Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość gośćCzerwiec27
Bezka - achaaa :))) dzięki :) no nic, wiec tylko zostanie nam zewryfikowac w praktyce czy teoria sie sprawdza:)) czy tylko ściema ze nam cos przysluguje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki apropos znieczulen, mialam dwa razy i przy cesarce-logiczne i przy naturalnym zewnatrzoponowe, na czas porodu polecam bo bez bolu sie obylo ale skutki uboczne mysle, ze jednak sa. W moim przypadku i kilku kolezanek zauwazylysmy, ze wystepuja silne bole plecow po jakims czasie. Oczywiscie to nie tylko wplyw samego znieczulenia ale bol wystepowal i pulsowal wlasnie z krzyza jak przed samym porodem. Roxy0106.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie bujaka... przy Szymonie miałam po dzieciach siostry zwykły leżaczek a na chrzciny kupili bujak - hustawke z automatycznym 5 st bujaniem, melodyjkami i zdejmowania pokrywa z mrugajacymi światełkami... oba baaaardzo się przydały, bo Szymona starałam się rzadko nosić na rękach no a dziecko jak nie śpi to gdzieś się znajdować musi, służyły mi długo, a ten bujany był zbawienny w niejednej sytuacji. Pożyczyłam go już dwójce dzieci i wszystkim służył i zadowolenie było i dzieci i rodziców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tych bujakach miałam funkcje leżenia na płasko, bo wiem, że to ważne. Andzia ja też poprzednia ciążę przeszłam całkowicie bezstresowo, co prawda tez miałam przerwę w pracy, ale byłam bardzo aktywna do ostatniego dnia i żadnych zmartwień. Teraz broń Boże tez nie narzekam, początki były trudniejsze i doświadczenie, które mnie międzyczasie dotknęło tez odbiło swoje piętno, wiec obaw było trochę wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja mialam lezaczek bujaczek FP z wibracjami. Bylłam z tego zakupu bardzo zadowolona. Stawialam corke w salonie tak zeby ja widziec a ja w kuchni gotowalam obiad. I szczerze? Nie mam absolutnie pojecia jakby mialo to wplywac na kregoslup. Moj lezaczek byl taki ze plecki byly proste, taki dolek na pupe i nozki wyzej. Teraz to juz kota mozna dostac. Wszystko jest be. Wszystko szkodzi. Idzie zwariowac. Ja jako juz matka z jednym dzieckiem inaczej podchodze do roznych rewelacji bo mam juz jakies doświadczenie. Ale matki ktore urodza pierwsze dziecko maja przekichane. Wiem jak mialam przy pierwszej. Naczytalam sie bzdur w internecie, staralam sie trzymac tych wytycznych, zalecen a życie swoje. Dlatego rpmojamrada to wszystko z umiarem i rozsądkiem. Np. po co kupować emolienty jak nie wiemy czy dziecko tego potrzebuje? Skora się przyzwyczaja i pozniej moze juz nie tolerowac zwyklych kosmetykow. I co wtedy? Do końca życia emolienty? Nie dajmy sie zwariowac! Nikita kup Neosine dla dzieci podawaj wg zaleceń z ulotki. Dla Twojej małej bedzie to pewnie 3 x 5ml. Rano i w południe Flegamine dla dzieci. Ostatnią dawkę daj max o 15. Na noc daj coś przeciwkaszlowego. Drosetux albo krople Sinecod. Może warto spróbować nebulizacji?? Mojej małej po 3 inhalacjach Pulmicortem bardzo się poprawiło. Oby małej się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi - mi Pan juz bujaka przyniosl, buja fajnie i gra mimo ze baterie juz do wymiany. Ma specjalne tskie cos pod plecki i glowke.. Wiesz gdyby dziecko bujalo sie tak caly dzien od rana do nocy z przerwami na przewijanie to moze faktycznie by zaszkodzilo bo ilez mozna w jednej pozycji... Ale masz racje z tym ze internet robi wode