoma korzystala praktycznie tylko z body i spiochow, mowi ze koszulki i kaftaniki sa niewygodne bo sie sciagaja. Goscczerwiec27 kup sobie bardzo miekka szczoteczke typu super soft, jest baardzo miekka żeby sie dziasla zagoily. Gosc27 ja pytalam moja dentystke, powiedziala ze w ciazy mozna stosować znieczulenie ale jakis inny rodzaj bez jakuegos skladnika, nie pamietan jakiego;) niestety jest trochę slabsze ale jesli jestes wrazliwa to dobre i to :) najważniejsze zeby wyleczyc zeby. Ja tez jutro ide na przeglad i mam nadzieje ze nic nie znajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Nikita, też tak myślę że mój gin. liczy wg usg a pielęgniarka i inna lekarka liczyły od ostatniej miesiączki, zobaczymy kiedy dzidzia wyjdzie bo ono same ustali sobie termin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec27 mam wizyte w ta sobote ale chyba usg nie bedzie robic dopiero na polowkowym. Mam nadzieje ze mi dadza jakies znieczulenie ja i tak sie boje dentysty;-) Dobrze ze mi powiedzialas o tym wypelnieniu ja tez sie upomne jak sie nalezy to niech robia porzadnie;-)Ciekawe ktora z nas pierwsza urodzi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Ja pisze z telefonu bo moj internet radiowy diabli wzieli musialam zrezygnowac a w niczym innym nie mamy zasiegu:-\ I niby 21 wiek. A z telefonu to nie wiem wcale jak to wpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka np po wyjściu ze szpitala wazyla 2600 dl 51 cm i najmniejsze ubranka były na nią luźne... Wszystko zależy od tego jak duże dziecko się urodzi. Justynka Kochana jestem jestem i pisze. Właśnie ciekawe co z Gracjanka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Beezka - dokładnie taka szczoteczke kupilam, plus pasta elmex i plukanka ape na nic to... Widac taki urok mojej ciazy. Wczoraj caly dzien pekala mi glowa i dzisiaj tez sie na to zanosi :((( Gosc1987-dokladnie,upomnij sie, ja wlasnie mam zamiar... Bo ja do lekarzy glownie prywarnie, dentysta na nfz i tez gruba kase za to zeby wypelnienie białe bylo... Teraz czas sie trochę odgryzc wiec i stomatolog u mnie w planach i do gin chodze na nfz... :) do lekarzy ogolnych w ogole jue chodze... A okulista prywatnie, bo nfz to smiech i nie tyle ze lekarze zli tylko sprzetu nie maja to jak maja dobrze zbadac.... Porazka straszna... Zreszta z ciążą tez, nfz wuelka refundacja badan prenatalnych jesli ukonczysz 35lat albo lekarz widzi wskazania... Na usg z nfz niewiele ten lekarz widzi... Zreszta takie oszczedzanie na ludziach, kazda kobieta powinna mieć zrobione prenatalbe.. Nie po to zeby zobaczyc lepiej dziecko ale zeby dokladniej zbadac, aby w razie koniecznosci lekarze zajeli się malenstwem tuż po urodzeniu... A nie ze dziecko sie rodzi i jest chore a oni wtedy badania skierowania i okazuje sie ze pomoc udzielona za pozno.... Tak mnie gdzies dzis nerwowo natchnelo... Chyba przez to ze dzis wośp i pelno jadu w stronę Jurka Owsiaka.. A gdyby nie jego akcja ile rodziców nie mialoby dzis swoich dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ja tez na telefonie siedze wiec nie mam jak sie dopisax do tabelki. Jesli ktoras z Was może to niech mnie dorzuci:) Wiek 28/2cykl/1dziecko/27.06.16data porodu/chlopiec Nooo gosc1987tez jestem ciekawe ktire pierwsze sie zdecyduje wyjsc czy Twoje czy moje :) narazie nuech jeszcze siedza i rosna grzecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Ja mam puki co po ponad 20 szt. bodów, śpiochów, pajacyków itd. Kilka worków ubrań u bratowej , pewnie na Wielkanoc przywiezie resztę, ale i tak korci mnie, żeby kupic Małemu coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec27 naprawde jestes nie w humorze, nie denerwuj sie tak bo dzidzia sie zlosci;-) A ludzi i systemu zdrowia nie zmienisz, ja tez do dentysty i ginekologa chodze na nfz. Po cos te skladki sie w koncu placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Cześć dziewczyny! Ruchów około 17 tygodnia się nie czuje,tym bardziej przy pierwszej ciąży i to jest zupełnie normalne,jeszcze na to za wcześnie.Co do rozmiaru 56,to oczywiście wszystko zależy od wielkości dziecka.Ja przy drugim dziecku mierzącym 60 cm długości w ogóle ich nie użyłam i wszystkie nowiutkie oddałam kuzynce. Przy pierwszej córce mającej 54 cm miałam rozmiar 56 na krótko,więc u mnie akurat bardziej sprawdziły się te na 62 cm.To będzie można