Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość Sylwia29czerwiec
Kawusia4 wszystkie 3 imiona mi też się bardzo podobają. Przypomnij jak maja na imię Twoi synowie Jeżeli chodzi o mięso to w przeciwieństwie do poprzedniej ciazy zupełnie mi nie przeszkadza, nie zjadam się też nim specjalnie, mam tak jak przed ciążą. Wędliny odpadają, ale to chyba odrzuty na chemię w jedzeniu bo taka swojska zjem chętnie. Generalnie włączyło mi się ssanie i smakuje i bardzo dużo rzeczy, o wiele za dużo ;) w poprzedniej ciazy nie miałam takiego apetytu... I ja czuję bardzo słabe ruchy i są takie... nieoczywiste :( oczywiście martwię się tym, bo kończy sie 18 tydz, jutro wskakuje 19, w poprzedniej ciazy jasny znak od Szymona dostałam dokładnie 19 tydz i 6 dni. W 2 ciąży miało być wcześniej. ... Mam nadzieje ze przyszła mamo, nie panikuj, skoro lekarze mowia, że jest ok to po co im nie wierzyć :) . Szpital w takiej sytuacji myślę że jest dla Cię be dobry, bo uspokoi Cię bo pewnie przepadają Cię na wskroś. Powodzenia A ja miałam wstret do kawy tylko w 1 trym. a teraz ochota wróciła i pije jedna lekka dziennie, potrzebuje jej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Na takie zakupy trzeba brac mezow;-) Ja tez takie rzeczy widzialam ubaw mialam niezly ile w tych ludziach agresji;-)Lidl i tesco sa chyba najbardziej niebezpieczne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Dziewczynki kochane my juz po wizycie i spelnilo sie moje marzenie, będzie jednak Zuzia! Na 95% dziewczynka, pani dr oglądała z kilku stron i nie miala wątpliwości, juz sie niej niej zwracala 'malutka' :) ale sie cieszę :)) z dzieciatkiem ok, ma 10cm, wazy 195g! Wierci sie strasznie, bawi pepowina, taki maly slodziaczek ach :) kolejna wizyta za miesiac, to juz będzie usg polowkowe. Justynka czekam na info od Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynkaa1986
hej dziewczyny ja juz jestem po wizycie dobra wiadomosc to taka ze z dzidziusiem wszystko w porzadku ale nie dowiedziąlam sie płc poniewaz moj lekarz zmienił gabinet i narazie nie ma urzadzenia do usg miał tylko mały aparcik zeby posłuchac serduszka pieknie biło i czy szyjka zamknieta waga sie zwiekszyła badania w normie za 3 tygodnie mam miec echografie tylko ze jak nie dojdzie to urzadzenie do niego to zrobi mi echografie inny ginekolog ten ktory potem bedzzie u mnie przy porodzie wiec dalej czekam ale ciesze sie ze z dzidzia jeest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Sylwia chyba nie ma reguly ze w drugiej ciazy szybciej poczuje sie ruchy. Czekaj cierpliwie na pewno malenstwo da niedlugo znać;-) Jak to moj lekarz mówi kazda ciaza jest inna i nie ma co sie porownywac do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezzka bardzo sie ciesze kochana super wiadomosc ja musze jeszcze poczekac ale jestem dobrej mysli czas szybko leci to juz mozesz kupowac pomału ubranka oby nas coraz wiecej było juz jesli chodzi o rozpoznanie płci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Bezzka gratuluję dziewczynki Zuzia bardzo ladne imie;-) Justynka najwazniejsze ze z dzidzia wszystko dobrze. Wiekszosc z nas ciagle czeka na wiadomosc o plci;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Laski przerażacie mnie z tym jedzeniem. Obym zdążyła dojechać 120km do szpitala w ktorym chce rodzic :-) jedzenie jak w domu. Raz tez bylam z dzieckiem w innym szpitalu i jedzenie to samo-rewelacja- sniadania i kolacje wygladaly jak szwedzki stol. Można bylo wybierać. Współczuję ze trafilyscie na paskudztwo. Dorcia może to zalezy od rodzaju nawilzacza. Ja przypomniałam