Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Asia powodzenia na badaniach napewno bedzie wszystko dobrze :* Wanilia - u mnie 16 tydzien ;) wiec jeszcze troszkę do 5 Msc ale leci i tak ten czas dopiero co jak sie o ciazy dowiedziałam hehe a juz minęło tyle tygodni :P Gość 321- wynik ma wyjsc ujemny , i tez mi tak wyszedł :) akurat w mojej karcie jest to badanie ale pewnie wszędzie inaczej ;) Alicje super babki , przynajmniej mama taka jest ;) Gagni - Karolek bardzo fajnie imię !! Znam jedno dziecko o tym imieniu i miło go kojarzę ;) Łóżko w linku bardzo fajne !! A co myślicie o ochroniaczach na szczebelki ? Widziałam bardzo fajne do środka łóżeczka taki prostąkąt który chroni dziecko a przy okazji dekoracja łóżeczka ze tak to naZwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Jamarianna dziekuje za odp dot.badania.Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Dziewczyny, jak Wasze brzuchy znoszą jazdę samochodem? Ja najczęściej kiepsko się czuję, tzn. brzuch mi się napina i ciągnie, więc długie podróże póki co nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość321 Wizytę u lekarza mam za 1,5 tyg.Dzięki za kciuki :) Arina Ten klin do spania bardzo się przyda bo zwykłe poduszki odpadają.Trzeba się tylko pediatry spytać czy dziecko może tak spać czy nie spowoduje to jakiś wad postawy ale myślę że nie choć kto pyta nie błądzi. jamarianna Nie jeżdżę teraz dłużej niż godzinę czy 1,5.Nie miałam jakiś dłuższych wyjazdów bo służbowo ustawiłam sobie tak żeby nie poruszać się za daleko więc nic nie czuję by brzuch się napinał przy krótkich trasac Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sushimaki
Airina- dziecko do bodajże roku w ogóle nie powinno mieć poduszki do spania :-) Wiadomo, że każdy wybiera takie imię jakie mu się podoba, ale przyznam, że ja mam awersję do imion typu: Dżesika, Andżelika, Brajan itp. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem dziewczyny dlatego pytałam co myslicie o tym , bo szukałam jakiejs alternatywy i natknęłam sie na to jak i na specjalna poduszkę która zapobiega płaskiej główce ( tak pisało ze dobre dla noworodków ) ale dzięki za info :* Jeśli chodzi o jazdę autem to mam krótkie trasy na szczęście a na dłuższe sie sama nie wybieram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, córcia mojej przyjaciółki śpi na takim klinie, nie od samego początku, ale już od dawna, ma 1,5 roku w tej chwili. Też sie nad takim zastanawiałam, będę pytać lekarza :) Ja z tym ciągnięciem brzucha się bujam nawet jak jedziemy 20 min do moich rodziców. Jutro musimy przejechać 100km, najwyżej się będziemy zatrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie ochraniaczy do lozeczka tych na szczebelki to ponoc lekarze bardzo je odradzaja. Jest duzo artykulow na ten temat. Sama uzywalam i nie rozumialam dlaczego są szkodliwe, polozna jak byla w domu mowila zeby zdjac. Taka troche dziwna sprawa. Może ktos wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Jeśli chodzi o konflikt serologiczny to ja miałam przy drugim porodzie,też byłam zdziwiona bo ja mam grupę krwi 0Rh + a mąż A Rh+, okazało się że my mieliśmy konflikt w grupach głównych a nie w czynniku Rh. Jeśli chodzi o ochraniacz to miałam ale czy jest jakiś bardzo przydatny to nie wiem,co do poduszki to miałam taka płaska prostokątna od samego początku i u mnie była ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
Dziewczyny a napiszcie mi proszę po ile zamierzacie lub już kupujecie ubranka? Ja niestety nie mam możliwości wziąść po kimś więc dużo rzeczy muszę kupić nowych. Zastanawiam się czy za 2-pak bodów zapłacić 49,90zł to dużo??? Widziałam w H&M. A Wy gdzie zamierzacie kupować ubranka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamarianna
Aleksandraaa26, oplaca sie kupic wielopaki w c&a bo są w miarę niedrogie i porządne, w mathercare i h&m ale na wyprzedaży. 49zl za 2 sztuki do drogo... Ja jeszcze w tesco z F&F kupowałam w bardzo dobrej cenie. Teraz jeszcze powinny być. Co do ilości się nie wypowiadam, bo nie wiem czy to co mam to za malo czy za dużo, sie okaże ;) ale umiar warto pewnie zachować bo dzidzie strasznie szybko rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Aleksandra ja będę kupować w smyku teraz było dużo przecen 4szt body za 30zl jak dobrze pamiętam. Napewno coś w świecie dziecka i pewnie w H&M Reserved Kids i Zarze też coś kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanilia86 - kurczę ciekawe czemu miałoby to szkodzić dziecko co nie? hm nie słyszałam o tym ale zapytam np. położnej jak będzie tak daleko ;) MamaMagda90-a to była jakaś specjalna poduszka? Z tymi poduszkami chyba chodzi o to by nie były jak u dorosłych by dziecko się nie udusiło.. ale takie płaskie mysle mogą być to tak jak materacyk w końcu ;) dziewczyny jeśli chodzi o ubranka, kiedyś w H&M pracowałam, warto trafić na promocje bo sa takie tanie rzeczy dla maluszków, ze naprawdę nie warto kupować w regularnych cenach i przepłacać. W pepco tez sa tanie ubranka dla maluszków z bawełny :) oo to musze zajrzeć do smyka choćby tylko pooglądać co tam maja fajnego :) A jeśli chodzi o sztuki , ciężko mi stwierdzić na pewno nie ma co szaleć z ilością bo jednak dziecko szybko wyrasta wiec lepiej dokupywać stopniowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Aleksandraaa26 ja zamierzam kupować szczególnie na pierwsze miesiące w tesco z f&f i może na promocji w endo w sklepie internetowym. Ubranka z endo są bardzo wytrzymałe, a to ważne jak są bardzo często prane. A z f&f jak są wielopaki to są w dobrej cenie, chyba za 5 sztuk niecałe 40 lub 50zł bez promocji, a po rabacie to czasem za wielopak płaci się około 20zł. W pierwszym roku dziecko szybko rośnie i jeszcze szybciej się brudzi, więc nie zamierzam wydawać kupy kasy na markowe ubrania. Idę dziś do gina na 14, trzymajcie kciuki, bo się strasznie stresuję. Mam już wyniki z krwi z badania prenetalnego, jeszcze muszę odebrać z morfologii, moczu i tsh. Szkoda, że muszę iść sama na badanie, niestety mąż jest w pracy i nie dało się tego przeskoczyć żeby był ze mną. Pozdrawiam miłego dnia życzę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusia08
hej dziewczyny . Ja juz w domku po badaniach . Maluszek ma 98mm rośnie jak na drozdzach :D teraz mnie skierowal na badania krwi i moczu i jeszcze na glukoze z dodtakiem tego czegos do picia. Ponoc to nie dobre az mam strach przed tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
To jest taka zwykła poduszka która sprzedają razem z kolderka. Milusińskich a jakie masz to obciążenie glukoza 50g czy 75g?dla mnie to jest najgorsze badanie.dla mnie okropnie słodkie i bez cytryny nie daje rady tego wypić bo od razu wymiotuje,a znowu moja koleżanka stwierdziła że to wcale nie jest takie słodkie i piła bez problemu to już indywidualna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Milusia08 przepraszam coś mi źle wyskoczyło w twoim nicku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.54 Ja nie miałam problemu z wypiciem glukozy i nie rozumiem o co tyle hałasu. Fakt, że trudno wypić "na raz", ale da się przeżyć. Ja w tej ciąży miałam je już robione dwa razy (raz ginekolog się doczepił, że