z mózgu. Ja kupilam bo wiem ze mi sie przyda, bo jak bede sama z malym i troche do ogarnięcia to wole miec na niego widok:) staram sie kupowac to w czym widze sens albo zdrowie dziecka, dlatego np monitor oddechu traktowalam jako priorytet, a np sterylizator do butelek i podgrzewacz uwazam za zbedne wydanie ze 150zl. Wolalam bujako-hustawke niz np zwykly bujak i kolyske... Bo po co kołyska jak mam lozeczko. Ale to juz kazdy musi kupowac jak uważa.. Teraz nawet zastanawiam sie keszcze z materacem.. Bo myslalam o tym pianka-gryka-kokos, ale uznalam ze to bezsensu.. Dziewczyna od której odkupowalam piankowy byla mega zadowolona z niego, Kawusia o ile sie nie myle tez zachwalala piankowy, z mężem jak siadlam to obgadac to tez uznalismy ze kupi sie chyba jednak piankowy, nasze pokolenie wlasnie na takich spało i żyjemy, problemow z kregoslupem nie mamy, a te ceny w sklepach, za materac dla malucha chca jak za materac dla doroslego na lozko 3razy takie.. Przegladajac na olx laktatory znalazlam oferte gdzie laktator uzywany kosztowal 800zl,jakis plecak, iles butelek, zaczelam sie zastanawiac ile kosztowal nowy i po co komus byla taka przenosna dojarka?!!! Przypuszczam ze niektorzy to w 10tys sie ledwo mieszcza z wyprawkami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ucieklo mi w zdaniu... Dziewczyna od ktorej odkupowalam monitor oddechu, miala piankowy materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tylko pliss nie pomyslcie ze się mądrze czy cos, bo dzieci jeszcze nie mam i zadnego doświadczenia. Tez zamierzam kupic bujaczek, prawie wszyscy je mają i dzieci rosna zdrowo. Na pewno sie przyda. Piszę Wam tylko o tym co nam mowili w szkole rodzenia ale tak jak we wszystkim trzeba miec swoj rozum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaMi85
Bezka nikt tak nie pomyślał. Przecież wiemy że nie ty to wymyslilas :) A jeszcze w kwestii znieczulenia. Ja miałam cięcie więc nie wiem jak przy naturalnym. Ale mnie po znieczuleniu kręgosłup mnie nie boli. Ale moja kuzynka znowu narzeka że w tym miejscu ją boli. Także chyba nie ma reguły. Pewnie zależy kto znieczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Bezka - chyba nikt nie mysli ze sie ktos tu madrzy :P ile ludzi tyle opini, bardziej chodzi o to ze po prostu media mieszaja ludziom albo kity wciskają albo znowu w druga strone:) a propo manipulacji... Ogladalam gazetke z biedro ze zdrowym jedzeniem i śmiać mi sie chcialo, bo wszystko bez glutenu i laktozy... Dziwne ze kiedys ludzie glownie mlekiem sie zywili i laktoza nikogo nie zabila:) zreszta ja jak bylam mala to kolejnym mlekiem po mamy bylo mleko od krowy a nie proszki i tadam! - zyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi-a propo tych emolientow to powiem Ci ze tez tego kupowac nie bede... Jest tyle roznych plynow, mydelek dzidziusiow itp ze jest w czym wybierac a te emolienty to chyba kolejny super trend... Zreszta prawda jest taka ze hipoalergiczna seria bialy jelen pewnie jest zdrowsza od tych wszystkich wynalazkow... Zreszta to samo balsamy dla ciezarnych na rozstepy, a najlepsza najzwyklejsza oliwka... U mnie poki co sprawdza sie idealnie, oby tak do konca ciazy:) kolezanka kupila lirene i po przeczytaniu skladu zaglebieniu sie w to co jest w kremie - wylądował w koszu... Kupila oliwke i udalo sie bez rozstępów... Powiem Wam ze dobrze ze kupilam te wkladki... Cale sutki az mokre, kleja mi sie do tych wkladek... Ehhhh... Dobrze ze te staniki sportowe mam, wyjęłam wkladki usztywniajace, to sa w miare wygodne moze uda mi sie jakos usnac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Coś mi się wierzyć nie chce ze dziewczyny nic nie piszą... kafe odblokuj się ! No litości !