Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

jamarianna- my nie mamy slubu :-) ale od kad jestem w ciazy mieszkamy razem , wspolny budzet , wspolne gotowanie w weekend i wgl wszystko razem jak malzenstwo. Ale potwierdzam moj ma bardzo dobrze juz 5 kg przytyl tesciu tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Witajcie :-) Chyba u nas na lipiec w większości chłopców będzie :-) Gratulacje dla potwierdzenia płci maluszka i witam nowe mamy w naszym gronie :-) My oglądaliśmy wózki i postawie na adamex barletta bądź właśnie pajero. Siostra chce mi w prezencie kupić, ale dopiero kupią z mężem po porodzie. Będę miała wybrany (zaliczkowane) wózek, łóżeczko, komode, fotelik plus adapter ale mąż odbierze jak urodze :-) Cała resztę kupimy. Tylko czekam aż dokonczymy m i będziemy się przeprowadzać. Za 3 dni będą skręcać kuchnię i szafy i przed świętami wprowadzka. Dokończę urządzenie salonu typu obraz, zegar, artykuły dekoracyjne, parę pierdół do kuchni i biorę się za wyprawkę dla Radka :-* i w maju trzeba będzie jego pokój robić. Tylko ściany :-) i urządzenie. Strasznie się cieszę :-) Buziaki :-* Ps. Macie wszystkie wybrane imiona dla Maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Aha zapomniałam napisać, że ja muszę pracować... Własna działalność rządzi się swoimi prawami.. u nas tak jest, że jak zrobimy sobie urlop czy przerwę to tracimy 2-3 tysiące tygodniowo.. I jak tu nie pracować skoro dziecko w drodze, mieszkanie nam niemal całe oszczędności wzięło. Pracujemy i odkładamy na nowo. Mamy na co więc się staramy :-) Lekko nie ma ale jakbym musiała leżeć to bym się położyła i na całą ciąże byle dziecko było zdrowe! Na szczęście do tej pory jest dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa1987
I jeszcze jedno.. Zauważyłam dziś pierwszy obrzęk wokół kostki.. prawa kostka zniknęła.. myślicie że powinnam wcześniej skonsultować się z moją ginekolog? To 21 tydzień. 14go marca mam połówkowe, a 17go wizytę.. prowadzę stojący tryb życia.. Mageliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Jamarianna cieszę się, że zaczynasz się cieszyć :) Tobie znacznie trudniej ze względu na poprzednie traumatyczne przeżycia... mageliza ja niestety nie pomogę, bo u mnie,obrzęki nie występowały... Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej zeszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotka86
Ja muszę wybrac wozek hmmm jakby to okreslic na duzych pompowanym kolach i z dobrymi amortozatorami bo mieszkam na wsi i droga do mojego domu i okolica gdzie zamierzam ew spacerowac w przyszlosci z dzieckiem ma droge dosc wyboista. Co do imienia to nie mam wybranego. Dla dziewczynki mialam swoj typ, a o tym ze bedzie chlopaku dowiedziałam sie w zeszlym tyg wiec w sumie nic jeszcze nie wymyslilam konkretnie chociaz mam pare pomysłów. Co do przygotowan lokalowych to co prawda mamy juz swoj dom z mezem wybudowany, w srodku mamy juz w sumie wykonczony (na zawnatrz jest niestety tragedia) teraz na wiosne planujemy zrobic kuchnie na wymiar bedzie to koszt ok 20 tys wiec po tej inwestycji bedziemy musieli przystopowac i skupic sie juz tylko na dziecku. Mimo ze szykujemy dom to póki co tam sie nie bede wprowadzac bo wole zostać z dzieckiem przy mamie poki sie nie ogarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotka86
Magda a co do twoich kostek to nie wiem czy wymagaja konsultacji ale podejrzewam ze to znak ze muszisz wiecej odpoczywac, polez z nogami do góry moze zejdzie opuchlizna. Nie mam doswiadczenia z ciążą ale np moja kuzynke gin skierował do szpitala wlasnie temu ze puchnely jej nogi. Uwazaj na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Miłego Dnia Kobiet Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
