Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Ja póki co 5 kg przytyłam ale pierwsze 3 miesiące kiedy nie wiedziałam , że to ciąża ponieważ miały być problemy z poczęciem naszego szczęścia , miesiączki co trzy miesiące i problemy dawniej z żołądkiem więc myślałam , że to znów żołądek a jak byłam u gin to 3 stwierdziło , że ciąży nie widzi a ja całą dobe wymiotowałam codziennie nigdzie nie wychodziłam bo zapach nie odpowiedni i ja już gościłam w toalecie aż czasem żółć ze mnie leciała bo już nie miałam czym wymiotować a tu mnie szarpie ale gdyby nie to , to zapewne byłoby więcej tych kg . Ja się nie przejmuję wagą , ważne żeby maluch był zdrowy i to mi do szczęścia wystarczy teraz on jest dla nas najważniejszy. Nam tatuś powtarza że z każdym dniem wyglądamy piekniej sexowniej i pupcie mamy sexowna że nie może przejść obok nas obojętnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia8505
Kochane ja już po połówkowym Emotikon smile Moja Zuzia ma 21 cm waży 350 g obecnie 20 tyg 5 dni,jest zdrowiusieńka każdy narząd ok .Szalała machała nóżkami i tak rączkami sie zaslaniała ,mam tylko jedno zmartwienie bo pisze warunki badania niezadowalające z powodu słabej echogeniczności tkanek płodu dopiero to przeczytałam co tzn???mówił mi że jest ok nic na ten temat nie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynkaa1986
gracjanka dziekuje a ty myslałas o imieniu faktycznie kochane wiecej kobitek bedzie a chłopczyki to nasi rodzynkowie na tym foruma ale taka juz natura nigdy nie wiadomo co nam podaruje najwazniejsze jednak aby nasze kruszynki były zdrowe i kochane bo to najpiekniejszy dar jaki otrzymałysmy trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia nie martw sie napewno jest dobrze lekarz sie zna ale fajnie ze ja widziałas to piekne chwile niech rosnie ci zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Mam nadzieje... ja swoją dzidzie czuje w roznych miejscach brzuszka a czasem mam takie uczucie jakby fikolki robilo;-) Na razie poki dzieci sa male kreca sie jak chcą. Ewcia nic sie nie martw jak lekarz powiedział ze wszystko dobrze to znaczy ze dobrze;-) Dzidzia rosnie zdrowo wiec mozesz byc spokojna. Leniuchujcie dziewczyny jak najwięcej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda dziś cudna, u mnie też spacer zaliczony do przedszkola i z powrotem, a potem jeszcze jakieś 1,5 godz na placu zabaw. Az się nie chce żeby zima wracała. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie -4 kg od poczatku ciazy ale to przez wymioty i brak apetytu teraz juz lepiej to moze zaczne przybierac u mnie 20 tydzien :) w pierwszej ciazy 25 kg przytylam :/ rok mi zajelo wracanie do wagi ehhh nie mialam nieczulenia przy porodzie zadnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Widzę.że ostatnio się jako gość wpisałam. Hhmmm,pojawił się temat seksu w ciąży.Powiem Wam,że ja w pierwszej ciąży byłam jakaś taka na nie,mimo że byłam dużo młodsza niż teraz i generalnie na brak temperamentu z mężem nie narzekamy,w drugiej chyba trochę lepiej było z moim podejściem,ale skoro nie bardzo pamiętam,to pewnie bez fajerwerków.Za to teraz mamy oboje ochotę,aż mi głupio.Tak, jak u Kawusi ,poszukiwanie odpowiedniej pozycji trochę jest nawet śmieszne.Oczywiście jak już jest "po",to trochę obaw się pojawia,ale jak damy się ponieść,to jakoś się o tym nie myśli. Ale miałam dziś zdarzenie,Stoję na czerwonym,mam ruszać i nagle-duuup,czuję uderzenie w tył auta.Okazało się ,że jedna kobitka nie zauważyła,że stoimy