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Aaaa kafe zaciete a ja mam pytanieeee... Dziewczyny czy myślicie ze maluch może byc juz przekrony jak do porodu glowka w dol!??? Ja wiem ze ma czas i miejsce do wiercenia i krecenia nawet i do tego 36tc...ale wydaje mi sie ze przybral pozycje jak do wylotu. Teraz 28tc. Nie wiem jak Wam to opisac... Zauwazylam to wczoraj wieczorem.. Po oliwkowaniu brzucha przy lezeniu prawie płasko, zaczelam zmieniac pozycje do polsiedzacej, oczywiscie troche sila ciala a troche podpierajac sie ręką... I przy zmianie pozycji, na brzuchu przez cala jego dlugosc tak jak linia pepka od dolu po praktycznie sam brzuch zrobil mi sie grzbiet!!!!! To wygladalo jakby dziecko tak lezalo długością!! Wam tez sie takie cos robi?? Oczywiscie nic nie bolalo itp... No i przed snem nie czulam takiego grzebania w boku jak zawsze tylko kopy gdzie popadnie. To jest mozliwe zeby sie tak brzuch ukladal?? Az meza zawolalam bo nie wierzylam w to co widzę... Skurcz to nie byl napewno, bo robi sie tak tylko przy zmianie z lezacej na plasko na polsiedzaca lub siedzaca... Ogolnie staram sie tego nie robic wiec na łóżku jsk zmieniam pozycje to krece sie jak waz a jak schodze z lozka to turlam sie jak foka i zrzucam nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paskudna pogoda za oknem, miałam dziś kilka pobudek w nocy więc nadrobilam z rana budząc się przed 9. Trzeba wygramolic się z łóżka i iść zorganizować jakieś śniadanie :) Milego dzionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Jakas gigantyzna zawiecha na kafe. Again :-( Ja i mąż oskrzela wiec antybiotyki od dzis łykamy :-( jedno dobrze ze corka juz znacznie lepiej i osłuchowo nic na szczęście. Tak jak pisałam, mimo detoksu waga rosne. Ale ginjuz kiedys mi wspominal ze podczas infekcji często jest tak ze woda się zatrzymuje w organizmie ciezarnej wiec mysle ze to to. Miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Ja smaruje sie naprzemiennie bio oil z oliwka dla ciężarnych babydream. W pierwszej ciąży wystarczyło. Zobaczymy jakteraz choc brzuch jakos wielki nie jest bo 90 cm a to juz 31 tydzien leci. Malemu tez kupie albo hippa, bambino mydelko (oliwka odpada bo duuuzo chemii), bialy jelen lub mustelle- ale to juz drogie wiec przemyśle. Gosciuczerwiec w 1 ciąż corka od poczatku byla glowka w dol. Teraz moj lobuziak roznie na usg nawet w poprzek. Mam nadzieje ze do porodu prawidłowo sie ustawi żeby uniknąć cc. Bezka oglupialas! ;-) pisz co wiesz , co usłyszysz. Kazda z nas zrobi wg własnego instynktu ale zawsze wiedzieć wiecej niż mniej wg mnie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pięknie Nikita :-( pogoda zdradliwa Cię dopadła, dobrze że chociaż z Zuzią lepiej ale ten antybiotyk w ciąży nie brzmi zbyt dobrze. Lekarz na pewno wie co robi i oby Wam szybko przeszło. Dzisiaj od rana jakiś pech mnie prześladuje, pojechałam na zakupy i terminal zepsuty, a że nie miałam gotówki to wróciłam z pustymi rękami :-/ Otworzyłam córce piaskownice i zaczęło padać a ona nie chciała wejść do domu jak zobaczyła piasek. Ciekawy początek dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 1 ciąży córka od początku główką w dół a teraz w 26 tyg była ułożona miednicowo a w 30 już główką w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninus1101
