Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość jamaranna
Gość321, dzięki :* Mały nie chcial buzi pokazać długo, musiałam skakać i szturchać go żeby się pokazał. Za to siusiaka wywalił od razu ;) dowiedziałam się, że mam tak długą szyjkę (40mm, norma jest do 35mm), że nawet jakbym chciała, to nie dam rady urdzić naturalnie. Całe szczęście, że od razu będzie CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeden z lepszych ciążowych topików, oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie wspominam miło mojej cesarki, i nie chcę mieć już drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka1
Mój ma 424 gram, 21 tc, ale doktor mówi, że w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamarianna to moja ma 41 mm na ostatniej wizycie. A juz niedlugo dowiem sie ile moj pan wazy :D Jestem bardzo ciekawa w 18 tc wazyl 240 gram nie wiem czy to duzo czy malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mila0256, i coś Ci lekarz mówił o takiej długiej szyjce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
gość321 już kiedyś mi polecałaś Esculap, ale ja niestety z Wielkopolski więc muszę tutaj poszukać abo poczekać co natura zdecyduje. Ale ja Ciebie doskonale rozumiem:) 16paula czemu masz złe wspomnienia po cesarce? A jest możliwość rodzić naturalnie po tym jak pierwszy poród był cc? Wiem, że po cc trzeba dłużej odczekać z kolejną ciążą. jamarianna gratuluje dobrych wyników połówkowych:) i przyznam, że nigdy nie słyszałam o tym, że można mieć za długą szyjkę, ale widzę, ż też wolisz cc więc dla Ciebie nawet lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Z doświadczenia osób najbliższych to siostra pierwszą ciążę zakonczyła cc, a druga sn :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Majka88, ja będę miała CC, bo jestem po przejściach w poprzedniej ciąży i tę musmy skończyć conajmniej 2 tyg przed terminem. A że długi poród SN byłby dla mnie za dużym stresem, to lekarz od razu zaplanował CC. Wiem, że można po CC rodzić naturalnie, ja po prostu w ogóle nie mam takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Majka88
jamarianna - w takiej sytuacji najważniejsze zdrowie malucha i Twoje, a także komfort psychiczny... Trzymam za Was mocno kciuki:) Co do sn, a cc to ile kobiet to chyba będzie tyle samo opinii więc myślę, że nie ma co się przekonywać co "lepsze", ale warto posłuchać opinii na ten temat. Bo każda z nas jest inna, niektóre dziewczyny są po przejściach. Także wspierajmy się po prost jak to kiedyś ktoś tu napisał:) A tak nawiasem czytałam, że teraz po 20-tym tygodniu ciąży to waga naszych maluchów może być bardzo różna i chyba się to potwierdza z tego co podajecie po badaniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna - nie nic oprocz tego ze jest dobrze i wgl ale teraz go dopytam bo mnie to bardzo ciekawi ten temat ... I jak on to widzi bo ja psychicznie nastawiam sie na matke nature .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Majka88, dziękuję za wsparcie :* Mila0256, dopytaj, ja za tydzień jeszcze mojego prowadzącego lekarza też podpytam. Zawsze lepiej więcej od lekarza wyciągnąć i spokojnie sobie dalej rosnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
HEJ dziewczyny,tak mysle ze kazda z nas ma prawo miec swoje zdanie,ja mam wokol siebie wiekszosc osoc co mialy cc i maja b.db opinie,wiec..ja tez jestem przekonana,ze zdania nie zmienie.Jamarianna super wyniki:-)b.sie ciesze:-*.Ja bylam dzis ten szpital w Mysłowicach ogladac,z zewnatrz raczej stary budynek,do srodka weszlam,ale domofony byly na oddzialy:-(wiec tam nie dostalam sie:-(.Musze pogadac jeszcze z moja gin i zdecydowac.A dzis kupilam komplet poscieli do lozeczka z ochraniaczami:-).Pozdrawiam,milej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :-) Gratuluje