sobi ze mamy i faktycznie ulga niesamowita. Ale dość sporo w niego zainwestowalismy pamiętam. Na noc sprobuje te kropelki dodatkowo. Zobaczymy jak bedzie. Przyznam bez bicia ze jak minela mi przygoda z makrela to zjadłam obiad a po 3h winogrono, szklankę koktailu truskawkowego i garść slonecznika w karmelu i pękam aż mi wstyd ruszać sie nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezzka - ale fajnie :) ciesze sie ze Ty sie cieszysz :) A tak w ogóle to wy chyba za mnie jecie :P ja dalej na tej przekletej diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Dziewczyny to super wieści ze wszystko dobrze :-) nie ma chyba noc bardziej pozytywnego i przynoszącego radość w naszym stanie :-) Justynka biedna sie naczekasz zanim sie dowiesz jaka plec:-) najważniejsze ze zdrowe maleństwo. Zuzia piękne imię. Mam w domu Zuzie i powiem Ci ze albo ostrzegam ze Zuzie sa meeega energiczne. Da Ci w kość ;-) ostatnio w sklepie spotkałam kobietę która ma 6letnia Zuzie i mówi ze jest wykonczona i o 20 idzie spać bo nie daje rady :D ja mam podobnie. Kogo nie zapytasz każdy kto ma Zuzie tak mówi :-) ale za to sa takie kochane i pieszczoszki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Gusia chyba cos przegapiłam. Na jakiej diecie jesteś? Ciesz sie ze przynajmniej dużo nie przytyjesz bo ja idę w masę chyba haha. Ale co zrobić. Dzieci w czerwcu wyciągną wiec sie nie przejmuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
No dziewczyny, grunt ze z maluchami i waszymi wynikami badan wszystko ok. Beezka gratki malutkiej:)) Sylwia pije tonik rzadko... Ciezko mi cos innego gazowanego, smakowego z mniejsza iloscia syfu znalezc.... Kafe mi aie wiesza za kazdym razem jak dochodzi dodatkowa strona-u niektorych z Was widocznie tez, mogliby nad tym popracowac:) Zrobilam ten syrop cebula+sok z cytryny+10lyzek miodu... I od jutra zaczne zapobiegawczo pic, zeby sue jednocześnie uchronic zarazkom przynoszonym przez meza:) Kulinarnie to w szpitalu na nuc nie licze... Trudno bedzie mi rodzina donosic, bo ja i duzo lubie zjesc i dobrego domowego... A u nas niestety tak nie ma... Za to w domu sobie dogadzam ;] bo zawsze 2dania i jak najbardziej domowe... Kiedys probowalam zjesc kupne kluski slaskie.. Wyladowaly w koszu, pierogi tez niestety sklepowe nue dla mnie... Jutro mam w planach zrobic kulebiaka z kapusta i grzybami. Ciekawe co wyjdzie, jeszcze nie robilam nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście kochane, dziękuję :* Chcialabym zebysmy juz wszystkie znaly plec naszych pociech! Justynkaa szkoda ze tak wyszło z ta wizytą, myslalam ze dzis obie sie dowiemy, wygląda na to ze w ciąży trzeba miec duuzo cierpliwosci, najważniejsze ze maluszek zdrowy. Nikita ciekawe to co piszesz o Zuziach :) zobaczymy, będzie wesolo hehe w koncu dziecko zmienia zupełnie nasze zycie, lekko nie bedzie ;) Chyba jutro pojde po te sukienusię ktora tak mi wpadla w oko :) A dzis mam takiego powera po tej wizycie ze juz chlebek wyrobilam i rosnie, za chwile wstawiam do piekarnika mmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Bezka wspaniala wiadomość. Justynka szkoda, ze tak wyszło, ze akurat teraz ten gabinet przenoszą. Gdyby Ci lekarze wiedzieli jak my czekamy na każdą wizytę. Ja dzis trochę przesadziłam. Odebrałam chłopców ze szkoły i przedszkola, tylko że jakos humorów nie mieli. Najmłodszy tez się buntował troche się musiałam z nim nasilić i czuje, ze moja tendencja do przedwczesnych skurczy w tej ciąży mnie nie ominie. Wzięłam nospe, magnez i puki co leże. Dobrze, że mąż z pracy wrócił. Z ciekawości przejrzałam