Hej dziewczyny ja dzisiaj poleniuchowałam aż się wstyd przyznać bo do 10 w łóżku aż strach liczyć ile w nim spedziłam, ale podobno teraz nam wolno no i zresztą co tu robić w tych czterech ścianach. Czerwiec nic ci na ten temat nie powiem, bo jestem zieloną, ale dziewczyny co już rodziły to na pewno coś będą wiedzieć. Sama ostatnio czytałam i oglądałam na necie jak jest ułożone dziecko w 31 tyg. No i mam wrażenie, że moja mała to raczej do wyjścia się nie szykuje , nic też takiego jak u ciebie u mnie się nie dzieje. Chociaż tak jak mówię ja w pierwszej ciąży to sobie mogę gdybać podejrzewac. U mnie coś twardego albo główka albo dupka jest po lewej stronie czasem jak się wypnie robi się taka górka raczki albo nóżki są po lewej stronie i od czasu do czasu zdarza się uderzenie w pecherz ale tego nie wiem czy rączka czy z nóżki Nikita to nieźle was załatwiło wraz taki najgorszy moment na choróbska , to faktycznie szpital w domu, dobrze ze malej przeszło, tylko jeszcze ty się meczysz więc zdrowiej szybko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) U mnie od rana leje deszcz. Miałam plan dziś się nie ruszać z domu, ale z samego rana podrzuciłam męża do pracy i się w trakcie okazało, że mam w oponie wkręta jakiegoś i schodzi powietrze. Na szczęście dało się jeszcze na tym jechać, więc dojechałam do domu, zgarnęłam opony letnie i przy okazji łatania jednej zimówki zmieniłam już na letnie. A teraz wypiłam pyszną kawę, a teściowa mi przyniosła sernika na zimno :) Co do bujaczka ja też planuję zakup - ba nawet dwie sztuki :D Może Wy mi doradzicie w tej kwestii, bo myślę nad tym już ze 2 tygodnie. Zastanawiam się czy kupić dwa identyczne czy może lepiej dwa różne? Tak sobie myślę, że może jeden chłopak będzie lubił któryś a drugiego nie... Znajoma mi mówiła że miała dwa leżaczki bo dostała w prezencie i jej córa lubiła jeden z nich, a w drugim nie chciała leżeć. No i nie wiem teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dobrze, uspokoilyscie mnie :) bo jest tu duzo dziewczyn ktore maja juz sporo praktyki ;) Nikita, pewnie masz racje ze to woda, dziecko tak szybko by nie przybieralo i tluszczyku tez tak nie przybywa. Tylko teraz będzie coraz cieplej i woda moze tym bardziej sie zatrzymywac musisz duzo pic i malo solic. GoscCzerwiec, moja mała tez chyba ciagle ulozona w jeden sposob, tak przynajmniej czuje i tak jest na kazdej wizycie usg. Lekarz smieje sie ze to jej ulubione miejsce :) wcisnela sie wlasnie glowka w dol, tylko nie dokladnie tak jak piszesz a lekko na skos i kregoslupem czy pupką tez tak mi sie wypina az brzuch twardy zawsze w jednym miejscu. Mysle ze nie ma sie czym martwic, zapytasz lekarza. Śmieje się ze moze chociaz ona nie będzie miec po mamusi choroby lokomocyjnej, skoro najlepiej jej z nogami do góry ;) A wczoraj wieczorem jakas potancowke miala i to chyba przy rocku! Raczki nozki miala wszędzie, a jak zasypialam pierwszy raz dostalam porzadnego kopa w pecherz az sie skulilam z bolu ze swieczkami w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Rozefi - a jak Ty sue czujesz? Jak Twój towarzysz pessar? Kiedy przegląd podwozia? :) u mnie to samo z pogoda... Leze i tyle z tego zycia... Nikita - tez teraz uzywam tego babydream na rozstepy:) sprawdza sie poki co... :) a mialas tak z cora ze jak wstawalas z