coreczek i synkow :-) Z tego co czytam to juz jestesmy aż trzy na termin 05.07 :-) A co do wagi naszych maluszkow to tak jako ciekawostkę Wam napiszę ,że wagą wyliczona przez maszynę usg też nie do końca trzeba się sugerować. Mialam robione usg polowkowe u dwoch innych lekarzy, na pierwszym usg 11.02 lekarz podał wagę 421g a na drugim usg 12.02 inny lekarz podał wagę 325g. Roznica ogromna :-) Obaj ponoć z super sprzetem i bardzo doswiadczeni :-) A moja corcia ponoć w 38tygodniu ciazy wazyla 4500 i miala okolo 60cm a urodzilam ją co do dnia w terminie czyli dwa tygodnie pozniej i wyszło 3970 i 54cm :-) Maszyny kłamią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci olbrzymy nam rosna nie ma co... Dopytam bo nie da mi to spokoju mam tyle pytan do niego ze przeze mnie chyba bedzie musial godzine dluzej w pracy zostac a jestem pierwsza w kolejce .... Ostatnio jak wychodzilam to juz 3 pacjentke powinien przyjmowac a ja co chwile mialam jakies pytania do niego jeszcze na jedno nie odpowiedzial a juz drugie mi sie nasuwało potem ona miał pytania i tak sie zagadalismy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mila0256 bardzo dobrze, trzeba zawsze wykorzystać wizytę, lekarz jest dla nas i ma rozwiać nasze wątpliwości, więc im więcej pytań tym lepiej. Mój, jak przychodzę i mówię, że mam kilka pytań to już mówi: no co dziś tam Pani ma w tym żółtym kalendarzu ;) bo sobie pytania spisuję hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jAK wczesniej chodzilam do lekarza tak kontrolnie i go o cos pytalam to odpowiadal tylko powierzchownie zero konkretow a ten odpowiada tak jak tego oczekuje a nawet lepiej bo ponad to a barzdo mi sie u nego podoba to ze tlumaczy wszystko nie tylko mi ale i mojemu facetowi i nie robi zadnych ale z tego ze ma nam obojgu cos pokazac czy wytlumaczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olala2910
Wanilia86 to prawda maszyny się mylą i to niestety w obie strony. Koleżance- pierworódce- pomylili się o kilogram i zamiast urodzic dziecko 3700, urodziła 4700. Naturalnie... Przeraża mnie ten fakt i mam nadzieję, że żadną z nas nie spotka taka sytuacja. Jeśli już to niech zawyżają wagę :P Mila0256 takich lekarzy się ceni, moja obecna pani doktor też mi o wszystkim mówi. Poprzedni lekarz nawet gdy pytałam, to nie odpowiadał na pytania. W dodatku był gburowaty - dobrze, że go zmieniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Mila0256, no właśnie taki lekarz to skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Majka88, mam złe wspomnienia bo cesarka była na szybko, nieplanowana, nie miałam nawet możliwości potrzymać synka. cieszę się że wszystko skończyło się dobrze ale chciałabym zobaczyć jak to jest kiedy poród się zaczyna. poza tym potem dostałam zapalenia szwu, co nie było miłe. brzuch też długo bolał. A jeśli chodzi o poród naturalny po cc to jak najbardziej można, jeśli jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny.a jak sie czujecie?:-)ja czuje sie dobrze,funkcjonuje dalej jak przed ciążą..jesli chodzi o ruchy to nie wiem sama co powiedziec..jakies burczenie slysze i tyle..Mimi co tam u Ciebie???milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gość321 no mnie jakieś parszywe przeziębienie dopadło. Ale walczę syropm z cebuli i nawilżaczem. Będę żyć ;) A dziś miałam dziwną sytuację w drodze na bad krwi. Prawie zemdlałam, ścięło mnie, na szczęście pod samą przychodnią więc mnie pielęgnarki złapały. Strachu się najadłam tylko. Poleżałam i przeszło, Mały fika normalnie. Zdarzyło się Wam coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Jamarianna współczuje przeziębienia:-(,oby przeszło.Duzo zdrowka życze!:-* Ja nie mialam takiej syt.,bym zemdlala,lub poczuła sie słabo.Cały czas jestem na pelnych obrotach wychodze po 8z domu a wracamPo 20tej,nieraz pozniej ,póki co daję rade.A na badanie glukozy pójde 23marca,a do lekarki mojej dopiero 31go marca..juz nie mogę się doczekac.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila0256