i spowodowała karambol 4 aut.Moje w sumie najmniej potłuczone,tyle że strachu się najadłam i stresu,no i musiałam godzinę na ulicy przestać zanim policja to wszystko spisała.Odpadła mi tylna tablica rejestracyjna,mam zderzak do wymiany i nie otwiera mi się bagażnik.Teraz załatwianie naprawy. Kawusiu,Gościu ,mamy podobnie usg-ja mam 23 lutego.Mówię Wam,jak się boje o te przepływy w tętnicach macicy.Czy ten jeden prawidłowy wystarczy do dotlenienia i odżywienia małej.Oby tak się ta druga poprawiła...A nic nie skiepściło... Gratuluje kolejnym mamom udanych wyników po usg.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec27 - wzięłam fronty zielone :) Na początku się nastawiłam na niebieskie bo na stronie internetowej jest ten kolor bardzo ładny ale jak zobaczyłam ten niebieski na żywo to mi się odpodobał (był taki szpitalny bardzo). Zupełnie inny niż na zdjęciach. Dzisiaj skręciliśmy jedną całą szafeczkę i pół drugiej bo niestety okazało się, że w jednej z paczek brakuje worczka ze śrubkami :( Poprosiłam siostrę, która mieszka niedaleko Ikei żeby podjechała któregoś dnia, więc skręcanie zawieszone narazie. TPM3 - współczuję stłuczki, miałam podobne zdarzenie w sierpniu. Też jakiś pan się zagapił i wjechał mi w tył. Dobrze, że była wezwana policja, nie ma co się bawić w dogadywanie się. Nigdy nie wiadomo co się uszkodziło w środku samochodu. Mój samochód dziś wylądował u mechanika. Wygląda na to, że jutro będzie gotowy. Ciekawa tylko jestem ile ta przyjemność będzie kosztowała. mam nadzieje ze przyszla mama - ja też czuję w róznych miejscach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiem Wam jeszcze, że dziś znów mnie tak boli tyłek i nawet się to przesunęło bliżej spojenia łonowego :( Coś czuję, że po piątkowej wizycie dostanę nakaz leżenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Byłam dziś na badaniach, glukoza wcale nie jest taka zła ;) trzeba było się w końcu wybrać bo w środę mamy wizytę :) Jeżeli chodzi o seks to my raczej nie narzekamy , a nawet jak mnie łapie ochota w nocy to go budze i uwierzcie wcale nie marudzi tylko działa ;) także noce mamy stosunkowo udane :D Czasem mam wrażenie ze chyba ze mnie jakiś terminator bo jak piszecie o tych zmeczeniach i w ogóle to się tak zastanawiam u mnie juz 21 skończonych tygodni , 22 leci,a dziś np. zrobilam tyyyyle kilometrów ze hoho na badania, z badan, do pracy,później na zakupy ,jak wyszlam z domu około 8 to wrocilam w sam raz na "pierwsza milosc" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różefi podziwiam :) Ja się męczę jak wejdę po schodach w domu. Przez ten ból chodzę jak kaczka a czuję się jak emerytka. Pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Justek uwazaj na siebie i na maluchy. Rozefi zazdroszcze energii;-) Gdzies slyszalam ze jak kobieta w trakcie ciąży duzo sie rusza to bedzie miec lekki porod;-) Ja jestem chyba uzalezniona od slodyczy, dzisiaj pierwszy dzien mojej diety bez cukrowej i szaleje ciagle myślę o cukierkach w szafce i pierniku w lodowce;-) Zaczynam rozumiec palaczy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Faktycznie przypomniało mi sie ze gin mowil o tym ze ten ucisk najbardziej w ostatnim trymestrze :-)takze ta ksiazka calkiem ciekawa Ja mam 169 i tez juz 57kg. Obłęd! Dzis ze słodyczy zjadłam tylko 2 sezamki i szklankę lodow wiec brawo ja :D ale nie powiem teraz bym zjadła cos. Batona, czekoladke, mąż kupił lindora chyba mi na złość i watę z chalwy :-\ na szczęście to ostatnie nie smakuje. A