stare książeczki ciąży to od 21, 22 Tc. miałam zalecone leżenie. Miałam nadzieję, ze tym razem bedzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Cześć dziewczyny oszaleje,zanim pójdę na l4 ale zanim to nastąpi to jeszcze z miesiąc czasu,na nic czasu nie ma,ba po powrocie do domu to to juz się nic nie chce. Przeziebiona jestem trochę , gardziolko mnie boli ale ogólnie w porządku ;) Wczoraj polatalam trochę po lekarzach,miałam tez upragnioną wizytę u ginekologa, serduszko bije ,dzidzia rośnie ale jeszcze nie widać co skrywa miedzy nóżkami ;) to było krótkie ale uspokajające badanie USG ,jestem szczesliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia dużo wypoczywaj dla dobra malenstwa. Rozefi tez dobre wiadomości :) W sumie mam niewielki brzuch a juz spore dziecko, nie wiem gdzie to sie miesci ;) Aa i zaszlismy do Biedronki i nawilzacz zakupiony, za cale 12zl ;) taki na grzejnik do powieszenia. Dzis na probe powiesilam mokry recznik i wilgotność wzrosla az o 11% ! Wiec dziala od razu lepiej sie oddychalo, wiec mam nadzieje ze i ten bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Rozefi to czemu jeszcze nie idziesz na L4???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Dziewczyny uwazajcie na siebie szczegolnie kawusia i rozefi. Ja nie wiem jak Wy dajecie rade, kawusia z 3 dzieci a rozefi z przeziebieniem i praca. Podziwiam Was ale starajcie sie oszczedzac teraz to Wy i dzidzie w brzuszku sa najwazniejsze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 ma racje... Rozefi uciekaj na L4... Szkoda ryzykowac zdrowiem dzuecka... Ja drugi dzien L4 i zupelnie inne życie, pospie w dzien troche skoro w nocy mi to nie wychodzi, obiad na spokojnie jestem w stanie zrobic i wszystko powoli... Jak mi slabo to sie klade... Dziewczyno odpocznij, ile chcesz zapierniczac.. I tak nikt tego nie doceni skoro w tym kraju polityka jest jaka jest... Sama popatrz co z ta nowa ustawa ze 1000zl przez rok od urodzenia co miesiac... Jest to w porzadku wobec dziewczyn studiujacych, dziewczyn na umowy zlecenie, na dzielo... Bo one faktycznie sa z niczym... Ale z drugiej strony ta kase dostana bezrobotne ktore np nigdy w zyciu nie podjely sie zadnej pracy... Ty bedziesz harowac a jak Ci zus wyliczy macierzynski to do tego tysiaca jeszcze beda musieli Ci rownac.... Kolezanka poszla na roczny macierzynski wiec 80% i wyszlo jej 1070zl... A teraz za nic sypac beda 1000....w tym kraju nikt Twojej pracy i wkładu nie doceni... Wiec uciekaj na zwolnienie dla dobra swojego i malucha a wlasciwie malutkiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzicie to nie takie proste ,bo przez ostatni rok pracowałam na umowe zlecenie i dopiero co z poczatkiem roku przeszlam na umowę o prace :/ wiem wiem my teraz przede wszystkim i naprawdę nie mam problemu żeby nie przyjść czy wyjść wczesniej z prac. Czuje się w pełni sił wiec jeszcze chce pracować ,gdyby było inaczej na pewno juz bym głównie leżała ;) Tak o tych lodach pisalyscie ze i mnie naszło hehe w sam raz na moje drapiaco-bolace gardło ;) A dziś wybralam się na zakupy ,taki mały przegląd lumpexów :) kupilam superowe spodnie ciążowe z mega wysoka gumka :) Było tyle ulicznych malusich ciuszkow ale tylko poogladalam ,znaczne zakupy kiedy Poznań płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Planuje jeszcze do konca stycznia chłopców ze szkoły odbierać. Póżniej maja 2 tyg. ferii. Po feriach tesciowa będzie po nich chodzić a ja będę miała świeże informacje co ciekawego w radiu usłyszała. No i tysiąc porad, jednak wiem , ze bedzie to raczej mniejsze zło niż gdybym