Magdaaa1987 moja ginekolog na każdej wizycie pyta właśnie o żylaki i obrzęki wiec myślę, że warto o tym wspomnieć swojemu lekarzowi. Widzę, że dziewczyny chwalicie te wózki adamexa, najgorsze, ze to wszystko ładnie i pięknie w sklepie, a prawdziwy test to dopiero codzienne użytkowanie:) Co do kosztów urządzenia się to też coś o tym wiemy, bo zaraz po ślubie zamieszkalismy w nowym mieszkaniu i poczatki byly na materacu i do dzisiaj jeszcze nie wszystko skończone, dobrze, że do lipca jeszcze wszystkie mamy trochę czasu na kompletowanie wyprawki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mila0256, myśmy dopiero w październiku wzięli ślub, cywilny. Oboje po rozwodach, nie mieliśmy parcia, ale wydarzena z przelomu 2014/2015 r. jakoś nas inaczej nastawiły na bycie razem. I jest fajnie :D Mageliza1987, praca we własnym biznesie wśród życzliwych ludzi to fajna sprawa i masz rację, dopóki dobrze się czujesz, czemu nie :) Kostkę lepiej od razu skonsultować z lekarzem, ale takie rzeczy sa raczej normalne, szczegolnie jak dużo stoisz. Lepiej podpytaj, jeśli masz taką możliwośc. Mamamalgosi dziękuję :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna tez chcialam slub ze wzgledu na malego ale moj M nie chce choc ostatnio jak sie budzi to mowi ze milo jest sie budzic kolo takiej zony a przepraszam jeszcze nie zony" a wczesniej tego nie bylo co prawda jestesmy mlodzi i pewnie by nie byl ten temat poruszany ale teraz jak juz jest maly kazdy o to pyta a i ja sama chcialabym byc legalnie jego zona ale dociera do mnie ze nie kazdy facet rozumie to ze kobieta chce byc na zawsze jego.... Chociaz taki plus tego wszystkiego ze razem mieszkamy a nie na dojazdy i jak kto niektorzy okreslaja nie bedzie weekendowym tata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wozka to nam sie znow podoba adbor nemo . Nikt ze znajomych go nie mial wiec opini o nim realnych nie mam ale ktos musi byc pierwszy . Ja co prawda mieszkam teraz na wsi gdzie ejst doslownie 8 domow ale droga za to rowna i nie jakas szlakowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że mageliza1987 też sie podoba adamex. Ja po waszym wpisie zaczęłam czytać o tych wózkach i trochę się przeraziłam. Chyba będę szukać czegoś innego. Dobrze, że jeszcze jest trochę czasu:) magdaaa1987 u mnie też wczoraj pierwszy raz pojawiła się opuchlizna nóg - co dziwne ona u mnie pojawiła się rano. Tak mi nogi spuchły, że buty które były dobre zaczęły mnie obcierać - ledwo doszłam do domu. Ja też jeszcze pracuję - moja Pani dr wciąż pyta czy już chcę iść na l4 - ale ja jeszcze nie mam zastępstwa w pracy. Mówiłam szefowi, że chcę iść na l4 od kwietnia - ale może od połowy. Wszystko będzie jednak zależeć od badań - zwolniłam tempo i biorę dupka - więc problem skracania szyjki na razie minął. Mnie w pracy też trzymają finanse. Powiedzcie mi po jakim czasie dostałyście z Zusu chorobowe - ja już czekam czwarty tydzień i jeszcze nie mam kasy:/ (a byłam tylko tydzień na l4) zastanawiam się jak to jest jak bym poszła na cały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny!Rowniez Wszystkiego Naj z Okazji Dnia Kobiet!:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mila0256, mogę spytać jak bardzo jesteście młodzi? Bo może faktycznie to kwestia czasu i się pobierzecie. Chłopy dłuźej do takich decyzji dojrzewają, ale skoro Twoj M sam z siebie czasem temat porusza, to może coś wisi w powietrzu :) Z tymi wózkami, to o każdym są i dobre i złe opinie, bo każda z nas ma inne wymagania. Ja nasz długo 'obwąchiwałam' w sklepie, rozkładałam, składałam i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. Jedyna wada to koła niepompowane, ale coś za coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Ja dostalam fajny prezent na Dzien Kobiet,bo dzis poczulam pierwszy raz tak wyraźnie ruchy córci!:-):-) Gość Majka 88 ja pracuje,bo lubie swoja prace i chciałabym tu wrócić,mam nadzieję,ze szef to doceni..tak niestety weekend to chwila:-(.My tez z mężem uwielbiamy Hiszpanię,bylismy rok temu drugi raz na Costa Brava.Gdyby nie ciąża,pewnie w tym roku tez bysmy tam spędzali urlop,ale mam nadzieję,że za 2,3lata sie udaB-). JAMARIANNA no właśnie nie wiem,bo póki co od początku nie mam ochoty na sex..:-) Lotka86ja mam zapłaconą zaliczkę na wózek,i chcemy w czerwcu odebrac,ma 2lata gwarancji i jest b.lekki ,kolor różowo-śliwkowy:-).Mageliza 1987 u nas na 99% będzie Alicja:-).Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
My wybraliśmy wózek Delti Emu:-)czytalam pozytywne opinie,a na you tube sa filmiki jak latwo sie je składa i rozkłada.Sa b.lekkie,2lata gwarancji i wchodza bez problemu do..seicento:-),więc myślę że u nas się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gość321 najlepszy prezent :):):) Słodziak z tej Twojej Alicji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Ja też nie mam ślubu. Pewnie kiedyś weźmiemy na szybko, bo ja nie z tych, które bawią się w roczne przygotowania, nie jara mnie to kompletnie i nie rozumiem całego szumu. Gdyby nie jakieś tam ułatwienia formalne to mogłabym żyć w konkubinacie do końca życia, bo mi to nie przeszkadza. Mojemu partnerowi zależy bardziej, a ile ja się na kafe naczytałam, że to niby zawsze jest tak, że kobieta chce, a facet się waha i to baby są poszkodowane płacząc w poduszkę, marząc o sukni itp. Cóż, może jestem w jakimś "dziwnym" związku, bo u nas jest odwrotnie. Mój wymarzony ślub to 5 minut w usc, a potem mogę iść na pizzę. Co do seksu to miałam zakaz od początku ciąży, a teraz to nawet mi się nie chce. Na wizycie u lekarza podpytam o wybór szpitala, a potem zacznę obdzwaniać szkoły rodzenia, znalazłam nawet jakieś darmowe warsztaty w moim mieście, zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
gość321 widzisz jaki super prezent od córci:), my jesteśmy w tym samym tygodniu z tego co pamiętam, ale mój synek to od 3 tygodni już regularnie mnie kopie więc kwestia bardzo indywidualna:) To fajnie, że lubisz swoją pracę i chętnie do niej chodzisz. Ja przyznam, że skorzystałam ze zwolnienia szybko, bo nudności miałam straszne. Teraz mam dni, że się nudzę, ale też już szybciej się męczę więc podejrzewam, że 8 godzin w pracy już na tym etapie by były dla mnie męczące. Ale u mnie jest też taka sytuacja, że ja nie chce wracać do mojej pracy po macierzyńskim więc jakoś się tym nie przejmowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet. Rowniez dla tych jeszcze nienarodzonych. My upatrzylismy sobie wozek Mamas&Papas Armadillo Flip XT. Zmiesci sie do naszego malego bagaznika, szybko sie sklada, ma spore siedzisko spacerowki i ogrooomna budke, przy ktorej parasol nie bedzie potrzebny. Ale ten Adamex tez mi sie spodobal teraz i jezeli bede w PL na Wielkanoc to obejrze go sobie. A co do imion to jestem zagubiona. Te ktore mi sie podobaja albo sa juz w najblizszej rodzinie lub znajomych, albo mi sie zle z kims kojarza, a jeszcze bym chciala zeby wystepowalo w 2 jezykach. Tak jak w 1szej ciazy podobal mi sie tylko Adam i akurat urodzilam chlopca, tak teraz wybralam kilka imion dla dziewczynek, a tu chyba znowu bedzie synek. Chyba przerobie po prostu Aleksandre na Aleksandra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w 1szej ciazy bardzo puchly stopy pod koniec. Wazne zeby przy tym nie skakalo do gory cisnienie. Ja juz sobie wyobrazam siebie latem w sandalkach z takimi sloniowymi