Olalala no skarb skarb na poczatku mowie a bede szla do niego jak tu cala wies ten lekarz zna trzy ciaze tesciowej prowadzil i wgl to co on tam ja pojde do jakiego bede chciala ale poszlam do niego i wgl nie zaluje tylko tesciowa mowi ze jak pojdzie na wizyte kontrolna bo ma miesniaki to mu powie ze ma o mnie dbac :D jamarianna bardzo sie ciesze ze do niego poszlam przekonalam sie do niego i wgl nie zaluje ale czym blizej do wizyty tym wiecej pytan sie roi w mojej glowie i sie smieje ze teraz zamiast zapisywac mnie jako pierwsza to bedzie bral jako ostatnia bo mam zawsze duzo do powiedzenia u niego .. Ruchy .. hmmm no ja mojego juz co raz barzdiej czuje wczoraj jak mi 2 kopniaczki zasadzil w poludnie to az sie usmiechlam. Juz sie zaczyna co raz bardziej wyrazne ale nasz maly chyba sie pogniewal na tatusia bo jak nie patrzyl i nie dotykal to kopal i sie wiercil a jak dotykal przytulal sie to juz nie chcial :-) A co do samopoczucia to tylko zgaga mnie dzis meczy a tak to dobrze sie czujemy :-) Jutro na 11.30 usg polowkowe juz sie nie mozemy doczekac az zobaczymy malego wierc***ete a w srode wizyta u lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny bardzo proszę doradźcie od jakich ćwiczeń zacząć i jak długo? Urodziłam 2 miesiace temu poki co spadlo mi z 86.5kg do 70 w ciagu miesiąca. A teraz odkad biore tabletki ovulan waga skoczyla w górę o 2kg po ok 1.5tyg. Dodam że przed ciążą ważyłam aż 68kg przy 163cm. W końcu chce cos zrobić ze swoim ciałem,bo patrzeć nie mogę. Szczegolnie na nogi pokryte są cellulitem oraz sadlem tak samo brzuch. Ćwiczę od 2tyg na steprze, po ok 15min ale mysle ze to za malo. Prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
jamarianna - ja mam takie zawroty głowy. Lekarz mówi że to przez to że mi hemoglobina spada i teraz przyjmuję żelazo. To mi się dzieje zazwyczaj w zamkniętych pomieszczeniach, jak jest dużo ludzi wokół mnie. Nagle robi mi się gorąco, niedobrze mi, biało przed oczami. Trwa to chwilę no ale jest i trzeba uważać :( jak będziesz sobie robić morfologię to spójrz jaką masz hemoglobinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksandraaa26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Aleksandraaa26, no to się przyjrzę hemoglobinie, jutro będą wyniki. W poprzedniej ciąy brałam żelazo, może teraz już też powinnam. Generalnie dziś nie do życia jestem przez przeziębienie, aż wstyd, bo nic nie zrobiłam w domu... Mila0256, trzymam kciuki za jutrzejsze badanie! Ciekawe jak tam Maluszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna a chyba tylko mi wydawalo ze taki spokojny bo byl maly i nie czulam ruchow a teraz z dnia na dzien jest ich co raz wiecej na poczatku tylko wieczorem a dzis jeszcze ze 2-3 razy w ciagu dnia wiec sie rozkreca... Dzwonili z kliniki ze mamy byc wczesniej bo pani doktor musi wyjsc o tej godzinie na ktora bylam umowiona dla mnie lepiej wczesniej go podejrze :-) MOje małe kochane cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dobry wieczór :-) U mnie też ok, nic mi nie ma. Czasem mnie zaboli w podbrzuszu, dziwne takie.. ale to pobolewanie mam nadzieję, że nie będzie zwiastowało nic złego.. Dziś rozpoczęłam 20 tc, ruchów brak, czekam na nie z niecierpliwością. Mój syn chce mnie jak najdłużej oszczędzać hihi :-) Zaczynamy się coraz bardziej denerwować, bo nie mamy nic kupione, nic zaplanowane. Czekam aż się przeprowadzimy. Jeszcze miesiąc niecały, jedynie co pokój Radka w maju zrobimy :-) Mila to powodzenia na połówkowych :-) będzie dobrze! Pozdrawiam was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×