lezenia w siedzenie to taki grzbiet Ci sie robil???? Dla mnie to jest mega dziwne uczucie teraz ehhhh.. Nie wiem czy to normalne czy taki moj urok... Zdrowka Kochana!!! Dorcia - no to masz wesoly dzien, a tu jeszxzeypoludnia nawet nir ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Ninus, Bezka - no to jest masakra jakas... Przy pierwszej ciazy.. Cos sie dzieje a czlowiek nawet nie wie czy to norma czy cos zlego, okazuje sie ze nie dosc ze soe nie ogarnia zmian jakie zachodza, to nawet swojego ciala tak do konca sie nie zna... Ja konczylam liceum profil bio-chem-fiz i czasem sie smieje ze cos kak zaboli to nawet nie wiem czy nerka czy watroba czu co innego, bo zamiast uczyc o czlowieku jak najwiecej to ucza budowy pantofelka i lacinskich nazw skrzypow, widlaków itp, tylko po co... Justek-ciezko Ci cos doradzic bo kupisz rozne to sie okaze ze np oboje lubia ten jeden a do drugiego nawet siasc nie chca i co wtedy? Moze kup cos wlasnie jak tem moj fisher price, ktoras dziewczyna tu tez mowila ze miala i zachwalala... Nie bedzie lubial bujania to nie wlaczysz, nie bedzie lubil melodyjki to nie wlaczysz, bedzie lubil wolne bujanie dasz1,a mocniejsze to 5.. Zreszta chyba w Twoim przypadku bujaki bez silniczka i tak odpadaja bo co bedziesz latac co chwile zeby to jednego to drugiego bujnac? :) kiedys program o trojaczkach widzialam i matka właśnie w takie bujaki je kladla, wlaczala bujanie i miala chwile dla siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec fajne są te co same bujają ale niestety cena wysoka, a muszę kupić dwa. Zależy mi żeby miał wibracje. Jak nie będzie miał melodyjek to w razie czego powieszę grającą zabawkę, a wibracji już tak nie zastąpię. Po usg następnym chcę już zamówić wózek, więc przy okazji obejrzę co mają w tym sklepie z leżaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justek Kochana - OLX!!! A znajdziesz na bank i 2takie same:) a ludzie za 1/3ceny sprzedaja zeby w ogole odzyskac cos kasy... Nowki maja ceny kosmos to wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justek ja sobie zdaje z tego sprawe... Nawet jedno kosztuje sporo.... Dlatego ja poluje po olx w swoim miescie, umawiam sie i odbieram... Samo to wozek - dalam 400 (nowy ten model ok1000), monitor oddechu 120 (nowy 350), bujak 80 (nowy ok 200w gore), laktator 60 (nowy 200w gore), regal wanienka +przewijak 60 (nowy ok200), niania elektroniczna 80 (nowa 350).czyli wydalam 800zl kupujac uzywane (czesci rzeczy nie odebralam jeszcze), nowki by wyniosły ok 2200...a to jedno dziecko, a jak Ty masz blizniaki... Sam wozek i foteliki to juz cios, a gdzie cala reszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ją dziś właśnie kupiłam fotelik Mąci Cosi CabrioFix z bazą za 400 zł. Wyglada idealnie. Pani przeslala mi zdjecia z bardzo bliska. Zero przetarc, zmechacen l, nic. Nowy to koszt 1000 zł. Więc trochę zaoszczędziłam. Justek widziałam kilka ogłoszeń na OLX z fotelikami dla bliźniąt. Za ten model co ja mam laska chciała 550 zł. Za dwa foteliki!!! Naprawdę warto poprzeglądać te oferty bo można upolować całkiem ładne rzeczy za niska cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mala Mi - to upolowalas fotelik z baza w cenie jak za sama baze :))) jak firma jest porzadna i sprzedajacy dbal o rzecz to nie ma co przeplacac... Inaczej to wydatki moga zabić sama radosc kupowania:) nie mowiac o budżecie domowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×