tak po nich biegała. Niedawno zdałam prawko, kupiłam sobie autko, ale jakiś czas nie jeździłam i trochę sie teraz boje tym bardziej, że ślizgawica taka. Mój mąż rozgląda się za 7 -osobowym, chce swoje wymienić. Najchętniej to juz by cos kupił. Zastanawiam się, czy mój syn który skończył 2 tyg. temu 8 lat jest gotowy, żeby samemu wracać ze szkoły. To jest ok 15 min. drogi i kilka *****iwych uliczek bez świateł. Może jak byśmy przećwiczyli trasę w ferie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Bezka jak były Święta to dobie tak wyobrażałam jak swoją córeczkę ubiorę za rok w takie śliczne srebrne rajstopki i czerwoną sukieneczkę a na glowie bedzie miała jakąś słodką opaskę. I co i chyba sobie będę musiała kupic rajstopki i sukienkę. Moi panowie to by zupełnie ciuchów mogli nie miec a nie daj Boże jak mają za duży wybór. Zakupy ubrań to jedna z form tortur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierniczę, dobrze, że tak piszecie o tych wizytach, bo jestem w kieracie okropnym i dopiero skojarzyłam, że powinnam mieć jakoś teraz. ja: Tyyy, a kiedy mamy usg? mój: no w poniedziałek przecież. no przecież. -_- jestem bardzo wyrodną matką, że zapomniałam...? ; ( bo on na mnie spojrzał z takim.. wyrzutem. ; / A ja po prostu się skupiłam na zalkach i egzaminach,dni mi mijają jeden po drugim, przeziębiona jestem, łeb mnie boli od zmian pogody... ; / Studiuję dziennie z indyw. tokiem w tym semestrze, i jednak mam sporo roboty, na pewno nie dam rady napisać licencjata, bo nie umiem tak "z doskoku" robić, że tu dziecko, tu licencjat, tu jeszcze nauka, tu sprzątanie... "teściowa" na pewno pomoże na początku, ale nie na stałe, mieszka w innym mieście. Ja się boję, że nie dam rady nawet II sem. zaliczyć, bo nie wiadomo, jak sie bd do tej pory czuła i wgl. ; / nieważne.. Dziewczyny, generalnie to miło poczytać, że u Was w porządku ;* @Bezzka, gratuluję Zuzi <3 ja na razie nie chcę znać płci, mój chłopak by chciał, ale bohatersko powiedzial, że też może poczekać. ;p on jest kochany, nawet jak patrzy z wyrzutem. <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Rozefi grunt ze od tego roku masz juz umowe normalna :) a na jakis dluzszy okres? Wrocisz spokojnie do pracy? Wiesz L4w ciazy masz platne 100%,a pozniej macierzynski to zalezy rok czy pol no i czy z pracy czy to roczne becikowe... W kazdym razie spac mozesz spokojnie :) Kawka - rady mamusi bezcenne... :) ale jakos dasz rade:) zmiana auta Was nie minie, a facet jak zwykle widzi w tym nie lada przyjemnosc :) co zrobic tak juz jest:) ale ze chlopaki takie problematyczne z ubraniami... Niezle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jak sie czujecie ja jak narazie dobrze i oby tak dalej do przodu kawusia a ty jaki masz brzuszek duzy mały duzo przytyłas czy malutko bezzka z tego co piszesz to masz maly u mnie tez nie jest duzy a podobno na chłopaka jest sterczacy i widoczny z moja corcia miałam bardziej w boki oponke a potem pod koniec taki wielki był ze szok wiec teraz sie zastanawiam czy tez taki bede miec piszcie jak tam po wizytach gracjanka jaga justek tyle nas jest w tabelce a malutko pisze gdzie resztan czerwcowek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Alex a Ty sie nie obarczaj wyrzutami sumienia :) duzo masz na glowie to co sie dziwic... Kalendarz na sciane i zapisuj albo kartki na lodowce... Mi takie notatki pomagają... Ułatwia zycie zwlaszcza jak trzeba pamietac o wszystkich rachunkach do zaplaty, wizytach u lekarzy itp :) zreszta widzisz jak Ty zapomnisz to przyszly tatus pamieta :) nie ma tego zlego :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Różefi, ja też tak mówiłam że w miarę dobrze się czuję, moge pracować. Zresztą głupio mi było w stosunku do firmy, bo zostałam zatrudniona na czas okreslony na 7 mies. a tu klops- pod koniec umowy mówie im, że jestem w ciązy ;P. Musieli mi przedluzyc umowę, na szczęście spoko się zachowali, bardzo miło sie poczułam ale od nowego roku wróciła dziewczyna do pracy, dla mnie nei bylo miejsca i poszłam na zwolnienie. Tak było na rękę firmie i mnie oczywiście! ;) Zreszta bardzo sie cieszę, bo teraz mogę pospać, poleżeć, pospacerowac, ugotowac to na co mam ochotę, a najważniejsze ze zeszło ze mnie całe napięcie, mimo ze nie mialam stresującej pracy ale były dojazdy, pelne autobusy ludzi, trzeba bylo zdazyc na czas. Także jakbys zmieniła zdanie to polecam, jak wszystkie dziewczyny tutaj! ;) Kawusia, ja chodziłam juz sama do zerówki ale kiedyś były inne czasy, teraz wszyscy boja się puszczać dziecko same do szkoły, znam przypadek ze 13-latka była odprowadzana.. tak że też bez przesady ;) A i ja zaczełam teraz wyobrazac sobie swoją córusię w sukieneczkach i az mi sam usmiech sie cisnie na usta. Mąż się smieje ze mne ze dziwnie wygladam, wciąż z usmiechem na twarzy hehhe. Alex a Ty nie powinnaś robić sobie wyrzutów, masz duzo na głowie. I tak podziwiam, że zdajesz teraz egzaminy, to dodatkowy stres, my jestesmy mądre bo siedzimy w domu ;) Justynkaa tak ja mam mały brzuszek, chociaz wiecorem robi sie dosc pokazny ;D wczoraj pani dr nawet zwrocila uwage ze jak leze to juz troche wystaje :) jeszcze tylko chce cos poczuć, może już niedlugo bo strasznie rozpycha sie nozkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różefi, ja też tak mówiłam że w miarę dobrze się czuję, moge pracować. Zresztą głupio mi było w stosunku do firmy, bo zostałam zatrudniona na czas okreslony na 7 mies. a tu klops- pod koniec umowy mówie im, że jestem w ciązy ;P. Musieli mi przedluzyc umowę, na szczęście spoko się zachowali, bardzo miło sie poczułam ale od nowego roku wróciła dziewczyna do pracy, dla mnie nei bylo miejsca i poszłam na zwolnienie. Tak było na rękę firmie i mnie oczywiście! ;) Zreszta bardzo sie cieszę, bo teraz mogę pospać, poleżeć, pospacerowac, ugotowac to na co mam ochotę, a najważniejsze ze zeszło ze mnie całe napięcie, mimo ze nie mialam stresującej pracy ale były dojazdy, pelne autobusy ludzi, trzeba bylo zdazyc na czas. Także jakbys zmieniła zdanie to polecam, jak wszystkie dziewczyny tutaj! ;) Kawusia, ja chodziłam juz sama do zerówki ale kiedyś były inne czasy, teraz wszyscy boja się puszczać dziecko same do szkoły, znam przypadek ze 13-latka była odprowadzana.. tak że też bez przesady ;) A i ja zaczełam teraz wyobrazac sobie swoją córusię w sukieneczkach i az mi sam usmiech sie cisnie na usta. Mąż się smieje ze mne ze dziwnie wygladam, wciąż z usmiechem na twarzy hehhe. Alex a Ty nie powinnaś robić sobie wyrzutów, masz duzo na głowie. I tak podziwiam, że zdajesz teraz egzaminy, to dodatkowy stres, my jestesmy mądre bo siedzimy w domu ;) Justynkaa tak ja mam mały brzuszek, chociaz wiecorem robi sie dosc pokazny ;D wczoraj pani dr nawet zwrocila uwage ze jak leze to juz troche wystaje :) jeszcze tylko chce cos poczuć, może już niedlugo bo strasznie rozpycha sie nozkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiWi85
Dziewczyny ja już nie wyrabiam, dlatego tak rzadko się odzywam, tyle nas jest i tak często piszecie że musiałabym cały czas na internecie siedzieć a tak się n ie da, mnie też się kafe zacina :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×