najbardziej to bym chciała placki ziemniaczane z osolona kwasna smietana mmmmmmmm juz wiem co zrobię w środę popielcowa na obiad :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiadomo czasem mam gorszy dzień,albo dzień leia ;P ale raczej jestem z tych mrówek/pszczolek co lubią cos robić :) Mam nadzieje,ze mój poród będzie lekki ,wierze w to z całych sił. Nikita ale bym zjadła taka wate mmmm , w ogóle jestem okrutnym zarlokiem do 13.01 przytylam niespełna 3 kg a teraz aż się boje na wagę stanąć bo jeszcze skali zbraknie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Te lekkie porody przy dużym ruchu raczej nie są prawdą. Ja 3 ciąże miałam praktycznie przeleżane a porody lekkie. A ten ostatni to w ogóle 1 bolesny skurcz. Ciekawe jak bedzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Dzień doberek! -Ewcia- gratulacje duzej cory :) napewno jest wszystko ok, z tego co pisalas po prostu mial problem z odczytem i tyle... Ale dal rade skoro byl w stanie Ci wszystko powiedziec. Wiec nie ma co sie doszukiwac drugiego dna :)) -Tpm- grunt ze nic Ci sie nie stalo w wyniku tego szturchniecia. No to sobie poczekamy jeszcze na to usg, to juz chyba naliczylam nas 4na ten tydzien po 20:)a ja myslalam ze juz tylko mi zostaly te badania. Jak czytam ze dziecuatka juz maja po 20cm, po 400-500g to nie moge uwierzyc... Zreszta nie umiem sobie uzmyslowic jak taki 50paro cm czlowieczek zmiesci mi sie w brzuchu. :) narazie tego moja biedna glowa nie ogarnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja dzis bede lezec caly dzien bo maz ma wolne :D A mialam was zapytac co z wasa cera ? Przy synku mialam normalna a teraz ciagle cos mi wyskakuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia moja cera teraz jest ładna jak nigdy :) Nic mi nie wyskakuje, a przed ciążą zawsze przed okresem coś się pojawiało. Za to skóra na całym ciele jest bardzo sucha, ale to może być efekt zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Cześć dziewczyny! :) Witam w ten piękny słoneczny dzien. :) -jaga2016 kochana w takim razie oszczędzają sie i dużo odpoczywaj!! :) -justynka1986 kochana u mnie juz imie wybrane! :) mała bedzie miała na imie MIA. :) Ja dzisiaj jestem padnieta. Nie stałam cała noc..... Moj mąż tak chrapanie ze miałam ochotę wyrzucić go za okno... Ehhhh.... Dolega jak juz sie na niego powtorzylam i oszturchalam go zeby sie obrocil Na drugi bok, zaczął mnie boleć brzuch i tak juz zostało... Miłego dnia kochane! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez nie leniuchujemy tylko bardziej w kierunku gotowania. Wczoraj na obiad zdążyłam podsmażyć tylko mięso na sos ( brakło nam gazu ) bo okazało się , że rosołu jest za mało na 6 osób ale na kolacje był obiad każdy się zajadał tatus jak wrócił z pracy to nam pomagała a dziś zaraz bierzemy się za ciasto i na obiad gotujemy ogórkową coś kwaśnego co lubimy z Wojtusiem i płynnego bo lepiej idą nam zupki niż ziemniaki z mięsem :-) Ciasto tylko pewnie powąchamy bo my tylko tyle mamy przyjemności ze słodyczy bo później męczy nas zgaga a będziemy podziwiać jak każdemu smakuje :-) Efekt smaku dopiero jutro bo ciasto muusi stać cała noc w lodówce żeby herbatniki namiękły bo inaczej bedą się kruszyć i rozwalać :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Justek-zielony tez fajnie :) tymbardziej jak niebieski szpitalny... Hehe kto wie, moze jeszcze Ci przyjdzie po rozowy front jechac :) odpoczywaj sobie, brzucho masz duze??? Tak z ciekawosci pytam bo jak chodze