obciążenie było tylko po 2 godzinach i mam powtórzyć), bo w poprzedniej ciąży wykryto mi cukrzycę już w 6 tygodniu i nie skończyło się dobrze. To jest bardzo ważne badanie, a cukrzyca ciążowa to nic fajnego. Lepiej być świadomym, że się ją ma. Ostatnio pielęgniarka mi powiedziała, że u nich nie praktykuje się dodawania cytryny i ważne jest by za dużo nie pić zaraz po badaniu, bo to może zafałszować wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marianna nie probowalam m codziennie nie się w nocy a jak się to 3godziny rano jestem jak potluczona . jak tak ma być do 20lipca to zwariuje . muszę poczekać do poniedziałku do wizyty u położnej ale wątpienia że coś mi poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusia08
50g mam , mi lekarz mowil ze mam w domu wypic i wtedy jechac po 2 godz na badanie . mam nadzieje ze w laboratorium nie zrobia mi z tym problem ze w domu wypije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
12.32 Sorry, ale pierwsze słyszę o takich praktykach. Jak się wypije to masz nakaz siedzenia na tyłku i nie opuszczania przychodni, bo każda nadaktywność fałszuje wynik i spala glukozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
PO wypiciu glukozy żadnych spacerów i innych takich, a nie uwierzę, że w domu będziesz siedziała tak samo jak na krześle w przychodni. Ja nawet wyjścia do toalety ograniczyłam i siedziałam jak najbliżej drzwi, by nie chodzić nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusia08
Moja kuzynka w zeszlym roku robila i kazali jej wyjsc na miasto i po 2 godzinach dopiero wrocic nie miala zadnego nakazu siedzenia na tylko. Mi lekarz tak powiedzial wiec jednak nie ma widocznie takich nakazow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusia08
przed badaniem sobie zadzwonie do laboratorium i sie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może przy 50 g jest inaczej (ja miałam 75), ale mnie by zależało by wynik był miarodajny. Może go zakłócić wiele czynników: infekcja, bycia na diecie przed badaniem, lekarstwa, aktywność fizyczna. Chyba, że mieszkasz naprawdę blisko przychodni, ale dla mnie to trochę bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusia08
sorki teraz spojrzalam mam 75 no jak bede miala tam siedziec to zwariuje w domu bym mogla polezec przynajmniej . bede na dniach w miescie to wejde i sie spytam co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim zyciu robilam test na tolerancję glukozy juz 4 razy, w roznych laboratoriach, ja mialam zawsze 75g. Najpierw pobieraja krew na czczo, po pobraniu wypija sie glukoze i nastepnie trzeba siedziec i czekac, nie mozna chodzic ani tymbardziej gdzies isc i to bardzo wazne, po godzinie jest pierwsze pobranie, pozniej znowu godzina siedzenia i drugie pobranie (czasem jest tylko jedno pobranie). Nie slyszalam o tym by ktos pil glukoze w domu lub mogl chodzic przeciez wtedy to badanie nie ma sensu bo zamiast organizm obciążyć i sprawdzic wynik palimy ten cukier co.moja się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja wzięłam sobie książkę i nawet szybko zleciało. Nawet pani w rejestracji powiedziała "Wie pani, że musi teraz u nas zostać? Czasu pilnujesz ty, bo pielęgniarki nie mają do tego głowy przy innych pacjentach. Poszukaj informacji w necie, pełno tego. Trzeba być na czczo jakieś 12 godzin przed (niektórzy mówią, że 10 wystarczy). Jak już będziesz po całym badaniu to weź sobie jakąś kanapkę, bo tyle czasu bez śniadania daje się we znaki. Ja zjadłam zaraz po drugim pobraniu po 2 h siedząc w poczekalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×