stopami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Fridka1, prawda, ślub cywilny jest świetnym rozwiązaniem, bo na szybko, bez tej pompy niepotrzebnej, a jednocześnie ma w sobie dużo uroku. Myśmy byli naszym zachwyceni :):):) I niestety w naszym kraju póki coś sie nie zmieni, to jest chyba jedyna forma dla ludzi, którzy chcą być razem pod względem rozliczania się, spadków, upowaznień itp. To jednak trochę ułatwia codzienność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry i wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet :-) Magdaaa1987 i mageliza1987 to ja w jednej osobie tylko nick mi się stary wkradł. To mój obrzęk hihi rano nie było, a teraz po pracy już lekko kostka puchnie. Fakt, stoję 6 godzin. Zgłoszę lekarzowi podczas następnej wizyty a do tego czasu będę się oszczędzać :-) Ja mam 29 lat i w tym roku 10 lat po cywilnym. Za rok w czerwcu kościelny, ale bez pompy. Przyjęcie weselne dla najbliższych :-) Na seks mam zakaz od początku ciąży, ale nie narzekam. Jakoś nie mam ochoty, a mąż daje sobie póki co radę :-P Pozdrawiam Idę się położyć :-) Mageliza1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Gość321 Ale zazdroszczę że już czujesz małą. Ja dalej nic a już 21 tc.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagni
Hej dziewczyny, nasz maluch juz nieźle szaleje, kopie mocno:) mamy 21tydz. Wózek chyba kupimy baby design, maja bdb opinie, chcieliśmy x-landera ale strasznie narzekają na amortyzację.. Idę za tydzień na zwolnienie i tez pewnie gdzies wyjedziemy. Juz nawet planujemy duzo dalszy wyjazd do Nowej Zelandi, jak młody bedzie miał z półtora roku, trzeba korzystać bo jeszcze bez biletu:) No i czekamy na wiosnę! Pewnie da to nam więcej energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mageliza1987, nie martw się, moja przyjaciółka kończy 25 tydzień, a ledwo co czuje czasem jakieś bulgotanie. Była na usg i wszystko ok, dziecko leniwe jest po prostu ;) kiedyś zacznie kopac, bo póki co ma dużo miejsca, a to już nie potrwa długo. Gagni my tez wypatrujemy wiosny, bo jestem skapcaniała jak stara marchew na lodówce ;) ileż można spać!? Chce się słonka, spacerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilia86
Wszystkiego Najlepszego Kobitki :-) U nas leci 24tydzien. Ruchy zamienily się w porzadne kopniaki :-) Na wadze skoczylo +8kg Ja mężatka jestem od czerwca 2009 - slub i wesele na 100 osob - planowane rok i z pompą. Dwa lata po slubie zaszlam w pierwszą ciaze :-) W tym roku 7rocznica slubu i moze corcia przyjdzie na swiat w rocznice :-) 27.06 :-) Co do mieszkania, my na swoje wlasne czekalismy dwa lata, od projektu do realizacji tyle minęło. Ostatnie meble wstawialismy tuz przed pierwszym porodem :-) Corcia przyszla na gotowe :-) Co do wozka, mamy tako jumper 3w1 po corci i u nas sprawdzil sie rewelacyjnie a ze jest w idealnym stanie to poslyzy tez drugiej corci :-) Wciaz nie mozemy uwierzyc ,ze ydalo sie i bedziemy miec drugą corunie :-) I zostaje imię Julka :-) to juz postanowione ! Milego dnia i samych bukietow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna w chwili jak sie maly urodzi bede miala 21 lat bo miedzy data moich urodzin a data porodu jest tydzien mam nadzieje ze bedzie prezent na urodziny bo wszystko mozliwe a tatus ma w tym roku 22 . Ostatnio ktos cos mowil ze jak kobieta urodzi dziecko to maz partner itp kupuja kobiecie prezenty i moj tez powiedzial ze mi kupi ale ja nie chce bo dziecko to najpiekniejszy prezent i w koncu tez od niego a to nie jest jakis przedmiot zabawka czy cokolwiek ze zalezy czy bedzie duzy zdrowy i wgl i co od tego wielkosc prezentu za dziecko .. NIe podoba mi sie taki zwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×