do ginka to jest dziewczyna z bliźniakami z podobnym terminem jak moj i moj brzuch przy jej to kiepsciutko wyglada, mimo ze ja jak to maz stwierdzil "widac ze polknelas piłke". Pewnie w koncu każą Ci lezec bo w koncu dzwigasz dwie kluseczki które jak pisalas juz maja po 300, a chyba zadna z nas nie ma dzieciatka juz 600g :) -Rozefi - Ty to hard core jestes! Terminator nie kobieta :) ja raczej normalnie tez tak mam, wszedzie mnie pelno, to tamto siamto, ale w ciazy mam masakre... Nie dość ze ogolnie czuje sie oslabiona to troche tez ze strachu sie oszczedzam.. Nie chce przegiac a potem płakać... Jak mi zle czy slabo to sie klade i wszystko w powazaniu... Najwazniejszy jest maluch... U mnie najaktywniejsze sa sob i nd.jak maz w domu bo razem jestesmy w stanie cos zrobic, posprzatac czy cokolwiek, samej jest mi za ciezko.. -Kawusia- hmm, widac stworzona jestes do rodzenia :)) ja uslyszalam ze "porod bedziesz miec lekki" a to z racji moich bioder rzekomo... Oczywiscie nie byl to wniosrk lekarza wiec nie przyjelam tego do siebie... Chociaz watpie zeby biodra faktycznie az taki wplyw mialy. Mam biodra bo mam, nie mam bioder rownych z talia, ale raczej nie sadze by to cos zmienilo... Raczej traktuje to jak wróżenie płci ze smakow, czyli jako bujde... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia30czerwiwc moja cena znów jest okropna!! Ostatnio chcwaliłam sie ze sie poprawiła ale od kilku dni jest tragedia. Pryszczyk na pryszczyki. Jeden sie goi 2 wyskakuja. Tragedia... Cały czas tylko je wyciskam, wysuszam i tak w kółko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Andzia- u mnie z cera jest tak ze wydaje mi sie ze na twarzy jest lepiej, tzn na nosue mam zaskorniki i je systenatycznie wyciskam i tonikuje ziaja na zwezanie porów, za to na plecach mam sajgon, co zwykle plecy miapam gladkie, wiec moje plecy przechodza drugi raz okres dojrzewania teraz :) lepiej plecy jak twarz :) -Gracjana-skad ja to znam, chrapanie, sapanie, gadanie przez sen, dmuchanie, zarzucanie nog i rak na moja osobe... Probuj oszukac przezmaczenie i usnac pierwasza:)) ja dzis pierwszy raz od dawna sie wyspalam.. Tak od 22 do 8.30,z kilkoma przerwami na siku. Za to znow przywitalam dzien krwia z nosa i troche z flegma... A juz myslalam ze udalo sie wzmocnic te naczynka wszelakie cytryna bo 2dni zero krwi... A tu masz babo placek :( -Mila-ja dzis yez ogorkowa :) ja uwielbiam mocno kwasna i doprawiona... W ogole u mnie wszystko musi byc doprawione. Najgorsze chyba bedzie jedzenie po porodzie tych wszystkich delikatnych zupek... Nie doprawionych.. Ehhh... A na drugie dzis tez hot dogi. Jutro machne nalesniki z serem tak gdzies smaka mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzerwiec27 mój brzusio już wyraźnie wystaje :) Jest na tyle widoczny, że w Ikei nie bałam się korzystać z kasy pierwszeństwa bo widać po mnie. Chociaż ja się upieram, że wyglądam bardziej jak baaaardzo gruba kobieta :D Ale szczerze mówiąc to w ciągu ostatnich 2-3 tygodni tak zaczął rosnąć. Dziś rano wstałam i poszłam do łazienki i aż się zdziwiłam jak się zobaczyłam w lustrze :D Tyle czasu walczyłam o ciążę, że teraz jest to dla mnie dziwne, że ten brzuszek tam jest. Dziś zaczynam 22. tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Gracjana ja do wyciskania wszelkiego dziadostwa uzywam przyrzadu tego co w linku, mi pomaga, bo dociska sie dziada całego, potem przecieram jak pisalam wyzej zuaja do zwezania porow tonik z manoka czy manioka jakis tak i w sumie