Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość
Wakacyjna mamo Dokuczać i zaczepiać to akurat tym razem zaczęłyście wy a nie ja.Ja teraz tylko się odwdzięczam. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hop hop hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile ten mężuś w ogóle istnieje, chociaż z mężem pewnie nie wie jak ma się obchodzić, bo ona tylko z dziewczynkami potrafi się obchodzić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Wakacyjna Mamo, no to w 14 tyg jest szansa zobaczyć płeć! Mój mąż zna, a lekarz mu powiedział na usg w 12 tyg :) wiadomo, to jest tak na 75% i jest widoczne jak się dzidzia dobrze ułoży, alevszanse jutro masz. Więc trzymam kciuki, żebyście z lekarzem widzieli jak najwięcej :) U mnie moja drugi tydzień od ostatniego usg i już siedzę jak na szpilkach, w czwartek się więc wybiorę do mojego gin, ze y mi pokazał, że wszystko w brzuchu ok... Może jak poczuję ruchy będe mniej panikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti1906
Mimi daj sobie juz spokoj i nam tez.Lepiej sie nie wypowiadaj!Naprawde denerwujesz mnie juz dziewczyno! Ja plec dziezna poznalam w 14 tygodniu,na 85%chlopak :) i Baaardzo sie ciesze z tego powodu-w przeciwienstwie do Mimi! (szkoda mi tylko Twojego meza i synka,aale to Twoj problem) Na usg wczesniej mozna wykryc chlopaka niz dziewczynke. Potwierdzam jak czuje sie juz dzieciatko w brzuchu t czlowiek jest duzo spokojniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti1906
Przepraszam za błąd-płeć dziecka mialo byc oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Beti1906, gratuluje chłopaczka :) ja bardzo cichutko marzę też o chłopcu, ale jak będzie dziewczynka, to też będę o niej marzyć :) to pragnienie gdzieś z tyłu głowy o chłopcu to pewnie przez to, co przeszłam, a tak naprawdę jest nam wszystko jedno, byle różowe, zdrowe, krzyczące :) Wydaje mi się, że wczoraj wieczorem i dziś rano coś mi się przewaliło w brzuchu. Może to już i moja kolej? Kończę jutro 15 tygodni. Nie było to burczenie w brzuchu ani wzdęcie, tylko takie szybkie i energiczne przemieszczenie się czegoś niedużego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego piwa to ma ono niewiele alkoholu ale ma ja też się boję i od początku ciąży nie tknęłam procentów. Niedługo natomiast mam wielką imprezę i lekarz w Gamecie ( klinika leczenia niepłodności jedna z najlepszych w Polsce, tam miałam usg prenatalne i pappa) poinstruował mnie że nie powinnam pić alkoholu na co ja odpowiedziałam że "i tak nie piję i przed ciążą bardzo mało piłam i w ciąży jakoś mnie nie ciągnie" na co on powiedział " ale jedną lampkę wina czy szampana może pani spokojnie wypić na to pozwalam" więc teoretycznie podczas jakieś imprezy możesz niby wypić to Karmi tylko chodzi o to żebyś nie robiła tego często w ciąży... myślę że takie Karmi w porównaniu do lampki wina to pikuś ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti1906
jamarianna -to moglo byc Twoje malenstwo :)W tym okresie ciąży to całkiem możliwe. To jestesmy w podobnym czasie,bo ja wczoraj zaczelam 16 tydzien.Mnie bylo obojetne czy człopczyk czy dziewczynka,byle by było zdrowe :) Mąż bardzo chcial syna,no to będzie miał :) Wizyte mam dopiero 2 luty i już się nie moge doczekać :) Napewno malutki rośnie bo brzuch mi sie powiększył,taka mała piłeczka jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Cześć dziewczyny ja wczoraj cały dzień spędziłam u rodziców wróciłam padnięta:) Beti gratuluję synka:)ja mam wizytę za tydzień może zrobi mi kontrolne usg i może ja poznam plec:) Starszy syn w przedszkolu a ja zrobiłam sobie sok z pomarańczy i odpoczywam przynajmniej narazie:) Jeśli chodzi o mimi to po prostu ją ignorujmy nie ma co się nią przejmować,na każdym wątku znajdzie się taka osoba:) Życzę Wam miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość321 i po moim szczęściu 6 stycznia trafiłam z silnymi bólami i skurczami brzucha i dzidziusia nie ma :-( pamiętasz jak w październiku też miałam dwie kreseczki to mogło być to samo co teraz, czyli dochodzi do zapłodnienia, ale płód się nie rozwija, bo nie dopływa krew i teraz muszę zacząć brać leki na rozrzedzenie krwi i dopiero mogę się znów zacząć strać o dzidziusia, w piątek mam iść do lekarza to będę wiedzieć coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Agaaa133, przykro mi :( teraz najważniejsze, żeby lekarz Ci dobrał leki, niech działają i do dzieła, trzymam kciuki! Moja koleżanka kilka razy poroniła, a potem w 5 miesiącu straciła dziecko właśnie z powodu gęstej krwi. Zaczęła brać leki i dziś ma dwójkę pięknych zdrowiutkich dzieci :) to tak ku pokrzepieniu serc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,Agaaa 133 o rany :-(:-(:-(,nie wiem co powiedziec,tak b.mi przykro:-(:-(,jasne ze pamietam jak mialas w pazdzierniku 2kreseczki:-(:-(.Sciskam Cie mocno Kochana:-*:-*3maj sie dzielnie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna dziękuje :-) gośc321 jakoś się trzymam, staram się myślec pozytywnie, ale łatwo nie jest czasami... Życzę wam wszystkiego dobrgo, a ja się dalej nie poddaje... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Agaa133, dzięki! A my trzymamy kciuki, żeby Wam się udało :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Dostajecie juz ubranka dla dziecka od kolezanek? ja dostalam a jestem w 16 tyg ciąży. Mam nadzieje ze to nie zapeszy ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gościu, nie zapeszy, a pozwoli zaszczędzić sporo potem. Schowaj i niech czekają na właściwy moment. Dziewczyny, jestem już pewna,że to, co mi się kotłuje w brzuchu to moje małe :D co jakiś czas daje o sobie znać, fajnie... Mimo, że już znam to uczucie, to nadal jest niesamowite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobietki :) Agaaa133 Bardzo mi przykro !! Mam nadzieje ze przyjdzie w końcu ten dobry czas dla Ciebie co będziesz mogła cieszyć sie swoim szczęściem !! Pare dni sie nie odzyskałam mam troche zaległości :P nie ma co zwracać uwagi na " trolle " , lepiej nie komentować nawet tego ;) tak jak pisaliście o prywatnych forach , tez jestem na jednym takim i z niemilymi gośćmi nie ma problemu.. Co do PICIA alkoholu oczywiście jestem przeciw , ale karmi śladowe ilości zawiera , które nie maja wpływu na polod wiec spokojnie mozna sie napić :) pufka ja rownież słyszałam rożne opinie tak samo jak to o czym pisałaś , dwa łyki szampana czy wina do obfitej kolacji czy obiadu w niczym nie zaszkodzi ! Wszystko w ramach rozsądku , w Anglii dozwolna jest jakas ilośc wina czerwonego dla ciężarnych , nie wiem ile ale kiedyś czytałam taki artykuł co jakosis profesor sie wypowiadał. A ja jutro dziewczyny mam prenatalne , i juz sie stresuje zaczęłam 13 tydzien w piatek :) 3majcie kciuki !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie trollowanie. Chyba żadna z was nie zaprzeczy,że spożywanie alkoholu w ciąży jest niezdrowe i niewskazane.Chyba,że się nie zgadzacie i dlatego uważacie to za trollowanie. Co do płci to będzie dziewczynka i tego się trzymam :) A wy już ubranka dostajecie dla dzieci w prezencie ? Przecież ubranka daje się dzieciom jak się urodzą a nie przed. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Agaaa133 Tak mi przykro:-( Wiem, co to strata dziecka więc podwójnie trzymam kciuki za żeby w końcu się udało:* A czy badałaś sobie tarczycę? Na moim przykładzie właśnie niedoczynność tarczycy i podejrzenie choroby Hashimoto powodowały nieudane próby donoszenia ciąży. A teraz mój ginekolog przepisał mi zastrzyki Clexane na rozrzedzenie krwi, tak na wszelki wypadek. I będę je jeszcze brała około miesiąca. Czy któraś z Was też bierze te zastrzyki? Pozdrawiam Was wszystkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dobry wieczór :-) U mnie wykryto mutacje genu MTHFR podczas badań genetycznych.. badania wykonano mi po trzeciej stracie ciąży. Przy czwartej już brałam fraxiparine - zastrzyki rozrzedzające krew. Niestety i czwartą ciążę straciłam, mimo zastrzyków. Dopiero wtedy włączono mi acard - 1 tabletkę dziennie przez cały czas, podczas ciąży także. Teraz jestem w piątej ciąży - póki co jestem w 13 tyg ciąży i jest ok. Biorę acard, fraxiparine, duphaston, luteine, cardiovascular support na układ krążenia, kwas foliowy 15 mg i femibion natal 2. Czytałam że połączenie acardu z zastrzykami z heparyną daje 80 % szans na donoszenie ciąży, gdy same zastrzyki tylko 30 %. U mnie się to sprawdza jak na razie.. To tak na szybko bo z tą metodą leczenia jestem za pan brat! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi dziewczyny badania prenatalne te pierwsze , są przez brzuszek ? Czy dopochwowo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz prenatalne zaczął od brzusznego, ale że mój maluch okazał się wielkim łobuzem i krył się jak tylko mógł to trzeba było dopochwowo , choć i tak było licho :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 12/13 tygodnia można już spokojnie robić USG przez brzuch albo "mieszane".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widzę swojej wypowiedzi, ale ta powyższa powinna być moja :-) - o prenatalnych. Coś co zmianę strony strasznie się zawiesza.. Mageliza1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, głównie przez brzuszek, ale dla pewnści lekarz jeszcze może zajrzeć dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jednak widze :-) moja z 20:01 :-* Mageliza1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
Ja mam kombinację coś dla mnie i coś dla dziecka czyli euthyrox, wit D forte, acard, pregna plus, kwas foliowy i clexane. Jestem już w 14 tygodniu i wczoraj trochę strachu się nabawiłam, bo mnie zaczął brzuch boleć ale tak na całym obszarze i się przestraszyłam. Na szczęście to minęło i nie było skurczy ani żadnych plamień. Nie wiem czy czasem kolacja nie była tego powodem oby to było tylko to. Dziś już jest dobrze i nie czułam już żadnych pobolewań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_asia87
A badania prenatalne miałam robione przez brzuch a byłam w niecałym 13 tygodniu. Dodam, że nie należę do szczupłych kobiet a bez problemu było widać dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×