przygotować,wiedząc więcej o wielkości dziecka pod koniec ciąży. Miłości na drugie dziecko staczy na pewno,to się samo poukłada.Mamy dwójki dziec***ewnie przyznają mi rację,że każde dziecko kocha się jednakowo mocno,choć każde inaczej. Kawusiu,no to już wiesz.Fajna z Ciebie dziewczyna z normalnym podejściem do sprawy-podobała mi się argumentacja z ciuszkami i rozdzieleniem pokoi.Tak więc 4 synuś już w pełni zadomowiony w Twoim sercu i myślach.Gratuluję.Masz rację,mnie tez pewnie nie będzie łatwo.Już zapomniałam,jak to jest z takim maluszkiem.NO i pewnie wiele się zmieniło od mojego ostatniego porodu i połogu.Teraz mam naprawdę wygodę .Moje córki praktycznie w ogóle mnie nie absorbują.ZA to doskonale pamiętam,ze jak rodziłam pierwszą córkę byłam "zielona",a od początku robiłam wszystko przy niej sama i to jakos tak przyszło od razu.Przy kąpieli asystował mąż,ale nikt nigdy z niczym nam nie pomógł.Przewijanie,przebieranie ,pielęgnacja pępka,wszystko od pierwszych chwil,bo w Matce Polce też była taka praktyka,że od razu się samemu pielęgnuje dziecko,robiłam to samodzielnie.Moi rodzice już wtedy nie żyli-mama zmarła mi, w wieku 28 gdy ja miałam 5 lat,a tata w wielu 52 lat na zawał.Teściowa mieszka daleko i nie nadaje się do pomocy,tak więc od razu na głęboką wodę.Tym bardziej dziewczyny,które macie w domu jakąś kobiecą rękę-nie ma się czym przejmować. Pozdrawiam,Aśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka zdania są podzielone. Szymon miał 56 cm i te ciuszki na 62 były ogromne, a miałam właśnie niewiele tych najmniejszych i wszystko co miałam użyłam juz w szpitalu wiec dokupowałam, ale tylko pajace, innych ciuszków nie potrzeba, znaczy wiadomo jakiś sweterek czy bluza. Dziś miałam ogromną zachcianke, taka nie do wytrzymania aż mąż do sklepu specjalnie latał. .. czekolada z bakaliami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widzę, że temat dzisiaj to ubranka. A ja się pochwalę, że właśnie dzisiaj kupiłam parę sztuk body. W sumie to po tym co wczoraj poczytałam w necie, się przestraszyłam, że mnie ominą te wspaniałe zakupy i dziś poleciałam do Smyka. Polecam, bo mają tam teraz fajne promocje poświąteczne. Ja kupiłam taki 5-pak. 5 sztuk body za 40 zł, czyli wyszło 8 zł/szt. Kupiłam właśnie rozmiar 56. Myślę, że bliźniaki i tak nie urodzą się bardzo duże. Ale pewnie za długo ich nie będę używać. Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
My jeszcze nic nie kupilismy ale jak tylko sie dowiem czy chlopczyk czy dziewczynka od razu ruszamy na zakupy dla dzidzi. Pewnie zaczniemy od ubranek bo lozeczko wozek i reszte wiekszych rzeczy to juz wiosna kupimy. Z tego co piszecie to trzeba kupic troche 56 i troche 62. Te malutkie ubranka sa takie sliczne ze ciezko bedzie sie opanowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Wygadaliśmy się teściom z plcia wnuczka. Teściową zła była i na pewno się lekarz pomylił, bo mi " w biodra poszło". Mają wnuki tylko od nas i żadnej wnusi. Szkoda, że nie miałam ze sobą plytki z nagraniem :) Teść natomiast ucieszył się i zapowiedział, że 5 tys.na wózek da. Pewnie i tak nie da, ale miło bylo widzieć, że się cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ja tez nic jeszczs nie mam :) ale narazie tylko ogladam, obczajam i sie uśmiecham :) jeszcze jest sporo czasu... Do koncowki czerwca daleko. Fajnie beda mialy dziewczyny z poczatku miesiaca, juz bedziecie tulic a my nadal sie bedziemy turlały i oczekiwaly :) moglby ten czas szybciej leciec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia436
Hej dziewczyny, dawno się nie odzywalam ale czytam na bierzaco, z witamin w pierwszej ciąży brałam femibion a teraz jakaś nowość "Folik mama". I ta ciąża jest jakaś inna byłam dopiero 2 razy u gin i dopiero w lutym 3 nie licząc prywatnych i brzuch mi jakoś wolniej rośnie bo dopinam się jeszcze w jeansy a to już 19 tydzień. A w 16tyg i 3dniu maluch miał 150g. Moją mała jak się urodziła to miała 56cm 3640g i bardzo krótko chodziła w ciuszkach 56 ale ona ogólnie bardzo szybko rośnie i dopiero teraz zwolniła na 86-92. Co do terminu porodu to u mnie się wcale nie sprawdzil bo miałam na połowę kwietnia a wyrobiłam się 2 dni przed majem i to dzięki cc :-p A jeśli chodzi o ciuchy to świetne są z lidla "lupilu" tylko rozmiary troszke większe 50-56 to takie 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×