problem znika... Ogolnie wiadomo jak pracuje to ciężko mi na to czas znalezc, teraz na L4 mam na takie zabiegi wiecej czasu no i edekty sa, nie wiem czy to kwestia tego ze częściej oczyszczam, czy to hormony. http://pl.oriflame.com/products/product?code=26825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-justek-to masz tak jak ja... Tak teraz sobie wspominam to u mnie 18tc to ja płaska bylam, 19 i 20 to byl mega skok, jakby nagle wyskoczyl z nikad:) od wczoraj leci 21tc. A w brzuchu dzis 90cm..rosnie jak szalony:) a jeszcze sniadania nie jadlam.. W ogole u mnie śniadanie to tak 10-11wczesniej jade na zasobach, glodu nie czuje... Wczoraj w ogole malo zjadlam, malo jak na moje możliwości, strasznie mnie krecilo w żołądku... Zreszta w ogole do zycia nie bylam. Dzis w planach oprocz obiadu mam salatke z tunczykiem, wiem ze tunczyk to zło w duzych ilosciach ale mam pypcia i musze troche zjesc, zreszta zużyje 1puszke,a bedziemy jesc w dwojke, mysle ze Junior nie bedzie mial mi za zle.. :) w ogole dzis bardzo spokojny, śpi chyba.. Tylko kilka pojedynczych kopniec od rana, ale dobrze ze jakieś w ogole bo ja strasznie panikuje... W sumie przez niego, bo sa takie dni ze kopie na tyle mocno ze czuje jak siedze i robi to czesto a sa takie dni ze ja dostaje bialej goraczki czekajac na kopniaka... Az trudno mi uwierzyc ze to chlopiec a nie foszasta panienka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie rano budzi wilczy głód. Mi się od początku ciąży chce łososia wędzonego, ale podobno wędzony nie jest dobry więc nie jem. Jak już będę mogła go zjeść to zjem całą paczkę :D Chyba zapytam w piątek lekarza czy to prawda z tym łososiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwiec ja szacuje, że moja jakoś może mieć już blisko 600 g. Jeżeli chodzi o jedzenie po porodzie, to wcale nie musi być tak beznadziejnie. Jak z dzieckiem będzie ok to to będziesz musiała jeść tylko ryżu z niesolonym kurakiem. .. a jeszcze jak w brzuchu do dobrych smaków przyzwyczajasz... :) Z energią taj jak już kiedyś pisałam, w poprzedniej ciazy, nie mogłam leżeć, nosiło mnie, miałam full energii, teraz tak mi się nie chce... Wczoraj zrobiłam przesiew w szafie i spakowałam juz te rzeczy, które sobie do lata odpuszczę ;) i wyjęłam sukienki, które nosiłam w ciazy, ale po przymiarce stwierdziłam, że jeszcze na nie nie czas... Powoli do tej przeprowadzki się przygotowuje bo zostało niewiele czasu a jeszcze wyjeżdżamy na tydzień ferii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Justek-ja o lososiu nie slyszalam. Tzn o wedzonych tyle tylko zeby jesc z pewnego zrodla i swieze... Ja czasem wrzucam na snuadanie pol makreli:) ogolnie na początku ciazy bardzo mnie ciagnelo do ryb.. Teraz przeciwnie, smazona to juz w ogole o zgrozo... Wiec jak jem to na zasadzie zmuszania sie... A tunczyk coz, czytalam ze ogolnie zly ale ze tez nie nalezy od razu odstawiac go sobie od twarzy, ze mozna jesc tyle ze nie w ilosciach 2puszki tygodniowo... Ja od poczatku nie jadlam to mysle ze ta salatka krzywdy nie zrobi bo 1puszka,ryz,fasola czerwona, cebula, majonez. Samego tunczyka z puszki raczej bym nie zjadla:) mysle ze z lososiem to samo, po prostu nie jesc go ze 3ryby w tyg. :) nie jest to alkohol czy papierosy ze nalezy bezwzglednie wykluczyc :) O hoooo Junior dostal szalu kopania, glodny:) bo dalej nic nie zjadlam czyli jego pora na platki i szaleje:) uff dobrze bo jego spokoj zawsze mnie przeraza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×